ebem mu telefon

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
mamica papucarka

ebem mu telefon

Post by mamica papucarka » 25/02/2007 19:30

evo moji u Bosni se prikljucili na nesto, pa telefoniramo, ali slaba veza. Ne znam kako se zove, ali to funkcionise preko interneta. Mislim da su za cetiri mjeseca platili oko 40 Euro i pricamo koliko hocemo.
Znaci, oni mene nazovu i pricamo. Oni pricaju na mikrofon a ja u dijaspori na telefon.
Jel neko zna za ovo. Sto je ovako slaba veza??? Prije desetak dana super je funkcionisalo, ali sad nikako. U pola rijeci preskoci, pa izbaci signal :roll:
A, ebem mu misa :(

karanana
Been thanked: 4 times

Re: ebem mu telefon

Post by karanana » 25/02/2007 19:40

mamica 31 wrote:evo moji u Bosni se prikljucili na nesto, pa telefoniramo, ali slaba veza. Ne znam kako se zove, ali to funkcionise preko interneta. Mislim da su za cetiri mjeseca platili oko 40 Euro i pricamo koliko hocemo.
Znaci, oni mene nazovu i pricamo. Oni pricaju na mikrofon a ja u dijaspori na telefon.
Jel neko zna za ovo. Sto je ovako slaba veza??? Prije desetak dana super je funkcionisalo, ali sad nikako. U pola rijeci preskoci, pa izbaci signal :roll:

da nije skype? mozda i nije, jer skype ima super konekciju i skoro nikad ne prekida i nije pretplata na mjesecnoj bazi nego na koliko minuta pricas. a mozda i jeste skype samo im je internet konekcija losa, vjerovatno dial up, pa se slabije cuje. nek uzmu adsl, kvaliteta razgovora razvaljuje.

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 25/02/2007 19:43

karanana wrote:
mamica 31 wrote:evo moji u Bosni se prikljucili na nesto, pa telefoniramo, ali slaba veza. Ne znam kako se zove, ali to funkcionise preko interneta. Mislim da su za cetiri mjeseca platili oko 40 Euro i pricamo koliko hocemo.

da nije skype? mozda i nije, jer skype ima super konekciju i skoro nikad ne prekida i nije pretplata na mjesecnoj bazi nego na koliko minuta pricas.

Zar skype nije ovo sto oboje pricamo sa slusalicama??? Oprostite meni neukoj na izrazima :D

karanana
Been thanked: 4 times

Post by karanana » 25/02/2007 19:44

mamica 31 wrote:
karanana wrote:

da nije skype? mozda i nije, jer skype ima super konekciju i skoro nikad ne prekida i nije pretplata na mjesecnoj bazi nego na koliko minuta pricas.

Zar skype nije ovo sto oboje pricamo sa slusalicama??? Oprostite meni neukoj na izrazima :D

ne mora biti. ako kupis skype kredit onda mozes zvati sa kompjutera na neciji telefon. to su mozda oni uradili.

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 25/02/2007 19:47

karanana wrote:
mamica 31 wrote:
karanana wrote:

ne mora biti. ako kupis skype kredit onda mozes zvati sa kompjutera na neciji telefon. to su mozda oni uradili.

more bit. Jos mi je rekao brat kako se to zove, a ja zaboravila :-)
A ovako je stvarno jeftinije. Moram pitat ponovo :-)

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 26/02/2007 20:00

samo da se ispravim.
Ova linija se zove VOIP STUNT :-) platis 10 Eura i naredna cetiri mjeseca je dzaba. Zoves fiksni po Evropi.
E poslije ta cetiri mjeseca ima nekakav kredit ko za kartice :D

burekodsira
Has thanked: 3 times

Post by burekodsira » 27/02/2007 09:56

bila tema podavno...

minimalna uplata 10 eura, na dosta destinacija pozivi besplatni (300minuta sedmicno) nakon prekoracenja zaracunava se minimalna cijena... rok vazenja besplatnog telefoniranja do slijedeceg punjenja kredita je 120 dana... prije se nakon tog isteka gubio ostatak kredita a sada se ne gubi nego onda ti besplatni pozivi se naplacuju sve dok opet ne napunis kredit...

u svakom slucaju je super! koristim ga godinu i bolji je od skajpa milijardu puta!

jedino sto je nacin uplate iz bih malo komplikovan (moneybookers) ali imaju dobrovoljci iz bih koji su verifikovani od voip stunta kojima posaljes recimo 22km i on ti uplati 10 eura na racun...

ameritius

Post by ameritius » 08/03/2007 18:56

Ja koristim Free Call. Ista je familija programa kao i Voipstunt (ista ih firma drzi) ali je dosad najjeftinija metoda telefoniranja u Bosnu. Jako je praktican, ako ti kredit spadne ispod jednog eura automatski skida sa kreditne kartice 10 eura + PDV tako da se nemoras sikirat da ce ti prekinut razgovor zbog nedostatka kredita. Ovo je naravno opcija i moze se ukinuti u postavkama programa.

Osim toga imas 300 minuta sedmicno da zoves veliki broj zemalja besplatno. Nazalost Bosna nije na toj listi :x Tarifa je 9 eurocenti + PDV nezavisno od zemlje iz koje zoves. Moras imati kredita na FreeCall racunu da bih mogao koristiti ovu funckiju.

http://www.freecall.com

Bubamaja

Post by Bubamaja » 09/03/2007 14:56

Jel' to niko ne koristi VoipBuster, najjeftiniji definitivno od svih sto ste do sada nabrojali. Isti sistem check http://www.voipbuster.com

Post Reply