Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
the_stick

#1 Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by the_stick » 01/02/2015 13:45

Ponukan prenosom finala Australian Open-a na kojem srbijanski komentator s punim pravom uziva u sjajnoj pobjedi Djokovica, zapitah se - da li mi u BiH stvarno ovo moramo da slusamo? Moja primjedba nije usmjerena protiv Novaka, Srbije, niti komentatora koji s pravom slavi. Pitanje je sta to mi trebamo da napravimo da dobijemo Eurosport i Sport klub BiH? Kanale na kojima ce se mecevi Novaka pratiti neutralno, a rijec 'nas' koristiti za Dzeku, Ibisevica, Teletovica, Nurkica, itd. Znam da smo malo trziste, ali nisu Hr ni Srb puno veca trzista od nas, a opet imaju sve svoje. Slo je manja od nas, a cisto sumnjam da prate sportske prenose na srpskom ili hrvatskom. Mislim da je osnovni problem u tome sto smo mi spremni sve prihvatiti - suti neka Sport klub kakav takav, samo da ga ne ugase. Uvjerean sam da bi mi sve dobili kada bi se samo gledaoci kolektivno pozalili kablovskim operaterima i izjasnili da ne zelimo da pratimo srbijanske ili hrvatske verzije kanala.

Kakvo je vase misljenje?

Iako ponukana tenisom, tema je na podforumu fudbal jer se tice sporta generalno, a mislim da je ovaj podforum vise pracen nego ostali sportovi.

sema911s

#2 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by sema911s » 01/02/2015 15:26

Gledas srbijanski program, zalis se davaocu ualuga, cija Ti je kablovska,

A marijan je bio nekad Na eurosportu

Warashii

#3 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by Warashii » 01/02/2015 15:34

the_stick wrote:Ponukan prenosom finala Australian Open-a na kojem srbijanski komentator s punim pravom uziva u sjajnoj pobjedi Djokovica, zapitah se - da li mi u BiH stvarno ovo moramo da slusamo? Moja primjedba nije usmjerena protiv Novaka, Srbije, niti komentatora koji s pravom slavi. Pitanje je sta to mi trebamo da napravimo da dobijemo Eurosport i Sport klub BiH? Kanale na kojima ce se mecevi Novaka pratiti neutralno, a rijec 'nas' koristiti za Dzeku, Ibisevica, Teletovica, Nurkica, itd. Znam da smo malo trziste, ali nisu Hr ni Srb puno veca trzista od nas, a opet imaju sve svoje. Slo je manja od nas, a cisto sumnjam da prate sportske prenose na srpskom ili hrvatskom. Mislim da je osnovni problem u tome sto smo mi spremni sve prihvatiti - suti neka Sport klub kakav takav, samo da ga ne ugase. Uvjerean sam da bi mi sve dobili kada bi se samo gledaoci kolektivno pozalili kablovskim operaterima i izjasnili da ne zelimo da pratimo srbijanske ili hrvatske verzije kanala.

Kakvo je vase misljenje?

Iako ponukana tenisom, tema je na podforumu fudbal jer se tice sporta generalno, a mislim da je ovaj podforum vise pracen nego ostali sportovi.
Mene ove stvari nerviraju vec duzi niz godina ali tako je kako je.
Kod nas su i hrvatski i srpski jezik ustavni i ovi mogu to da koriste koliko im je volja, tako da mislim da je mala fajda da se nesto bunimo.
Ali cini mi se da neko napisao da je jedini nacin da objasnimo Eurosportu, i slicnima, da nam se stvarno ne svidja to sto slusamo tj. gledamo, drugog nacina mislim i da nema.

the_stick

#4 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by the_stick » 01/02/2015 15:40

sema911s wrote:Gledas srbijanski program, zalis se davaocu ualuga, cija Ti je kablovska,

A marijan je bio nekad Na eurosportu
Svjestan sam da gledam srbijanski program. Ali ne zelim da ga gledam. Kablovska je u americkom vlasnistvu, kod nas prisutna preko Srbije. Nems puno fajde da se ja sam zalim ako je ostalima ok da gledaju srbijanski umjesto bosanski program.

Da, Marijan je dobio nogu jer je previse slavio bundesligaske Zmajeve.

sema911s

#5 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by sema911s » 01/02/2015 15:50

Jedina opcija negledas, imas Na engleskom I uzivas tako I ja radim

palermo

#6 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by palermo » 01/02/2015 15:55

sema911s wrote:Jedina opcija negledas, imas Na engleskom I uzivas tako I ja radim
Pa nije jedina opcija. Možeš se i buniti. Lično mislim da nema nekog probelam da bude nekakav regionalni program kome će sjedište biti u beogradu, ali koji će uvažavati činjenicu da se on emituje i za područje Bosne i Hercegvine. To bi između ostalog značilo i da pokoji komentator bude sa ovih područja, da se prema svim klubovioma, reprezentacijama i igračima sa ovih prostora odnosi na jednak način i slično.

It_is_a_Leclerc

#7 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by It_is_a_Leclerc » 01/02/2015 16:03

Slažem se i podržavam u svakom slučaju. ArenaSport je svakako najdalje otišla što se tiče zadovoljavanja tih formalnih "navijanja", pa tako imamo Edina Avdića, i onog drugog što je nekad radio sa Edinom na OBN-u, i još onog što komentira BHT premijer ligu. I dosta korektno podržavaju npr. Džeku, Vladimira Vranješa itd.

fortaleza

#8 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by fortaleza » 03/02/2015 17:31

the_stick wrote:Svjestan sam da gledam srbijanski program. Ali ne zelim da ga gledam. Kablovska je u americkom vlasnistvu, kod nas prisutna preko Srbije. Nems puno fajde da se ja sam zalim ako je ostalima ok da gledaju srbijanski umjesto bosanski program.

Da, Marijan je dobio nogu jer je previse slavio bundesligaske Zmajeve.
Marijan je prvenstveno dobio nogu jer nije zadovoljavao standarde, pa nije Eurosport kao Face tv, stvarno ne znam kako taj uopće egzistira kao sportski komentator.

Ovako, stvar je u tržišu, BHS jezici su jako slični i SK-u se ne isplati imati zasebne prostorije i studija u BiH te komentatore, pogotovo u državi gdje polovica stanovništva prvenstveno koristi i preferira hrvatski i srpski jezik. Pa jedna Makedonija do nedavno nije imala komentar na domaćem jeziku već na srpskom što je još veći problem i tek se sad rješava.

Slovenija je već nešto drugo, tržište jeste malo, ali u pitanju je potpuno drugi jezik jer većina ne razumije BHS, a Slovenci taj SK plaćaju i do tri ili četiri puta više nego mi, a regulatori su strožiji.

Pa jedan Eurosport nema lokalizaciju na hrvatski na tržištu sa gotovo 5 milijuna gledatelja, kako će tek imati na bosanski? U Hrvatskoj postoji samo Eurosport sa engleskim komentatorima, srpski samo na Totalu koji koristi zanemariv broj ljudi.

dječak sa šibicama

#9 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by dječak sa šibicama » 03/02/2015 17:39

Stvar trzista i nista drugo, upakuju sve u Adria paket, daju srbijanskog komentatora logicno jer je Srbija najvece trziste na ovim prostorima, a ko nece srbijanskog komentatora, ima engleza ili nijemca, pa bujrum.

Magarece_godine

#10 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by Magarece_godine » 03/02/2015 17:42

Na Dobrinji kod Electronik centra ima neka tabla na kojoj piše Sport klub, sa logom televizije ... Ne bi fakat bilo loše slušati naše komentatore... iako onaj jedan lik na SK razvaljuje u prenosima ...

dječak sa šibicama

#11 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by dječak sa šibicama » 03/02/2015 17:45

Takodje, da bi dobio posao na Sportklubu, moras ispunjavati neke standarde.

Sve sto vrijedi od sportskih komentatora ili novinara je vec zaposleno na Al Jazeeri, N1, Arenasport, ko ce raditi prijenose na Sportklubu ili Eurosportu, onaj sa TV Vogosce sto prenosi utakmice iz Semizovca?

MOSALJOZE

#12 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by MOSALJOZE » 03/02/2015 17:49

Ko prati Bundesligu zna da je Šaćiri iz Srbije,kao i Xhaka itd...Buvač je selektor re... šumske itd...i to sve ono GOVNO Smiljan Banjac ako se tako zove,digne pritisak u sekundi.

todd_smith

#13 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by todd_smith » 03/02/2015 17:56

It_is_a_Leclerc wrote:Slažem se i podržavam u svakom slučaju. ArenaSport je svakako najdalje otišla što se tiče zadovoljavanja tih formalnih "navijanja", pa tako imamo Edina Avdića, i onog drugog što je nekad radio sa Edinom na OBN-u, i još onog što komentira BHT premijer ligu. I dosta korektno podržavaju npr. Džeku, Vladimira Vranješa itd.

Jasta su, lafo stavili naseg za Arenu da komentarise utakmice, lik na utakmici Zrinjski-Sarajevo svrsava na Hrvate

IIIVAAANNNN CRNNOOOOOOVVVVVV

kako se supak dere, ko da mu je simpatija lik :twisted:

:mrgreen: :skoljka:

It_is_a_Leclerc

#14 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by It_is_a_Leclerc » 03/02/2015 17:57

todd_smith wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Slažem se i podržavam u svakom slučaju. ArenaSport je svakako najdalje otišla što se tiče zadovoljavanja tih formalnih "navijanja", pa tako imamo Edina Avdića, i onog drugog što je nekad radio sa Edinom na OBN-u, i još onog što komentira BHT premijer ligu. I dosta korektno podržavaju npr. Džeku, Vladimira Vranješa itd.

Jasta su, lafo stavili naseg za Arenu da komentarise utakmice, lik na utakmici Zrinjski-Sarajevo svrsava na Hrvate

Lik se zove Vahid, tako nešto.

the_stick

#15 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by the_stick » 03/02/2015 18:00

da, apsolutno je jasno da je sve do trzista... ali ne mislim da je nase trziste toliko malo, koliko smo mi spremni prihvatiti da nas se podvede pod neko tudje trziste... naravno da se sport klubu isplati imati sto manje komentatora, ali ce se oni prilagodjavati svakom onom trzistu koje zahtijeva da mu se prilagodi... prije ili poslije, prilagoditi ce se i manjoj makedoniji, i manjoj sloveniji... nije bitno sto su njihovi jezici drugaciji, bitno je da oni to traze... a mi? mi se nikada ne bunimo... ni za sta... samo prihvatamo da je to tako... nije to samo do sportskih programa, svi su nam filmovi/serije titlovani ili na srpski ili na hrvatski jezik... izuzev ono par knjiga koje obrade buybook i sahinpasic, sve strane knjige prihvatamo bez pogovora da dolaze ili na srpskom ili na hrvatskom jeziku... egmont, izdavacka kuca iz hrvatske u vlasnistvu danaca, izdaje disney knjige na hrvatskom i na srpskom jeziku... oko bosne se nece previse truditi, jer je njihovo istrazivanje pokazalo da se bosanci nece puno buniti sto tih djecijih knjiga nema na njihovom jeziku... prihvatiti ce to sto ima i kraj price... nije to do toga da smo mi mali na trzistu, nego je do toga da cemo bez problema prihvatiti da nesto nema na bosanskom jeziku, nego cemo izabrati da li cemo to uzeti na srpskom ili na hrvatskom... kod ovih sportskih kanala je to jos izrazenije, jer nije u pitanju samo jezik... tu jos usput moramo slusati o raznoraznim 'nasim' kosarkasima, fudbalerima, teniserima, a one nase ce nazivati 'bh reprezentativcima' ili kako vec...

svjestan sam da kao pojedinac ne mogu napraviti nista... ali volio bih vidjeti da postoji kriticna masa ljudi koji su spremni reci 'ne!'... koji su spremni buniti se i traziti da se u zemlji koja ima tri zvanicna jezika, stvari nude na sva tri, a ne na dva jezika... koji su spremni kolektivno odbiti kupiti knjigu, ulaznicu za kino, casopis, itd. zato sto se isto ne nudi na njihovom jeziku... da politicari imaju uticaj na ovo, lako bi se svi udruzili da im hebemo sve po spisku sto nam nisu obezbjedili da to imamo... ova tema bi do sada imala 100.000 postova protiv zlatka, fahre, bakira i svih ostalih koji se ne brinu o nasem jeziku... ali posto politicari na to ne mogu uticati, jer zakon kaze da stvari trebaju biti na jednom od zvanicnih jezika, ovo problematika se ne moze prebaciti na politicare... ovdje je apsolutno i samo do nas kojima je stalo... kad bi se mogli udruziti oko ovoga, kao sto se lako udruzimo da kukamo da drugi ne rade za nas ovo i ono, garantujem da bi vrlo brzo izganjali i da filmovi budu titlovani na nas jezik i da sport klub ima BH verziju, itd. itd... ali, da li smo mi sposobni udruziti se?

titinho

#16 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by titinho » 03/02/2015 18:01

ovo je ko da gledas Aljazeeru Sport 11+ i zalis se sto je komentator arap (dobro ima i engleza)

sportklub je srbijanski program, izmedju toga da gledamo srbijansku tv sa dobrim sportskim programom il da ne gledamo nikako taj sportski program, ja biram ovaj prvi.
kome smeta uvijek moze iskljuciti komentatora. objektivnosti nigdje nema, ni nasi nisu objektivni ni englezi ni srbijanci.

uostalom ovdje se ne trazi objektivnost, nego bosansak subjetkvinost. da nas komentator govori za dzeku , naš dzeko !

Herr Flick

#17 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by Herr Flick » 03/02/2015 18:01

Dobri su komentatori sa Sportkluba,ja bih izdvojio 3:onaj zapusteni kosato-bradati ne znam kako mu ime al lik razvaljuje sto se tice Engleske premier lige i nizih liga,zatim Nebojsa Viskovic i onaj sto komentira NBA ligu,icni mi se da mu je ime Srđan.Nas Edin Avdic treba da bude na ovoj TV-i s obzirom da ljudi imaju se kvalitetno od kosarke a ne da se pati na onoj mrtvoj Areni al sta je tu je

AhmetShabo

#18 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by AhmetShabo » 03/02/2015 18:01

todd_smith wrote:

ma onaj hudnik sto prenosi nasu ligu na areni dere se na svaki gol, misli da bude zanimljiv, kao ono, da utakkmica bude nesto ko big deal. Ne treba mu to zamjerati, ne radi to sto voli nekoga vise ili manje..

todd_smith

#19 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by todd_smith » 03/02/2015 18:07

It_is_a_Leclerc wrote:
todd_smith wrote:

Lik se zove Vahid, tako nešto.
ma jok taj, ovaj jedan drugi, navija za zelju odmah znas da je zalutalo u zivotu to

AhmetShabo

#20 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by AhmetShabo » 03/02/2015 18:15

jel pricate o ovom bolidu?

radostan dan

#21 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by radostan dan » 03/02/2015 18:22

tema je odlična...zahtjevi su opravdani.
rješenje je na dohvat ruke...

Image

todd_smith

#22 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by todd_smith » 03/02/2015 18:23

radostan dan wrote:tema je odlična...zahtjevi su opravdani.
rješenje je na dohvat ruke...

Image
a joj tebe, pa televizija se treba nama prilagodjavati :oops:

radostan dan

#23 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by radostan dan » 03/02/2015 18:33

naravo da -bi trebala-...kada je o državnim televizijama, da ih tako nazovem.
privatnoj televiziji ne možeš određivati koncept po svojoj želji...prije nego je ušla u posao, ista sondira tržište i pravi za to tržište program i prilagođava se tom tržištu.
bih nije primarno tržište sk-a.
zato ti je daljinski jedina opcija...

todd_smith

#24 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by todd_smith » 03/02/2015 18:35

nisi skontao sarkazam :mrgreen:

AmirBaa

#25 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by AmirBaa » 03/02/2015 18:38

Sjetite se vremena kad je bht prenosio englesku ligu, pa hayat spansku, federalna njemacku, obn italijansku... Ali sad smo puni turskih sapunica, grand tv-a, zbmt-a. Draze mi je gledati i slusati sport klub nego ovo sto sam nabrojao :)

Post Reply