Ekskluzivno: Pismo trinaest reprezentativaca BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

GandalfSivi
Been thanked: 2 times

Ekskluzivno: Pismo trinaest reprezentativaca BiH

Post by GandalfSivi » 31/10/2006 01:11

Dnevni Avaz 31.10.2006.

Ekskluzivno
Pismo trinaest reprezentativaca BiH

Nećemo igrati dok ne odu Jelić, Dominković, Čolaković i Pašalić

Dosta nam je optužbi za kriminal, dosta nam je neznanih igrača kojima se pokušavaju pronaći angažmani, dosta nam je da iz reprezentacije prije vremena odlaze naši najbolji igrači, stoji u pismu

Trinaest fudbalera nogometne reprezentacije BiH objavili su da više neće nastupati za državni tim ukoliko se iz vrha Nogometnog saveza ne povuku članovi Predsjedništva Milan Jelić, Iljo Dominković i Sulejman Čolaković, te direktor reprezentativnih selekcija BiH Ahmet Pašalić.
Naša redakcija sinoć je dobila pismo iza kojeg, kako nam je potvrdilo njih nekoliko, stoji 13 fudbalera reprezentacije BiH. Pismo objavljujemo u cjelini:

Srozan ugled

"S obzirom na sve događaje koji se u posljednjih nekoliko sedmica dešavaju oko nogometne reprezentacije BiH, mi, fudbaleri koji se na terenu borimo za državni grb, osjećamo potrebu da se oglasimo i javnosti prenesemo naše stavove.
Duboko smo pogođeni posljednjim rezultatima koji su razočarali cijelu našu naciju i oduzeli nam sve želje o ispunjenju višegodišnjeg sna. Ne bježeći od svog dijela odgovornosti, spremni smo suočiti se s propustima koje smo načinili na terenu, ali smo naivno očekivali da i vrh Nogometnog saveza BiH učini to isto.
Međutim, umjesto da njegovi čelnici ispolje makar malo morala i pokušaju pronaći prave uzroke loših rezultata i prava rješenja, stiče se dojam da se i pored sramotne situacije našeg reprezentativnog fudbala, u budućnosti osim selektora Sliškovića ne misli ništa mijenjati i da niko nema namjeru ponuditi svoju udobnu fotelju nekom drugom ko bi s ovim timom mogao postići više od njih.
Zgražavamo se komentarima članova Predsjedništva NSBiH upućenim na naš račun, a u kojima se niti jedan od njih nije usudio progovoriti o ostavci, kao što se u slučaju neuspjeha to radi u civilizovanim zemljama, već su s osmjesima pričali o svojim zaslugama u razvoju tima. Ta ista gospoda ne želi pogledati istini u oči i priznati sebi šta su to oni učinili za ekipu, osim što su srozali ugled selekcije i svojim prljavim radnjama konstantno narušavali odnose među nama i atmosferu unutar tima.

Kriminal i pronevjere

Dosta nam je takvih ljudi. Dosta nam je optužbi za kriminal i pronevjere novca. Dosta nam je neznanih igrača kojima se preko reprezentacije pokušavaju pronaći angažmani. Dosta nam je toga da iz reprezentacije prije vremena odlaze naši najbolji igrači. Dosta nam je toga da članovi Predsjedništva Milan Jelić, Iljo Dominković i Sulejman Čolaković, kao i direktor reprezentacije Ahmet Pašalić kroje sudbinu našeg fudbala i reprezentacije.
Ogorčeni ovakvim stanjem, a ohrabreni gestovima Sergeja Barbareza i Elvira Bolića, želimo našoj javnosti reći da za dobrobit fudbala u BiH, NEĆEMO više prihvatati pozive za reprezentaciju dok su ovi ljudi na svojim funkcijama, u nadi da će naš gest predstavljati prvi korak ozdravljenja razgranatog bolesnog tkiva u našem fudbalu i novi, zdrav početak selekcije za koju kucaju naša srca!
HAJMO BOSNO I HERCEGOVINO!"

M. TANOVIĆ

Zatvorena vrata legendama

"Vrata Saveza našim legendama davno su zatvorili i predstavili ih državnim neprijateljama, bez obzira na to što oni svojim uspjesima pronose ime Bosne i Hercegovine po cijelom svijetu, za razliku od nedodirljivih i u evropskim krugovima neznanih čelnika Saveza za koje fudbal predstavlja samo unosan posao i način da se u našoj osiromašenoj zemlji zaradi dodatni prljavi novac", stoji u pismu.

Igrači koji stoje iza pisma

Iza pisma koje smo dobili stoje sljedeći fudbaleri reprezentacije BiH: Zlatan Bajramović, Saša Papac, Emir Spahić, Ninoslav Milenković, Kenan Hasagić, Almir Tolja, Džemal Berberović, Vladan Grujić, Zvjezdan Misimović, Mirko Hrgović, Mladen Bartolović, Ivica Grlić i Mirsad Bešlija.

Bosanac in Lederhosen

Post by Bosanac in Lederhosen » 31/10/2006 01:38

ako je istina onda svaka cast igracima...klizeci u noge usanovicu i mafiji...
e sad ce mo da vidi:mo, gospodu sta ce da urade... :D

shana_majka

Post by shana_majka » 31/10/2006 01:43

.
Last edited by shana_majka on 10/12/2008 22:50, edited 1 time in total.

Šandor

Post by Šandor » 31/10/2006 01:45

Ako je istina ovo je prava stvar. Da Bog da im niko ne došao protiv Norveške u martu!

Da Bog da igrali pred praznim stadionom i izgubili sve sponzore! :-)

GandalfSivi

Post by GandalfSivi » 31/10/2006 01:48

shana_majka wrote:Ako izdrze :thumbup: :bih:( NE)DAJ SE BOSNO :D
U medjuvremenu,odoh ja malo trenirat :D ,mozda se uvalim pa odigram koju :D :D

Sad ili nikad

Šandor

Post by Šandor » 31/10/2006 01:52

Nemojte više ići gledat fudbalsku repku. Bolje štedite za kvalifikacioni turnir košarkaša u Španiji! :kravata: :bih:

GandalfSivi

Post by GandalfSivi » 31/10/2006 02:47

Sergej Barbarez o akciji svojih kolega

Siguran sam da će javnost stati uz igrače

Ne znam da li će stav fudbalera uroditi plodom, ali je ovaj čin pohvalan

Sergeja Barbareza, igrača čiji je odlazak iz reprezentacije BiH burno odjeknuo u našoj javnosti i otvorio sve skrivene rane selekcije, pismo koje su uputili njegovi dojučerašnji saigrači iz reprezentacije nije iznenadilo.
- Njihov postupak me ne čudi jer smo uvijek bili istog mišljenja. Očito je da ih je moj odlazak učinio još jedinstvenijim u cilju da svim silama pokušaju promijeniti situaciju u našem fudbalu.
Bio sam u kontaktu s njima i stekao dojam da je ovo jednostavno akcija koju su oni željeli započeti. Vidjeli su da se kod nas dešavaju turbulencije koje, kako to obično bude kod nas, vode neželjenom kraju - odnosno ničemu i nikakvim promjenama - rekao nam je sinoć Barbarez.
Bivši kapiten selekcije BiH kaže kako je ovo veoma hrabar potez koji će, po njegovom mišljenju, u javnosti odjeknuti pozitivno.
- Na igrače se pravi pritisak i oni su svjesni da se od njih očekuje da nešto učine. Ovo je velik i hrabar potez, jer fudbaleri tim činom stavljaju na kocku svoju reprezentativnu karijeru. Međutim, to samo opisuje njihovu želju za boljitkom. Stoga, siguran sam da će javnost stati uz igrače - istakao je Sergej.
Upitan da li misli da će ova akcija polučiti neki rezultat, Barbarez je odgovorio.
- Svaka akcija ima svoju nadu, pa tako i ova. Ne znam da li će se desiti nešto krupno, ali je pohvalno što se dešava nešto pozitivno. Ja sam uz njih, bio sam, i to ću ostati.

M. T.

Edin H.
Has thanked: 20 times
Been thanked: 8 times

Post by Edin H. » 31/10/2006 02:51

Ja bas gledao da kupim avionske karte za odlazak u Norvesku 24-og Marta.

Pa ko ce nam igrati :D

Ma najludja smo reprezentacija na Svijetu definitvno :-D

Ninoslava cara :D I on potpisao

zzzzz

Post by zzzzz » 31/10/2006 03:06

Edin H. wrote:
Ninoslava cara :D I on potpisao

Ninoslav me tu najmanje iznenadio, on je svoj karakter pokazao jos u Beogradu

pitt

Post by pitt » 31/10/2006 03:38

Drznici :D:D

GandalfSivi

Post by GandalfSivi » 31/10/2006 03:47

E sad treba ponoviti proteste, ovo je momenat da javnost podrzi momke koji su stisli i rekli sta misle. Treba puno hrabrosti za ovako nesta.

alphonse kauders

Post by alphonse kauders » 31/10/2006 08:47

Svaka im čast :thumbup: :bih:

jazzer

Post by jazzer » 31/10/2006 08:55

Svaka cast momcima!!! Iskreno se nadam da ce se lopovi iz
saveza tesko izvuci sada. A i nama navijacima ovo mora
biti podstrek pa da iduci put pred savezom bude nekoliko
hiljada navijaca a ne nekoliko stotina.

Santos

Post by Santos » 31/10/2006 08:56

Cestitke.Bravo.Ne ici na utakmice.Kaznit zohare.Pozatvarat je su radili protiv svih zakona.Da li se ovo ikad igdje slicno desilo.Dajte nam Vahu Osima Papeta Bajevica i ostale.Bagro odstupi.

pirmin

Post by pirmin » 31/10/2006 09:00

Izvor:Avaz

Pozor:Autenticnost dopisa promatrati sa velikom dozom skepse

:)

nosara
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Post by nosara » 31/10/2006 09:07

Ne ulazeci u to da li su ovi iz saveza krali ili nisu, za lose rezultate reprezentacije krivi su iskljucivo igraci i selektor.
Bez obzira na to ko sjedi u savezu, ako igrac nekoliko puta dobije priliku da odigra utakmicu zivota, pa podbaci i ne ostvari nista u nekoliko kvalifikacija zaredom, onda ne moze biti do saveza. Kad se samo sjetim one utakmice u Bg. Na tribinama heroji, a na terenu kukavice.
Sve ovo smrdi na izvlakusu, i odlazak Barbareza i Hasana i na kraju ovo.
Uostalom neki su imali priliku govorit javno o problemima i sta je bilo?
Pupa hava.

hak

Post by hak » 31/10/2006 09:10

Hajde šta ste se popalili? Naravno da su u savezu lopovi. ALI NE IGRAJU ONI NEGO IGRAČI I SELEKTOR.
Jesu li oni krivi što je igra katastrofalna, što nam Malta uvali dva gola a mogla je još toliko, što nam Mađari dadoše 3 gola usred Zenice a mogli su još toliko, a Grci.......
Zato poklopite se i shvatite da ova reprezentacija igra očajno, da nema ni jednu "zvijezdu" u svojim redovima, da nam je domaća liga očajna....
Selektor nam je "pripravnik", čovjek koji nema nikakvih rezultata niti iskustva u trenerskom poslu. Valjda selektor treba biti neko ko se iskazao u tom poslu, dakle najbolji kadar, pa makar bio i stranac. (pogledajmo iskustva drugih).
Igrači koji igraju za reprezentaciju, istu shvataju kao nužno zlo i jedino misle kako se što skuplje prodati pomoću reprezentacije.
Pašalić, Ušanović i ostala bratija je takva kakva je, ni njihovi zamjenici neće biti puno bolji.
Ali važan je zanat, tj. selektor i igrači jer oni su ipak glavni krivci i ti ne treba nikad zaboraviti.

manijak1
Has thanked: 6 times
Been thanked: 7 times

Post by manijak1 » 31/10/2006 09:13

:oops: Gdje ima dima ima i vatre :D .
Možda se Avaz ne bi zajebavao s ovim stvarima :D jer bi najviše zajebao sebe :oops: :D .

jazzer

Re: Ekskluzivno: Pismo trinaest reprezentativaca BiH

Post by jazzer » 31/10/2006 09:30

GandalfSivi wrote:
Igrači koji stoje iza pisma

Iza pisma koje smo dobili stoje sljedeći fudbaleri reprezentacije BiH: Zlatan Bajramović, Saša Papac, Emir Spahić, Ninoslav Milenković, Kenan Hasagić, Almir Tolja, Džemal Berberović, Vladan Grujić, Zvjezdan Misimović, Mirko Hrgović, Mladen Bartolović, Ivica Grlić i Mirsad Bešlija.

Vidi cuda, pismo nisu potpisali Jolic, Jakirovic, Kerkez, Vidic,
Vasiljevic...

Ah, zaboravio sam da su oni pozivani (kao i ini drugi)
samo zato da bi se negdje prodali.

Do mene je. :D

3per

Post by 3per » 31/10/2006 09:32

Svaka cast momci!

Sad ce Uske reci da im je neko platio da potpisu pismo.

UAAAAAAAAAAAAAA NFSBIH

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 31/10/2006 10:08

Momcima svaka čast, a nas nek je sramota... sve nas koji zaista volimo ovu zemlju i navijamo za našu reprezentaciju... pa mi umjesto da smo svaki dan pred savezom, da ga obojimo u dugine boje, da ga blokiramo da im nedamo ni uć ni izać... mi opet forumamo... Bola spominje kofere para... mi ništa, Munib nas sve poziva da probamo da ih smijenimo.... mi lagano i indolentno idemo njima niz dlaku.... pa fakat sta nema treba da se desi kako bi podvukli čizu i pokazali zube.... pa raskućiše nam čitavu državu, možda bi ispravno bilo početi sa savezom, a znajte još da je fudbalski savez jedan u nizu saveza gdje je slika skoro identična.....
Košarkaški , rukometni savezi ili Olimpijski komitet .... samo neki od legala kojekakvih trbatih likova koji unazađuju naš sport..... pa i teniser Ljubičić je iz Banja Luke... pa ima ih more koji bi nastupai za nas samo da im se obezbjede neki uslovi i da im se ljudski pristupi....
Do kad????

Sogan

Post by Sogan » 31/10/2006 10:09

Svaka cast momcima!
Sad ce valjda iz saveza istjerat politikansku bagru nacionalisticku!
A nije za zanemariti ni da su se njihovim bojkotom moje sanse da zaigram na slijedecoj kvalifikacionoj tekmi bar malo povecale! :D

:bih:

manijak1
Has thanked: 6 times
Been thanked: 7 times

Post by manijak1 » 31/10/2006 10:10

Zato poklopite se i shvatite da ova reprezentacija igra očajno, da nema ni jednu "zvijezdu" u svojim redovima, da nam je domaća liga očajna....

Poklopi se i ti :oops: ova ista reprezentacija je igrala dobro dva prethodna kruga kvalifikacija ( EU i SP) i najviše zahvaljujući odsutnosti podrške i pravovremene reakcije čelnika Saveza ostala bez plasmana na SP .....Španija ( sudijska krađa ) ....Marakana .....jedino možemo reći da smo sebe zajebali na Koševu protiv Litvanije 1:1 , ta je ista reprezentacija djelovala kao stabilan i uigran kolektiv .
Eno Engleska ima sve zvijezde pa su iste kolektivom poklopljene na Maksimiru :oops: ako ćemo se baviti takvim upoređivanjem .
I svi potpisani fudbaleri su bili skoro pa standardni u prethodna dva kruga kvalifikacija , kad se još ubroje Barbarez , Bolić i Baljić ......šteta za igrače koje su razjebali ljudi van terena .

U prvom redu Mićin Milan , Iljo , Uške Balantajn :D , Paša poduzetnik :D i vazda iza zavjese Šinapu diplomata :oops: :D .

O nama kao posmatračima suvišno je govoriti osim momaka iz BHF ......

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 31/10/2006 10:22

Nevjerujem ja opet da ce ovo nesto promijeniti.

Bice opet ona stara "sve je ovo ok, ali statut..." itd. itd.

:x :x :x

jazzer

Post by jazzer » 31/10/2006 10:25

DaysleepeR wrote:Nevjerujem ja opet da ce ovo nesto promijeniti.

Bice opet ona stara "sve je ovo ok, ali statut..." itd. itd.

:x :x :x

U pravu si, sada ce uske reci kako je odlukom izvrsnog odbora
ovo pismo proglaseno nevazecim, a izvrsni odbor je
tito medju odborima :lol: :lol:

Post Reply