EXIT Fest i Sarajevo!!!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#1 EXIT Fest i Sarajevo!!!

Post by travar »

Dali je kod nas neshto slično moguće!
Mislim da to ova država (ili bar dio nje) zaslužuje!

Molim Mišljenja!
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#2

Post by rashomon »

Nemoguće!

Previše korupcije i klanovske podijeljenosti uključujući i one alternativne pokrete koji bi to eventualno organizovali!

A onda i situacija u medijima (nepostojanje adekvatnog edukativnog programa), odnosno muzička izobrazba naše većinske populacije koja bi činila osnovni broj posjetitelja kako bi takav događaj uspio opstati!

Primjer Future dovoljno govori!
User avatar
AfromMann
Posts: 481
Joined: 24/01/2007 13:57
Location: Grad bez boje

#3

Post by AfromMann »

Problem je u finansijama kao i sve ovdje,a i u cinjenici da vrhunski muzicari zaobilaze BiH u sirokom luku pogotovo Sarajevo.Bilo je prije dvije tri godine negdje pored akve pa je doslo 200-300 ljudi!Ako se i nadju finansije gdje odrzati:u Zetri,Skenderiji il mozda Akvi :x !
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#4

Post by travar »

AfromMann wrote:Problem je u finansijama kao i sve ovdje,a i u cinjenici da vrhunski muzicari zaobilaze BiH u sirokom luku pogotovo Sarajevo.Bilo je prije dvije tri godine negdje pored akve pa je doslo 200-300 ljudi!Ako se i nadju finansije gdje odrzati:u Zetri,Skenderiji il mozda Akvi :x !
:lol: :lol:
U Akvi bi se možda mogao održat fest pod imenom "EXIT-The gange Edition vol.2.35"
Za sve se može nać' para samo da se hoće!
Ni Exit u početku nije bio posebna furka ali se vremenom razvio!
Ali haj ti to našem bosanskom hajvanu u fotelji dokaži :D

Sve u svemu nije potpuno nemoguće :roll:
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#5

Post by uvjek dobar gost »

... bruka je što mi na sve jače koncerte faktički moramo ići u Hrvatski il Srbiju, Sloveniju ili i dalje.... bruka je što je danas češće čuti kalesijske zvuke u Sarajevu il oko njega....

Futura je bila dobar pokušaj, ona prva u Domu mladih je bila super... dva dana je trajala i meni lično je jedan od najboljih partija u Sarajevu, ako izuzmemo 97, 98 i 99 na Stojčevcu ili na drugim otvorenim mjestima... na kojima smo izbjegavali policijski sat....
No kod nas se stvari valjda teško održe na istom nivou kvaliteta i svega ostalog..... krivci su sitni lopovi i nedostatak kritične mase u državi il gradu koja zahtjeva neke kulturne događaje..... jer omladini sarajevskoj je Giboni i njgov koncert događaj...a recimo ja mislim da je Jamiruquai zadnji koncert u gradu, ako izuzmemo Kultur Shock... jel ja kao radni čovjek ne priznajem koncerte koji se održavaju radnim danima....
A sjetimo se atmosfere i energije u gradu kad je bio U"... a u ovoj godini se navršava DESET dugih godina od pomenutog velikog koncerta.....

Bruka i jazuk....
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#6

Post by Neelix »

vala futura....je dobila sto je zasluzila :D

ono nije muzika :D

a EXIT...eh...zeljo moja pusta :roll:
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#7

Post by The Nightwatchman »

AfromMann wrote:Problem je u finansijama kao i sve ovdje,a i u cinjenici da vrhunski muzicari zaobilaze BiH u sirokom luku pogotovo Sarajevo.Bilo je prije dvije tri godine negdje pored akve pa je doslo 200-300 ljudi!Ako se i nadju finansije gdje odrzati:u Zetri,Skenderiji il mozda Akvi :x !
nikakve to veze nema sa finansijama prijatelju, nego sa ljudima.
Eva Braun
Posts: 44
Joined: 23/01/2007 16:14

#8 Re: EXIT Fest i Sarajevo!!!

Post by Eva Braun »

travar wrote:Dali je kod nas neshto slično moguće!
Mislim da to ova država (ili bar dio nje) zaslužuje!

Molim Mišljenja!
Država ne zaslužuje jer bi samo ona zaradila pare. Zaslužuju ljudi Sarajeva i Bosne. Zašto se niko ne seti da kontaktira ove mlade ljude iz EXIT-a i pokuša neku saradnju Exit Novi Sad Enter Sarajevo npr. Pritom iznad naziva stoji moje R. :)
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#9 Re: EXIT Fest i Sarajevo!!!

Post by travar »

Eva Braun wrote:
travar wrote:Dali je kod nas neshto slično moguće!
Mislim da to ova država (ili bar dio nje) zaslužuje!

Molim Mišljenja!
Država ne zaslužuje jer bi samo ona zaradila pare. Zaslužuju ljudi Sarajeva i Bosne. Zašto se niko ne seti da kontaktira ove mlade ljude iz EXIT-a i pokuša neku saradnju Exit Novi Sad Enter Sarajevo npr. Pritom iznad naziva stoji moje R. :)
Pa dobro nisam ni mislio na "drzavu" :-D već omladinu koja živi ovdje!
A što se tiče kontaktiranja organizatora Exita, mislim da mi od toga nemamo nishta sve dok se nashe omladinske/studentske organizacije ne odluče na takav korak, naravno pomoć nije viška ali opet mi to moramo sami izvesti!
A prošle godine je planiran neki tour u Sarajevu Exit organizacije sa nekim bendovima (Letu štuke...) pa sad neznam jel se to uopšte desilo!
Iskreno se nadam da će to biti uskoro, dok sam josh "mlad" :D
User avatar
morti
Posts: 1594
Joined: 23/03/2004 18:08
Location: Republika Peyton

#10

Post by morti »

Bio je neki "produžetak" Exita na Ilidži...
Let 3 i još par bendova, 2-3 DJ-a...
Bilo je sasvim OK... :D
Da je bar vopi bilo jeftinije...
Eva Braun
Posts: 44
Joined: 23/01/2007 16:14

#11

Post by Eva Braun »

Ovde stvarno ne manjka događaja te prirode. Od Exita koji je u Novom Sadu pa do Bear festa na Kalemegdanu. Taj mi je nalako najdraži :)
Piva u rekama, a opet super organizovano bez frka, dobra muzika... itd.
Znam da je u BiH poprilična kriza što se tiče masovnih svirki i sličnih događanja. Molim da me ispravite ako se nešto promenilo.
Post Reply