EUROLEAGUE 2009/2010

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
galaxtics
Posts: 94
Joined: 24/05/2007 16:40
Location: bih
Contact:

#1 EUROLEAGUE 2009/2010

Post by galaxtics »

šta mislite ko je dobro poslovo,ko je najaci,moguća iznenađenja itd....
JA MISLIM DA BI UNICAJA MALAGA konacno mogla nesto napravit iako su prosle sezone dosli u polufinale mogu oni i bolje....
doslu su im HAISLIP,KUS,BOJAN POPOVIĆ A TU SU I WELSCH,BERNI,SANTIAGO,CABEZAS,PIETRUS,TUSEK....vrlo dobro!

kao moguće iznenađenje mogli bi bit PROKOM i mozda SIENA jer je vrlo pojacala roster u odnosu na zadnje 2 godine,mozda i lietuvos moze proc u drugi krug
galaxtics
Posts: 94
Joined: 24/05/2007 16:40
Location: bih
Contact:

#2

Post by galaxtics »

šta je ovo više volite uleb kup?????'' :-D
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#3

Post by Neelix »

ne nego nba 8-) kao najvece favorite ti vidis ekipu punu nba otpadaka - santiago, welsch, pietrus, haislip.... :D
galaxtics
Posts: 94
Joined: 24/05/2007 16:40
Location: bih
Contact:

#4

Post by galaxtics »

sta je evo?
nemogu vjerovat da je u uleb kup popularniji od eurolige :-?
User avatar
Miner
Posts: 115
Joined: 11/04/2005 12:23

#5

Post by Miner »

Jutros gledam najavu tekeme Panathinaikosa i Rome i nesto kontam kako je Panathinaikos opet pravo jak ove sezone.
Volio bih da se varam ali na papiru izgledaju prestrasno i bojim se da je opet njihova Euroliga.
Vidim da je Barca prijavila Djedovica, sto je iznenadjenje.
CSKA je standardno dobar, vjerovatno za Final Four.
Maccabi napravio dobar deal sa Cummingsom.
Real mi je nepoznanica over sezone ali bi trebali biti dobri!
Tau i Unicaja takodjer.
Fleischfresser
Posts: 94
Joined: 26/06/2007 12:10
Location: Hamville, Dbr.
Contact:

#6

Post by Fleischfresser »

Krenulo je krenulo.
Lagana pobjeda CSKA u Poljskoj. I upravo CSKA vidim kao glavnog favorita ove sezone, jer je kostur tima isti ostao. A Panathinaikos je prosle sezone imao tu prednost da se Final Four igrao u Ateni, tako da ove godine prednost dajem CSKA kao glavnom favoritu.
A po svemu sudeci opet ce se isti timovi boriti za Final Four, pored ova dva jos TAU, Maccabi, Real, te po meni i Montepaschi, koji ove godine hara u Italiji.
No vidjet cemo, vazno je da je pocelo.
piskerernest
Posts: 701
Joined: 19/09/2007 22:58
Location: zenica

#7

Post by piskerernest »

teletović 19 koševa i 17 skokova u porazu tau ceramice od olimpiakosa
forza milan
Posts: 373
Joined: 12/07/2006 16:02

#8

Post by forza milan »

Gledo sam uzivo tekmu fener real. Luda do bola. real pravo jak. Bice zasigurno jedan od glavnih favorita za osvajanje euroleague. Ima neki belgijanac Hervelle, covjek ne zna omasit. Imo je sut 90%. Papadopulos je jedan veliki majstor o kojem se nema sta rec. Ima jos par amerikanaca koji su pravo dobri. Bas me zanima hoce li sta uspjet uradit.
piskerernest
Posts: 701
Joined: 19/09/2007 22:58
Location: zenica

#9

Post by piskerernest »

ma hervelle je i prošle godine uz reyesa bio u petorci pod košem ,odličan skakač i bloker
forza milan
Posts: 373
Joined: 12/07/2006 16:02

#10

Post by forza milan »

piskerernest wrote:ma hervelle je i prošle godine uz reyesa bio u petorci pod košem ,odličan skakač i bloker
Prosle godine nisam gledo real nijednom ni uzivo ni na tv-u. Lik je super skako ali je u prvom poluvremenu imo 3/3 ili 4/4 za tricu. Isto robot. U prvoj cetvrtini ljudi nabiju 20 razlike prvenstveno zahvaljujuci njemu pa onda i papadopulosu i tunceriju.
piskerernest
Posts: 701
Joined: 19/09/2007 22:58
Location: zenica

#11

Post by piskerernest »

izgleda da nije igrao reyes ,ispravi me ako griješim
forza milan
Posts: 373
Joined: 12/07/2006 16:02

#12

Post by forza milan »

piskerernest wrote:izgleda da nije igrao reyes ,ispravi me ako griješim
Nije. Ja iskrivio vrat trazeci ga kad kasnije skontam da ga nema. Ima jedan lik u strucnom stabu isti Zan Tabak. Je li moguce da je on?? Steko sam dojam da je neki pomocni trener.
piskerernest
Posts: 701
Joined: 19/09/2007 22:58
Location: zenica

#13

Post by piskerernest »

forza milan wrote:
piskerernest wrote:izgleda da nije igrao reyes ,ispravi me ako griješim
Nije. Ja iskrivio vrat trazeci ga kad kasnije skontam da ga nema. Ima jedan lik u strucnom stabu isti Zan Tabak. Je li moguce da je on?? Steko sam dojam da je neki pomocni trener.
on je ,i prošle godine je bio u stručnom štabu
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#14

Post by Majstorinho »

Eno, Cibona pobijedila Armani Jeans. To im je prva gostujuca pobjeda poslije 2 godine u euroleague :oops:
SilentWhisper
Posts: 320
Joined: 05/06/2006 17:16
Location: Happy place!!!!

#15

Post by SilentWhisper »

Keno Bajramović 18 koševa, 8 skokova u gostujućoj pobjedi Lietuvos Rytasa nad Arisom.... :)
gle zanimljive slike, dva ahbaba... :D
Image
LFC
Posts: 183
Joined: 24/01/2007 11:45
Location: SEHER

#16

Post by LFC »

Na Real se ove sezone mora ozbiljno racunati. Kada u jednoj ekipi imate Reyesa, Papadopulosa, Hervellea, Tunceria, Bullocka, Mumbrua...
I kada se na takav sastav doda zavrsnica Final Four-a u Madridu, onda je jasno da je Real veliki favorit. Uz Real bi svakako dodao Pao i CSKA. Cetvrta ekipa ce se odluciti izmedju Lietuvosa, Tau-a, Barcelone i ja se nadam Montepaschi Siene. Fakat su me odusevili svojom igrom ove sezone.
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#17

Post by arze »

ma kakav ritas oni sto su se ritali ritali su....dosta je i njih visse!
nece moc podnijet tempo u top16..nek budu sretno sto su prosli....
ona malaga je looda ekipa...nekad dobije 30 pa sljedecu izgubi 20 sve tako
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#18

Post by arze »

eo top 16 za dva dana ce bit izvlacenje....
UNICAJA DO KRAJA!
LFC
Posts: 183
Joined: 24/01/2007 11:45
Location: SEHER

#19

Post by LFC »

GROUP D
Panathinaikos
Montepaschi Siena
Efes Pilsen
Partizan Igokea

GROUP E
Lietuvos Rytas
Tau Ceramica
Fenerbahce Ulker
Aris TT Bank

GROUP F
Real Madrid
Maccabi Elite
Zalgiris
Olympiacos

GROUP G
CSKA Moscow
Unicaja
AXA FC Barcelona
Lottomatica Roma

Po meni iz grupe D dalje idu Pao i Montepaschi, Grupa E Lietuvos i Tau, Grupa F Real i Zalgiris i Grupa G CSKA i Unicaja i Barca su tu negdje. Medjusobni duel bi mogao odluciti.
Kontras
Posts: 64
Joined: 04/02/2008 11:49
Location: SFRJ

#20

Post by Kontras »

gdje sam ja ovo zalutao... nekako mi se čini da ste jako mladi!
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#21

Post by arze »

olympiacos bi mogo dogurat..iako su pogana ekipa strava...iznenadit ce oni nekog 100% sa onim rosterom
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#22 Re: EUROLEAGUE 2007/2008

Post by -LIBERO- »

Nisam znao gdje da stavim pa rekoh evo tema o Euroligi.

Ako neko hoce uzivo gledati CSKA Moskva- Partizan..ili jos dvoje tekme Eurolige ima dole link foruma gdje ima prenos :arrow:

http://kkbosna.forumotion.com/forum.htm
User avatar
karanana
Posts: 47402
Joined: 26/02/2004 00:00

#23 Re: EUROLEAGUE 2007/2008

Post by karanana »

jebote, partizan je gigant. znam da cska-u ova tekma ne treba ali nije mala stvar njih pobjediti pa makar i nemotivisane u moskvi, a evo izgleda da ce ih pobjediti. a u begeshu su od njih izgubili samo za 1 kos razlike.

partizan je van konkurencije u onoj NLB ligi i rekao bih jedini sportski klub od svih sportova koji je poslije ratova u Jugoslaviji jaci nego prije ratova.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#24 Re: EUROLEAGUE 2007/2008

Post by -LIBERO- »

Direktan prenos Fenerbahce-Cibona na forumu,na opciji LIVE! Kada se otvori stranica,kada kliknete na ovo LIVE, pri dnu je uzivo prenos.

http://kkbosna.forumotion.com/index.htm

:dance: :thumbup:

Edit. Izgleda da ce imati i utakmicu Partizana sa Unikahom :D
paja_patak
Posts: 520
Joined: 19/02/2009 19:16
Location: pajboca

#25 Re: EUROLEAGUE 2007/2008

Post by paja_patak »

Partizan pobjedio Unikaju na gostovanju i time je skoro osigurao prolazak dalje, Cibona na gostovanju slavila kod Fenerbahca da nisu nepotrebno kuci izgubili od istog protivnika prosle sedmice i oni bi bili na korak od cetvrtfinala. Ovi rezultati samo potvrdjuju snagu NLB lige takodjer Hemofarm i Zadar su na korak od plasmana na zavrsni turnir Eurocupa u Torinu....
Post Reply