Englezi sumljaju da su teroristi bili sa Balkana

osnovni
Posts: 7
Joined: 10/07/2005 20:21

#1 Englezi sumljaju da su teroristi bili sa Balkana

Post by osnovni »

Among new revelations about the highly sophisticated nature of Thursday's attacks, intelligence officials disclosed that they were examining the prospect that so-called "clean skins" - who could have been Muslims from the Balkans with no previous links to terror groups - were recruited to evade heightened security in the capital.

The theory was given credence by the fact that the security services had no advance warnings, suggesting that the bombers were not known extremists. Police and intelligence agencies admitted yesterday they were caught off guard.

http://news.independent.co.uk/uk/crime/ ... 298105.ece
------------------------------------------------------------------------------------

Wie der "Independent on Sunday" meldet, gehen die Ermittler der Theorie nach, dass das Terrornetzwerk al-Qaida "Terror-Söldner" für die Londoner Anschläge bezahlt hat. Bei den Tätern könnte es sich demnach um Muslime vom Balkan handeln, die bisher keine Kontakte zu terroristischen Gruppen hatten - und so durch das britische Sicherheitsnetz schlüpfen konnten. Ein Indiz für die Richtigkeit dieser Theorie sei, dass die britischen Behörden von den Anschlägen völlig überrascht worden seien.

http://www.spiegel.de/panorama/0,1518,364635,00.html
------------------------------------------------------------------------------------

Evo vec smo optuzeni da smo teroristi bez ikakvog dokaza, al bit musliman je dovoljan dokaz izgleda.

Prvo su sumljali da su teroristi mozda iz Pakistana, posto nisu mogli dokazat, onda su objavili da je neki Marokanac, al posto se on javio na Al jazeeru i rekao da nema veze stime i da ga policija ne trazi, onda su rekla da je moguce neki iz Sirije.

Sad su stigli kod nas iz Balkana.

A nemogu ni da pomisle da moze bit neki sto mrzi muslimane i zeli da istjeraju muslimani iz Evrope, i tako provocirao napad kao da su muslimani bili.


------------------------------------------------------------------------------------

Mr Sharon also claims that the growth of the Muslim community in Europe threatens Jews and influences the policies of EU states.

"Since there is an ever-strengthening Muslim presence in Europe, it certainly endangers the life of Jewish people," he says. "Of course, the sheer fact that there are a huge amount of Muslims, approximately 17 million in the EU, this issue has also turned into a political matter."

http://www.guardian.co.uk/eu/story/0,73 ... 93,00.html
No_Comment
Posts: 835
Joined: 17/06/2005 22:43

#2

Post by No_Comment »

Kako li ce ,,DANI,, reagirati na ovu vijest...vjerovatno ce naci neku povezanost Bosne sa ovim dogadjajem...

!
BigusDickus
Posts: 3832
Joined: 09/07/2004 09:49
Location: Sarajevo
Contact:

#3

Post by BigusDickus »

SumLJivo je to meni, nekako... :D
User avatar
bug
Posts: 15805
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: the place 2b

#4

Post by bug »

nema on veze :D STIME :D
stokaindahaus
Posts: 70
Joined: 04/02/2005 18:13

#5

Post by stokaindahaus »

CENSORED.

p_e
Produži dalje!
Posts: 82
Joined: 04/07/2005 22:45

#6 Re: Englezi sumljaju da su teroristi bili sa Balkana

Post by Produži dalje! »

osnovni wrote:Among new revelations about the highly sophisticated nature of Thursday's attacks, intelligence officials disclosed that they were examining the prospect that so-called "clean skins" - who could have been Muslims from the Balkans with no previous links to terror groups - were recruited to evade heightened security in the capital.

The theory was given credence by the fact that the security services had no advance warnings, suggesting that the bombers were not known extremists. Police and intelligence agencies admitted yesterday they were caught off guard.

http://news.independent.co.uk/uk/crime/ ... 298105.ece
------------------------------------------------------------------------------------

Wie der "Independent on Sunday" meldet, gehen die Ermittler der Theorie nach, dass das Terrornetzwerk al-Qaida "Terror-Söldner" für die Londoner Anschläge bezahlt hat. Bei den Tätern könnte es sich demnach um Muslime vom Balkan handeln, die bisher keine Kontakte zu terroristischen Gruppen hatten - und so durch das britische Sicherheitsnetz schlüpfen konnten. Ein Indiz für die Richtigkeit dieser Theorie sei, dass die britischen Behörden von den Anschlägen völlig überrascht worden seien.

http://www.spiegel.de/panorama/0,1518,364635,00.html
------------------------------------------------------------------------------------

Evo vec smo optuzeni da smo teroristi bez ikakvog dokaza, al bit musliman je dovoljan dokaz izgleda.

Prvo su sumljali da su teroristi mozda iz Pakistana, posto nisu mogli dokazat, onda su objavili da je neki Marokanac, al posto se on javio na Al jazeeru i rekao da nema veze stime i da ga policija ne trazi, onda su rekla da je moguce neki iz Sirije.

Sad su stigli kod nas iz Balkana.

A nemogu ni da pomisle da moze bit neki sto mrzi muslimane i zeli da istjeraju muslimani iz Evrope, i tako provocirao napad kao da su muslimani bili.


------------------------------------------------------------------------------------

Mr Sharon also claims that the growth of the Muslim community in Europe threatens Jews and influences the policies of EU states.

"Since there is an ever-strengthening Muslim presence in Europe, it certainly endangers the life of Jewish people," he says. "Of course, the sheer fact that there are a huge amount of Muslims, approximately 17 million in the EU, this issue has also turned into a political matter."

http://www.guardian.co.uk/eu/story/0,73 ... 93,00.html

Što je Šaron odjednom paranoičan? Zar se i on boji nekog napada?
BigusDickus
Posts: 3832
Joined: 09/07/2004 09:49
Location: Sarajevo
Contact:

#7

Post by BigusDickus »

A ovu recenicu moram citirati... :D
A nemogu ni da pomisle da moze bit neki sto mrzi muslimane i zeli da istjeraju muslimani iz Evrope, i tako provocirao napad kao da su muslimani bili.
osnovni
Posts: 7
Joined: 10/07/2005 20:21

#8

Post by osnovni »

"Ja, ich habe auch gehört, dass einige Experten sagen, es könnten algerische Terroristen gewesen sein oder Marokkaner oder Angehörige anderer Nationalitäten. Aber das ist gefährliches Wunschdenken - eine schädliche Illusion."



Ovde imaju pravo, ovo optuzivanje cijelih nacija ima da im skodi, bolje da cutu i da trazu krivoga.
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#9

Post by dinash »

zajebato.

:D
micika
Posts: 3439
Joined: 27/02/2004 00:00
Location: ankara

#10

Post by micika »

ma ti se ne sekiraj i da jesu tvoju vukojebinu nebi mogli naci ni na jednoj karti.budi miran u svojoj pecini :D :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#11

Post by Alfons Kauders »

flashball wrote:tu su sigurno muhadezedini koji su dobili pasose od zlocinca izmetbegovica
:lol:
Ko tebi kupi racunar, il si ga mahno u ratu negdje... :D

Muhadzedin... :lol: :lol: :lol:

Haman konta Muhamed, pa muhadzedin... Povezo bijednik 2 i 2... :D
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#12

Post by gavrilo »

:shock:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#13

Post by Alfons Kauders »

gavrilo wrote:
stokaindahaus wrote:Chifutska posla.
:shock:

moderatore :?
Djes Gavra, :D
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#14

Post by gavrilo »

:D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#15

Post by Alfons Kauders »

:D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#16

Post by Alfons Kauders »

flashball wrote:
Alfons Kauders wrote:
flashball wrote:tu su sigurno muhadezedini koji su dobili pasose od zlocinca izmetbegovica
:lol:
Ko tebi kupi racunar, il si ga mahno u ratu negdje... :D

Muhadzedin... :lol: :lol: :lol:

Haman konta Muhamed, pa muhadzedin... Povezo bijednik 2 i 2... :D
ne nego mi se izmakao prst na tastaturi pa sam umjesto mudzahedin napisao muhadzedin
Ma ja ba... :lol:

Dabogda ti se "izmakao prst" dok budes cistio pistolj... :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#17

Post by mIRCerka »

flashball wrote:
Alfons Kauders wrote:
flashball wrote: ne nego mi se izmakao prst na tastaturi pa sam umjesto mudzahedin napisao muhadzedin
Ma ja ba... :lol:

Dabogda ti se "izmakao prst" dok budes cistio pistolj... :D
немам пиштоњ
pištoNJ ti je opRasna stvar, mogli bi ljudi posumLJat u tebe :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#18

Post by Alfons Kauders »

flashball wrote:
Alfons Kauders wrote:
flashball wrote: ne nego mi se izmakao prst na tastaturi pa sam umjesto mudzahedin napisao muhadzedin
Ma ja ba... :lol:

Dabogda ti se "izmakao prst" dok budes cistio pistolj... :D
немам пиштоњ
Steta... :D
Kukuruz_Barbe-q
Posts: 1041
Joined: 09/01/2005 22:25

#19

Post by Kukuruz_Barbe-q »

mIRCerka wrote:
flashball wrote:
Alfons Kauders wrote: Ma ja ba... :lol:

Dabogda ti se "izmakao prst" dok budes cistio pistolj... :D
немам пиштоњ
pištoNJ ti je opRasna stvar, mogli bi ljudi posumLJat u tebe :D
mogli bi muhadzedini da te skontaju i paf paf
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#20

Post by Alfons Kauders »

Ne bi me cudilo...

Nenaoruzani srpski narod... :lol:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#21

Post by mIRCerka »

Alfons Kauders wrote:Ne bi me cudilo...

Nenaoruzani srpski narod... :lol:
smijala bih se da cijeli dan nisam gledala snimke iz Srebrenice 9-12 juli 1995....
koka
Posts: 21
Joined: 03/06/2004 21:39
Location: GMT + 1:00 sat

#22

Post by koka »

NEPISMENI . SUMLJAJU? NICK TI JE OBRAZ. SJEDI, JEDAN.
fadil schtil
Posts: 200
Joined: 28/01/2005 23:46

#23

Post by fadil schtil »

cetnicka obavjestajna podvala.

spijunskim kanalima su nenaivnim englezima samo ponudili jedno od mogucnosti i zaigrali na emocije, koje su, a i mi sami mozemo pretpostaviti jer smo prosli slicno, izuzetno prisutne pa i kod najvecih profesionalaca.

oni koji su razarali nasu zemlju i njihovi mentori vrlo dobraju sta znaci senzacionalisticka vijest. i ma kolika laz i podvala bila, demanti koji poslije uslijede samo djelimicno amortizuju postignuti efekat.

inace momenat razaracima bosne je i vise nego pogodan obzirom na sutrasnji LIVE prenos najvecih tv-stanica i stotina ino-novinara iz srebrenice, gdje ce se jos jednom podsjetiti na vandalizam i krvolocstvo koje su, ne tako davno, okotili srbi.

naravno samo moja teorija i ne izgleda mi apsurdno, imajuci u vidu da se sa slicnim podvalama konfrontiramo skoro svakodnevno
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#24

Post by Fair Life »

flashball wrote:
Alfons Kauders wrote:Ne bi me cudilo...

Nenaoruzani srpski narod... :lol:
ostao kao suvenir, ali je jos uvijek u funkciji
ovaj treba mi neko ko ce ga malo ocistiti i podmazati, ja nemam volje da to radim, ako si zainteresovan, javi se na pp
flashball
ammia
Posts: 3
Joined: 10/07/2005 21:17

#25

Post by ammia »

flashball wrote:
Alfons Kauders wrote:Ne bi me cudilo...

Nenaoruzani srpski narod... :lol:
ostao kao suvenir, ali je jos uvijek u funkciji
ovaj treba mi neko ko ce ga malo ocistiti i podmazati, ja nemam volje da to radim, ako si zainteresovan, javi se na pp
važno je da je kod kuče ti nešto drugo podmazano ..od strane..znaš na koga mislim-na dvojicu i na nekog ko te nažalost isprd.. :D :D
Post Reply