EKV

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: Bobi

urbanagerila

Post by urbanagerila » 17/01/2007 12:05

Ispituješ zaborav, obaraš alibi
I biraš ulogu kao haljinu za veče
U prolazu me dotakne miris noći i kaže
Probudi se, pokreni se ... probudi se, pokreni se

Ti si sav moj bol ...

:D

Ona hoda sama kroz mrak
misli sve, sve sto misli da zna
to je samo down
to je ono sto se zove aut

Aut, aut aut aut!

:D
Last edited by urbanagerila on 17/01/2007 12:09, edited 1 time in total.

urbanagerila

Post by urbanagerila » 17/01/2007 12:06

callmethebreeeze wrote:
lul wrote:najveći band sa ovih prostora svakako!!!

Milan zadnje što je snimio je u Brazilu,imao sam priliku slušati,nešto sasvim drugačije,psihodelično ali orginalno i dobro svakako(zaboravio sam kako se zove album taj) i mislim da je umro od raka ne od heriona.jedino što nisam siguran kada je to bilo 94,95??[/b]

zar nije angel dust ili tako nesto

Angel Dust = FNM ... :D

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 17/01/2007 12:08

http://images.google.at/imgres?imgurl=h ... de%26lr%3D

magi je bila moja simpatija jedno kratko vrijeme.
boze, koliko je samo generacija odraslo na njihovoj muzici.

koja vam je najdraza pjesma ekv?

meni 7 dana i sinhro.

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 17/01/2007 12:10

heheheh
sta je fnm? fenomenalno?! nije ni cudo sto je dao taj naziv.
inace slusao sam taj album, svakako je vrijedan slusanja. a i ona knjizica o ekv je jako zanimljiva. ima puno slika pa se lako cita :D

Vertigo

Post by Vertigo » 17/01/2007 12:11

mamica 31 wrote:
registrovan wrote:Ne mogu pored ove teme proci, a ne tuspasiti se.
Zadnji put sam ih gledao u CDA 89 ili 90 :roll: .
Oni su bili, na neki nacin, simbol za grad i po meni no 1 Yu rock scene.
Mamice i ti si nam nekada bila rokerka :-D

pa sto "nekad" :lol:
Nisam zelena, a nisam bas ni dzuturum :lol:

R'n'r je na ovim prostorima ostao jos samo kao sjecanje.
Definitivno je izgubio bitku.

urbanagerila

Post by urbanagerila » 17/01/2007 12:12

Faith No More = FNM = Angel Dust .... :D

Angels Breath
(1994.)

"Ovaj album predstavlja nastavak mog rada u borbi protiv primitivizma u danasnjoj kulturi, koji je uzeo maha uglavnom zbog nemilosrdnih politickih igara moci, koje su prouzrokovale sveopste udaljavanje od spiritualnog" Milan Mladenovic, 1958 -1994 :D

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 17/01/2007 12:12

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 17/01/2007 12:14

urbanagerila wrote:Faith No More = FNM = Angel Dust .... :D

Angels Breath
(1994.)

"Ovaj album predstavlja nastavak mog rada u borbi protiv primitivizma u danasnjoj kulturi, koji je uzeo maha uglavnom zbog nemilosrdnih politickih igara moci, koje su prouzrokovale sveopste udaljavanje od spiritualnog" Milan Mladenovic, 1958 -1994 :D

davno sam ja rekao da cu poseniliti prije 30-te. hvala na ispravci :D znao sam da je melece nesto :D

irfan2

Post by irfan2 » 17/01/2007 12:15

na sajtu mp3bre.com firchie, jedini zivi clan benda, je vec duze vrijeme aktivan clan foruma ....
ovo je njegov jedan post, predivan i ono...mislim da bi svi trebali da ga procitaju ....

...................

Od silnog uzbudjenja zaboravih da dodam u mom proslom postu, odnosno da zamolim Firchija da nam opise iz prve ruke taj dozivljaj sa snimanja I've always loved you.
Neko je vec dodao Milanov opis, a ako moze Firchi da napise nesto o tome bilo bi divno.

ok... studio Smolec je bio u jednoj neverovatnoj kuci u Zagrebu na Zelengaju, skoro na samom vrhu brda iznad Zagreba. Vlasnik Smolec (inace idiot) je nasledio kucu od majke koja je inace bila usvojena cerka Bizjaka (sadasnji KRAS keksi) tada pored Gavrilovica najbogatijeg u Jugoslaviji. imao je hiljade stanova pored fabrike a ovo mu je bila jedna od preko 60 kuca ... siroma'. Elem kuca je bitna za opis jer je bilo neverovatno biti u njoj ... kao da je vreme stalo. Sve je bilo kao da je juce napravljeno a staro sto godina i to DOBRO napravljeno. Studio je takodje za ono vreme bio impresivan, bar za Yugo uslove, ukratko sve je bilo kao san. Atmosfera je bila veoma prijatna, mnogo muzicara i javnih faca uopste, prava promenada miljea media u to vreme, secam se... Mirko Ilic je stalno bio tamo, Ras iz Valjka, Massimo, Rundek, Tomo (kao suvlasnik a i muvao se sa Magom tada) Kuzma, legenda Jazza -a Tony Scott (sa kojim sam cak i snimio sat vremena muzike) i jos mnogi mnogi..... svakodnevno, skoro da je bilo tesko imati neku privatnost za vreme rada na ploci i bas iz tog razloga se nekako nas termin sve vise i vise preseljavao kasnije u noc. Bilo je dosta opreme, sto je mene uvek odusevljavalo tako da sam za vreme jednog od mojih prckanja sa bubnjevima sastavio jedan neobican percussion set up imajuci "Ruke" u vidu, bio je jedan ogroman floor tom (koji se nedovoljno cuje na snimku) gomila raznih zvoncica i cinela i naravno Solcovih plexiglass Octoban-a ( to su oni, visokog stima, sto "vode" ritam u pesmi). Cim sam bio gotov poceli smo Jam na temu pesme "Ruke" a snimatelj Cac je bio dovoljno brz da pocne i da snima . Na zalost originalne trake danas ne postoje ali se pouzdano secam da je originalni snimak trajao najmanje 15 minuta. Toliko nam je prijao groove da prosto nismo mogli da stanemo. Naravno ploca nije dozvoljavala toliko radikalno dugacak snimak pa je sve moralo da bude skraceno. Uuuuuuf sta bih dao danas za te trake!!!! Elem ...Ruke su veoma pomogle da se ubacimo u taj mood a i noc je odmicala, secam se da je Milan potrosio mnogo vremena pevajuci Ruke i puckajucu prstima preko ritma ... to se dobro cuje na snimku. Ja sam se apsolutno topio slusajuci. Zato je vreme i proteklo jer smo svaki put preslusavali celu verziju od 15 minuta... i nikad nije bilo dosta! Joint was not needed!!! Vec je bilo oko 5 sati ujutro. Ne znam kako smo zavrsili nazad u studiu za instrumentima, valjda nam nije bilo dosta, samo se secam da su mi Milan i Magi (posebno) govorili da im "pricam" na bubnju ... Milan je zapoceo onaj spori i teski rif na gitari , samo sam pogledao Magi kako se smesi pre nego sto sam zatvorio oci i poceo da im "pricam". Negde oko par minuta kasnije sam polako pogledao Milana da proverim da li smo ok sa trajanjem pre refrena ... Taman! Telima smo davali znake jedan drugom kada da se predje na refren i bas negde u tom trenutku svi primetimo nesto veoma neobicno. Naime studio je bio izolovan od ostalih kuca tako da zvuk i nije smetao od spolja sto nam je omogucavalo da ostavljamo vrata otvorena (zbog svezeg vazduha) ... vrata koja su vodila ka zadnjem izlazu , prema padini brda. Usred najtezeg i najemotivnijeg kresenda refrena "I've always loved you" magla je nasla put u studio i polako pocela da se sunja po sobi!!! Horror, prvo smo pomislili da nije neki dim, vatra, sta li .... ali niko nije prestajao da svira! Do kraja pesme soba je bila prilicno puna magle, kao da je neko hteo da doda atmosferi i onako teske pesme. Inace se po zavrsetku svake snimljene stvari obavezno cuti jos par sekundi ( da ne udje nezeljeni zvuk na snimak) ali se nase cutanje jednostavno produzilo do sutra. Niko nije rekao ama ni jednu rec ... samo smo se smejuljili i pustali blage zvuke neke vrste stenjanja, ali sigurno zvuke uzitka... ja sam jedini spavao u kuci dok su Milan Magi I Boki bili u gradu kod Tome. Jedva sam cekao da sutradan cujemo snimak i da Milan doda vokal. Inace do tog dana nikad nismo culi tekst, prvi put sam ga cuo dok ga je Milan snimao i secam se samo da sam se najezio.Neko je napisao ranije da nakon slusanja "I've always loved you" ima problema sa "ostatkom dana". Tokom godina sam vise puta cuo slicne izjave a i delim taj osecaj, skoro da i ne zelim da ulazim u bilo kakvo definisanje, to bi sve pokvarilo. Opasna stvar... zaista opasna stvar, mislim na pesmu. Kad pomislim na naslov odmah pomislim na njih troje... kad sam prvi put video Magu u BG posle toliko godina, negde 2002 mislim ...prilazila je nasem stolu u Stupici i gledala me pravo u oci sa njenim cuvenim osmehom, zagrlili smo se jako i dugo a ja sam joj sapnuo ..."I've always loved you".

three sisters

Post by three sisters » 17/01/2007 12:17

:-D :-D
najdraže pjesme su mi geto, anestezija, iznad grada, sinhro, sarajevo...

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 17/01/2007 12:19

evo cu se rasplakati. kako smo mi svi mogli zivjeti lijepe zivote da nije bilo dzukela.

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 17/01/2007 12:19

stripi, nece mi ove pjesme sa linka. :(

imal li neko mp3 pjesme Idemo :?

Vertigo

Post by Vertigo » 17/01/2007 12:23

Nema dalje.

pirmin

Post by pirmin » 17/01/2007 12:29

mamica 31 wrote:

stripi, nece mi ove pjesme sa linka. :(

imal li neko mp3 pjesme Idemo :?

Izvoli:

http://www.sendspace.com/file/728wcy

:)

urbanagerila

Post by urbanagerila » 17/01/2007 12:30

callmethebreeeze wrote:

Angels Breath
(1994.)

davno sam ja rekao da cu poseniliti prije 30-te. hvala na ispravci :D znao sam da je melece nesto :D

Bolje senilan nego sterilan ... :D

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 17/01/2007 12:36

urbanagerila wrote:
callmethebreeeze wrote:

Angels Breath
(1994.)

bolje ispasti glup, nego iz voza. a mogao sam vala proguglati da ne ispadam kreten :D

ja volim ekv, samo su se brate ruzno oblacili u tom periodu. pogotovu one motorke su uzas. nisam mogao odgledati spot oktobra do kraja jer umrijeh od smijeha gledajuci je u onoj motorci.

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 17/01/2007 12:42

callmethebreeeze wrote:
urbanagerila wrote:
callmethebreeeze wrote:

Angels Breath
(1994.)

bolje ispasti glup, nego iz voza. a mogao sam vala proguglati da ne ispadam kreten :D

ja volim ekv, samo su se brate ruzno oblacili u tom periodu. pogotovu one motorke su uzas. nisam mogao odgledati spot oktobra do kraja jer umrijeh od smijeha gledajuci je u onoj motorci.

a ja moram reci da nam je Tanja u ono vrijeme bila uzor u oblacenju :D Motorka i minjak :D
I jucer kada sam pogledala spot, bas mi bilo smijesno. Jebi ga, tad se to nosilo :D

urbanagerila

Post by urbanagerila » 17/01/2007 12:45

Ja jos nosim starke i farmerke kad god to prilika dozvoljava samo se model kozne jakne promjenio... :D

Nancy Drew

Post by Nancy Drew » 17/01/2007 13:42

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 11:57, edited 1 time in total.

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 17/01/2007 13:53

Mila je 1998 godine umro u Londonu, koliko se sjecam. :?

Zika i Firchi su zivi. Ovog prvog sam gledala skoro na tv-u i cujem da se ozenio, a Firchi je u Americi.

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 17/01/2007 13:54

Nancy Drew wrote:ako se sjećate......

Image

Ekatarina Velika: Milan, Bojan, Zika i Magi (2)

Crystal Memories: Last perfromance in Sarajevo, Bosnia was held on December 7, 1991.

Nasla sam tu fotku, ali nista vise. Trazila sam jos toga vezano za sarajevski kocert, ali nema :(

urbanagerila

Post by urbanagerila » 17/01/2007 13:59

To je bilo vrijeme kad je svaka tramvajska stanica u Sarajevu imala najmanje po dva dilera H .... bilo ga je ko pijeska dok je u Hrvatskoj bjesnio rat, nas se um(rt)irivalo da se ne cujemo .... EKV se u Sarajevu uvjek osjecao kao kod kuce.... :D

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 17/01/2007 14:06

mi smo taman tada trebali ici na exkurziju :( predlagali nam Crnu Goru kao destinaciju :shock:

lul

Post by lul » 17/01/2007 14:09

mnogo su jaki fakat!!!

kakva orginalost,niti jedan band sa prostora bivše nam države nije bio tako orginalan,kvalitetan,samouvjeren u ono što rade,ma jednom rječju čista 10-ka

urbanagerila

Post by urbanagerila » 17/01/2007 14:16

mamica 31 wrote:mi smo taman tada trebali ici na exkurziju :( predlagali nam Crnu Goru kao destinaciju :shock:

Mi smo opleli one predratne varijante po Spaniji .... :D Ma grozno taman smo se zaholcali kad eto brace s kontejnerima ... barikade stop .... ti tamo, ti vamo .... i opleti .... :D

Post Reply