EKV

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: Bobi

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 17/01/2007 14:30

urbanagerila wrote:
mamica 31 wrote:mi smo taman tada trebali ici na exkurziju :( predlagali nam Crnu Goru kao destinaciju :shock:

Mi smo opleli one predratne varijante po Spaniji .... :D Ma grozno taman smo se zaholcali kad eto brace s kontejnerima ... barikade stop .... ti tamo, ti vamo .... i opleti .... :D

izvini, koje si godiste :? Ozbiljno te pitam :oops:

superfly

ekv

Post by superfly » 17/01/2007 14:37

samo zelim reci da je ekv jedna od najboljih grupa koju su ovi prostori dali pozdrav svim istomisljenicima 8-)

sulesavic

Post by sulesavic » 17/01/2007 14:40

callmethebreeeze wrote:http://images.google.at/imgres?imgurl=http://j.aufbix.org/ekv/images/EKV.91.JPG&imgrefurl=http://j.aufbix.org/ekv/photo/ekv.sarajevo.91.html&h=336&w=432&sz=20&hl=de&start=1&tbnid=KrX5O__bjtuhjM:&tbnh=98&tbnw=126&prev=/images%3Fq%3Dekv%2Bsarajevo%26svnum%3D10%26hl%3Dde%26lr%3D

magi je bila moja simpatija jedno kratko vrijeme.
boze, koliko je samo generacija odraslo na njihovoj muzici.

koja vam je najdraza pjesma ekv?

meni 7 dana i sinhro.

Anestezija

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 17/01/2007 14:49

urbanagerila wrote:Ja jos nosim starke i farmerke kad god to prilika dozvoljava samo se model kozne jakne promjenio... :D

moj se jedan jaran ozenio u starkama, i to crvenim. i ja najvise starke volim, samo, ruku na srce, nema nezahvalnijeg komada obuce :D
cudna je tad moda bila. iako sam klinjo sjecam se "londonki" i "brosovki" i perioda pred sami rat kad je bilo moderno skidati znakove, ne samo s mercedesa, vec i sa drugih auta :D

ninja-san

Post by ninja-san » 17/01/2007 15:09

Eh ovako ,
Cudi me da se niko ne sjeca Ivice Vdovica zvanog VD. prvog bubnjara u ekv tj. ranije cak i u Katarina II .Vd je prvi covjek koji je umro od droge i to negdje, prema pricama beogradske ekipe '91. ili '92. godine.Milan je umro novembra (4 ili 5) 1994. kako se priocalo od raka pankreasa ,ali nikada ljudi nisu bili sigurni u njegov narkomanski ili ne background.
Bojan Pecar, slavni basista umire u Londonu, mislim '98. (cuj od srca, otkad se u tim godinama umire tako).
Srdjan Zika Todorovic se na vrijeme spasio i okrenuo se glumi.
Srdjan je bio clan originalne postave krajem '80-ih godina.
Dosta toga je o ekv-u rekao njihov nekadasnji bubnjar Ivan Fece -Firci, novosadjanin koji je karijeru nastavio u americi, bio muz Marine Perazic -eroticne pjevacice.

Fircija su u intervju pitali i o heroinu a on je rekao da je to jedan od razlog sto je i otiso iz ekv. ali rekao je da se on osobno nije drogirao , ali da je droge bilo u ekv.

Sve u svemu smatram da su uprkos svemu bili dobar i jedinstven bend na ovim prostorima.

Timscho

EKV

Post by Timscho » 17/01/2007 15:43

Svaka cast za zacetak ove teme!

Lijepo je se sjetiti, i jos uz to sresti ljude s kojima dijelim slicne uspomene i osjecanja vezana za EKV i to vrijeme.
Pogotovo me maznula neka nostalgija prisjecajuci se onog zadnjeg koncerta u Domu mladih. Ja sam nesto bio ubjedjen da je to bilo pocetkom '92 al kad vi kazete decembar, valjda ste u pravu.
Moram spomenuti jednu scenu s koncerta. Bio sam nekih deset-petnaest redova od bine tacno naspram Milana. Prilikom jedne pjesme(ne znam stvarno koje) nakav cupo par redova ispred mene dize tri prsta. I tad Milan, spazivsi tog zalutalog, pjevajuci dalje, pogleda ga,namrsti se i mahne mu rukom da se ostavi toga. Ovaj je to poslusao, sta ce, nije imo feedbacka. Mozda je i skonto da je glup.
Ali eto... Nazalost ostali nisu slusali Milana i EKV.

A imam i jednu scenu s koncerta orgazma u kolibi ali to cu poslije.

dacina_curica

Post by dacina_curica » 17/01/2007 16:03

Jedna fina stranica posvecena EKV...

http://solair.eunet.yu/~gabriel/glavna.htm

Image

Vasa Kisa

Post by Vasa Kisa » 22/01/2007 12:58

može li mi neko reći može li se u Bybooku ili negdje drugo u Sarajevu nabaviti knjiga Milana Mladenovića "Dečak iz vode"...?

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 22/01/2007 13:37

Vasa Kisa wrote:može li mi neko reći može li se u Bybooku ili negdje drugo u Sarajevu nabaviti knjiga Milana Mladenovića "Dečak iz vode"...?

Bilo je u Bybooku, ali prije 4-5 godina :roll:

Vasa Kisa

Post by Vasa Kisa » 22/01/2007 14:45

...ok srećo, čim izmislim vremeplov eto me...ako ti je negdje blizu pogledaj, vidi, pa stavi, ali informaciju od ove godine, ne otprije 4-5 :x

aNTropocentrio

Post by aNTropocentrio » 22/01/2007 18:54

ZEMLJA

Tri sam dana išao
Al' tu zemlju ne obiđoh
Tri sam dana maštao
Al' tu zemlju ne izmaštah
Tri sam dana cvijeće brao
Al' tu zemlju ne okitih
Ni nogam' se, ni maštom se
Zemlja ta ne mjeri
Zemlja snage,
Borbe
Zemlja Vijetnama.

Milan Mladenović
Osnovna škola "29. novembar", Sarajevo
mislim da je bio V razred

ninja-san

Post by ninja-san » 22/01/2007 19:04

Jeste li primjetili da su ocevi od cak cetiri rokera sa ex-yu prostora vojna lica .Otac Milana Mladenovica, Johnyja Stulica, Gorana Bregovica , i Bore Djordjevica su vojnici pa je to vjerojatno i razlog sto su im djeca rokeri i buntovnici.
Takodjer, otac od Stipe-a iz REM-a je oficir.

Dakle-presija radja bunt

Better Man
Been thanked: 1 time

Post by Better Man » 22/01/2007 19:07

Da bila je knjiga prije 4 i 5 godina, ali isto tako i nedavno sam vidio tu knjigu u Bybooku! jedno je sigurno, ako je sad nenađeš pričekaj na sajam knjige u Skenderiji i 100% ćeš je naći! Na prošlogodišnjem sajmu je bila knjiga! Ja sam svoju uzeo u Bybooku davne 1999 godine!

urbanagerila

Post by urbanagerila » 22/01/2007 19:52

ninja-san wrote:Jeste li primjetili da su ocevi od cak cetiri rokera sa ex-yu prostora vojna lica .Otac Milana Mladenovica, Johnyja Stulica, Gorana Bregovica , i Bore Djordjevica su vojnici pa je to vjerojatno i razlog sto su im djeca rokeri i buntovnici.

Dakle-presija radja bunt

a tek Jima Morrissona .... General .... :D

Vasa Kisa

Post by Vasa Kisa » 22/01/2007 22:09

Better Man wrote:Da bila je knjiga prije 4 i 5 godina, ali isto tako i nedavno sam vidio tu knjigu u Bybooku! jedno je sigurno, ako je sad nenađeš pričekaj na sajam knjige u Skenderiji i 100% ćeš je naći! Na prošlogodišnjem sajmu je bila knjiga! Ja sam svoju uzeo u Bybooku davne 1999 godine!

hvala buraz, svratit ću ovih dana do gore pa i do bybooka...ako ne nađem izvijestit ću te, pa ako se sjetiš zaheftaj ovdje termin održavanja tog sajma knjige...

fadill

jedan je VD

Post by fadill » 22/01/2007 22:15

In memoriam EKV, Kset, 25. i 26. 01. 2007.

Beogradski band Krug nastao je u proljeće 2006. Osnovan je kao fuzija muzičara, članova originalne postave Ekatarina Velika, sa skupinom ljudi koji su više od dva desetljeća na glazbenoj sceni Beograda. Zajednička im je ljubav prema muzici, umjetnosti i poštovanje prema jednom od najvećih R&R bendova ovih prostora koji ih je inspirirao u raznim fazama života. Motiv im je očuvanje sjećanja na VD-a, Milana, Bojana, Margite te da, iako svjesni njihove potpune nezamjenjivosti, pruže mogućnost mladim naraštajima koji nisu mogli EKV čuti uživo, osjećanje dijela tog duha na koncertu. Članovi banda su:

BUBNJEVI - Marko Milivojević (EKV)
BAS GITARA - Dragiša Uskoković-Ćima (EKV)
VOKAL - Tanja Jovičević (OKTOBAR 1864, gost na albumima i koncertima EKV-a)
VOKAL I BAS GITARA - Aleksandar Sarajlić (FILIGRANI, PSYHO CANDY)
GITARA - Predrag Stevović (FILIGRANI)
KLAVIJATURE - Dejan Tomović - Tomke (VAMPIRI)
VOKAL I GITARA - Dušan Pavlović (VAMPIRI)

Unutar večeri bit će upriličena promocija službenog hrvatskog izdanja knjige "Dečak iz vode" (IBS - http://www.ibs.com.hr ) te video projekcije do sada neprikazanih materijala EKV-a. Knjiga će se moći kupiti po promo
cijeni - 89 kn.

Ulaznice u pretprodaji po 50 kn možete nabaviti u Dancing Bearu (Gundulićeva 7), KSET-u (Unska 3), KSFF-u (Filozofski fakultet) i na prodajnim mjestima Eventima (http://www.eventim.hr) Cijena na dan koncerta na blagajni Kluba bit će 60 kn, ukoliko ih preostane.

aNTropocentrio

Post by aNTropocentrio » 25/01/2007 16:06

ninja-san wrote:Jeste li primjetili da su ocevi od cak cetiri rokera sa ex-yu prostora vojna lica .Otac Milana Mladenovica, Johnyja Stulica, Gorana Bregovica , i Bore Djordjevica su vojnici pa je to vjerojatno i razlog sto su im djeca rokeri i buntovnici.

Dakle-presija radja bunt

+Jim Morisson

KID

Post by KID » 15/03/2007 22:20

Dajte ako neko ima...
odakle skinuti sve albume od EKV...

i ako neko ima ono (live in paradiso) ili tako nekako...
Milan i Magi....

HVALA...

rikardoreis

Re: EKV

Post by rikardoreis » 16/03/2007 00:08

mamica 31 wrote:http://www.youtube.com/watch?v=Kq38TaRmGjo

proslo je skoro 15 godina od njihovog koncerta u SA :(mislim da zasluzuju temu :)

naravno da zasluzuju...tek vidjeh temu, pa cu se s radoscu sad bacit da procitam komentare :)

rikardoreis

Post by rikardoreis » 16/03/2007 00:33

urbanagerila wrote:

Dakle-presija radja bunt

a tek Jima Morrissona .... General .... :D

Admiral :D

zijo_bojan

Post by zijo_bojan » 16/03/2007 11:10

urbanagerila wrote:Faith No More = FNM = Angel Dust .... :D

Angels Breath
(1994.)

"Ovaj album predstavlja nastavak mog rada u borbi protiv primitivizma u danasnjoj kulturi, koji je uzeo maha uglavnom zbog nemilosrdnih politickih igara moci, koje su prouzrokovale sveopste udaljavanje od spiritualnog" Milan Mladenovic, 1958 -1994 :D

album je predobar. Zagriženim fanovima EKV možda se i neće svidjeti jer je (po zvuku) posve drugačije, što nemora znaćiti da je lošije. Lirika je na visini zadatka, iako je "dar govora" milan dao samo nekoliko pjesama pjesma "Crv" ili "Metak" su nešto predobro i preistinito....

Crv - ...

"vi sebični ljudi, što pravite buku,
bez zašto i zato, za koga i kako
bez pitanja koje bi možda
osušilo ponosni osmeh na
licu bez suza, na licu što nikada
obraz okrenulo nije..."

ili

"vi lenji igrači svog obrednog plesa
vi sretni u transu u svetu što postoji
samo u glava ljudi bez skrupula, ljudibez miliosti
vi što neznate pljuskove zvuka, boje i mirisa"

Angles Breath smatram zenitom Milanova stvaralaštva...I da, čuo sam sve albume EKV i sve sam dobro preslušo i svima vama zavidim što ste biili na njihovim koncertima, zavidim što ste bili dio generacije kojoj je da muzika davala jak vjetar u jedra, a ja sam recimo imao 4 godine kad ste vi proživljavali te uspomene...

rikardoreis

Post by rikardoreis » 16/03/2007 14:30

Odlican zadnji album, neobican, a opet nekako ekaveovski...
Angels breath dodje kao kruna jedne sjajne karijere.

_sa_

Post by _sa_ » 16/03/2007 15:23

zijo_bojan wrote:
...I da, čuo sam sve albume EKV i sve sam dobro preslušo i svima vama zavidim što ste biili na njihovim koncertima, zavidim što ste bili dio generacije kojoj je da muzika davala jak vjetar u jedra...

vala bas... eto nisi jedini koji im zavidi.... :)

Lisac

Post by Lisac » 16/03/2007 15:46

shta reci na ovo sem

i kao da je bilo nekad i kao da je bilo tu,
pod velikim svetlim suncem, pod velikim svetlim svodom,
ruchali smo meso, glodali smo kosti dobrih zhivotinja,
mi imamo snage, mi imamo snage za josh daaaaaan

mi menjamo dan za noc, mi menjamo noc za dan,
mi menajmo dan za noc, mi menjamo noc za dan

prolaze brodovi, trube u chast, zvone na uzbunu,
deca uche da plachu, deca uche da poznaju svoj glas,
u toplim jaslama, u hladu bora pod zidom chempresa,
mi menjamo nashu noc za neki tudji dan, za neki tudji dan

mi menjamo dan za noc, mi menjamo noc za dan,
mi menajmo dan za noc, mi menjamo noc za dan

dan za noc, noc za dan, dan za noc, noc za dan, dan za noc

fuck, ovakvo se shto nikad vishe nece roditi ni dogoditi, vrijeme u kojem zhivimo vishe ne radja legende no ih pojede prije no i dobiju priliku postati velikima

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 20/03/2007 12:07

urbanagerila wrote:
Edin H. wrote:Je li istina da su Bojan, Megi i Milan preminuli od heroina?

Orgazam sam gledao prosle godine u Sa-clubu a prije toga na dan prije rata u Kolibi ustvari par dana prije bili su ovako Disciplina Kitchme , pa Orgazam pa Serbedzija .... i uto barikade .... :D

dan prije rata su u Kolibi bili Partibrejkersi, svirali su petak i subotu navecer, u nedjelju ujutro je poceo rat - 6.4.92

Post Reply