Džamije

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Locked
bosan

Post by bosan » 03/01/2008 12:54

Fox Mulder wrote:
Minnela wrote:
Fox Mulder wrote:Hej evo sad gulim nocnu smjenu (vodim elektroenergetski sistem u jednoj regiji) i mogu da gledam Bosnu preko satelita. Vjeruj mi da se ovdje bolje zna vasa situacija nego kod vas. Znam ja za crkve, ali tema je izgradnja dzamija. Nema Bosne na taj nacin, vjeruj mi. Ovdje ste kao bosnjacka strana zbog toga tretirani kao i agresori iz Srbije. Nazalost...
Ti ces meni reci kako se bolje vidi,kod mojih ociju :-) ..I na koji nacin ima Bosne :-).. ..Uostalom ja nigdje nisam napisala da sam da se dzamije grade na svakom koraku,vec sam samo htjela da ti ukazem da se varas sto se tice gradnji crkvi..Ali neka tebe dzamije bodu u oci,jer ovo drugo je nevazno..
Mada dovoljno si rekao o sebi sa ovim podebljanim,a sad alahmanet!..
Eto, to je ono o cemu pisem. Bodu mi oci, itekako bodu, jer ih ima previse
Daljinski imas u rukama ,pritisni drugi broj i nece te bosti. :-)

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 03/01/2008 12:55

jedno u Swe drugo u USA...i kacite se...bezze...
al samo vi, ovako kad gledam, samo nam kokice fale...
Minnela, zaboravila si napisati da je fox cetnik, a fox je zaboravio tebi reci da sutis jer si zensko i vrijedis ko pola osobe...da onda fakat uvedemo Jerryja i napravimo opsti picvajz...

Fox Mulder

Post by Fox Mulder » 03/01/2008 12:58

mIRCerka wrote:jedno u Swe drugo u USA...i kacite se...bezze...
Minnela, zaboravila si napisati da je fox cetnik, a fox je zaboravio tebi reci da sutis jer si zensko i vrijedis ko pola osobe...da onda fakat uvedemo Jerryja i napravimo opsti picvajz...
Hajd' sad prstice 'vamo:MIR, MIR, MIR NIKO NIJE KRIV... Dosta je vise

MUNAFIK

Post by MUNAFIK » 03/01/2008 13:05

Fox Mulder wrote:Pa nek' ponovo izgrade te strusene. Sada samo prave vehabijske, koje su nepotrebne, ruzne i neprikladne arhitekture. Kad se poprave stare, onda treba, po potrebi praviti nove.
E 'stare' srusene od strane agresora se renoviraju a nove se prave na onim mjestima gdje su potrebne, izgovor na racun arhitekture je smijesan, kad se ne moze prigovoriti na arhitekturu onda se prica o ezanu, kad ne moze na ezan onda o parama, kad ne moze o parama onda o fanatizmu i obiljezavanju teritorije i slicno....

Kad se radi o dzamiji, budimo iskreni, niko od ovih zagovornika ravnopravnosti i sta ja znam vec cega ovdje na forumu, (koji eto nemaju apsolutno nista protiv dzamija a ti isti uvjek imaju ono ALI.... PA ONDA SPISAK...) nisu napisali ni jedan post TIPA eto u tom naselju ima 40 zgrada zive vecinom muslimani i napravili dzamiju i neka su svaka im cast... to se ovdje na forumu NE MOZE PROCITATI....

Alipasino P. Cvila, Grbavica, Breka, Kobilja glava, Vogosca, Otoka iii i slicna mjesta su bas ona iz tvog posta: po potrebi praviti nove.

Prosipa se suplja prica kako su dzamije na svakom koraku, sto apsolutno nije istaina to zna svaka budala koja se bar jednom provozala gradom!

xon_sa

Post by xon_sa » 03/01/2008 13:06

Ma jasta, samo se Bosnjacima treba spocitavat navodna netolerancija. Samo po Sarajevu znate pljuvat. Sve to sa druge strane planete. Sve vi znate, na svakih par metara dzamija, svaki park dzamija, svako djecije igraliste dzamije, jel tako?

Svi nesto trunite koliko je dzamija izgradjeno, a niko da kaze koja je to dzamija viska napravljena, koja ne treba tom i tom naselju.

Niko ne kritikuje Srbe i Hrvate sto grade crkve, cak i na temeljima srusenih dzamija i otetoj zemlji ili ogromne krstove na mjestima sa kojih su ubijali neduzne civile drugih nacija i vjera. Valja popljuvat dzamije i prljave, netolerantne i nepismene muslimane. Neki se u svoj svojoj toleranciji i multikulturalnosti cak pitaju jel bolje biti pismen, cist i nevjernik nego biti prljav, nepismen i vjernik. Ja bi se onda tom logikom mogao zapitati jel bolje biti vjernik ili pedofil...

Pa onda imas gomilu radikalnih ateista koji mrze sve sto je vjersko, a najveci trn su im u oku dzamije. Sigurno svaku noc pred spavanje sebi puste dodikovu izjavu da bi Sarajevo bilo ljepse da ima manje dzamija. Smeta im ezan u sred Sarajeva kojim su se uvijek culi ezani, a sad odjednom ugrozavaju nekoga.

Nije ovo slucajno. To je samo jos jedan korak kojim se pokusava dovrsiti posao koji je zapocet 92 i pauziran dejtonom. Preko 600 dzamija je sruseno i sad treba pod izgovorom neke ravnopravnosti, fabrika, siromastva, nezaposlenosti itd. sprijeciti da se dzamije obnove, da se onima koji zele da ih posjecuju to zabrani, jer eto dzamije narusavaju arhitekturu. Treba obrisati tragove postojanja Islama na ovim prostorima, prepustiti to historiji. Pa onda valja popljuvati sve one koji su se vratili vjeri, a koji su nekad bili zastranili, jer eto zaboga oni nisu pravi vjernici. Daju si za pravo da i ocjenjuju ko je kakav vjernik!

Jeste Sarajevo je radikalno, netolerantno, vehabijsko, Teheran i sta sve ne, a to se vidi po tome sto vam je zabranjeno o tome raspravljati, a ne kao u Banjaluci, Mostaru, Zvorniku, Foci, Stocu, Prozoru, Trebinju, Prijedoru... gdje vlada opsta sloboda govora i gdje su vam sva prava i slobode zagarantovane.

Aferim.

Fox Mulder

Post by Fox Mulder » 03/01/2008 13:15

xon_sa wrote:Ma jasta, samo se Bosnjacima treba spocitavat navodna netolerancija. Samo po Sarajevu znate pljuvat. Sve to sa druge strane planete. Sve vi znate, na svakih par metara dzamija, svaki park dzamija, svako djecije igraliste dzamije, jel tako?

Svi nesto trunite koliko je dzamija izgradjeno, a niko da kaze koja je to dzamija viska napravljena, koja ne treba tom i tom naselju.

Niko ne kritikuje Srbe i Hrvate sto grade crkve, cak i na temeljima srusenih dzamija i otetoj zemlji ili ogromne krstove na mjestima sa kojih su ubijali neduzne civile drugih nacija i vjera. Valja popljuvat dzamije i prljave, netolerantne i nepismene muslimane. Neki se u svoj svojoj toleranciji i multikulturalnosti cak pitaju jel bolje biti pismen, cist i nevjernik nego biti prljav, nepismen i vjernik. Ja bi se onda tom logikom mogao zapitati jel bolje biti vjernik ili pedofil...

Pa onda imas gomilu radikalnih ateista koji mrze sve sto je vjersko, a najveci trn su im u oku dzamije. Sigurno svaku noc pred spavanje sebi puste dodikovu izjavu da bi Sarajevo bilo ljepse da ima manje dzamija. Smeta im ezan u sred Sarajeva kojim su se uvijek culi ezani, a sad odjednom ugrozavaju nekoga.
Nije ovo slucajno. To je samo jos jedan korak kojim se pokusava dovrsiti posao koji je zapocet 92 i pauziran dejtonom. Preko 600 dzamija je sruseno i sad treba pod izgovorom neke ravnopravnosti, fabrika, siromastva, nezaposlenosti itd. sprijeciti da se dzamije obnove, da se onima koji zele da ih posjecuju to zabrani, jer eto dzamije narusavaju arhitekturu. Treba obrisati tragove postojanja Islama na ovim prostorima, prepustiti to historiji. Pa onda valja popljuvati sve one koji su se vratili vjeri, a koji su nekad bili zastranili, jer eto zaboga oni nisu pravi vjernici. Daju si za pravo da i ocjenjuju ko je kakav vjernik!

Jeste Sarajevo je radikalno, netolerantno, vehabijsko, Teheran i sta sve ne, a to se vidi po tome sto vam je zabranjeno o tome raspravljati, a ne kao u Banjaluci, Mostaru, Zvorniku, Foci, Stocu, Prozoru, Trebinju, Prijedoru... gdje vlada opsta sloboda govora i gdje su vam sva prava i slobode zagarantovane.

Aferim.
Eto to je vec preklani bilo, ja dos'o u Sarajevo i probudi me nakav hodja dere se k'o jarac. Pitam:"Sta je ovo? Kako vi ovo izdrzavate." Upalio majmun zvucnik 160 dB "dere" jace nego MIG ili F-16 u brisucem letu. Ezan treba da je dometom ogranicen visinom i jacinom ljudskog glasa, a ovo sto vehabije rade je silovanje Bosne. Sto ne prave dzamije i mesdzide u RS-u kad su tako drccno zajebani? Ne smiju jer su se dogovorili tako sa dodikom. Oni jedni druge hrane, a ti mislis da si pokupio svu pamet svijeta, ako si otis'o u extremizam. Zato i imate isti image kao i cetnici i agresori iz Srbije i Crne Gore. Vi koji se podrugivacki derete sa munara snimljenim ezanima ste isto tako agresori. Agresori ste na moje fino i nekad lijepo Sarajevo.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 03/01/2008 13:17

Fox Mulder wrote:
mIRCerka wrote:jedno u Swe drugo u USA...i kacite se...bezze...
Hajd' sad prstice 'vamo:MIR, MIR, MIR NIKO NIJE KRIV... Dosta je vise
Pa dosta je i meni ovakvih tema, ali sta ces, ovo je demokratija pa se moze pricati o svemu...
:-)

MUNAFIK

Post by MUNAFIK » 03/01/2008 13:28

Fox Mulder wrote:
xon_sa wrote:Ma jasta, samo se Bosnjacima treba spocitavat navodna netolerancija. Samo po Sarajevu znate pljuvat. Sve to sa druge strane planete. Sve vi znate, na svakih par metara dzamija, svaki park dzamija, svako djecije igraliste dzamije, jel tako?

Aferim.
Eto to je vec preklani bilo, ja dos'o u Sarajevo i probudi me nakav hodja dere se k'o jarac. Pitam:"Sta je ovo? Kako vi ovo izdrzavate." Upalio majmun zvucnik 160 dB "dere" jace nego MIG ili F-16 u brisucem letu. Ezan treba da je dometom ogranicen visinom i jacinom ljudskog glasa, a ovo sto vehabije rade je silovanje Bosne. Sto ne prave dzamije i mesdzide u RS-u kad su tako drccno zajebani? Ne smiju jer su se dogovorili tako sa dodikom. Oni jedni druge hrane, a ti mislis da si pokupio svu pamet svijeta, ako si otis'o u extremizam. Zato i imate isti image kao i cetnici i agresori iz Srbije i Crne Gore. Vi koji se podrugivacki derete sa munara snimljenim ezanima ste isto tako agresori. Agresori ste na moje fino i nekad lijepo Sarajevo.
jah jah ljepota izjednaciti tako nekoga ko uci ezan sa cetnicima koji kolju ubijaju siluju pale koji su porusili Sarajevo i BiH je vrhunac ove rasprave....
:( :( :(

jos jednom pitam hajmo konkretno naselje, mjesto dio grada u kojem su napravljene dzamije a nije bilo apsolutno nikakve potrebe za to!!! Vi nastavljate sa supljom 'dzamije na svakom koraku' i to je najjaci argument onima KOJI NEMAJU NISTA PROTIV DZAMIJA ALI... gdje su te dzamije na svakom koraku gdje? jel ih ima 10, ili mozda 20 ili mozda 30... po vasoj prici ovako da ne znam stanje u gradu rekao bih sigurno u sarajevu ima 100-200 novo izgradzenih dzamija koje zauzimaju povrsinu od haman 1/5 grada.... de ljudi pustite se suplje, te dzamije o kojima vi pisete ne postoje, a ako nisam upravu dokazite, hajde spisak vamo da svi znamo o cemu pricamo...

xon_sa

Post by xon_sa » 03/01/2008 13:37

Fox Mulder wrote:Eto to je vec preklani bilo, ja dos'o u Sarajevo i probudi me nakav hodja dere se k'o jarac. Pitam:"Sta je ovo? Kako vi ovo izdrzavate." Upalio majmun zvucnik 160 dB "dere" jace nego MIG ili F-16 u brisucem letu. Ezan treba da je dometom ogranicen visinom i jacinom ljudskog glasa, a ovo sto vehabije rade je silovanje Bosne. Sto ne prave dzamije i mesdzide u RS-u kad su tako drccno zajebani? Ne smiju jer su se dogovorili tako sa dodikom. Oni jedni druge hrane, a ti mislis da si pokupio svu pamet svijeta, ako si otis'o u extremizam. Zato i imate isti image kao i cetnici i agresori iz Srbije i Crne Gore. Vi koji se podrugivacki derete sa munara snimljenim ezanima ste isto tako agresori. Agresori ste na moje fino i nekad lijepo Sarajevo.
Ma jasta, treba skroz ukinuti ezan, a zvoncici su umilni ljudskom uhu pa neka ih, na to ste navikli na zapadu, a ovaj hodza se nesto dere... A dzamije se prave i u RS tamo gdje se moze, gdje im nije zabranjeno. Ezan vjerovao ili ne ne koriste samo vehabije! Kakvo je to silovanje Bosna? Kako te nije stid tako ruznu rijec upotrijebiti za ezan?!

I ja sam ekstremista sto samo podrzavam slobodu prakticiranja religije, a ti si tolerantni mali fasista koji govori o "slabim" narodima i koji pljuje po religioznim ljudima nazivajuci ih svakakvim pogrdnim imenima. Jeste cim si vjernik onda si isti agresor...

Cuj podrugljivo se dere sa munare i zato je agresor. Ja tvrdim da si ti psihicki bolestan i iza toga stojim 100%. Normalna osoba ne moze imati ovako bolesne stavove!

A ovo nije tvoje Sarajevo, eto tebi tvoje Amerike...

mIRCerka

Post by mIRCerka » 03/01/2008 13:40

MUNAFIK pretjerujes malo.
Evo recimo imaju dvije dzamije na Grbavici gdje su gradjani potpisivali peticije protiv izgradnje. Obje su kod osnovnih skola, grbavica 1 i 2...

Evo da idemo dalje...
Tada novoizgradjena crkva na Veljinama je koristena kao snajpersko gnijezdo. Dobrinjci znaju kako im je bilo u ratu. Onda crkva na APolju, sva u betonu, gradi se vec sto godina. Drago mi je da ce stanovnici opcine Novi Grad imati gdje Bogu da se mole...
Dzamija u Kaknju kod OS Ivo Lola Ribar...dizajn...svemirski...osramotih se pitavshi, prije izgradnje minareta, KO PRAVI DISKOTEKU PORED SKOLE...
Molim nekoga ko ima sliku da postavi.
Pratim razgovor i ne mogu da se otme utisku da svakoga ko kaze nesto protiv dzamije proglasavate ili otovoreno ili prikriveno islamofobom.

Cak je Lucy citirala svoju NANU ne Baku i to ste popljuvali.
E ja cu reci jos dvije stvari:
1. Drzite se pravila foruma i slobodno diskutujte, ja odo s teme kao diskutant, ostacu samo da pratim jel krsite pravila.
2. Kad naucite da svako ima pravo KULTURNO izraziti svoje misljenje o necemu, pa i da mu smeta dzamija/crkva/semafor/rijeka, i kad naucite prihvatiti da ne misle svi kao vi, onda cemo moci s ponosom reci da imamo DIJALOG. Do tad se ovdje vodi nekoliko paralelnih monologa.
Lijep pozdrav

Fox Mulder

Post by Fox Mulder » 03/01/2008 13:41

x_on!!! Sa bolesnom osobom kao sto si ti necu da se prepirem. Za tebe je klinika "Dr. Nedo Zec" Nisi ti mali/veliki fasista ti si umobolan. So long...

obuca

Post by obuca » 03/01/2008 13:43

pa jel trebamo da svakih 500 m bude dzamija. nije mi jasno kako mozete tvrditi da ih nema dovoljno. po vama je potrebno da bude dzamija na svakom koraku pa da covjek gdje god stane vidi neku od njih. halo ba ovo vise prelazi granice dobrog ukusa i postaje ruglo.

xon_sa

Post by xon_sa » 03/01/2008 13:47

obuca wrote:pa jel trebamo da svakih 500 m bude dzamija. nije mi jasno kako mozete tvrditi da ih nema dovoljno. po vama je potrebno da bude dzamija na svakom koraku pa da covjek gdje god stane vidi neku od njih. halo ba ovo vise prelazi granice dobrog ukusa i postaje ruglo.
Pa eto reci koja dzamija je to viska?

obuca

Post by obuca » 03/01/2008 13:50

xon_sa wrote:
obuca wrote:pa jel trebamo da svakih 500 m bude dzamija. nije mi jasno kako mozete tvrditi da ih nema dovoljno. po vama je potrebno da bude dzamija na svakom koraku pa da covjek gdje god stane vidi neku od njih. halo ba ovo vise prelazi granice dobrog ukusa i postaje ruglo.
necu ulaziti u raspravu i necu sastavljati spiskove ali je cinjenica da se poslije rata gradi i gradi i gradi a raja samo gleda kako da strugne :roll: i uhljebi se negdje kad vec ne moze ovdje. pa zar nije logicno da napravi donator (sad karikiram) fabriku cipela i da onda kad posao krene napravi i jednu Dzamiju u nekom mjestu gdje je bila i gdje je nazalost vise nema.

xon_sa

Post by xon_sa » 03/01/2008 13:53

obuca wrote:
xon_sa wrote:
necu ulaziti u raspravu i necu sastavljati spiskove ali je cinjenica da se poslije rata gradi i gradi i gradi a raja samo gleda kako da strugne :roll: i uhljebi se negdje kad vec ne moze ovdje. pa zar nije logicno da napravi donator (sad karikiram) fabriku cipela i da onda kad posao krene napravi i jednu Dzamiju u nekom mjestu gdje je bila i gdje je nazalost vise nema.
Znaci hoces da pljujes uopsteno po dzamijama, po Islamu, a kad te neko pita konkretno da kazes o cemu govoris onda neces da raspravljas?

Ja cu te sve dok ne navedes konkretno koja je dzamija viska, smatrati lazovom i podlacem koji nije vrijedan rasprave.

Fox Mulder

Post by Fox Mulder » 03/01/2008 13:54

obuca wrote:
xon_sa wrote:
Kad sam to isto napisao, okarakterisan sam da sam bolestan. Sad ce i tebi isto napisati. Hajd' bice valjda bolje, bice i tih fabrika.

*mima*

Post by *mima* » 03/01/2008 13:55

XON_SA.....................čemu služe ove velike džamije po Sarajevu?

obuca

Post by obuca » 03/01/2008 13:55

pa zasto se ti vrijedas :x niti pljujem niti sam ikada pljuvala po ijednoj bogomolji, a lazov i podlac sigurno nisam :x :x

mIRCerka

Post by mIRCerka » 03/01/2008 13:57

xon_sa wrote:
obuca wrote:
xon_sa wrote: Pa eto reci koja dzamija je to viska?
Znaci hoces da pljujes uopsteno po dzamijama, po Islamu, a kad te neko pita konkretno da kazes o cemu govoris onda neces da raspravljas?

Ja cu te sve dok ne navedes konkretno koja je dzamija viska, smatrati lazovom i podlacem koji nije vrijedan rasprave.
1. Mrzim kad moram pogayit svoju rijec.
2. gdje je obuca, za razliku od teb, pljuvala ista ili ikoga?=
3.
Evo recimo imaju dvije dzamije na Grbavici gdje su gradjani potpisivali peticije protiv izgradnje. Obje su kod osnovnih skola, grbavica 1 i 2...
Citaj.

xon_sa

Post by xon_sa » 03/01/2008 13:57

obuca wrote:pa zasto se ti vrijedas :x niti pljujem niti sam ikada pljuvala po ijednoj bogomolji, a lazov i podlac sigurno nisam :x :x
Pa sto onda bjezis od obrazlozenja svoje teze? Jos jednom te pitam, koja je to konkretno dzamija viska i u kojem naselju?

obuca

Post by obuca » 03/01/2008 13:59

a druga je stvar sto poslije rata VELIKIIIIIIII VJERNICIIIIIIII ne mogu da zive bez svojih bogomolja pa ih prave na svakom koraku. znas, neki se mole Bogu kod kuce i ne moraju biti videni. ali eto najlakse je vrijedati druge.

Fox Mulder

Post by Fox Mulder » 03/01/2008 13:59

obuca wrote:pa zasto se ti vrijedas :x niti pljujem niti sam ikada pljuvala po ijednoj bogomolji, a lazov i podlac sigurno nisam :x :x
Ne znam jesi li shvatila ili ja nisam dobro shvatio. Ako je to upuceno meni na krivom si tragu. Samo kazem da ce x_on "napasti" i tebe kao i mene. N e svidja mu se nasa prica, a inace mislimo vrlo slocno. Pozdrav.

xon_sa

Post by xon_sa » 03/01/2008 13:59

mima wrote:XON_SA.....................čemu služe ove velike džamije po Sarajevu?
Za obavljanje namaza kao i mnoge druge drustveno korisne aktivnosti.

*mima*

Post by *mima* » 03/01/2008 14:00

xon_sa wrote:
Pa sto onda bjezis od obrazlozenja svoje teze? Jos jednom te pitam, koja je to konkretno dzamija viska i u kojem naselju?

Ne da je viška..........nego je bruka i sramota napraviti džamiju na dječijem igralištu ....naselje nova Breka ...........I kad si toliko pametan........Ko ide u tu džamiju?

xon_sa

Post by xon_sa » 03/01/2008 14:01

obuca wrote:a druga je stvar sto poslije rata VELIKIIIIIIII VJERNICIIIIIIII ne mogu da zive bez svojih bogomolja pa ih prave na svakom koraku. znas, neki se mole Bogu kod kuce i ne moraju biti videni. ali eto najlakse je vrijedati druge.
A ko si ti da ocjenjujes ko je kakav vjernik? Priznaj da o Islamu nemas pojma, kao sto nemas pojma o vrijednosti namaza u dzamiji...

Locked