EVROPSKI RUKOMETNI KUPOVI ...

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
a.basko

EVROPSKI RUKOMETNI KUPOVI ...

Post by a.basko » 30/04/2007 09:09

svabe sve pokupise...
- prvak evrope.... thw kiel
- kup kupova... hamburger sv
- ehf kup... sc magdeburg
i preuzese primat od spanjolaca...

a.basko

Post by a.basko » 30/04/2007 16:57

jos nema komentara...ccc :shock: :?
van basten, in33sa... bar vas dvojica... spasite temu... :) :-)
komentare molim...jeste li gledali tekme... ja, sve tri...

in33sa

Post by in33sa » 30/04/2007 19:11

Gledao Kiel vs Flensburg, a ne znam sta reci, nisam bas ljubitelj Nokinog run and gun rukometa i Nikolinog 23/11 omjera suta.
Dok je Flensburg slicna prica, fizika fizika i samo fizika. Kod njih je jedan Lackovic najlucidniji igrac, dovoljno je reci, a lik je po vokaciji strogi topnik.

Mislim da ce spanjolci vec iduce godine vratiti titulu nazad, ako Balic zaista ode u Ciudad onda i nema sumnje u to.

Pratio sam HSV i Ademar, tu mi je vec drago sto su spanjolci izgubili, Ademar je rijetko antipaticna ekipa. Najprije zbog onog cigana Garralde.

van Basten
Has thanked: 3 times

Post by van Basten » 01/05/2007 01:39

Gledao sam i ja Kiel - Flensburg... iskreno, u startu mi je bilo čudno da se jedan Shepkin vratio iz duboke penzije da krpi rupe u odbrani prvaku Evrope i da je uspio u tome čak :-)
Meni je Flensburg od ove dvije draža ekipa, nekako imaju veću širinu u igri, al eto... obje ekipe su u finale ušle izranjavane povredama ili oslabljene glupostima pojedinaca (Vranješ propustio prvu utakmicu zbog crvenog u polufinalu, a vala i njemu je vakat da počne razmišljati o oproštaju; Boldsen jučer direktni crveni) i tu je očito Flensburg više izgubio.
Noka je pogodio pravo kad je nagovorio Omeyera da im dođe.
I meni je drago za HSV iz istih razloga kao i in33sa (slažem se i za Ademar i Garraldu- rijetko odvratan igrač) + što se sada mi možemo malo hvaliti kako smo ispali od osvajača kupa :D
Zanimljivo je bilo i u challenge kupu gdje nema švaba i španaca pa sigurno osvaja neka "sitna buranija" - Rumuni osvojili igrajući sa norveškim Dramenom obje utakmice neriješeno :-)

a.basko

Post by a.basko » 01/05/2007 10:59

...raja, prvo, hvala na "javljanju"... :D
Kiel je postala prepoznatljiva ekipa po brzom rukometu, koji mozda za nekoga nije privlacan, ali...je efektivan do boli... steta, da u finalu nije bilo lövgrena i onog pivota alma... kad su oni tu, utakmica poprimi i na atraktivnosti...i u odbrani su bolji i pokretljiviji...(da je vranjes vise isao na shepkina bilo bi drugacije...), a onda jos vise trce u kontru i brzi centar...
ali ne bezglavo kao u nedjelju bez lövgrena... 8)
flensburg je ekipa slicna kielu...ali ko sto "in33sa" rece...lackovic im najlucidniji, a vala i u finale su dosli na guzove... ja ih jos "extra" mrzim zbog onih silnih danaca... :x
magdeburg... samo skraceni snimak vidio tako da ne znam kako je bilo...
hamburg je dobio na guzove...sudije im pomogle na kraju... :oops:
do 45. min. utakmice ademar vodio... onda hamburg povede pa se "usra" kad gille(pivot) dobi crveni...zavrsnica, slom zivaca...ista gol razlika, ali hsv dao vise golova na strani..."onaj iz brijesca" se nazabijo opet :lol:
saric i alilovic super odbranili tekmu...skidali zicere ko ludi...penale...
...spanjolci,(uopce), ce morati, ukoliko zele opet biti br. 1, promjeniti malo nacin igre...ovo utakmica sto sam ja gledao po evropskim kupovima, igraju zahvaljujuci individualcima...dosla druga vremena...

... a sada nesto cemu ce se van basten obradovati... :D
u subotu sam bio na seminaru za rukometne trenere...predavac nam bio rastislav trtik, trener ceske reprezentacije i bivsi trener mt melsungen iz 1. bundeslige...on je strastveni pristalica odbrambene formacije 4:2 (mozda se sjecate...cesi su nas prije par godina i u tuzli i u ceskoj, tom odbranom rasturili...) i pokusao je objasniti prednosti i mane iste...
da ne duzim... svrha je izlaziti na napadaca sa loptom, agresivno, ma koja to formacija bila... i pogadjas van basten :D na platnu se ukaza skenderija i bosnina agresivna 6:0... a meni hercika ko trebevic :bih:

Umjetnik a

Re: EVROPSKI RUKOMETNI KUPOVI ...

Post by Umjetnik a » 01/05/2007 11:14

a.basko wrote:svabe sve pokupise...
- prvak evrope.... thw kiel
- kup kupova... hamburger sv
- ehf kup... sc magdeburg
i preuzese primat od spanjolaca...

još i svjetski prvaci, ali meni njihova liga nije nešto jaka
meni su ipak bolji španci

Majstorinho

Post by Majstorinho » 02/05/2007 03:42

Onaj Kim Andersson,mladi igrac THW KIELa,po meni,imat ce super jaku karijeru.Beton igrac.A najvjerivatnije,Adnan Harmandic,na ljeto prelazi u HSV.

van Basten
Has thanked: 3 times

Post by van Basten » 02/05/2007 11:24

a.basko wrote:...... a sada nesto cemu ce se van basten obradovati... :D
u subotu sam bio na seminaru za rukometne trenere...predavac nam bio rastislav trtik, trener ceske reprezentacije i bivsi trener mt melsungen iz 1. bundeslige...on je strastveni pristalica odbrambene formacije 4:2 (mozda se sjecate...cesi su nas prije par godina i u tuzli i u ceskoj, tom odbranom rasturili...) i pokusao je objasniti prednosti i mane iste...
da ne duzim... svrha je izlaziti na napadaca sa loptom, agresivno, ma koja to formacija bila... i pogadjas van basten :D na platnu se ukaza skenderija i bosnina agresivna 6:0... a meni hercika ko trebevic :bih:

:kravata: da citiram samog sebe poslije 20:18 : ... mislim da će se naša večerašnja odbrana analizirati na rukometnim akademijama kao primjer kako treba igrati 6-0 sa izlascima na 9-10 metara... Limitirati jednu takmu ekipu kao HSV na samo 18 golova za utakmicu nije uspio NIKO ove sezone.

A inače, meni nisu uopšte mrske te "run and gun" utamice gdje padne po 70 golova a golmani još nafataju 30ak odbrana... dinamično i fino za gledati, iako se slažem da se pojedini rukometni stručnjaci, pobornici jakih odbrana, mogu snebivati na takve tekme (kakve igraju uglavnom Kiel, Flensburg, pa i HSV). Ja rezultate od 17:16 i sl volim vidjeti samo kada igra RK Bosna ili reprezentacija, a kad se zavalim na kauč da gledam bundes ligu npr onda nek sijeva brate.

Post Reply