Europejci, jedni o drugima...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
Garibaldi

Europejci, jedni o drugima...

Post by Garibaldi » 19/07/2007 23:02

Evo malo humora da pokusam da razbijem monotoniju konstantno istih diskusija o stalno istim temama.

Sa jednog sajta sam davno pokupio ovu tabelu, i mislim da jako duhovita.

Naravno red je da se pocne sa Balkanom, ali tu je naravno i cijeli kontinent. :-D

http://www.exile.ru/151/materials/europ ... html#part5

Uzivajte! :)

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 19/07/2007 23:18

Grci ne misle o Bugarima da su Turci. Meni je smjesno sto Grci kada hoce da uvrijede bilo kojeg Slavena kazu mu da je Bugar :-D

Garibaldi

Post by Garibaldi » 19/07/2007 23:30

basta sljezove boje wrote:Grci ne misle o Bugarima da su Turci. Meni je smjesno sto Grci kada hoce da uvrijede bilo kojeg Slavena kazu mu da je Bugar :-D

Demetra,

Tabelu je pravio jedan Rus, ciji se sajt vise bavi posmijavanjem politici nego analizi iste. Tako ako par stvari ne stoji na mjestu, nije kraj svijeta.
Poenta je humor, a ne socioloska analiza stereotipova medju raznim narodima.

Konkretno sto se tice Bugara, mogu ti reci da ih znam dosta, i da oni bas nikoga ne mrze (osim Cigana-Roma u Bugarskoj, prvenstveno sto ne rade i grebaju se samo za socijalnu pomoc). Glavna preokupacija vecine Bugara, je misljenje da se sto vise napiju kada se krene u krkanluke.

Grci su druga prica, priznajem njihova percepcija je drugacija, ali mladja generacija je upotpunosti oslobodjena svih stereotipova, cak i onih prema Turcima. Vise ih interesuje sta je u trendu nego stara mrznja.
Jednom mi je jedan malo ozbiljni i stariji Grk na moje pitanje o tome sta on misli o Bugarima, odgovorio:''Bugari su idioti''.
Njegovo misljenje o Albancima, Makedoncima i Turcima je bolje da ti ne govorim.

Dalje, oficijelno zatvaram analiticki dio teme. Na snazi je od sada humor. :-)

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 19/07/2007 23:36

dobro, Poljaci o Cesima misle prvenstveno da su kukavice. Jedan poljski vic kaze "Zasto u Ceskoj nije bilo ustanaka za vrijeme II svjetskog rata? - Zato sto je to bilo zabranjeno"

cyprus
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Post by cyprus » 19/07/2007 23:56

Zanimljivo je vidjet šta Shqiperosi misle o svojim balkanskim bližim i daljim susjedima. :lol: :lol: :lol:

Post Reply