ELOB LOPOVI

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

Post by ladyblue18 » 09/07/2007 15:40

Uh ipak ja tebe kopiram onda sace 2 godine :D
Doso je evo ima 10ak minuta...kad mi je prosao tree hill na htr2 :x

Neelix

Post by Neelix » 09/07/2007 18:49

joj i ti gledas onog odvratnog lukasa :D kako bih ga prebio sa merakom samo tako :D

ladyblue18

Post by ladyblue18 » 09/07/2007 19:36

jasta bi :D
ne diraj chada m. murray-a :x on je cisto savrsenstvo :roll: :D

Neelix

Post by Neelix » 09/07/2007 19:57

ko je taj chad pojma nemam :D al lukas je samo takav retardirani moron :-) :-D :D

ladyblue18

Post by ladyblue18 » 09/07/2007 20:25

Ne pravi se lud :x :D
Meni je eto Nathan idiot zesci :D
btw bila ti sad maja na obn-u :D

Neelix

Post by Neelix » 09/07/2007 20:38

da, babarogo :oops:

ladyblue18

Post by ladyblue18 » 09/07/2007 20:56

ok :( :D

van Basten
Has thanked: 12 times
Been thanked: 13 times

Post by van Basten » 10/07/2007 02:13

InfraRedRidinghood wrote:Image :oops: :D
eh da... legendarni "oficer" Cartman... ups, ovo nije tema o South Parku? :-? odoh ja onda dok me authoritah ne stigne :run:

jalija s bistrika

#34 Re: ELOB LOPOVI

Post by jalija s bistrika » 04/05/2008 13:21

Evo danas dobih račun srpsokg-Eloba (naravno oni rade i nedeljom kad treba naplatiti račun a kad treba nama usluga oni naravno nerade ili se niko nejavlja na telefon jer je zaboga nedelja neradni dan) a na računu možete proćitati (oni koji primaju račune srpskog-Eloba) največu moguču prevaru-laž i obmanu pretplatnika pa da nedužim više CTIRAČU dotićnu gospodu:

DIGITALNA TV PREDNOSTI I MOGUĆNOSTI

- Prva i osnovna prednost ovakvog načina emitiranja slike, jer se radi o MPEG 2 signalu DVD kvalitete.(Jest al u proši petak bilo bi dobro da je istina jer kvalitet slike i tona koju stručnjaci srpskog-Eloba isporućuju je urangu malo boljeg SVHS-a)

- Za razliku od analogne tehnologije, digitalni tv signal je neosjetljiv na smetnje, pa tako daje kvalitetnu sliku,bez šuma(snijega)i drugih smetnji.(Pod uslovom da nema kiše, snijega, NLO-a i ostalih vremenskih nepogoda i pod uslovom da radnici koji rade u srpskom-Elobu znaju raditi svoj posao kojim se bave)

- Pored prijenosa kvalitete slike i, naravno zvuka, moguće je prenijeti i teletext te još mnogo drugih informacija ( Ovo je istina ali poduslovom da imaš šta prenijeti? Jer ttx-a ima samo na nekoliko kanala, jedan mali primjer srpski-Elob skida Novu TV sa Digija što znaći da imaju TTX Nove TV ali stučnjaci u srpskom-Elobu neče da ga puste jer zaboga trebaju ponovo provlačiti kablove radi istog.Samo još nisu pojasnili koje to oni mogu prenijeti druge informacije u gore navedenom takstu? Naravno nikakve)

Toliko o lažima i prevarama srpskog-Eloba!!! p.s. Budući korisnici srpskog-Eloba ne nasjedajte na laži i prevare jer ovo što su ispisali Elob-ovci je čista laž o kvalitetu slike i tona. :-) :lol: :evil: :bih: :?:

Control panel
Has thanked: 4 times
Been thanked: 92 times

#35 Re: ELOB LOPOVI

Post by Control panel » 06/05/2008 10:59

svi su oni lopovi, bez razlike.

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#36 Re: ELOB LOPOVI

Post by mIRCerka » 06/05/2008 11:08

jalija s bistrika wrote:Evo danas dobih račun srpsokg-Eloba (naravno oni rade i nedeljom kad treba naplatiti račun a kad treba nama usluga oni naravno nerade ili se niko nejavlja na telefon jer je zaboga nedelja neradni dan) a na računu možete proćitati (oni koji primaju račune srpskog-Eloba) največu moguču prevaru-laž i obmanu pretplatnika pa da nedužim više CTIRAČU dotićnu gospodu:

DIGITALNA TV PREDNOSTI I MOGUĆNOSTI

- Prva i osnovna prednost ovakvog načina emitiranja slike, jer se radi o MPEG 2 signalu DVD kvalitete.(Jest al u proši petak bilo bi dobro da je istina jer kvalitet slike i tona koju stručnjaci srpskog-Eloba isporućuju je urangu malo boljeg SVHS-a)

- Za razliku od analogne tehnologije, digitalni tv signal je neosjetljiv na smetnje, pa tako daje kvalitetnu sliku,bez šuma(snijega)i drugih smetnji.(Pod uslovom da nema kiše, snijega, NLO-a i ostalih vremenskih nepogoda i pod uslovom da radnici koji rade u srpskom-Elobu znaju raditi svoj posao kojim se bave)

- Pored prijenosa kvalitete slike i, naravno zvuka, moguće je prenijeti i teletext te još mnogo drugih informacija ( Ovo je istina ali poduslovom da imaš šta prenijeti? Jer ttx-a ima samo na nekoliko kanala, jedan mali primjer srpski-Elob skida Novu TV sa Digija što znaći da imaju TTX Nove TV ali stučnjaci u srpskom-Elobu neče da ga puste jer zaboga trebaju ponovo provlačiti kablove radi istog.Samo još nisu pojasnili koje to oni mogu prenijeti druge informacije u gore navedenom takstu? Naravno nikakve)

Toliko o lažima i prevarama srpskog-Eloba!!! p.s. Budući korisnici srpskog-Eloba ne nasjedajte na laži i prevare jer ovo što su ispisali Elob-ovci je čista laž o kvalitetu slike i tona. :-) :lol: :evil: :bih: :?:
Ne kontam ...
Da li bi signal bio bolji i ponuda kanala bolja da je recimo elob...muslimanski? I po cemu je srpski? Mozda bih i obratila paznju na poentu, kad bi je bilo u tekstu...

jalija s bistrika

#37 Re: ELOB LOPOVI

Post by jalija s bistrika » 06/05/2008 12:33

Prvo da ti pojasnim što je srpski-Elob „SRPSKI“ neznam jesi li Elobov pretplatnik? Ako jesi onda možeš vidjeti koliko u prg. šemi Elob-a ima srpskih kanala,titlova i sinhronizacije t.j. simultarnog prevoda!!!Valjda je to zarad ono malo pretplatnika u Istoćnom Sarajevu i Palama mislim ali nisam siguran da je zbog njih.Iskreno da ti kažem nisam ni za nekakav „Muslimanski Elob“ kao što ti meni pokušavaš podvaliti jer nijednom ama baš nijednom rečenicom što se gore može i pročitati nisam pomeno da bih ja nekakav „Muslimanski ELOB“ Šta hoču da ti kažem? Nisam za taj Elob koji u svojoj prog. šemi ima toliko srpskih programa , titlova , i sim. prevoda jer ako već hočeš 90% pretplatnika su bošnjaci a ja vjerujem (negarantujem za sve) da velika većina njih nežele slušati čitati ili ti pak gledati srpske programe.A ako već moraju imati srpske programe recimo za promjenu neka nam puste jedan B92 a ne nekakve OSM,BN,ITD. da ne nabrajam dalje.

A što se tiče kvaliteta slike i tona da nebih puno bulazio o tome izvolite pa prikopčajte takozvanu Elob-ovu Digitalnu TV na LCD ili Plazmu pa čete vidjeti kvaliteu slike i tona kojom se dići ELOB t.j. vara pretplatnike.
:thumbup:

mIRCerka

#38 Re: ELOB LOPOVI

Post by mIRCerka » 06/05/2008 12:39

jalija s bistrika wrote:Prvo da ti pojasnim što je srpski-Elob „SRPSKI“ neznam jesi li Elobov pretplatnik? Ako jesi onda možeš vidjeti koliko u prg. šemi Elob-a ima srpskih kanala,titlova i sinhronizacije t.j. simultarnog prevoda!!!Valjda je to zarad ono malo pretplatnika u Istoćnom Sarajevu i Palama mislim ali nisam siguran da je zbog njih.Iskreno da ti kažem nisam ni za nekakav „Muslimanski Elob“ kao što ti meni pokušavaš podvaliti jer nijednom ama baš nijednom rečenicom što se gore može i pročitati nisam pomeno da bih ja nekakav „Muslimanski ELOB“ Šta hoču da ti kažem? Nisam za taj Elob koji u svojoj prog. šemi ima toliko srpskih programa , titlova , i sim. prevoda jer ako već hočeš 90% pretplatnika su bošnjaci a ja vjerujem (negarantujem za sve) da velika većina njih nežele slušati čitati ili ti pak gledati srpske programe.A ako već moraju imati srpske programe recimo za promjenu neka nam puste jedan B92 a ne nekakve OSM,BN,ITD. da ne nabrajam dalje.

A što se tiče kvaliteta slike i tona da nebih puno bulazio o tome izvolite pa prikopčajte takozvanu Elob-ovu Digitalnu TV na LCD ili Plazmu pa čete vidjeti kvaliteu slike i tona kojom se dići ELOB t.j. vara pretplatnike.
:thumbup:
Nacin na koji si napisao prethodni post mi nije rekao nista od ovoga sto si rekao ovim postom. Ako postoji eurosport sa simultanim prevodom na bilo koji od b/h/s jezika, mislim da je svakome ko ne zna engleski ili njemacki SVEJEDNO jel lopta otisla dole ili dolje, levo ili lijevo, jer to gledaju te lopte radi, ne jezika radi...

jalija s bistrika

#39 Re: ELOB LOPOVI

Post by jalija s bistrika » 06/05/2008 12:56

Ja vjerujem a sad i siguran da ti radiš u Elobu pa ti nesmeta srpski jezik, da sad ne ulazim u politiku ali vjerovatno nisi (fala bogu nek nisi) nikog izgubila u posljednjem ratu ili nisi doživjela da ti u jednom danu trehne po 100 do 200 granata pa ti je onda sasvim svejedno kojim se jezikom priča!!!!!!!!!!!!!!!!! :run:

mIRCerka

#40 Re: ELOB LOPOVI

Post by mIRCerka » 06/05/2008 13:00

jalija s bistrika wrote:Ja vjerujem a sad i siguran da ti radiš u Elobu pa ti nesmeta srpski jezik, da sad ne ulazim u politiku ali vjerovatno nisi (fala bogu nek nisi) nikog izgubila u posljednjem ratu ili nisi doživjela da ti u jednom danu trehne po 100 do 200 granata pa ti je onda sasvim svejedno kojim se jezikom priča!!!!!!!!!!!!!!!!! :run:
:lol:
Rat prosla u Sarajevu, April 1992-juli 1993 na Bjelavama, onda se vratila u C5, na Dobrinju.
Otac 40% RVI ARBiH. Familije u Gorazdu kao i Vitezu vise haman da i nemam. Ali kad gledam Manchester UTD zaista ne obracam paznju na LEVO ili LIJEVO. Spadam u posljednje ostatke ljudi koji ne skontaju koji jezik citaju ili slusaju dok im se na to ne skrene paznja.
Ne, ne radim u ELOBu, koristim njihovu digitalnu i cak sam se na ovom forumu zalila za programsku shemu, ali iz drugih razloga.
A ti, ako ces vec pricati o jeziku i pismu, nauci konacno gdje ide Č a gdje Ć pa nekome nesto prigovaraj.
Lijep pozdrav.

jalija s bistrika

#41 Re: ELOB LOPOVI

Post by jalija s bistrika » 06/05/2008 13:10

E pa stvarno si zaista gledaš gdje sam stavio Č i Ć a nesmeta ti jeli lijepo ili je lepo???????????????????????? LEP POZDRAV I TEBI

mIRCerka

#42 Re: ELOB LOPOVI

Post by mIRCerka » 06/05/2008 13:12

jalija s bistrika wrote:E pa stvarno si zaista gledaš gdje sam stavio Č i Ć a nesmeta ti jeli lijepo ili je lepo???????????????????????? LEP POZDRAV I TEBI
Prvi si poceo sa tim nebulozama :D umjesto da ti smeta cinjenica da su kanali ispremjestani, da nisu promijenili imena, da sami svako malo uvedu neke nove kanale (koga pod elobovim kanalom boli ona stvar za ribolovom?), umjesto da smanjis ton i gledas DOBRU utakmicu, ti se nalazis nacionalno ugrozen...
A te nacionalne provokacije ostavi za offline zivot seceru...

BSn
Been thanked: 1 time

#43 Re: ELOB LOPOVI

Post by BSn » 06/05/2008 13:13

mIRCerka wrote:
jalija s bistrika wrote:Ja vjerujem a sad i siguran da ti radiš u Elobu pa ti nesmeta srpski jezik, da sad ne ulazim u politiku ali vjerovatno nisi (fala bogu nek nisi) nikog izgubila u posljednjem ratu ili nisi doživjela da ti u jednom danu trehne po 100 do 200 granata pa ti je onda sasvim svejedno kojim se jezikom priča!!!!!!!!!!!!!!!!! :run:
:lol:
Rat prosla u Sarajevu, April 1992-juli 1993 na Bjelavama, onda se vratila u C5, na Dobrinju.
Otac 40% RVI ARBiH. Familije u Gorazdu kao i Vitezu vise haman da i nemam. Ali kad gledam Manchester UTD zaista ne obracam paznju na LEVO ili LIJEVO. Spadam u posljednje ostatke ljudi koji ne skontaju koji jezik citaju ili slusaju dok im se na to ne skrene paznja.
Ne, ne radim u ELOBu, koristim njihovu digitalnu i cak sam se na ovom forumu zalila za programsku shemu, ali iz drugih razloga.
A ti, ako ces vec pricati o jeziku i pismu, nauci konacno gdje ide Č a gdje Ć pa nekome nesto prigovaraj.
Lijep pozdrav.

E sad si sve rekla! Cuj gleda MAN UTD, sta ce ti to ba, pored onakvog Liverpoola. :D

Nego, meni, takodjer, smetaju kanali tipa PTC SAT, MNG SAT, OSM, BN, itd., ali ne zato sto su "srpski", nego zato sto im je program ocajan, a mi to sve uredno placamo.

BSn
Been thanked: 1 time

#44 Re: ELOB LOPOVI

Post by BSn » 06/05/2008 13:14

mIRCerka wrote:
jalija s bistrika wrote:E pa stvarno si zaista gledaš gdje sam stavio Č i Ć a nesmeta ti jeli lijepo ili je lepo???????????????????????? LEP POZDRAV I TEBI
Prvi si poceo sa tim nebulozama :D umjesto da ti smeta cinjenica da su kanali ispremjestani, da nisu promijenili imena, da sami svako malo uvedu neke nove kanale (koga pod elobovim kanalom boli ona stvar za ribolovom?), umjesto da smanjis ton i gledas DOBRU utakmicu, ti se nalazis nacionalno ugrozen...
A te nacionalne provokacije ostavi za offline zivot seceru...

Skeniras opet sve kanale i imena ce biti promjenjena. ;)

mIRCerka

#45 Re: ELOB LOPOVI

Post by mIRCerka » 06/05/2008 13:15

OSM BN i jos neki kanali su kanali koje mozes uhvatiti i OBICNOM antenom.,...
NA ELOB digitalnoj imas FOX CRIME i jos nekih par kanala kojih nema na ELOB CATV i radi toga vrijedi imati digitalnu...ali uglavnom pretplatu placam da bih imala CISTU SLIKU domacih TV kanala...
i da, nek golub prne na krovu, signal ima smetnje...

PS SKeniram jednom hefticno i opet ne fercera...ili drkaju kanale jednom hefticno...ko ce ga znat...

jalija s bistrika

#46 Re: ELOB LOPOVI

Post by jalija s bistrika » 06/05/2008 13:15

Pa rekla si lijep pozdrav šta je sad. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nosara
Has thanked: 30 times
Been thanked: 30 times

#47 Re: ELOB LOPOVI

Post by nosara » 06/05/2008 13:16

Ja sam zadovoljan sa ELOB kablovskom+dodatni paketi. Jes malo skupo, al' nema sta nema.
Sto se tice titla ili komentara na serbskom, ekavica, npr. komentari na sport-klubu vrijede da se malo zazmiri sto je zoga oisla levo a ne lijevo, ili nedajpanboh ljevo!

jalija s bistrika

#48 Re: ELOB LOPOVI

Post by jalija s bistrika » 06/05/2008 13:23

Hajde da ti sad malo pomognem ako imaš stari resiver nemožeš promjeniti nazive kanala dok ih oni nepromjene na centrali a ako imaš ovaj novi moraš ih ti ručno na resiveru promjeniti jer oni zbog toga neče dolaziti. :sax:

mIRCerka

#49 Re: ELOB LOPOVI

Post by mIRCerka » 06/05/2008 13:26

jalija s bistrika wrote:Hajde da ti sad malo pomognem ako imaš stari resiver nemožeš promjeniti nazive kanala dok ih oni nepromjene na centrali a ako imaš ovaj novi moraš ih ti ručno na resiveru promjeniti jer oni zbog toga neče dolaziti. :sax:
risiver star tri godine...
:x

E vidis mene to nervira, i nervira me kad komentarisu sport, samo sto ne svrshavaju od uybudjenja, ali kad skontam ha njihova prevelika sreca, ha Baho, isti K, upalim radio i gledam utakmicu i mirna sam...

jasco74

#50 Re: ELOB LOPOVI

Post by jasco74 » 06/05/2008 13:27

Koliko ja znam, lokalizacija programa jeste stvar koja kosta. Lokalizacija (prevod ili sinhronizacija) se radi onda kada TV kuce naprave procjenu da im se lokalizacija isplati kroz marketinski prostor. BiH ni po broju korisnika kablovske televizije, ni po broju stanovnika a ni po potencijalu marketinskog trzista nije ravnopravan konkurent Srbiji. Cak ni u Hrvatskoj nije lokalizovan toliki broj kanala kao u Srbiji, jer pored navedenih razloga treba uzeti u obzir i to da je vecina firmi zastupnika za prodaju autorskih kanala na podrucju jugoistocne Evrope, upravo iz Srbije. Cak i da postanemo konkurentni Srbiji po navedenim parametrima, TV kuce ne zele ulaziti u trodjelnu BHS lokalizaciju (niko normalan ne bi). Kritike upucene ELOB-u sto se tice (ne)kvaliteta programske seme ili (ne)kvaliteta signala koji isporucuju mogu shvatiti i prihvatiti, ali ovo "srpski" ELOB je cisti primitivizam i sovinizam. Takodjer, RAK ima pravilo koje kaze da kabl operater mora distribuirati program svake lokalne tv kuce koja za to ne zahtjeva novac, a za koju kabl operater ima tehnicke mogucnosti distribucije, tako da argument o OSM ne stoji.

P.S.
Nisam 100% siguran ali sam cuo da kada se otkupljuju odredjeni programi lokalizacija nije ukljucena u osnovnu cijenu nego se dodatno placa. Ponavljam da informacija nije provjerena i da se odnosi samo na pojedine tv programe.

Locked