Engleski jezik i knjizevnost

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...
neupucena

Engleski jezik i knjizevnost

Post by neupucena » 05/09/2006 15:26

Slucajno sam pronasla blog iz kojeg sam izvukla samo ovaj dio i necu nista da pitam, samo onako, usput, primjecujem kulturu izrazavanja jednog studenta druge godine, svejedno kojeg fakulteta, koji ce sutra biti profesor... stvarno su nasi fakulteti teski, sta bi bilo jos da postoji "Harwar" i to u Engleskoj

I danas Ispit
Pozdrav!
22.10 sati...evo me tek na net..uzasan dan..ispit..engleska knjizevnost..Dr Faustus..Canterbury Tales..Wife of Bath..The Knight..Love and Divine poems by C.Marlowe...sve je to trebalo nastrebati..radi cega radi danasnjeg ispita..engleska knjizevnost..Shahab yar Khan profesor..zavrsio Harwar,zivio u Engleskoj a inace je iz Pakistana...lud lik skroz..eh sada se stavite u moju poziciju i pokusajte pitati nesto na sngleskom recimo vezano za ispit..hehhe..naglasak kod covjeka kao iz onih plemena u zimbabveu..ali vjerujem da sam to "smlatio"..sutra je usmeni...Dan citav ma joj uci do ispita,,bio ispit 2 sata..kuci idi jedi nesto,malo sa cimerkama kartanje..nezaobilazni remi..neznam sta mi je bilo danas jednostavno razvalio sam ih sve..ma to je blaga rijec..dok sam handirao po 10 put one su ubjedljivo preko 3000 hiljade u plusu bile...otisao leci spavati i evo sve do sada..a nije mi se kuci ostajalo nikako..nego ja malo prokontam nje ni Travnicki Nocni Setac budala coek..ha ja..idem sada i ja da vidim vecernje cari Mostara..malo stari grad,malo most..malo tamo santiceva jedna krug ovamo do carine i kuca..do sutra pozz

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Re: Engleski jezik i knjizevnost

Post by mIRCerka » 05/09/2006 15:30

neupucena wrote:Slucajno sam pronasla blog iz kojeg sam izvukla samo ovaj dio i necu nista da pitam, samo onako, usput, primjecujem kulturu izrazavanja jednog studenta druge godine, svejedno kojeg fakulteta, koji ce sutra biti profesor... stvarno su nasi fakulteti teski, sta bi bilo jos da postoji "Harwar" i to u Engleskoj

I danas Ispit
Pozdrav!
22.10 sati...evo me tek na net..uzasan dan..ispit..engleska knjizevnost..Dr Faustus..Canterbury Tales..Wife of Bath..The Knight..Love and Divine poems by C.Marlowe...sve je to trebalo nastrebati..radi cega radi danasnjeg ispita..engleska knjizevnost..Shahab yar Khan profesor..zavrsio Harwar,zivio u Engleskoj a inace je iz Pakistana...lud lik skroz..eh sada se stavite u moju poziciju i pokusajte pitati nesto na sngleskom recimo vezano za ispit..hehhe..naglasak kod covjeka kao iz onih plemena u zimbabveu..ali vjerujem da sam to "smlatio"..sutra je usmeni...Dan citav ma joj uci do ispita,,bio ispit 2 sata..kuci idi jedi nesto,malo sa cimerkama kartanje..nezaobilazni remi..neznam sta mi je bilo danas jednostavno razvalio sam ih sve..ma to je blaga rijec..dok sam handirao po 10 put one su ubjedljivo preko 3000 hiljade u plusu bile...otisao leci spavati i evo sve do sada..a nije mi se kuci ostajalo nikako..nego ja malo prokontam nje ni Travnicki Nocni Setac budala coek..ha ja..idem sada i ja da vidim vecernje cari Mostara..malo stari grad,malo most..malo tamo santiceva jedna krug ovamo do carine i kuca..do sutra pozz

taj ispit inace u jednom danu prosjecnoj osobi skine 1.3 - 1.5 kg tjelesne mase. Vidis da lik nije pisao ni velika slova, tako da typo greshku ne treba uzimati tako ozbiljno :D
kad sam spremala isti taj ispit, samo sto sam ga ja polagala kod Dizdara, naglo sam izgubila 13 kg tezine a o sijedim pramenovima da ne pricam...
dobro se lik uspio konektovati... :D

neupucena

Post by neupucena » 05/09/2006 15:37

mIRCerka wrote:taj ispit inace u jednom danu prosjecnoj osobi skine 1.3 - 1.5 kg tjelesne mase. Vidis da lik nije pisao ni velika slova, tako da typo greshku ne treba uzimati tako ozbiljno :D
kad sam spremala isti taj ispit, samo sto sam ga ja polagala kod Dizdara, naglo sam izgubila 13 kg tezine a o sijedim pramenovima da ne pricam...

Dizdar i nepokretne fleke na plafonu su nesto drugo. Ova bica zavrsavaju fakultete i sutra ce svoje "znanje" prenositi na druga bica.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 05/09/2006 15:41

neupucena wrote:
mIRCerka wrote:taj ispit inace u jednom danu prosjecnoj osobi skine 1.3 - 1.5 kg tjelesne mase. Vidis da lik nije pisao ni velika slova, tako da typo greshku ne treba uzimati tako ozbiljno :D

Dizdar i nepokretne fleke na plafonu su nesto drugo. Ova bica zavrsavaju fakultete i sutra ce svoje "znanje" prenositi na druga bica.

plafon je jedna stvar, zgrada parlamenta druga stvar :D sve su to faze...fazon je sto na forumu i blogu i svim stranicama mi svi imamo svu pamet svijeta, pa zelimo da podijelimo sa drugima :D i onda zaboravimo osnovni pravopis... rijetko koji post koji okacim ima veliko slovo, cesto imam permutaciju u prvom slogu, pa mi samoglasnik dodje prije suglasnika npr. "amterijal" itd itd... nemoj biti na kraj srca, ipak je u pitanju par sati nakon ispita :D

PS ne radi svaki diplomirani anglista u shkoli :D eto nek te to tjesi :D

neupucena

Post by neupucena » 05/09/2006 15:52

mIRCerka wrote:plafon je jedna stvar, zgrada parlamenta druga stvar :D sve su to faze...fazon je sto na forumu i blogu i svim stranicama mi svi imamo svu pamet svijeta, pa zelimo da podijelimo sa drugima :D i onda zaboravimo osnovni pravopis... rijetko koji post koji okacim ima veliko slovo, cesto imam permutaciju u prvom slogu, pa mi samoglasnik dodje prije suglasnika npr. "amterijal" itd itd... nemoj biti na kraj srca, ipak je u pitanju par sati nakon ispita :D

Nemam potrebu za bilo kakvom utjehom. Ovaj ce 100% raditi u skoli. Nije uopste upitna brzina kucanja, velika ili mala slova, pravopis... ostatak bloga koji pise odise opstim nepoznavanjem bilo cega. To sto je on skovao neki novi "Harwar" u Engleskoj po uzoru, valjda, na Harvard u SAD-u je sitnica. Osim toga, mene jednostavno zanima, zasto upisujete studij nekog jezika i knjizevnosti ako vas ne zanima knjizevnost i ako vam to predstavlja teret.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 05/09/2006 15:58

neupucena wrote:
mIRCerka wrote:plafon je jedna stvar, zgrada parlamenta druga stvar :D sve su to faze...fazon je sto na forumu i blogu i svim stranicama mi svi imamo svu pamet svijeta, pa zelimo da podijelimo sa drugima :D i onda zaboravimo osnovni pravopis... rijetko koji post koji okacim ima veliko slovo, cesto imam permutaciju u prvom slogu, pa mi samoglasnik dodje prije suglasnika npr. "amterijal" itd itd... nemoj biti na kraj srca, ipak je u pitanju par sati nakon ispita :D

Nemam potrebu za bilo kakvom utjehom. Ovaj ce 100% raditi u skoli. Nije uopste upitna brzina kucanja, velika ili mala slova, pravopis... ostatak bloga koji pise odise opstim nepoznavanjem bilo cega. To sto je on skovao neki novi "Harwar" u Engleskoj po uzoru, valjda, na Harvard u SAD-u je sitnica. Osim toga, mene jednostavno zanima, zasto upisujete studij nekog jezika i knjizevnosti ako vas ne zanima knjizevnost i ako vam to predstavlja teret.

knjizevnost nije teret, ali pitanje KOJE SU BOJE CARAPE LEOPOLDA BLUMA je teret kad imas 24 romana po 300 strana u prosjeku da procitas... :D tu je vec do Dizdara i njegovih pitanja :D

metastasio

Post by metastasio » 05/09/2006 21:52

Eh, pa to je u prvom redu greska profesora koji tako koncipira ispit da student mora procitati 40 djela i uz to jos znati stihove pjesama napamet. Sorry, ali to za mene nije izucavanje knjizevnosti...

Lace

Post by Lace » 05/09/2006 22:09

neupucena wrote:Slucajno sam pronasla blog iz kojeg sam izvukla samo ovaj dio i necu nista da pitam, samo onako, usput, primjecujem kulturu izrazavanja jednog studenta druge godine, svejedno kojeg fakulteta, koji ce sutra biti profesor... stvarno su nasi fakulteti teski, sta bi bilo jos da postoji "Harwar" i to u Engleskoj

I danas Ispit
Pozdrav!

harwar je simply slovna greska...i ne jedina :D umoran covjek grijesi a blog je mjesto gdje zeli i moze da kaze sta hoce i ne mora da pazi ni na slovne greske a ni na red rijeci u recenici... :D kao ni na forumu :D

zili

Post by zili » 07/09/2006 20:28

a možda je čovjek ovim "Harwar" imitirao kako bi dotični prof. Khan rekao "Harvard"?? :roll: Umjesto da se lijepo zahvali drago bogu što ga nije zapao Dizdar, on našao Khana nešto karikirati.

I, da, slažem se da je strašno što će ovakvi likovi predavati djeci u školama, ali ne toliko zabog pravopisnih propusta već zato što mu je vrhunac dana bila partija remija! helooooou!? :shock:

neupucena

Post by neupucena » 07/09/2006 20:49

zili wrote:a možda je čovjek ovim "Harwar" imitirao kako bi dotični prof. Khan rekao "Harvard"?? :roll: Umjesto da se lijepo zahvali drago bogu što ga nije zapao Dizdar, on našao Khana nešto karikirati.

I, da, slažem se da je strašno što će ovakvi likovi predavati djeci u školama, ali ne toliko zabog pravopisnih propusta već zato što mu je vrhunac dana bila partija remija! helooooou!? :shock:

Moja greska je sto sam izvukla samo dio jer je ono sto sam pokusala primjetiti, moguce shvatititi samo kad se procita vise stvari s tog bloga. Ja jesam "neupucena" :D prilicno, ali koliko ja znam prof. Khan je studirao na nekom od univerziteta u Engleskoj a ne u Sjedinjenim Drzavama. Logika ovog studenta, koji ne da nema pojma ni o cemu, nego ga i ne zanima da sazna bilo sta, dozvoljava da Harvard smjesti u Englesku.
A sto se tice Dizdara, meni je on obicna smijurija, valjda stranacki podobna. Ne znam koliko su puke glasine, ali kad sam ja studirala pricalo se o povratku profesora Hadziselimovica koji eto moze predavati na americkim uiverzitetima, ali nije bio dovoljno dobar za sarajevski na kojem jesu dobre nakaze poput Khana i Dizdara.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 08/09/2006 01:13

Ne znam zasto nazivas Khana i Dizdara nakazama. Da, Dizdar trazi nebulozne detalje, ali ga licno ne smatram nakazom, iako je on jedini koji voli upisivati petice u index, i ponosna sam vlasnica jedne :D Khan takodjer nije nakaza, ima dosta specifican pristup svom polju rada, ali se raspitaj kod mnogo starijih generacija kakav je Koljevic bio na toj katedri. U njegovo vrijeme, on je bio strah i trepet, ne prof.dr. Ridjanovic.

zili

Post by zili » 08/09/2006 02:15

mirci, ba, šta bi? e, da ću i ovo dočekati - mirci brani dizdara :-) :D

problem je što smo se mi navikli na to da profesori imaju svoje "mušice", čak nam je postalo normalno da zbog tih "mušica" padamo (ili prolazimo) na ispitima. standardi nam nisu ni na kraj pameti. a da se primjenjuju standardi ni dizdar ni khan ne mi mogli ni prismrdit (kakv specijalistički izraz :D) fakultetu kao što nisu mogli u vrijeme koljevića i hadžiselimovića.

kada profesor studentu upiše peticu u index, sebi bi morao upisati -5. Ako je kojim slučajem više takvih studenata, onda bi se dotični profesor trebao uz izvinjenje za protraćeno vrijeme ispariti (još jedan specijalistički izraz) sa svoje katedre.

neupucena

Post by neupucena » 08/09/2006 06:59

mIRCerka wrote:Ne znam zasto nazivas Khana i Dizdara nakazama. Da, Dizdar trazi nebulozne detalje, ali ga licno ne smatram nakazom, iako je on jedini koji voli upisivati petice u index, i ponosna sam vlasnica jedne :D Khan takodjer nije nakaza, ima dosta specifican pristup svom polju rada, ali se raspitaj kod mnogo starijih generacija kakav je Koljevic bio na toj katedri. U njegovo vrijeme, on je bio strah i trepet, ne prof.dr. Ridjanovic.

Nakaze od profesora Engleske knjizevnosti, sto i jesu. Ja nisam imala problema poloziti nijedan ispit ni kod jednog ni kod drugog, sto mi nije dokaz nicega vezanog za mene. To nije studiranje knjizevnosti. Ne bih imala nista protiv da mi je predavao profesor Koljevic ili profesor Hadziselimovic. Valjda bih tada znala zasto sam upisala taj studij. Reci ti bilo kome iz starijih generacija, da si studirala Englesku knjizevnost i da uopste nisi imala predmet "Teorija knjizevnosti" pa ces vidjeti kakvu ces reakciju izazvati.

mya

Post by mya » 08/09/2006 08:07

studirala sam engleski jezik i knjizevnost
i uopste nisam imala predmet teorija knjizevnosti
cekam reakcije :D

ako sam dobro shvatila, decko studira u mostaru.
a to je, ipak :D nesto sasvim drugo.

neupucena

Post by neupucena » 08/09/2006 08:48

mya wrote:studirala sam engleski jezik i knjizevnost
i uopste nisam imala predmet teorija knjizevnosti
cekam reakcije :D

ako sam dobro shvatila, decko studira u mostaru.
a to je, ipak :D nesto sasvim drugo.

Razlika i nije bas toliko velika koliko ljudi zele da vjeruju. Jednako nepismeni ljudi zavrsavaju i u Sarajevu i u Mostaru a i u Banja Luci. Pri tome ne mislim samo na ljude koji znaju ili ne znaju pisati i citati.
A prvi dio tvog posta, osim ako se ne salis, govori jedino o tome da nisi svjesna o cemu pricas.

zili

Post by zili » 09/09/2006 16:11

ja imala teoriju književnosti :D
čika Soroš poslao nekog amerikanca da nam predaje inače je ne bih imala, pa jedva je oni na komparativnoj književnosti imaju!

nego, neupućena, koja si generacija?

neupucena

Post by neupucena » 09/09/2006 16:23

zili wrote:ja imala teoriju književnosti :D
čika Soroš poslao nekog amerikanca da nam predaje inače je ne bih imala, pa jedva je oni na komparativnoj književnosti imaju!

Pa sta to govori?

ahmed&nedzad

Post by ahmed&nedzad » 09/09/2006 16:52

neupucena wrote:

Pa sta to govori?

Misliš, jedva je polažu. :D :D

ClonedAgain

Post by ClonedAgain » 09/09/2006 17:04

neupucena wrote: pa jedva je oni na komparativnoj književnosti imaju!

Ovaj navod nije tačan!

mIRCerka

Post by mIRCerka » 15/09/2006 19:57

anglisti svih godina, ponavljajte za mnom: sto vise ucim sve manje znam!!!!

lijep pozdrav udarnicima i sretno sutra u 9 :D

neupucena

Post by neupucena » 15/09/2006 20:00

mIRCerka wrote:anglisti svih godina, ponavljajte za mnom: sto vise ucim sve manje znam!!!!

Sta se polaze? Moderna?
Sretno, u svakom slucaju

mIRCerka

Post by mIRCerka » 15/09/2006 20:02

neupucena wrote:
mIRCerka wrote:anglisti svih godina, ponavljajte za mnom: sto vise ucim sve manje znam!!!!

Sta se polaze? Moderna?
Sretno, u svakom slucaju

lingvistika...

12 stabala, oko 120 teorijskih pitanja, predetaljnih....valjad znas Leku...Hvala... ja mozda odem, ako me sratjka popusti :D ufatila trema pod stare dane :D

neupucena

Post by neupucena » 15/09/2006 20:07

mIRCerka wrote:lingvistika...

12 stabala, oko 120 teorijskih pitanja, predetaljnih....valjad znas Leku...Hvala... ja mozda odem, ako me sratjka popusti :D ufatila trema pod stare dane :D

Enterofuril ili tako nesto se zovu one zute tabletice za zaustavljanje elementarnih pred ispite
Znam Leku, hahaha i tebe u kombinaciji s njim
No hard feelings, ali imala si caroban uticaj na Leku :D :D

mIRCerka

Post by mIRCerka » 15/09/2006 20:10

u pitanju je bio prof. James Hicks.... :lol: na trecoj godini....s tim da se taj predmet nije ocjenjivao posebno, vec je ulazio u ocjenu iz ispita americke knjizevnosti koju je isto on predavao...samo jedna ispravka, radi se o Fulbright razmjeni :D Radeljkovic otisao, dosao Hicks...

Image

mIRCerka

Post by mIRCerka » 15/09/2006 20:13

neupucena wrote:
mIRCerka wrote:lingvistika...

Enterofuril ili tako nesto se zovu one zute tabletice za zaustavljanje elementarnih pred ispite
Znam Leku, hahaha i tebe u kombinaciji s njim
No hard feelings, ali imala si caroban uticaj na Leku :D :D

ti si mene zamijenila sa nekim...Leko i ja se ne volimo bas nesto....jos otkako smo labrusca i ja sa makedonskim pjesmama doalzile na sintaxu....pa polozis pismeni iz prve, ne da ti na usmenom da prodjes... i tako godinama...

Post Reply