e

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
umtulnefsi
Posts: 44
Joined: 21/05/2015 09:57

#1 e

Post by umtulnefsi »

Blank
Last edited by umtulnefsi on 04/11/2015 00:11, edited 1 time in total.
User avatar
Em2r
Posts: 1045
Joined: 05/06/2015 09:53

#2 Re: senzor radilice

Post by Em2r »

Kod mene automatik mjenjac trzao i isao u safe mode. Ispostavilo se zaprljan senzor radilice, slao pogresne signale.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#3 Re: senzor radilice

Post by Ned071 »

umtulnefsi wrote:Zna li mi ko reci koji su simptomi loseg senzora radilice. Znam da kad on otkaze ne mozes upaliti auto, ali on ima sto po sto neke simptome kada je na izdisaju da kazem.
Zna li neko vise o tome.
Trokira slabo vuce gasi se na leru... Ugasis upalis bude sve ok pa sve ponovo... Za moj auto bio 120 sa ugradnjom
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4 Re: senzor radilice

Post by insomnia78 »

Ne znam, meni nije bilo nikakvih simptoma
Otiso na pauzu normalno, vratio se parkiro auto
Navece kreno s posla, nece da upali
I to je to
umtulnefsi
Posts: 44
Joined: 21/05/2015 09:57

#5 Re: senzor radilice

Post by umtulnefsi »

Svaka cast drustvo. Totalno imam iste simptome, kao da imam nesto povecanu potrosnju goriva, imam zasigurno, ali to nije toliko toliko uocljivo. I imam nesto slabiju vucu, ne sad toliko izrazenu, ali dovoljno da se osjeti razlika izmedju istog golfa koji je ispravan. Auto ne ide u safe mode, to je sigurno. Problema sa paljenjem nema nikakvih, ali ima ta kao slabija vuca, kao da oklijeva sa ubrzavanjem. Nekad se desi kad upalim da vuce samo tako, i opet se vrate simptomi. Dijagnostika ne javlja nista dok god senzor ne vrisne skroz na skroz. Napominjem da sam stavio nov MAF pierburg senzor, MAP senzor takodje, egr ocistio, sva vakum crijeva promjenjena, senzor temperature nob, geometrija na turbini ociscena, turbina odlicno stanje, n75 ventil i n18 iapravni, vakum doza odlicna, ulje sipam 5w 40, bosch pumpa uredna,,, interkuler stavljen nov,,, apsolutno puno ulozeno u auto jer zelim da to drzim u perfektnom stanju,,,

Niko drugi ne osjeti te simptome, ali oni postoje, jer auto nema tu lakocu ubrzavanja, kao da ga nesto gusi jednostavno,,, ko je imao te simptome zna o cemu govorim

Jedini zakljucak je taj senzor radilice, sve ukazuje na njega, iako kad odes kod majstora on ti rece to je samo za paljenje, ali nije, ima i drugu ulogu svoju.

Jednostavno kad je kisno vrijeme, kad je jace magnetsko polje u zraku, u tom smislu nesto slicno, auto ide bolje, a zna se da raj senzor radi pomocu tog nekog magneta ood navodnicima i cuo sam da ulje malo unistava taj senzor, zaprlja se i velika temperatura ga s vremenom upropastava, a s obzirom da je auto staro 14 godina i nikad to nije mijenjano, vjerovatno da bi to bilo to.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#6 Re: senzor radilice

Post by Ned071 »

Ako mozes posudit ispravan pa probat.... Mada je to peglanje al najjeftinije
Post Reply