Elvir Causevic - Interviju iz Slobodne Bosne

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
Post Reply
Upish

Elvir Causevic - Interviju iz Slobodne Bosne

Post by Upish » 17/11/2006 19:24

Jeli neko moze staviti interviju sa ovim Elvirom iz Slobodne Bosne???

Cuo sam da je odlican...

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 21/11/2006 06:18

lijepo brate. :D

nadam se samo da Asim Metiljevic nije covjeka izmislio...hoce on slagat, nije mu svaku vjerovat. :roll:

e tako, da svako makar malo doprinese bilo bi lijepo.

Upish

Post by Upish » 21/11/2006 21:50

slazem se potpuno. u ovom slucaju srecom nije nista izmisljeno i svaka cast ovom covjeku.

revolutia

Post by revolutia » 23/11/2006 16:22

nije nista izmisljeno,

ali da i mene pogura nas ambasador u USA i gradonacelnik grada i partija, i da mi u tuzli daju dzabe poslovni prostor i jeftinu (bezobrazno jeftinu) radnu snagu i najtalentovanije studente da crnce za mene i uvezo me sa ljudima sa klinika koji ce sklapati ugovor sa mojom firmom,

i ja bi bio u najmanju ruku upjesan kao on, a vjerovatno bi napravio 3puta vise od njeg posla...

smijesno...

guardian

Post by guardian » 23/11/2006 20:18

revolutia wrote:nije nista izmisljeno,

ali da i mene pogura nas ambasador u USA i gradonacelnik grada i partija, i da mi u tuzli daju dzabe poslovni prostor i jeftinu (bezobrazno jeftinu) radnu snagu i najtalentovanije studente da crnce za mene i uvezo me sa ljudima sa klinika koji ce sklapati ugovor sa mojom firmom,

i ja bi bio u najmanju ruku upjesan kao on, a vjerovatno bi napravio 3puta vise od njeg posla...

smijesno...

Ne, ne bi. Bio bi uspjesan kao on kad bi imao 3 FDA patenta, kad bi dobio 30 miliona dolara od nezavisnih investitora, i kad bi predavao na dva univerziteta u kategoriji Yale-a i WUSTL-a. A to sto ga guraju gradonacelnici, ambasadori i partija nisu uzrok njegovog uspjeha vec posljedica (i nesto sto ce on, na zalost, na kraju price vjerovatno debelo platiti na ovaj ili onaj nacin). Njegova bosanska epizoda je nastavak uspjesne americke, a ne obrnuto. A da l' ce mu i bosanska bit uspjesna -- zivi bili pa vidjeli.

Uzgred, ogroman broj americkih tehnickih firmi izvozi operacije u zemlje u razvoju. Indija po tome vodi, kako zbog obilja strucnih a jeftinih kadrova, tako i zbog jezika (svi obrazovani Indijci govore engleski dok je Indian Institute of Technology, IIT, medju najboljim tehnickim univerzitetima u svijetu). Mozda Causevic jednostavno pokusava smanjiti operativne troskove svoje firme izvozom u Bosnu; i zasto da ne -- bolje ovdje nego u Indiju.

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 24/11/2006 08:34

revolutia wrote:nije nista izmisljeno,

smijesno...

Tipicno bosansko omalozavanje svacijeg uspjeha, budala je taj covjek sto se pored ovakvih delegata ikako vratio.

Post Reply