Englez

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
StLouis
Posts: 2969
Joined: 07/03/2004 00:00
Location: USA

#1 Englez

Post by StLouis »

Uvijek sam se odupirao i jos uvijek se strastveno odupirem ubacivanju tudjica pri konverzaciji s "nasim dijasporcima" :D ali, ponekad nema sanse da se snadjem...pa to zna biti cijeli ciklus, rafalna paljba, pocevsi od onog; Vec sam late, jebote, kasnim, hajd' poslat cu ti message...brrrrrrr...onda se zamislim i sve to refraziram, ali unatoc svemu, prekasno...zaista, ponekad je lakse docarati"sto je pisac htio reci" stranim rijecima, a ponekad i cijelim recenicama, a sve to barem meni ide na zivce, a sve vise prelazi u naviku...

Koliko nenamjerno ubacujete tudjice u svojoj svakodnevnoj konverzaciji "SNASIMA" :lol: ova je najbolja :D tvz. jednostavna sastavljena recenica :D
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#2

Post by Nosferatu »

De otvori jos jednu temu, pa da ti napisem post za koji mi ne gine ban.
User avatar
StLouis
Posts: 2969
Joined: 07/03/2004 00:00
Location: USA

#3

Post by StLouis »

sta cu, meni se bas pise, a ovo je javna institucija :D nemoj da te baniraju, pa tek si poceo :)
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#4

Post by neko iz mase »

vid ga petak navece a on na forumu, jel to milano zatvorio :P :P
User avatar
StLouis
Posts: 2969
Joined: 07/03/2004 00:00
Location: USA

#5

Post by StLouis »

U Milano samo idem po danu, nocu je prepuno djecurlije, a ja sam starija zvjerka :D bio sam u Internetu, muzika je bila za 5+ a dzin tonik je nevjerovatno sjeo :)

Gdje se ti skitas ovako kasno? :)
lejla_usa
Posts: 115
Joined: 07/12/2005 18:19

#6 Re: Englez

Post by lejla_usa »

StLouis wrote:Uvijek sam se odupirao i jos uvijek se strastveno odupirem ubacivanju tudjica pri konverzaciji s "nasim dijasporcima" :D ali, ponekad nema sanse da se snadjem...pa to zna biti cijeli ciklus, rafalna paljba, pocevsi od onog; Vec sam late, jebote, kasnim, hajd' poslat cu ti message...brrrrrrr...onda se zamislim i sve to refraziram, ali unatoc svemu, prekasno...zaista, ponekad je lakse docarati"sto je pisac htio reci" stranim rijecima, a ponekad i cijelim recenicama, a sve to barem meni ide na zivce, a sve vise prelazi u naviku...

Koliko nenamjerno ubacujete tudjice u svojoj svakodnevnoj konverzaciji "SNASIMA" :lol: ova je najbolja :D tvz. jednostavna sastavljena recenica :D
Ne bi popularna tema izgleda. Sigurno se vec ranije razvlacila do besvijesti. Dugo sam vani i dobar dio obrazovanja mi je bio na engleskom. Ako se zelim imalo normalnije izraziti, a posebno ako to ima veze sa ekonomijom ili mojim poslom, redovno zapnem na bosanskom. Onda ponekad kazem na engleskom, pa se pokusavam sjetiti adekvatne rijeci da prevedem. Kako sam skontala, neke ljude to zestoko nervira i misle da se nesto k'o pravim. :sad: Nema mi pomoci, osim mozda procitati neke ogromne nase literature.
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#7

Post by neko iz mase »

slazem se sa lejlom, en cist primjer je moje objasnjenje kako da spoji pc na mrezu, glava me zabolila dok sam preveo sve kako treba :D
Post Reply