evo sta kaze jelic

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Murat Sabanovic

evo sta kaze jelic

Post by Murat Sabanovic » 21/11/2006 10:48

Predsjednik N/FSBiH dr. Milan Jelić proteklih nekoliko sedmica nije želio komentarisati posljednja dešavanja u bh. nogometu.
Nakon sjednice Izvršnog odbora bh. kuće fudbala, koja je održana početkom mjeseca, Jelić je izdao saopštenje za štampu, a nakon velikog broja pokušaja uspjeli smo dobiti nekoliko izjava od predsjednika N/FSBiH, koji nam je bez dlake na jeziku otkrio posljednja dešavanja oko i u bh. kući fudbala, odnosno bh. reprezentaciji.

Kako komentarišete pismo bh. reprezentativaca u kojem se traži smjena tročlanog Predsjedništva i direktora reprezentativnih selekcija Ahmeda Pašalića?

“Stvorila se bespotrebna ujudurma, koja u sebi ima dosta prljavog, što nema veze sa civilizovanim pristupom problemima. Najveći problem je, zapravo, to što nemamo rezultata, a to nije problem nas koji vodimo Savez, jer smo igračima stvorili sve preduslove za dobar rezultat. Odsjedali su u najboljim hotelima, letili čarterima, trenirali na najboljim stadionima, plaćali im premije samo za nastupe, a da se nikada nisu nigdje plasirali”.

Otkud onda nezadovoljstvo reprezentativaca?

“To je kulminacija cinizma i svi navedeni razlozi su izmišljeni”.

Reprezentativci traže konkretno Vašu smjenu i zamjeraju Vam neke izjave u medijima? Da li vi kao političar mješate politku sa sportom?

“Mene štite svi članovi Izvršnog odbora N/FSBiH. Izabrali su me ljudi iz bošnjačkog i hrvatskog korpusa, upravo zato što sam uvijek radio korektno i na najbolji mogući način. N/FSBiH je i nastao zahvaljujući meni. Kada sam došao u Savez malo toga je bilo posloženo. Potegao sam pitanje odgovornosti pojedinaca u N/FSBiH i da li ti ljudi, zapravo, mogu odgovoriti zahtjevima koje su pred nas postavili FIFA i UEFA”, kaže nam Jelić i dodaje kako je simptomatično da se pismo pojavilo kada su čelni ljudi N/FSBiH stigli na korak do usvajanja Statuta.

“Sada kada smo sve doveli pred cilj neko želi napraviti kako ništa ne valja, što nije tačno”.

Osim reprezentativaca, nezadovoljni su i navijači!?

“Navijači mogu negodovati zbog loših rezultata, ali utakmice ne igraju članovi Predsjedništva i probleme sa kojima se susrećemo ne može i ne smije rješavati ulica. Pojedinci ne znaju elementarne principe i nemaju pojma o tome kako je naša država ustrojena. Ako ode Milan, doći će drugi Milan, ako ode Sulejman, doći će Mujo...”

Prema Vašim saznanjima, ko je zapravo pisao pismo? U saopštenju koje ste poslali medijima naveli ste kako znate imena naručioca pisma!

“Znam”.

I oni su?

”To su snage čije vrijeme je prošlo i koje su prevaziđene. Sa tim pismom vjerovatno su imali namjeru da nekog sruše. Nakon serije poraza osjetili su kako je povoljan trenutak za njih, ali znate li vi uopšte koliko zemalja, sa mnogo većom tradicijom nego BiH, nikada nije otišlo na EP ili SP. U kojim segmentima društvenog života je BiH uopšte uspješna i kako neko može očekivati da jedna reprezentacija koja postoji tek nekoliko godina ode na neko veliko takmičenje”.

Kažete da su pismo poslale "prevaziđene snage". Koje?

“Neću vam reći, ali koliko ja znam ti potpisi ne postoje. N/FSBiH nikad nije dobio autorizaciju tog pisma, a koje je montirano u Sarajevu. Neki ljudi misle da mogu sistemom sile rušiti legalno izabrane organe vlasti. Prevarili su se. Pismo je naručeno i znam ko ga je naručio, a ti isti navijači koji sada traže smjenu tročlanog Predsjedništva u San Marinu su skandirali Sliškoviću ustašo, a sada im je Slišković dobar. Znam ko ih je platio da tako navijaju. To su plaćenici, kojima se manipuliše, oni vrijeđaju sve po redu i daleko su od patriota kakvim se predstavljaju”.

Ima li dr. Milan Jelić favorita u utrci za selektora?

“Vjerujte da nemam. Samo ću reći: nek je Bog na pomoći onom selektoru koji bude izabran. Imali smo jednu sjajnu generaciju igrača, koji su bili učenici jugo-škole i ti momci su bili kvalitet. Sada, jednostavno nemamo taj kvalitet, a bilo ko da preuzme A selekciju, biće mu jako teško da postigne rezultat. Šanse za odlazak na EP su nikakve”, kaže Jelić, koji dodaje kako se itekako dobro razumije u fudbal i da je ljubav prema sportu jedan od osnovnih razloga zašto se, uz sve obaveze koje ima, bavi i najvažnijom sporednom stvari na svijetu.

“Bio sam odličan fudbaler i odlično poznajem taktiku i formacije u kojima igramo, ali nikad nisam sugerisao kako će ko igrati, pa čak ni u Modriči. Nikome nisam nametao da igra ovaj ili onaj. Jedino što sam znao reći je da sam vidio nekog dobrog mladog igrača, kojeg bi preporučio trenerima u Modriči. To je svo moje uplitanje. U Savezu sam napravio ambijent da se stvari rješavaju kompromisom i dogovorom, a onda se pojave namontirani reketaši koji žele sve srušiti. E pa, ne ide to tako”, ističe na kraju dr. Milan Jelić, predsjedink N/FSBiH, predsjednik Modriča Maksime i predsjednik RS.

Patriote, ali nakon uplate na račun

Član Predsjedništva Sulejman Čolaković kazao je da pojedini igrači nisu htjeli igrati bez premija za BiH?!

“Istina je. Pojedini reprezentativci, koji se predstavljaju patriotima, nisu htjeli nastupiti za reprezentaciju ukoliko im se nastupi ne plate. Neki su tražili i po 10.000 KM. Jesu li to patriote? Mislim da nisu, a u javnosti se predstavljaju tako”.

(oslobodjenje.ba)

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 21/11/2006 11:07

Treba otići dostojanstveno i zapaliti im kancelarije, a njih izbaciti napolje, umočiti u katran i posuti perijem... takve provesti kroz grad i odvesti odmah u centralni zatvor....

Vrijeme je da se krene !!!

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 21/11/2006 11:08

uvjek dobar gost wrote:Treba otići dostojanstveno i zapaliti im kancelarije, a njih izbaciti napolje, umočiti u katran i posuti perijem... takve provesti kroz grad i odvesti odmah u centralni zatvor....

Nista ne paliti, vec dostojanstveno demolirati.

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 21/11/2006 11:17

... Ne moramo ni jedno ni drugo, možemo pođoniti neke od metoda "šarene revolucije".... ne znam fakat gledao sam neku emisiju sinoć oko saveza i svega toga.... isto cirkus a svi mi smo nezainteresovana publika koja ceka da shou što prije prođe....

Edin H.
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: evo sta kaze jelic

Post by Edin H. » 21/11/2006 13:51

Svako kod nas moze obavljati razne funkcije :x
Last edited by Edin H. on 21/11/2006 13:53, edited 1 time in total.

Edin H.
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: evo sta kaze jelic

Post by Edin H. » 21/11/2006 13:51

[

I oni su?

”To su snage čije vrijeme je prošlo i koje su prevaziđene. Sa tim pismom vjerovatno su imali namjeru da nekog sruše. Nakon serije poraza osjetili su kako je povoljan trenutak za njih, ali znate li vi uopšte koliko zemalja, sa mnogo većom tradicijom nego BiH, nikada nije otišlo na EP ili SP. U kojim segmentima društvenog života je BiH uopšte uspješna i kako neko može očekivati da jedna reprezentacija koja postoji tek nekoliko godina ode na neko veliko takmičenje”.

Kažete da su pismo poslale "prevaziđene snage". Koje?

“Neću vam reći, ali koliko ja znam ti potpisi ne postoje. N/FSBiH nikad nije dobio autorizaciju tog pisma, a koje je montirano u Sarajevu. Neki ljudi misle da mogu sistemom sile rušiti legalno izabrane organe vlasti. Prevarili su se. Pismo je naručeno i znam ko ga je naručio, a ti isti navijači koji sada traže smjenu tročlanog Predsjedništva u San Marinu su skandirali Sliškoviću ustašo, a sada im je Slišković dobar. Znam ko ih je platio da tako navijaju. To su plaćenici, kojima se manipuliše, oni vrijeđaju sve po redu i daleko su od patriota kakvim se predstavljaju”.

Ima li dr. Milan Jelić favorita u utrci za selektora?

“Vjerujte da nemam. Samo ću reći: nek je Bog na pomoći onom selektoru koji bude izabran. Imali smo jednu sjajnu generaciju igrača, koji su bili učenici jugo-škole i ti momci su bili kvalitet. Sada, jednostavno nemamo taj kvalitet, a bilo ko da preuzme A selekciju, biće mu jako teško da postigne rezultat. Šanse za odlazak na EP su nikakve”, kaže Jelić, koji dodaje kako se itekako dobro razumije u fudbal i da je ljubav prema sportu jedan od osnovnih razloga zašto se, uz sve obaveze koje ima, bavi i najvažnijom sporednom stvari na svijetu.

Cuj ti budale.

Zna se da su inicijatori pisma BH Fanaticosi.

Navijaci plcenici :lol:

Pa je li on zna koliko nasi navijaci potrose svojih novaca da bi bili u mogucnosti da bodre reprezentaciju na gostovanjima. Ne kada ti
Drzava ili Savez placa troskove, nego IZ SVOG DZEPA.

I sada ce on da ukine navijace.

Bas svasta.

Sto ga ovaj novinar ne upita kako u isto vrijeme moze obavljati politicku, privrednu, kao i funkciju u Savezu :roll:

Covjek koji je predsjednik Saveza kaze - neka je selektoru Bog na pomoci :?

sanco

Post by sanco » 24/11/2006 12:53

Jel sljivovica gotova to je pravo pitanje za jelica a pogotovo za dominkovica,usanovica ocekujem uskoro kao logo na alkoholnoj ambalazi..

Jel zna neko tablice i auto koje vozaju glavesine iz NS BiH..

Unaprijed Hvala! I mrak ima svoje prednosti 8-) 8-)

Post Reply