EBAY BiH I OSTALIH ZEMALJA BIVSE YU

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

vidacak

EBAY BiH I OSTALIH ZEMALJA BIVSE YU

Post by vidacak » 11/09/2006 05:33

NOVO U NASOJ ZEMLJI
EBAYBA Internet Trgovina Bosne i Hercegovine - Stranica za Aukcijsku Trgovinu zemalja bivse YU

Dana 09/10/2006 pocela je sa radom EBAYBA veb stranica koja je posvecena aukcijskoj prodaji / kupovini raznoraznih proivoda.
Ovo je za sada prva i jedina veb stranica ove djelatnosti u nasoj zemlji. Pravo na uclanjivanje i poslovanje na ovoj veb stranici imaju sve osobe starije od 18 godina. Uclanjivanje je besplatno kao i samo poslovanje na ovoj veb stranici.
Zelimo vam srdacnu dobrodoslicu na nasu veb stranicu i mnogo uspjeha u vasem buducem poslovanju.
Ovom prilikom vas pozivamo da nas posjetite i besplatno se uclanite.
http://www.ebayba.com

krava

Post by krava » 11/09/2006 10:12

za pocetak ovo nije ebay stranica, ne znam zasto se tako zovete.....?

krtica

Post by krtica » 11/09/2006 10:23

Image

1. naziv sajta - fula

Naziv eBay kao i logo eBay su zaštićeni trademark-ovi kompanije eBay, tako da u startu pravite grešku jer ne možete koristiti ime eBay, ili će vas njihovi advokati ubrzo posjetiti.

2. dizajn - katastrofa

3. koncept - katastrofa

4. ideja - OK

burekodsira
Has thanked: 4 times

Post by burekodsira » 11/09/2006 11:16

kao prvo ebay ce vas tuziti samo dok skontaju da postojite! kao drugo to nije jedini sajt takve djelatnosti na nasim prostorima a pogotovo nije prvi! a kao trece izgled i funkcionalnost fuj fuj fuj!

vidacak

Post by vidacak » 11/09/2006 15:09

burekodsira wrote:kao prvo ebay ce vas tuziti samo dok skontaju da postojite! kao drugo to nije jedini sajt takve djelatnosti na nasim prostorima a pogotovo nije prvi! a kao trece izgled i funkcionalnost fuj fuj fuj!

Ebay i EBAYBA su dva potpuno razlicita imena a njihov logo nema nikakve veze sa nasim , a sajt je tek u testing fazi a disajn i koncept ce s vremenom biti promjenjeni, uostalom kad si tako pametan napravi ti jedan i ponudi sve za dzaba, Ebay naplacuje njihove usluge a mi ne naplacujemo

bleka

Post by bleka » 11/09/2006 15:15

BAs cesto kupujem i tusim po ebayu ili ricardo. ch. I nesto sam konto koja bi to katastrofa bila kada bi nesto slicno na podrucju bivse YU krenulo. Joj zamisli " nemam ja jaro racun u banci da ti posaljem morel u naturi".

bleka

Post by bleka » 11/09/2006 15:17

cuj LOUIS VUITTON Sandale / Papuce made in Paris, 50 Ojra :lol: :lol: :lol:

car-x

Post by car-x » 11/09/2006 15:24

Terms & Conditions
DA KORISTITE OVU STRANICU MORATE BITI STARIJI OD 18 GODINA.

jaki su vam uslovi koristenja.. jake su vam garancije.. kome se obratiti u slucaju prevare. gdje je sjediste firme? ko sjedi iza svega toga? kako da znam da mogu vjerovati drugom korisniku.. itd itd..

daleko ste vi od sanjane gute para..

vidacak

Post by vidacak » 11/09/2006 15:27

bleka wrote:BAs cesto kupujem i tusim po ebayu ili ricardo. ch. I nesto sam konto koja bi to katastrofa bila kada bi nesto slicno na podrucju bivse YU krenulo. Joj zamisli " nemam ja jaro racun u banci da ti posaljem morel u naturi".

Bas upravo radi toga ovdje je sve besplatno da bi se omogucilo nasim ljudima da krenu sa interenet trgovinom jer mi smo zaostali u svemu tome bar 50 godina :)
Ovako bar kad je besplatno imacemo neku sansu jer da se naplacuje nevjerujem da bi iko koristio, mozda vrlo mala manjina

vidacak

Post by vidacak » 11/09/2006 15:30

vidacak wrote:
bleka wrote:BAs cesto kupujem i tusim po ebayu ili ricardo. ch. I nesto sam konto koja bi to katastrofa bila kada bi nesto slicno na podrucju bivse YU krenulo. Joj zamisli " nemam ja jaro racun u banci da ti posaljem morel u naturi".

Bas upravo radi toga ovdje je sve besplatno da bi se omogucilo nasim ljudima da krenu sa interenet trgovinom jer mi smo zaostali u svemu tome bar 50 godina :)
Ovako bar kad je besplatno imacemo neku sansu jer da se naplacuje nevjerujem da bi iko koristio, mozda vrlo mala manjina

Kao sto rekoh ovde je sve besplatno tako da neba neko otpozadi ko bi sjedio i provjeravao sve transakcije pa mozda jesmo zaostali ali ko ce da radi za dzaba kad necemo da radimo ni za pare, a sto se garancije tice postoji usslov placanja po prijemu robe pa sad ko voli nek izvoli sve je dzabeeeeeeeeeeeeeee

bleka

Post by bleka » 11/09/2006 15:31

jaki su vam uslovi koristenja.. jake su vam garancije.. kome se obratiti u slucaju prevare. gdje je sjediste firme? ko sjedi iza svega toga? kako da znam da mogu vjerovati drugom korisniku.. itd itd..

daleko ste vi od sanjane gute para..

Upravo tako. MIslim ideja je super iako podzonjena, ali da cujemo malo o garancijama (da ne bude ko stara devizna stednja).

DaysleepeR

Re: EBAY BiH I OSTALIH ZEMALJA BIVSE YU

Post by DaysleepeR » 11/09/2006 15:39

vidacak wrote:NOVO U NASOJ ZEMLJI
EBAYBA Internet Trgovina Bosne i Hercegovine - Stranica za Aukcijsku Trgovinu zemalja bivse YU

Dana 09/10/2006 pocela je sa radom EBAYBA veb stranica koja je posvecena aukcijskoj prodaji / kupovini raznoraznih proivoda.
Ovo je za sada prva i jedina veb stranica ove djelatnosti u nasoj zemlji. Pravo na uclanjivanje i poslovanje na ovoj veb stranici imaju sve osobe starije od 18 godina. Uclanjivanje je besplatno kao i samo poslovanje na ovoj veb stranici.
Zelimo vam srdacnu dobrodoslicu na nasu veb stranicu i mnogo uspjeha u vasem buducem poslovanju.

Na ovo gore nemam komentara, sto ti je reci omladina odrasla na Avazu.

BTW, kupujem na Ebay-u i ne sjecam se da sam ista platio kad sam se uclanjivao.

MRAVOJED

Post by MRAVOJED » 11/09/2006 15:42

ma mislio je dobiješ robu, a ne platiš :D

vidacak

Post by vidacak » 11/09/2006 15:43

sunroof wrote:Nismo mi ni po čemu zaostali u razvoju interneta u BiH. Kod nas je jedino problem što ga vrlo malo ljudi koristi, i što ga koriste takvi kao ti.

Tebi bi bilo prvo pametnije da se naučiš pravopisno i gramatički korektno izražavat na tvojoj stranici i ovdje.

To što je besplatno nema nikakve veze. I govno je besplatno pa ga niko ne jede ;)

Sve u svemu, prebijedan pokušaj da se zgrnu pare.

Sto se garancija tice jedina garancija koju imate sada ja da platite za kupljenu robu prilikom preuzeca ako se prodavac slaze sa time, ako ne onda je prevara mozda, mislim zasto se nebih slozio ako ga nekosta nista ako ce kupac platiti za robu i postarinu prilikom preuzeca,?

A ako bude velika potreba moze se nesto iskombinovati i napraviti neki treci racun na koji bi kupci uplacivali za robu a prodavac bi tek bio isplacen kada kupac potvrdi prijem robe....

ali posto sada poslujemo besplatno to se moze ostvariti mozda u buducnosti ako sajt postane posjeceniji i koristen za ono za sta je namjenjen

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 11/09/2006 15:44

Gdje ces bolan sa nasim ljudima na nevidjeno trgovati, kad kupujes uzivo pa te uspiju zajebat, a kamoli ovo.

Znam da su nasi saneri iz Njemacke dolazili svojevremeno u Bosnu i kupovali dupljak Versace majice i dupljak Ray Ban cvike, pa to lijepo uslikaju i na Ebay.de :D

E tako je i ovo LOUIS VUITTON Sandale / Papuce made in Paris, 50 Ojra

bleka

Post by bleka » 11/09/2006 15:47

DaysleepeR wrote:Gdje ces bolan sa nasim ljudima na nevidjeno trgovati, kad kupujes uzivo pa te uspiju zajebat, a kamoli ovo.

Znam da su nasi saneri iz Njemacke dolazili svojevremeno u Bosnu i kupovali dupljak Versace majice i dupljak Ray Ban cvike, pa to lijepo uslikaju i na Ebay.de :D

E tako je i ovo LOUIS VUITTON Sandale / Papuce made in Paris, 50 Ojra

Ne bi vjerovo koliko ljudi kupuje stvari po buvljacima EU i tushi po Bosni. Cuo sam frajera da je kupovao nake jakne na Ebayu po 5 Ojra i tushio na Otoci po 90 KM :-)

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 11/09/2006 15:47

bleka wrote:cuj LOUIS VUITTON Sandale / Papuce made in Paris, 50 Ojra :lol: :lol: :lol:

Sta hoces nocese samo mjesec dana, tuknu malo al' i to se placa... :lol: :lol: :lol:

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 11/09/2006 15:51

vidacak wrote:NOVO U NASOJ ZEMLJI

Jedini pravi SITE ovog tipa kome se koliko-toliko moze vjerovati je http://www.aukcija.ba/ .

bleka

Post by bleka » 11/09/2006 15:54

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Jedini pravi SITE ovog tipa kome se koliko-toliko moze vjerovati je http://www.aukcija.ba/ .

POgledaj malo cjenovnik CJENOVNIK USLUGA

Povlačenje aukcije 25%

:-)

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 11/09/2006 15:56

bleka wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:

POgledaj malo cjenovnik CJENOVNIK USLUGA

Povlačenje aukcije 25%

:-)

Sto bi povlacio aukciju ako zelis nesto da prodas? Ti bi da se J a da ti ne U... :-D

Standardna aukcija sa jednom slikom, bez dodatnih usluga je 100% besplatna.

Administrator
Forum administrator

Post by Administrator » 11/09/2006 17:05

uozo

Post by uozo » 11/09/2006 17:37

Ideja vam je ok. Samo ja sam potpuno skeptican u uspjeh bilo koje stranice sa sllicnim ciljem upotrebe, na teritoriji balkana. Kao prvo ne vjerujem da ce neko vjerovati prodavcu i poslati mu lovu, tj. uplatiti na racun, a i cinjenica da se te usluge od banaka jos i naplacuju je jos vise porazavajuca. Ako se salje pouzecem onda ce jednostavno biti preskupo, jer se postarina i usluga pozeca dodaju na cijenu artikla.
A i kad bi sve to nekako covjek i zanemario i prevaziso ostaje problem kako sve one prevarante i kriminalce zaustaviti da uz pomoc vaseg sajta ne naprave sljedecu veliku pljacku. U EU se za svakog ko se prijavljuje kontrolisu podaci iz Shufa-centrallne banke podataka o tome da li ste nekome duzni, da li ste platili sve racune i tako dalje, pa se opet redovno pojavljuju prevaranti koje je prakticno veoma tesko sprijeciti. A i stoji da ebayba nije isto kao i ebay ali to ne znaci da necete popiti tuzbu jer se zna na sta se sugerise i sta se radi na sajtu...
Puno srece al' bogami ne vjerujem da mozete nesto puno postici...

bleka

Post by bleka » 11/09/2006 17:47

B.Medjed wrote:Ideja vam je ok. Samo ja sam potpuno skeptican u uspjeh bilo koje stranice sa sllicnim ciljem upotrebe, na teritoriji balkana. Kao prvo ne vjerujem da ce neko vjerovati prodavcu i poslati mu lovu, tj. uplatiti na racun, a i cinjenica da se te usluge od banaka jos i naplacuju je jos vise porazavajuca.

Nemoj zezat da je unutar Bosne, banke uzimaju proviziju za transfer novca ? :roll: JEbote, pa dobro je 50 % nezaposlenih kad je protok novca takav...

giga

Post by giga » 11/09/2006 17:48

smijesno i jadno istovremeno

Dn_CarBon

Post by Dn_CarBon » 12/01/2007 20:55

Ovo mi vise lici na stocnu pijacu nego na neki dobar site.. Ponizavate sami sebe... Cuj "kavezi za koke nosilje, Krava, Junica i tele, Domace svinje, Koke nosilje..." :( - 12.01.2007. ha ha ha :D ubi se od smijeha...
ebajba---

Post Reply