evo za one sto vole puno da mozgaju i da raspravljaju

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
amel ledina
Posts: 53
Joined: 03/10/2008 19:47

#1 evo za one sto vole puno da mozgaju i da raspravljaju

Post by amel ledina »

Postovanje svim Forumasima koji aktivno ucestvuju u kreiranju ovoga Foruma i onima koji gostuju na forumu :-) :D

Imam par pitanja na koje bi volio stvarno vase odgovore cak i diskusije pa da krenemo 8)
Da li je ikad iko donosio posljednju odluku u svom zivotu?
Sta je borba za opstanak?
Da li ovim nasim manekenima koji su na vlasti zahvaljujuci nama Da li smo bili i ostali korisne zrtve za njihove ciljeve? :bih:
Da li nasoj gradonacelnici trebamo mi ukazivati na socjalne slucajeve pa da ona pred kamerama se raspili od brige i neke pomoci koju izvuku u posljednji cas dadnu. :-)

Hvala unaprijed :idea: :bih:
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#2 Re: evo za one sto vole puno da mozgaju i da raspravljaju

Post by Shoshana »

amel ledina wrote:Postovanje svim Forumasima koji aktivno ucestvuju u kreiranju ovoga Foruma i onima koji gostuju na forumu :-) :D
Da li je ikad iko donosio posljednju odluku u svom zivotu?
De elaboriraj, nis' ne kontam :D
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#3 Re: evo za one sto vole puno da mozgaju i da raspravljaju

Post by Sarayman »

Mislim da ti je prvo pitanje neozbiljno. Svi koji su napravili posljednju odluku u zivotu, nisu vise medju zivima (tako da ti nema ko odgovoriti na pitanje).
amel ledina
Posts: 53
Joined: 03/10/2008 19:47

#4 Re: evo za one sto vole puno da mozgaju i da raspravljaju

Post by amel ledina »

Pozdrav,

U tome i jest stvar sto svi pomislite da neko koje donio ozbiljnu odluku u svom zivotu da je umro

Mozete vi i bolje da razmisljate :arrow: :bih:
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#5 Re: evo za one sto vole puno da mozgaju i da raspravljaju

Post by Abacija »

Ovdje ja zastupam relativizam - sve odluke u zivotu su vazne i zavisne od tolikog broja stvari tako da je nemoguce izdvojiti neke kao posebne.
User avatar
_veleposlanik
Posts: 998
Joined: 23/02/2008 02:14

#6 Re: evo za one sto vole puno da mozgaju i da raspravljaju

Post by _veleposlanik »

posljednja = ozbiljna :? :-)

nekako ti uvodni dio uopste nije uvezan...

prvo postavis dva sasvim apstraktna pitanja, jedno od njih pogresno formulisano - a kasnije govoris o manekenima u vlasti i gradonacelnici... :-) ja stvarno ne znam na sta si tacno ciljao...
mozemo "mozgati" o nekim stvarima, ali trebao bi biti konkretniji. ova zadnja dva pitanja mogu komotno u politiku, a i previse su "izmozgani" kao teme...

pozdrav
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#7 Re: evo za one sto vole puno da mozgaju i da raspravljaju

Post by kriticarka_nikova »

amel ledina wrote:Postovanje svim Forumasima koji aktivno ucestvuju u kreiranju ovoga Foruma i onima koji gostuju na forumu :-) :D

Imam par pitanja na koje bi volio stvarno vase odgovore cak i diskusije pa da krenemo 8)
Da li je ikad iko donosio posljednju odluku u svom zivotu?
Sta je borba za opstanak?
Da li ovim nasim manekenima koji su na vlasti zahvaljujuci nama Da li smo bili i ostali korisne zrtve za njihove ciljeve? :bih:
Da li nasoj gradonacelnici trebamo mi ukazivati na socjalne slucajeve pa da ona pred kamerama se raspili od brige i neke pomoci koju izvuku u posljednji cas dadnu. :-)

Hvala unaprijed :idea: :bih:
Polako! Sta ste svi navalili na momka ko muhe! Mozda isti nije imao iskustva sa pokretanjem tema (ne vdjeh broj postova al' neise).

Evo ja cu pokusat da odgovorim na pitanja.
1. Da li je ikad iko donosio posljednju odluku u svom zivotu? Jesam. Vise puta, ali svaki put mi zazvoni telefon u trenutku kad to hocu uraditi.
2. Sta je borba za opstanak? Nisam penzioner, tako da ne znam odgovor na ovo pitanje.
3. Da li ovim nasim manekenima koji su na vlasti zahvaljujuci nama Da li smo bili i ostali korisne zrtve za njihove ciljeve? Ko ti je konkretno maneken, posto su meni svi ruzni ko lopovi.
4. Da li nasoj gradonacelnici trebamo mi ukazivati na socjalne slucajeve pa da ona pred kamerama se raspili od brige i neke pomoci koju izvuku u posljednji cas dadnu. Izvini ne znam iz kog si grada, u mom gradu je gradonaceLNIK.

Ja sam otvorila diskusiju.
Mozemo nastaviti.
Hvala na paznji.
walkabout
Posts: 7869
Joined: 19/05/2007 00:46

#8 Re: evo za one sto vole puno da mozgaju i da raspravljaju

Post by walkabout »

svaka doneshena odluka je ujedno i posljednja (jer su SVE ostale odluke doneshene prije nje) :oops:

ah ta logika... :sad:
Rambo-Amadeus
Posts: 1157
Joined: 12/12/2006 23:38

#9 Re: evo za one sto vole puno da mozgaju i da raspravljaju

Post by Rambo-Amadeus »

Cuj mu pitanja "da li je iko donosio posljednju odluku"???? :lol: :lol: :lol:

ja zadnju odluku koju sam donio (a to je da pokusam odgovoriti na pitanje) bila mi je posljednja prije naredne koju cu donijeti (da odem spavati) jer da sam je vec donio onda mi ne bi ova posljednja bila posljednja nego ova da cu spavati, sto znaci da sad ne bih mogao uopste odgovoriti...

hajd cao i allaihmanet!
User avatar
_veleposlanik
Posts: 998
Joined: 23/02/2008 02:14

#10 Re: evo za one sto vole puno da mozgaju i da raspravljaju

Post by _veleposlanik »

walkabout wrote:svaka doneshena odluka je ujedno i posljednja (jer su SVE ostale odluke doneshene prije nje) :oops:

ah ta logika... :sad:

ne znam da li govoris kako je pitanje ispravno formulisano...

"posljednja odluka u zivotu" se, valjda, donosi pred samu smrt... :roll: :-)

moja posljednja odluka u zivotu ce biti da me isprate na sto jeftiniji nacin, a vaznih odluka sam donosio i donosicu sve dok sam tu :)
walkabout
Posts: 7869
Joined: 19/05/2007 00:46

#11 Re: evo za one sto vole puno da mozgaju i da raspravljaju

Post by walkabout »

dodje miso...moro sam... :oops:

"posljednja odluka u zivotu" je vrlo zanimljiva konstrukcija... :roll: :D
cini mi se da polazi od pretpostavke da MI donosimo odluke (sve/vecinu) o SVOM zivotu koji pripada NAMA... :roll: :oops: :D

nesto bas nisam siguran za ovu pretpostavku...da li ste ikada (realno) ocijenili koliko procentualno vi donosite odluke o svom zivotu a koliko svi drugi oko vas (oni sto ih vidite/znate kao i oni sto ih ne vidite/ne znate) :roll: :oops: :D

i ko kaze da ce ovaj odnos pred kraj vaseg zivota biti isti ili bolji u vasu korist... :roll: :oops: ...vjerovatnije mi se cini da ce za vecinu nas, nase zadnje odluke biti donesene od strane drugih. :oops: :| :sad:

neka malo, da poguramo temu... :oops: :D
Cunt
Posts: 114
Joined: 16/05/2009 06:52

#12 Re: evo za one sto vole puno da mozgaju i da raspravljaju

Post by Cunt »

Ja mislim da se sve vrti oko seksa tj razmnozavanja. Ucis,radis i skolujes se da bi imao novca. Sto ce ti novac ? Pa da bi osigurao fin i lagodan zivot sa svojom djevojkom/zenom.
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#13 Re: evo za one sto vole puno da mozgaju i da raspravljaju

Post by patrius »

Svi mi donosimo svakodnevno raznorazne odluke o svom zivotu.Neke manje a neke vise vazne,no medjutim,niko od nas ne zna koja ce mu biti i posljednja :)
Borba za opstanak je,valjda,svima jasna stvar,ali nacini te borbe su vec drugo pitanje.
Da,zrtve smo "sistema" u kom zivimo,i to visestruke i svakodnevne.Taj se problem moze rijesiti samo i jedino rusenjem istog.Ostalo iluzije i zablude,i sentimentalne placljivosti. :wink:
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#14 Re: evo za one sto vole puno da mozgaju i da raspravljaju

Post by Topla voda »

pa nije covjek mislio na zadnju odluku u zivotu,nego na osjecaj da je neka odluka biti ili ne biti i na njen izbor.
Post Reply