Eurobasket 2013 u Sloveniji

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Janjicar
Posts: 5467
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#1 Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Janjicar »

Image

Bosna i Hercegovina je u grupi B čiji je nosilac Makedonija, a u njoj se nalaze još Litvanija, Crna Gora, Latvija i Srbija. Igrat ćemo u gradu Jesenica.
Na prvenstvu Starog kontinenta učestvovat će 24 reprezentacije, koje će biti podijeljene u četiri grupe po šest selekcija. Tri prvoplasirane reprezentacije iz svake grupe plasirat će se u drugu fazu takmičenja i boriti za za četvrtfinale.
Last edited by Janjicar on 18/11/2012 19:56, edited 3 times in total.
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#2 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by hrastov žižak »

Rusija osvaja. :D
User avatar
Janjicar
Posts: 5467
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#3 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Janjicar »

hrastov žižak wrote:Rusija osvaja. :D
Kakvo to :D
Neko moje misljenje je Spanija :D

al opet sve zavisi ko ce igrati i da li ce doci "zvijezde"...
smijesni_ste
Posts: 6009
Joined: 09/10/2009 16:46

#4 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by smijesni_ste »

Ako ne bude Gasola starijeg i Ibake....tipujem na Francusku....iz sjene prijeti Litvanija :D...i Rusija njih zaboravih ^^
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#5 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by just principe »

Janjicar wrote:
hrastov žižak wrote:Rusija osvaja. :D
Kakvo to :D
Neko moje misljenje je Spanija :D

al opet sve zavisi ko ce igrati i da li ce doci "zvijezde"...

pa zar i ti janjicari bola :-) Prepravi one grupe i nikad ne kopiraj sa smijesnog klixa
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#6 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by hrastov žižak »

Janjicar wrote:
hrastov žižak wrote:Rusija osvaja. :D
Kakvo to :D
Neko moje misljenje je Spanija :D

al opet sve zavisi ko ce igrati i da li ce doci "zvijezde"...
pa gasol stariji i navaro se oprostili od repke. e sad, možda promijene odluku. španija je tu i dalje za nijansu jača od rusije, ali mislim da bi mogli iznenadit.
User avatar
Janjicar
Posts: 5467
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#7 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Janjicar »

just principe wrote:
Janjicar wrote:
hrastov žižak wrote:Rusija osvaja. :D
Kakvo to :D
Neko moje misljenje je Spanija :D

al opet sve zavisi ko ce igrati i da li ce doci "zvijezde"...

pa zar i ti janjicari bola :-) Prepravi one grupe i nikad ne kopiraj sa smijesnog klixa
nisam ni gledao mislio sam da makar to znaju :) al et :D

Sve u svemu ispravljeno (Y)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#8 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Tomahawk11 »

Ne losa grupa :P
Mozda da smo koga drugog umjesto Srbije dobili, ali sta je tu je....morace i oni zijaniti :mrgreen:
Moglo se i gore proci, Litvanija je uvijek jaka, Srbija - vidjecemo kakvu ce ekipu dovesti, Makedonci ne mogu biti bolji nego na zadnjem prvenstvu, a mi smo sigurno bolji nego na tom EP.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#9 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Tomahawk11 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Tomahawk11 wrote:Ne losa grupa :P
Mozda da smo koga drugog umjesto Srbije dobili, ali sta je tu je....morace i oni zijaniti :mrgreen:
Moglo se i gore proci, Litvanija je uvijek jaka, Srbija - vidjecemo kakvu ce ekipu dovesti, Makedonci ne mogu biti bolji nego na zadnjem prvenstvu, a mi smo sigurno bolji nego na tom EP.


ne znam baš da smo bolji,sa ovakvim sastavom iz kvalifikacija nismo bolji
Sto nismo?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Tomahawk11 »

Mislim na sveukupni dojam, dobro, imali smo mozda vecu sirinu, ali sad smo dobili boljeg selektora koji ce sigurno imati bar jos dvojicu u rotaciji, atmosfera u ekipi je na puno vecem nivou nego tad, a kako su kvalifikacije odmicale, mi smo bili bolji.
Sad se mogu povuci i neka pitanja: dokle se s onim Omicem, recimo? Harun kaze da smo u drugom krugu, valjda on ima vise informacija o njegovom statusu.
Osim toga, eno i Gordica u Partizanu, uz mozda jos neko ime bi se mogao zatvoriti taj krug.
bob sap
Posts: 332
Joined: 16/08/2011 13:05

#11 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by bob sap »

Taman dok se posloze neke kockice dajem nam dobre sanse za prolaz.
Makedonija- moze se s njima igrati, nadam se da ce imati los dan :)
Litvanija- tu ce nam biti tesko, mislim da ce oni zavrsiti grupu bez poraza
Crna gora- njih morao uzeti
Latvija- takodjer, moramo uzeti
Srbija- ako budu ko u kvalifikacijama, uzecemo ih

najvise zavisi kako mi budemo igrali, ako budemo htjeli mlatnucemo i litvance :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Tomahawk11 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Tomahawk11 wrote:Mislim na sveukupni dojam, dobro, imali smo mozda vecu sirinu, ali sad smo dobili boljeg selektora koji ce sigurno imati bar jos dvojicu u rotaciji, atmosfera u ekipi je na puno vecem nivou nego tad, a kako su kvalifikacije odmicale, mi smo bili bolji.
Sad se mogu povuci i neka pitanja: dokle se s onim Omicem, recimo? Harun kaze da smo u drugom krugu, valjda on ima vise informacija o njegovom statusu.
Osim toga, eno i Gordica u Partizanu, uz mozda jos neko ime bi se mogao zatvoriti taj krug.

otkud znaš da neće neko od ovih 7 plus gordić biti povrijeđen za vrijeme EP,zamisli teletović ne mogne igrati,možda ćemo imati još nekoga a možda i nećemo,nama je peršić bitan igrač a u širokom rezerva,15 -tak minuta igra,nemamo širinu nikako
Kad se tako gleda, ne zvuci dobro. Samo kazem da ova ekipa koja vodi reprezentaciju bolje izgleda od Sabita & co ili Mense & co. Aco i Harun ce naci neka rijesenja za sitacije koje ne budu stimale.
Mene vise od Persica brine situacija Teletovica, u kakvom ce on stanju doci na EP, u Caji je bio u punom pogonu, u Netsima je to sve na dugom stapu, ako izostane iz rotacije, moglo bi biti problema.
Sto se tice povreda, to je faktor na koji uvijek moras racunati, ako smo te qurate srece da nas zavale povrede, e onda... yebi ga :roll:
User avatar
Admir_1984
Posts: 7635
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#13 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Admir_1984 »

pa realno da se borimo sa latvijom, cg i makedonijom za trece mjesto, a i u ovom sastavu u kakvom smo igrali sada možemo se brat bratu sa njima nositi. protiv litvanije i srbije igrati rastereceno pa šta bude, al imam neki osjecaj da ce u ovoj grupi svak svakoga dobiti :-)
JasminHurić
Posts: 270
Joined: 19/09/2012 15:38

#14 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by JasminHurić »

Možemo se mi boriti s Crnom Gorom, ali ne možemo izboriti.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#15 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Romanista 101% »

Bicemo drugi u grupi i hit prvenstva.
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#16 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by hrastov žižak »

JasminHurić wrote:Možemo se mi boriti s Crnom Gorom, ali ne možemo izboriti.
jesi li ti onaj nakav novinarčić?
User avatar
Logovan
Posts: 94886
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#17 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Logovan »

Romanista 101% wrote:Bicemo drugi u grupi i hit prvenstva.
Iz tvojih usta u Božje uši. :) Vala niko sretniji od mene ne bi bio. :D

Mislim da će ovaj Eurobasket biti jako kvalitetan. Jedva čekam da počne.
ArthurSpooner
Posts: 641
Joined: 10/08/2012 19:59

#18 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by ArthurSpooner »

Ne znam zasto svi misle da su Makedonci opasniji od Crnogoraca...
mikogoago
Posts: 1182
Joined: 31/10/2009 17:33

#19 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by mikogoago »

Čupava grupa skroz.Mislim da sada kada Petrović i Novosel znaju skim čemo igrati,da će krenuti u potragu za defanzivnim igračima.Pozitivno je to što imamo atraktivnu grupu i svakom igraču će biti izazov da se pokaže u što boljem svjetlu.Zato se nadam da će Petrović naći kvalitetne defanzivne igrače i tako nam popuniti to slabo mjesto.Uz njegov rad nadam se,a i siguran sam da čemo biti drugi u grupi.Sretno nam bilo.
:bih: :bih: :bih:
Zraak
Posts: 29
Joined: 30/08/2012 14:17

#20 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Zraak »

Realno, Crna Gora prva u grupi bez problema, sa velikom sansom za medalju. Druga u grupi Litvanija. Za trece mesto se bore BiH i Makedonija. Srbija peta i Latvia sesta.
Crna Gora ako bude kompletna, sto ce reci da igraju Pekovic, Vucevic i Dubljevic, bice medju favorite. Mozda im se pridruzi i Mirotic, sto zavisi od toga da li ce ga pozvati Spanci. Srbija nema nikakav tim, mada nisu ga imali ni 2009-2010 kada su igrali vrhunski, ali tad su bar imali Novicu Velickovica, bez njega nemaju sanse, a posto je on povredjen... Litvanija ko Litvanija, standardno na nivou :D Za trece mesto borba BiH vs Makedonija. Makedonci su opasni. To su pokazali na proslom EP kada su izbacili domacina i bili ravnopravni protiv Spanije. BiH pak ima bolji tim od Makedonije, uz pretpostavku da Mirza bude na nivou. Moj favorit je ipak Italija :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#21 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Tomahawk11 »

Litvanci su prvi favorit grupe.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#22 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by It_is_a_Leclerc »

Zraak wrote:Realno, Crna Gora prva u grupi bez problema, sa velikom sansom za medalju. Druga u grupi Litvanija. Za trece mesto se bore BiH i Makedonija. Srbija peta i Latvia sesta.
Crna Gora ako bude kompletna, sto ce reci da igraju Pekovic, Vucevic i Dubljevic, bice medju favorite. Mozda im se pridruzi i Mirotic, sto zavisi od toga da li ce ga pozvati Spanci. Srbija nema nikakav tim, mada nisu ga imali ni 2009-2010 kada su igrali vrhunski, ali tad su bar imali Novicu Velickovica, bez njega nemaju sanse, a posto je on povredjen... Litvanija ko Litvanija, standardno na nivou :D Za trece mesto borba BiH vs Makedonija. Makedonci su opasni. To su pokazali na proslom EP kada su izbacili domacina i bili ravnopravni protiv Spanije. BiH pak ima bolji tim od Makedonije, uz pretpostavku da Mirza bude na nivou. Moj favorit je ipak Italija :D
Crna Gora, kažeš... :lol: :lol:
Mr. Brightside
Posts: 31340
Joined: 26/02/2011 13:07

#23 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Mr. Brightside »

veliki je zajeb ikoga potcijeniti pa vi vidite.. :D
Nebitan32
Posts: 1118
Joined: 31/12/2011 21:40

#24 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Nebitan32 »

Francuzi imaju jak team. Prema meni favoriti

Ekipa
http://www.ffbb.com/_edf/page_m.php?d=c ... u=1&s=2012

Tony Parker i Joakim Noah su u izuzetnoj formi ove godine. Citao sam u francuskim novinama da je Parker-u titula s francuskom mozda i jedini preostali cilj u karijeri. Bit ce izuzetno borbeni.


Za nas ce biti veliki uspjeh ako prodemo prvu grupnu fazu
Zraak
Posts: 29
Joined: 30/08/2012 14:17

#25 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Zraak »

It_is_a_Leclerc wrote:
Zraak wrote:Realno, Crna Gora prva u grupi bez problema, sa velikom sansom za medalju. Druga u grupi Litvanija. Za trece mesto se bore BiH i Makedonija. Srbija peta i Latvia sesta.
Crna Gora ako bude kompletna, sto ce reci da igraju Pekovic, Vucevic i Dubljevic, bice medju favorite. Mozda im se pridruzi i Mirotic, sto zavisi od toga da li ce ga pozvati Spanci. Srbija nema nikakav tim, mada nisu ga imali ni 2009-2010 kada su igrali vrhunski, ali tad su bar imali Novicu Velickovica, bez njega nemaju sanse, a posto je on povredjen... Litvanija ko Litvanija, standardno na nivou :D Za trece mesto borba BiH vs Makedonija. Makedonci su opasni. To su pokazali na proslom EP kada su izbacili domacina i bili ravnopravni protiv Spanije. BiH pak ima bolji tim od Makedonije, uz pretpostavku da Mirza bude na nivou. Moj favorit je ipak Italija :D
Crna Gora, kažeš... :lol: :lol:
Da. CG je vec dva puta razbila Srbiju, razbice ih i treci put. BiH i MKD nemaju sanse. Litvanija pada malo teze ali pada. CG do pobede!!! Ipak, nadam se da ce Italija biti osvajac zlata.
Locked