Eukanuba - hrana za pse

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
mrki62
Posts: 492
Joined: 23/12/2006 21:44
Location: sLOVEnija

#26

Post by mrki62 »

medda wrote:I ja sam kupovala Royal Canin za svog cuku, koja je isto hvaljena. Poskupa jeste, ali ne bi mi bilo zao placati da hoce da jede. Od te hrane za pse samo voli Frolic koji sigurno nije toliko kvalitetan, ali sta cu kad nece...a da mu ne dam nista dok ne pojede ono sto dobije, ja ne mogu... :)
Pas jede kad je gladan a ne kad se nama čini da treba da jede .
User avatar
A-R-N-I
Posts: 599
Joined: 14/02/2007 00:06
Location: Sarajevo

#27

Post by A-R-N-I »

anarchy wrote:
A-R-N-I wrote:Po mom misljenju i po reakciji mog cetveronoznog prijatelja ( radi se o Dobermanu, znaci energicnom i radnom psu) Eukanuba No.1, Bosh ima kod Slobe, covjek doveze vrecu na kucnu adresu, naravno ako zivite u Sa. i na tu hranu dodam po jedno zumance dnevno za sjaj dlake :thumbup: , bila je na trzistu 2002 neka hrana iz Danske, isto super hrana, samo je nema vise a i zaboravio sam kako se zove....
Ja svom ne dajem nishta extra sem eukanube.
Pisao sam u odnosu na pedigre npr. (ovo je odgovor na par reply nakon shta sam napisao post).
Pitao sam veterinara za razne vrste suhe hrane i kako da znam shta da izaberem.Rekao je ovo shto sam vec prije napisao.I isto tako je rekao da su mu dolazile starije gospodje sa pitanjem : "Zashto njihov pas hoce pojest vlastiti izmet"..Odgovor je upravo u onom koliko organizam preradi hranu i koliko ode u nus proizvode :D
Naravno, igra uloga i sam naccin pripreme hrane.Koliko konzervansa, koliko drugih dodataka etc..
A ja i inacce ne vjerujem puno reklamama.Pedigre ima jaku kampanju, bar ovdje, a meni to puno govori o tome.Zashto bi se reklamirali ako im ide.
Anw.
Imash li sliku svojeg dobermana?Koliko je star? I jel prijateljski nastrojen? :)
Ovaj moj je 4 i pol godine star i moram mu paziti na doziranje.S'obzirom da sam ga kastrirao pa mu se apetit povecao i sklon je debljanju.
Mom Dobermanu je bilo 6 i po god. uginuo je tragicnim slucajem 21-og Dec. prosle godine :sad: :sad: , jos mi srce place, a od prije deset dana u mom domu je beba Dob. od tri mjeseca :D :D , slike cu da postiram cim se docepam svog komp.
Sto se tice hrane, sva hrana koja dolazi kod nas pravi se po drugacijoj bljak recepturi nego za druge zemlje, drugacija je euqanuba u US od ove sto kod nas dolazi. Uzmes u ruku jednu i drugu i razlika je ocigledna,, U prve tri po kvaliteti po mom misljenju definitivno treba da udje i PURINA, euqanuba je i dalje No. 1 stim da je malo jaka i cesto je se pas brzo zasiti,,,
A inace sto se tice dobermana bilo koju hranu da jede uvjek dodam svaka dva dana rize, riza je bir iladj za dobermana, pogonsko gorivo... :D
Pas jede kad je gladan a ne kad se nama čini da treba da jede .
Pas da jede kad je gladan uvjek bi jeo :D :D , barem ovi moji :D , Pas jede kad ga naviknemo, odrasli jednom dnevno, kolicinski naravno ni malo a niti ga prejedati, sve zavisno od njegove fizicke aktivnosti.....
mehopuzic
Posts: 419
Joined: 13/06/2004 16:55

#28

Post by mehopuzic »

Pa psi hoce da uvijek jedu delikatese(ljudsku hranu), ali stvarno su gladni kad odu i pojedu svoju suhu hranu(granule)
LeKo
Posts: 1489
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#29

Post by LeKo »

E raja vidim razvila se tema oko hrane, ovaj sestrin pravo napreduje jede solidno, bio sam neki dan kod nje i ona kaze da povremeno uz namjensku hranu daje i rizu jer je kao dobra za sluznicu crijeva (valjda je ovako rekla) jer kao onda pas nema grceve itd itd... ne kontam ja to najbolje. U svakom slučaju hvala na direktnim i indirektnim postovima uveliko mi pomažete da savladam nešto što sam sigurno davno trebao ali nije bilo prilike ;)

Pozz.
insatiable
Posts: 9
Joined: 05/03/2007 16:25
Location: Rajvosa ba

#30

Post by insatiable »

Eukanubu nije htjela ni primirisati, ali zato se davi u Purina Pro Plan.
medda
Posts: 476
Joined: 29/09/2006 09:35

#31

Post by medda »

Kod mene je koker, koji su poznate poguzije i nekad me podsjeca vise na macku nego na psa. Sve radi za dobar zalogaj... :-)
Ma to je moja maza i dobija sve u sta upre.
Post Reply