Džamije

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

obuca

Post by obuca » 03/01/2008 14:02

xon_sa wrote:
obuca wrote:pa zasto se ti vrijedas :x niti pljujem niti sam ikada pljuvala po ijednoj bogomolji, a lazov i podlac sigurno nisam :x :x
Pa sto onda bjezis od obrazlozenja svoje teze? Jos jednom te pitam, koja je to konkretno dzamija viska i u kojem naselju?
ma ne bjezim covjece ali okreni se oko sebe i nece ti trebati spisak. pa sve zelene povrsine u gradu nam uzese dobrotvori. i mirci je gore navela da se raja bunila ali kakve im fajde od svega.

@fox :)

xon_sa

Post by xon_sa » 03/01/2008 14:04

mIRCerka wrote:
xon_sa wrote:
obuca wrote: necu ulaziti u raspravu i necu sastavljati spiskove ali je cinjenica da se poslije rata gradi i gradi i gradi a raja samo gleda kako da strugne :roll: i uhljebi se negdje kad vec ne moze ovdje. pa zar nije logicno da napravi donator (sad karikiram) fabriku cipela i da onda kad posao krene napravi i jednu Dzamiju u nekom mjestu gdje je bila i gdje je nazalost vise nema.
Znaci hoces da pljujes uopsteno po dzamijama, po Islamu, a kad te neko pita konkretno da kazes o cemu govoris onda neces da raspravljas?

Ja cu te sve dok ne navedes konkretno koja je dzamija viska, smatrati lazovom i podlacem koji nije vrijedan rasprave.
1. Mrzim kad moram pogayit svoju rijec.
2. gdje je obuca, za razliku od teb, pljuvala ista ili ikoga?=
3.
Evo recimo imaju dvije dzamije na Grbavici gdje su gradjani potpisivali peticije protiv izgradnje. Obje su kod osnovnih skola, grbavica 1 i 2...
Citaj.
Koliko dzamija ima na Grbavici? Dzamije se prave tamo gdje im opstina dodijeli zemljiste i gdje im se dozvoli gradnja. Zali se opstini sto nije dala drugo zemljiste, a ova jedna i jedina dzamija na Grbavici je potrebna!

obuca

Post by obuca » 03/01/2008 14:05

xon_sa wrote:
obuca wrote:a druga je stvar sto poslije rata VELIKIIIIIIII VJERNICIIIIIIII ne mogu da zive bez svojih bogomolja pa ih prave na svakom koraku. znas, neki se mole Bogu kod kuce i ne moraju biti videni. ali eto najlakse je vrijedati druge.
A ko si ti da ocjenjujes ko je kakav vjernik? Priznaj da o Islamu nemas pojma, kao sto nemas pojma o vrijednosti namaza u dzamiji...
cuj xon_sa ti kao vjernik bi trebao znati sta je haram, a haram je djeci uzimati prostor za igru, haram je pored ovoliko gladnih i siromasnih samo zidati dzamije :x i spusti loptu ne mislimo svi isto. to sta ja znam o Islamu nije predmet ove rasprave. dajte taj novac halalite za neko djete oboljelo od raka, za neku transplantaciju ili slicno.

xon_sa

Post by xon_sa » 03/01/2008 14:06

mima wrote:
xon_sa wrote:
obuca wrote:pa zasto se ti vrijedas :x niti pljujem niti sam ikada pljuvala po ijednoj bogomolji, a lazov i podlac sigurno nisam :x :x
Pa sto onda bjezis od obrazlozenja svoje teze? Jos jednom te pitam, koja je to konkretno dzamija viska i u kojem naselju?

Ne da je viška..........nego je bruka i sramota napraviti džamiju na dječijem igralištu ....naselje nova Breka ...........I kad si toliko pametan........Ko ide u tu džamiju?
Koliko dzamija ima na novoj breki? Jel jedna jedina i viska? U tu dzamiju idu muslimani, a ja znam ko sigurno ne ide...

*mima*

Post by *mima* » 03/01/2008 14:08

Xon_sa...........ne glupiraj se molim te. Pa nisi pokupio svu pamet ovog svijeta. I ptice na grani znaju cemu služi džamija na novoj Breki.........i nije jedina.

Fox Mulder

Post by Fox Mulder » 03/01/2008 14:10

xon_sa wrote:
mima wrote:
xon_sa wrote: Pa sto onda bjezis od obrazlozenja svoje teze? Jos jednom te pitam, koja je to konkretno dzamija viska i u kojem naselju?

Ne da je viška..........nego je bruka i sramota napraviti džamiju na dječijem igralištu ....naselje nova Breka ...........I kad si toliko pametan........Ko ide u tu džamiju?
Koliko dzamija ima na novoj breki? Jel jedna jedina i viska? U tu dzamiju idu muslimani, a ja znam ko sigurno ne ide...
Izgradi je brate u svojoj avliji. A novac koji imas uplati da se neko dijete izlijeci. Sta ti fali da to uradis? Imas dzamiju "kod kuce", a pomognes nekom da se lijeci. I onda sto je tvoje i uvakufis i postanes pravi beg.

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 03/01/2008 14:11

xon_sa wrote:
Koliko dzamija ima na Grbavici? Dzamije se prave tamo gdje im opstina dodijeli zemljiste i gdje im se dozvoli gradnja. Zali se opstini sto nije dala drugo zemljiste, a ova jedna i jedina dzamija na Grbavici je potrebna!
1. Vratiti se u osnovnu skolu i nauciti brojati do 10.
2. Nakon sto se savlada zadatak 1., nauciti raspored naselja u Sarajevu i savladati komplikovani zadatak brojanja :D
Jedna iza muzicke skole, kod skole koja se nekad zvala BRATSTVO I JEDINSTVO a druga je kod kod OS Grbavica 1. Na obali Miljacke. Sa poslovnim prostorima u prizemlju.

DVIJE. Ne jedna jedina. DVIJE. Nove.

Ok, treba. Kome? Stanarima koji su peticije pisali?

:D

PS Uskoro nice i katolicka crkva na Grbavici. pravoslavnu vec imamo u pofalicima. Dodushe, ona je jedina stara gradnja. I eto derneka.

Fox Mulder

Post by Fox Mulder » 03/01/2008 14:14

mIRCerka wrote:
xon_sa wrote:
1. Vratiti se u osnovnu skolu i nauciti brojati do 10.
2. Nakon sto se savlada zadatak 1., nauciti raspored naselja u Sarajevu i savladati komplikovani zadatak brojanja :D
Jedna iza muzicke skole, kod skole koja se nekad zvala BRATSTVO I JEDINSTVO a druga je kod kod OS Grbavica 1. Na obali Miljacke. Sa poslovnim prostorima u prizemlju.

DVIJE. Ne jedna jedina. DVIJE. Nove.

Ok, treba. Kome? Stanarima koji su peticije pisali?

:D

PS Uskoro nice i katolicka crkva na Grbavici. pravoslavnu vec imamo u pofalicima. Dodushe, ona je jedina stara gradnja. I eto derneka.
:shock: Zar je moguce da ih ima toliko? To je onda najbolje Reisu postaviti pitanje odakle ih toliko.

xon_sa

Post by xon_sa » 03/01/2008 14:15

obuca wrote:
xon_sa wrote:
obuca wrote:a druga je stvar sto poslije rata VELIKIIIIIIII VJERNICIIIIIIII ne mogu da zive bez svojih bogomolja pa ih prave na svakom koraku. znas, neki se mole Bogu kod kuce i ne moraju biti videni. ali eto najlakse je vrijedati druge.
A ko si ti da ocjenjujes ko je kakav vjernik? Priznaj da o Islamu nemas pojma, kao sto nemas pojma o vrijednosti namaza u dzamiji...
cuj xon_sa ti kao vjernik bi trebao znati sta je haram, a haram je djeci uzimati prostor za igru, haram je pored ovoliko gladnih i siromasnih samo zidati dzamije :x i spusti loptu ne mislimo svi isto. to sta ja znam o Islamu nije predmet ove rasprave. dajte taj novac halalite za neko djete oboljelo od raka, za neku transplantaciju ili slicno.
Hoces da kazes da muslimani ne daju novac nizasta drugo osim za dzamije? Kako te nije stid bona? Kakvi samo ksenofobi odvdje dolaze na ovaj forum. Sta ste se svezali dzamija, eto nista se ne gradi u ovoj zemlji, ni zasta ljudi ne daju pare do dzamija. I jeste predmet ove rasprave tvoje znanje o islamu jer sebi dajes za pravo da ocjenjujes ko je kakav vjernik, a ako imas imalo pojma o Islamu onda znas ko je jedini ko to moze raditi...

Muslimani hvala Bogu imaju obavezu da pomazu siromasne i bolesne i to rade, ne trebaju nam takvi koji hoce da nas svedu na jednu historijsku cinjenicu uce kako i sta treba da radimo.

Sram da vas bude sve koji pravite te ruzne usporedbe tipa mircerkine koja kaze, parafraziram, "jel tebi drazi komsija nevjernik koji je pismen, kulturan i cist od vjernika koji je nepismen, prljav, pisa i sere po haustorima" ili takve kao ti koji kazu ili dzamija ili bolesni, siromasni ili djeca. Ako cemo tako onda hajde da se svi solidarisemo sa gladnima i zednima u Africi pa hajmo svi odvojit 99% svog licnog dohotka za njih, a ne samo muslimani.

Pakosni ste i zlonamjerni, iz vas govori mrznja. Mozete vi hiljadu puta reci kako "niste vi protiv dzamija, ali" ali vasi stavovi govore dovoljno o vama. Sto niko od vas nije otvorio temu "zasto se tolike crkve grade po RS i kod hrvata"? Zato sto vam to ne smeta, zato sto na toj temi ne bi bilo vise od 5 postova. Zasto? Zapitajte se malo o tome!

xon_sa

Post by xon_sa » 03/01/2008 14:17

mima wrote:Xon_sa...........ne glupiraj se molim te. Pa nisi pokupio svu pamet ovog svijeta. I ptice na grani znaju cemu služi džamija na novoj Breki.........i nije jedina.
Prosvijetli nas ti Mimo, cemu to sluzi jedina dzamija na novoj breki!

Sara1605

Post by Sara1605 » 03/01/2008 14:18

xon_sa wrote:Pa eto reci koja dzamija je to viska?
U At-mejdanu(ex park Cara Dušana)!

*mima*

Post by *mima* » 03/01/2008 14:19

Radi takvih kao sto je xon_sa..........a ima ih i previse.......mene je stid sto sam Sarajka....Bosanka........Muslimanka. :run:

Fox Mulder

Post by Fox Mulder » 03/01/2008 14:20

xon_sa wrote:
obuca wrote:
xon_sa wrote: A ko si ti da ocjenjujes ko je kakav vjernik? Priznaj da o Islamu nemas pojma, kao sto nemas pojma o vrijednosti namaza u dzamiji...
Hoces da kazes da muslimani ne daju novac nizasta drugo osim za dzamije? Kako te nije stid bona? Kakvi samo ksenofobi odvdje dolaze na ovaj forum. Sta ste se svezali dzamija, eto nista se ne gradi u ovoj zemlji, ni zasta ljudi ne daju pare do dzamija. I jeste predmet ove rasprave tvoje znanje o islamu jer sebi dajes za pravo da ocjenjujes ko je kakav vjernik, a ako imas imalo pojma o Islamu onda znas ko je jedini ko to moze raditi...

Muslimani hvala Bogu imaju obavezu da pomazu siromasne i bolesne i to rade, ne trebaju nam takvi koji hoce da nas svedu na jednu historijsku cinjenicu uce kako i sta treba da radimo.

Sram da vas bude sve koji pravite te ruzne usporedbe tipa mircerkine koja kaze, parafraziram, "jel tebi drazi komsija nevjernik koji je pismen, kulturan i cist od vjernika koji je nepismen, prljav, pisa i sere po haustorima" ili takve kao ti koji kazu ili dzamija ili bolesni, siromasni ili djeca. Ako cemo tako onda hajde da se svi solidarisemo sa gladnima i zednima u Africi pa hajmo svi odvojit 99% svog licnog dohotka za njih, a ne samo muslimani.

Pakosni ste i zlonamjerni, iz vas govori mrznja. Mozete vi hiljadu puta reci kako "niste vi protiv dzamija, ali" ali vasi stavovi govore dovoljno o vama. Sto niko od vas nije otvorio temu "zasto se tolike crkve grade po RS i kod hrvata"? Zato sto vam to ne smeta, zato sto na toj temi ne bi bilo vise od 5 postova. Zasto? Zapitajte se malo o tome!
Eto samo si ti u pravu, a mi smo svi u krivu. Uvakufi sto je tvoje i daj im svoju zemlju da grade dzamije. Da nacelnici opstina imaju m... odbili bi vas s nokta, ali vama se popusta i pored peticija i sad se osilili... Kakve bolan dzamije i gdje ljudi napisase gadosti koje ti navodis? Ne izmisljaj majke ti.

Fox Mulder

Post by Fox Mulder » 03/01/2008 14:21

mima wrote:Radi takvih kao sto je xon_sa..........a ima ih i previse.......mene je stid sto sam Sarajka....Bosanka........Muslimanka. :run:
Razumijem te skroz. :(

xon_sa

Post by xon_sa » 03/01/2008 14:22

Sara1605 wrote:
Sto je viska? Zato sto je bila srusena? Vraticemo imovinu crkvama, a kad neko pokusa isto za dzamije onda je ekstremista, onda je vehabija, onda ga se stide?

@Mimo, mene tebe nije stid, meni je tebe zao sto ti kao muslimanka mozes da pljujes po svojoj vjeri.

obuca

Post by obuca » 03/01/2008 14:22

ti bas pretjera. znas vec sam se kacila sa vehabijama po ovom forumu pa evo sad nastupam opet. ne izvrci moje rijeci jel jasno :x u BiH se nista drugo osim dzamija i ne gradi. dzamije prave novopeceni vjernici koji su svi u SDA i tamo mlate pare. :x :x pravilo foruma: nema price o diskutantima (mirci ispravi me ako grijesim). dalje, ne misle svi isto. receno ti je: napravi sebi u avliji i uzivaj. u SA zive i drugi tj. oni koje ti zoves podlaci, supci, izrodi, nevjernici i itd FUJ :x meni licno smeta dzamija na AP koja je vehabijska. i jos jednom ne laprdaj o meni :x jer iz mene govori mrznja :lol: . aj ciao

Fox Mulder

Post by Fox Mulder » 03/01/2008 14:23

Sara1605 wrote:
Kazu da je ono ruglo na Atmejdanu dao da se sagradi Celo. Ne znam koji. Svak' se sa vjerom moze zezati u Bosni. To je zalosno. :roll: Neko od Cela da gradi dzamiju. Svasta. :sad:

mIRCerka

Post by mIRCerka » 03/01/2008 14:25

Za pogresno parafraziranje mene ces od mene, koliko god ti Zeljo bio drag, dobit takav samar da ces me tuziti OHRu.

Da citas prije nego osudis nekoga znao bi ko sta prica.
Da ti ponovim, posto je ponavljanje majka mudrosti...
Moj komsija iz prizemlja ima zavrsena 4 razreda osnovne skole. Polupismen covjek. Dobar u dushi ali greshnik teski.
Kako?
Alkohol nije dozvoljen po islamu. On pije. MALO kaze on. Ok.
KURBAN treba DOVESTI lijepo i mirno na cisto mjesto za klanje. Bas su pred Bajram ljudi citirali sta pise u Kur'anu vezano za dovodjenje Kurbana na mjesto klanja, jer kurban treba, koliko god to cudno zvucalo, s radoscu doci na klanje. I NIKAKO NE OSTRITI NOZ ZA KLANJE PRED KURBANOM. Mjesto klanja treba biti cisto, i ako je zemlja ispod, mora se dobro ocistiti nakon klanja, a krv nakon klanja ukloniti.

Moj komsija, pored Macaka, Pasa, Jezeva, Gusterova i Stakora velicine pekinezera u basti kurban svezanih nogu unosi u bastu (da je citao, znao bi da kurban treba DOCI)...ostri noz pred kurbanom, kaci ga na ogromni cavao u zidu ispod mog prozora (visestruko urinisani mini ruzicnjak) i kolje ga...i naravno, ne cisti za sobom...vec pusta da kisa spere...

Da je bio pismen, mogao je procitati te osnove..

E sad...ja sam kao mala svaki Bajram isla kod svoje Majke...i dijelila kurbane i sluzila sokove kad gosti dodju...te mi stvari nisu nepoznanica...ali zalim kad vidim ko sve brani islam i na koji nacin (samo pogledaj svoj rjecnik) ...razmisli malo prije nego postiras...

xon_sa

Post by xon_sa » 03/01/2008 14:26

obuca wrote:ti bas pretjera. znas vec sam se kacila sa vehabijama po ovom forumu pa evo sad nastupam opet. ne izvrci moje rijeci jel jasno :x u BiH se nista drugo osim dzamija i ne gradi. dzamije prave novopeceni vjernici koji su svi u SDA i tamo mlate pare. :x :x pravilo foruma: nema price o diskutantima (mirci ispravi me ako grijesim). dalje, ne misle svi isto. receno ti je: napravi sebi u avliji i uzivaj. u SA zive i drugi tj. oni koje ti zoves podlaci, supci, izrodi, nevjernici i itd FUJ :x meni licno smeta dzamija na AP koja je vehabijska. i jos jednom ne laprdaj o meni :x jer iz mene govori mrznja :lol: . aj ciao
Pa naravno da govori mrznja inace ne bi iznosila ovakve podle lazi. Kolike su to samo silne dzamije izgradjene po Alipasinom da mi je znat :roll:

I opet ti ocjenjujes ko je kakav vjernik...

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 03/01/2008 14:27

xon_sa wrote:
Sara1605 wrote:
Sto je viska? Zato sto je bila srusena? Vraticemo imovinu crkvama, a kad neko pokusa isto za dzamije onda je ekstremista, onda je vehabija, onda ga se stide?

@Mimo, mene tebe nije stid, meni je tebe zao sto ti kao muslimanka mozes da pljujes po svojoj vjeri.
jes, jes, eno su ekonomski fakultet u bogosloviju pretvorili.
bezveze se palis i optuzujes raju bez osnove :-)

obuca

Post by obuca » 03/01/2008 14:28

xon_sa wrote:
obuca wrote:ti bas pretjera. znas vec sam se kacila sa vehabijama po ovom forumu pa evo sad nastupam opet. ne izvrci moje rijeci jel jasno :x u BiH se nista drugo osim dzamija i ne gradi. dzamije prave novopeceni vjernici koji su svi u SDA i tamo mlate pare. :x :x pravilo foruma: nema price o diskutantima (mirci ispravi me ako grijesim). dalje, ne misle svi isto. receno ti je: napravi sebi u avliji i uzivaj. u SA zive i drugi tj. oni koje ti zoves podlaci, supci, izrodi, nevjernici i itd FUJ :x meni licno smeta dzamija na AP koja je vehabijska. i jos jednom ne laprdaj o meni :x jer iz mene govori mrznja :lol: . aj ciao
Pa naravno da govori mrznja inace ne bi iznosila ovakve podle lazi. Kolike su to samo silne dzamije izgradjene po Alipasinom da mi je znat :roll:

I opet ti ocjenjujes ko je kakav vjernik...

e evo ti kečina sad i sjedi :D sad moradoh upisat ocjenu :lol: ja mrska zena

Fox Mulder

Post by Fox Mulder » 03/01/2008 14:30

Ma iskljuciti ga i rijesen problem. Ali mozda to on i hoce, pa da prica kako je portal antimuslimanski. Svejedno ja bih ga iskljucio zbog vrijedjanja.

*mima*

Post by *mima* » 03/01/2008 14:31

xon_sa wrote:
Sara1605 wrote:

Ne mogu da lajem ovdje.............Ali ne budi bezobrazan.........sta god neko napise ti izvrces........Uopste nisam pljuvala po bilo cijoj vjeri. Ne glupiraj se ovdje i ne pametuj. Ne znam sta uopste radis ovdje..........fataj se džamije.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 03/01/2008 14:31

xon, tebi tvoj obraz meni moj...

Na postavljanje teme za paketice na drugom forumu, vidi sta pise jedan lik
musliman

PostPosted: Mon Dec 17, 2007 12:50 pm Post subject: Bismillah Reply with quote
hajmo ovu akciju napraviti u februaru ili nekom drugom mjesecu,zasto bas sada...ja sam uvijek za pomoc i sam organizujem dosta,ali ne u vrijeme praznovanja kafira....to ne...hvala lijepo
Toliko o pismenosti i toliko o poznavanju bilo kakvih normi, jer hediju mozes dati kad god zelis.. al sramota da ga tome ucim ja...

Fox Mulder

Post by Fox Mulder » 03/01/2008 14:32

mima wrote:
xon_sa wrote:
Sara1605 wrote: U At-mejdanu(ex park Cara Dušana)!

Ne mogu da lajem ovdje.............Ali ne budi bezobrazan.........sta god neko napise ti izvrces........Uopste nisam pljuvala po bilo cijoj vjeri. Ne glupiraj se ovdje i ne pametuj. Ne znam sta uopste radis ovdje..........fataj se džamije.
Ma iskljuciti ga i rijesen problem :D

Locked