Džamije

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Locked
[email protected]

Post by [email protected] » 02/01/2008 15:02

xon_sa wrote:Ko je dobar, a ko je los vjernik nije tvoje da presudjujes...
ne presudjujem ja, ali se moze vidjeti iz prilozenog ko to radi radi sebe i svoje duse a ko to radi zbog drugih da ih vide. :-)

xon_sa

Post by xon_sa » 02/01/2008 15:07

callmethebreeeze wrote:
xon_sa wrote:
callmethebreeeze wrote: pa u novom gradu u sarajevu nije prije bilo ni crkava, po tvojoj logici bi trebalo napraviti par vjerskih objekata za katolike i pravoslavce.

ko zna, mozda bi se neki vratili ako im se crkve naprave.
Zasto da ne? Ako vjernici spomenutih religija misle da im je potrbna crkva zasto je ne bi izgradili?! Jel ti stvarno mislis da ovim meni nesto kontriras?
ma niti mislim da ti kontriram niti zelim da ti kontriram. ti si se u svoj prijasnjom postu dobro ogradio oko uslova pod kojim bi dozvolio rusima da grade crkve, pa sam te zato pitao, da li bi pravoslavci i katolici mogli koristiti taj argument da ni oni nisu imali crkvu i da im treba izgraditi par da bi se masovnije poceli vracati.
ako sam te dobro skontao ti nemas nista protiv toga.
Apsolutno nemam, kao sto rekoh, ako katolici i pravoslavci misle da im treba crkva, ako zele da je naprave, ako imaju novac za to pa ko sam ja da im stojim na tom putu?! To je njihovo pravo i apsolutno ga podrzavam isto kao sto podrzavam pravo muslimana da grade dzamije tamo gdje postoji potreba za njima. Opet kazem, ima u Sarajevu naselja sa po vise desetina hiljada muslimana gdje nije bilo dzamije, a vidim nekima smeta sto su si ljudi sada kada se moze, napravili dzamiju. S te strane ti je malo ta usporedba sa gradnjom novih crkvi da bi se ljudi poceli vracati u Sarajevo, labava.

xon_sa

Post by xon_sa » 02/01/2008 15:09

[email protected] wrote:
xon_sa wrote:Ko je dobar, a ko je los vjernik nije tvoje da presudjujes...
ne presudjujem ja, ali se moze vidjeti iz prilozenog ko to radi radi sebe i svoje duse a ko to radi zbog drugih da ih vide. :-)
Ima jedan koji vidi sve tako da nema potrebe da se brines... On ce procijeniti najbolje...

FFK as Lucy01

Post by FFK as Lucy01 » 02/01/2008 15:15

Ako je broj novoizgradjenih dzamija ili broj dzamija uopste mjerilo necije vjere i morala jednog drustva, mi smo onda fakat na vrhu te liste.....trebali bi na hadz kod nas da dolaze iz drugih zemalja.

Nisu mi jasni ovi vatreni pobornici izgradnje novih vjerskih objekata (dzamija, crkvi, sinagoga, hramova....nadam se da sam sve pokrila) uz objasnjenje "ja ne mogu da praktikujem svoju vjeru" ili "moj nacionalni i vjerski identitet je ugrozen" (bez obzira koji predznak on ima), kada se dobro zna da za iskreno vjerovanje i iskrenog vjernika, nedostatak vjerskog objekta za obavljanje religijskih obreda nije nikakva prepreka vjerovanju....a na kraju, ni obavljanju tih obreda.

Da mi neko ne bi prisio nacionalizam ili nesto jos gore, protiv sam unistavanja postojecih vjerskih objekata, i za sam, sto se tice njihovog obnavljanja tamo gdje su osteceni ili unisteni, cisto iz istorijskih i kulturnih razloga.

A sto se tice dzamije i klanjanja namaza.,....kaze jedna nena iz mog starog komsiluka u Tuzli kad su je upitali u ratu zasto vise ne ide u dzamiju: "vala ne isla ja u istu dzamiju sa onima sto su do juce u kanalu p'jani lezali".

xon_sa

Post by xon_sa » 02/01/2008 15:24

FFK as Lucy01 wrote:Da mi neko ne bi prisio nacionalizam ili nesto jos gore, protiv sam unistavanja postojecih vjerskih objekata, i za sam, sto se tice njihovog obnavljanja tamo gdje su osteceni ili unisteni, cisto iz istorijskih i kulturnih razloga.
Ma jasta, ostavimo religiju samo u historiji i kulturi :roll:

Kako se usudjujes nekome nametati tako nesto? Ako ljudi zele da se mole u dzamiji u svom naselju, ako zele da je izgrade pa ko si ti da im kazes da ne moze, jer je to stvar historije i kulture, a jos bi da sudis i o tome ko je dobar vjernik, a ko ne? Gradovi se sire, prave se nova naselja, vjernici ne zive samo u "historijskim" dijelovima grada vec i u novosagradjenim. Zasto im zabraniti da prave svoje vjerske objekte tamo gdje zive?!

Prihvatite vec jednom da ljudi imaju pravo da prakticiraju svoju religiju i ako zele mora im se dozvoliti da sebi naprave vjerski objekat u kome ce moci zadovoljiti svoje vjerske potrebe.

Stvarno sam impresioniran kako neki svoje zaostale stavove zamotavaju u sjajni papir i na kraju jos stave masnu. :roll:

pitt

Post by pitt » 02/01/2008 15:27

u svojoj vjeri i na svojoj zemlji :D:D

Prpa.ba

Post by Prpa.ba » 02/01/2008 15:28

pitt wrote:u svojoj vjeri i na svojoj zemlji :D:D
I u svojoj bogomolji. :D

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 02/01/2008 15:32

xon_sa wrote:
FFK as Lucy01 wrote:Da mi neko ne bi prisio nacionalizam ili nesto jos gore, protiv sam unistavanja postojecih vjerskih objekata, i za sam, sto se tice njihovog obnavljanja tamo gdje su osteceni ili unisteni, cisto iz istorijskih i kulturnih razloga.

Prihvatite vec jednom da ljudi imaju pravo da prakticiraju svoju religiju i ako zele mora im se dozvoliti da sebi naprave vjerski objekat u kome ce moci zadovoljiti svoje vjerske potrebe.
ama, problem nije u tome da se zeli oduzeti pravo vjernicama da praktikuju vjeru.
i neka grade sakralne objekte ako im to treba.
samo ja mislim da nije u redu da se ne uvazava stav ljudi koji zive u okolnim zgradama i koje budi ezan sa munare, i nije u redu da se grade dzamije tamo gdje im nije mjesto. ja nisam arhitekta, ali mi reci da li je dzamiji na chvili mjesto tamo gdje sagradjena?

ja sam davno to rekao a ponovicu i sada, mislim da je dzamije trebalo graditi u istocnoj bosni i mislim da je iz i njen kadar, obzirom na podrsku naroda mogla uraditi puno vise za povratak u ib. mislim da bi bio veci sevap da se dontorima pokusalo objasniti da je bolje da se naprave dzamije, obdanista, ulozi u razvoj poljoprivrede i sta jos ne, u istocnoj bosni da bi se ljudi mogli vratiti.

Vodenjak

Post by Vodenjak » 02/01/2008 15:32

FFK as Lucy01 wrote:Ako je broj novoizgradjenih dzamija ili broj dzamija uopste mjerilo necije vjere i morala jednog drustva, mi smo onda fakat na vrhu te liste.....trebali bi na hadz kod nas da dolaze iz drugih zemalja.

Nisu mi jasni ovi vatreni pobornici izgradnje novih vjerskih objekata (dzamija, crkvi, sinagoga, hramova....nadam se da sam sve pokrila) uz objasnjenje "ja ne mogu da praktikujem svoju vjeru" ili "moj nacionalni i vjerski identitet je ugrozen" (bez obzira koji predznak on ima), kada se dobro zna da za iskreno vjerovanje i iskrenog vjernika, nedostatak vjerskog objekta za obavljanje religijskih obreda nije nikakva prepreka vjerovanju....a na kraju, ni obavljanju tih obreda.

Da mi neko ne bi prisio nacionalizam ili nesto jos gore, protiv sam unistavanja postojecih vjerskih objekata, i za sam, sto se tice njihovog obnavljanja tamo gdje su osteceni ili unisteni, cisto iz istorijskih i kulturnih razloga.

A sto se tice dzamije i klanjanja namaza.,....kaze jedna nena iz mog starog komsiluka u Tuzli kad su je upitali u ratu zasto vise ne ide u dzamiju: "vala ne isla ja u istu dzamiju sa onima sto su do juce u kanalu p'jani lezali".
Bas ti htjedoh reci da ce te sad oblijepiti ali, eto, ne stigoh!
Brz covjek... :-) :D

Ja samo znam da su se i crkve i dzamije danas u mnogome pretvorile u ono sto su bile prostorije saveza komunista - za ispiranje pameti ljudima!
Da nije tako, sasvim sigurno nam ne bi drustvo bilo zahvaceno cancerom nacionalizma, kriminala i lopovluka svakakvih vrsta i to u vrijeme kad Bog, vjerovatno, nikad prije u istoriji nije bio tako dobro dosao na nasim prostorima kao sad... :oops:
Sejtanska posla...:wink: :D
Hocu reci posla onih koji nas kroz svoje tumacenje religije uce da sve sto rade, rade u ime Boga pa onda narod shuti i samo klima glavom... :oops:

pitt

Post by pitt » 02/01/2008 15:37

seka wrote:
pitt wrote:u svojoj vjeri i na svojoj zemlji :D:D
je l´ te to obama angazovao :D
of skroz :D:D Plan za veliki kalifat ul;azi u zadnju fazu :D:D Vidjet cete kad B. Hussein postane predsjednik......kako ce da nicu dzamije po americi :D:D

[email protected]

Post by [email protected] » 02/01/2008 15:38

da se ulaze i 10-ti dio u izgradnji skola i popravki tih istih kao u izgradnji novih vjerskih objekata - ih, sta bi nasa djeca imala. :roll:

[email protected]

Post by [email protected] » 02/01/2008 15:39

pitt wrote:of skroz :D:D Plan za veliki kalifat ul;azi u zadnju fazu :D:D Vidjet cete kad B. Hussein postane predsjednik......kako ce da nicu dzamije po americi :D:D
kako ce tad pitt odrijesiti svoju kesu. :-) :D

xon_sa

Post by xon_sa » 02/01/2008 15:51

callmethebreeeze wrote:
xon_sa wrote:

ama, problem nije u tome da se zeli oduzeti pravo vjernicama da praktikuju vjeru.
i neka grade sakralne objekte ako im to treba.
samo ja mislim da nije u redu da se ne uvazava stav ljudi koji zive u okolnim zgradama i koje budi ezan sa munare, i nije u redu da se grade dzamije tamo gdje im nije mjesto. ja nisam arhitekta, ali mi reci da li je dzamiji na chvili mjesto tamo gdje sagradjena?

ja sam davno to rekao a ponovicu i sada, mislim da je dzamije trebalo graditi u istocnoj bosni i mislim da je iz i njen kadar, obzirom na podrsku naroda mogla uraditi puno vise za povratak u ib. mislim da bi bio veci sevap da se dontorima pokusalo objasniti da je bolje da se naprave dzamije, obdanista, ulozi u razvoj poljoprivrede i sta jos ne, u istocnoj bosni da bi se ljudi mogli vratiti.
A sad je problem u ezanu, pa sto odmah ne kazete... Hajmo brate onda porusit sve crkve i dzamije i fino ih izmjestit van grada, da nikom ne smetaju svojim ezanima i zvonima... Ako cemo bit posteni, ljudski glas je sigurno manje iritantan od zvona sa crkve pa ja ne cuh da se neko zali na zvonjavu... Treba navici ljude da zive sa muslimanima i da je ezan dio nase vjere. Ako je ezan preglasan onda treba dogovoriti sa IZ, odnosno imamom te dzamije da se glasnoca prilagodi, a ne traziti da se dzamija rusi! Da budemo jasni, ja bi najvise volio da hodza svojim glasom, bez zvucnika, poziva ljude na namaz al eto...

Dzamija na cengic vili je napravljena tamo gdje su im dali zemljiste za gradnju, a eto reci gdje su je mogli napraviti, a da ne bude istih ovih hajki na nju. U tom naselju su zgrade tako gusto naslagane da bilo gdje da si je izgradio imao bi iste prigovore. Jednostavno niko u vrijeme njegove gradnje nije vodio racuna o vjerskim potrebama gradjana.

Istocna Bosna je vec skroz druga prica. Dzamije se obnavljaju, ne mogu sve odjednom, ali se obnavljaju. Islamska zajednica cini ono sto je u njenoj moci, ali ne moze ona dovuci ljude na silu, a jos manje naci im poslove, napraviti puteve, obezbjediti im sva ljudska prava i slobode, vratiti otetu imovinu ili privesti pravdi sve ratne zlocince. To je posao drzave, nemoj to mijesati.

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 02/01/2008 15:56

nemoj izvlaciti stvari iz kontexta. ezan je samo primjer, po meni, napadnog propagiranja vjere. sjecam se kad sam jedne godine sjedio kod jarana na ciglanama kada se citavo naselje zatreselo od ezana iz meszdzida. ja sam odrstao uz vjernike, isao u dzamiju i danas idem, odrastao u naselju sa dzamijama, tako da mi ezan nije stran i ne smeta mi.
ovdje se kao sto rekoh radi o forsiranju vjere.

vezano za iz, naravno da je drzava ta koja mora da omoguci uslove za odrziv povratak,
medjutim, ti si sam napisao da iz sama raspoloze lovom i gradnjom dzamija, pa se ja pitam sto dio tih resursa nisu prebacili u ib i druge krajeve.

Prpa.ba

Post by Prpa.ba » 02/01/2008 15:56

[email protected] wrote:da se ulaze i 10-ti dio u izgradnji skola i popravki tih istih kao u izgradnji novih vjerskih objekata - ih, sta bi nasa djeca imala. :roll:

Kakvo crno obrazovanje. To su zli komunisti koristili da zatruju djecu. Danas se Pravovjerni Bosnjaci (*tm) vracaju korijenima, te su pomaci vidljivi u svim sferama bosnjackog drustva. Pismenost opada, ali broj vjernika raste. :D

Haj'd i nekako, da ove dzamije sto nikose poslije rata rade ono sto im je i svrha: poduciti covjeka, uciniti ga boljim, spojiti ga na neki metafizicki nacin s Bogom. Ove nase jedino spajaju Harisa i Sulju sa birackim tijelom, te se (ne)odlaskom u dzamiju vrsi selekcija podobnih i nepodobnih.

xon_sa

Post by xon_sa » 02/01/2008 15:57

[email protected] wrote:da se ulaze i 10-ti dio u izgradnji skola i popravki tih istih kao u izgradnji novih vjerskih objekata - ih, sta bi nasa djeca imala. :roll:
Da se vama sa stranim pasosima naplate vize pri ulasku u BiH i te pare uloze u obnovu, gradnju i modernizaciju skola, ih, sta bi nasa djeca imala...

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 02/01/2008 15:59

xon, pretjerujes.
Al fakat vise.
Niko ne poziva na rusenje dzamije, sta je s tobom.
Mene vise iritira sto u 3.gimn i u sred raspusta automatsko zvono zvoni nego zvonjava obe crkve i ezan sa dzamije. Ali trebas znati da u ovom gradu osim strogo poboznih zive i oni koji nisu toliko pobozni i kojima smeta ezan na njihovom balkonu u 5 ujutro.
Ili zvonjava crkve u 8 ujutro.
Bogu hvala, nismo svi isti.
Meni smeta sto se pare iz budzeta (po koji ebeni put ponavljam) trose na dzamije i crkve, dok se za biblioteku osnovnih skola opcine centar izdvojilo 5.000 KM.
To meni smeta. Sta je tebi prece u zivotu, da ti komsija bude pobozan ili pismen? Ja nesto kontam, ako je komsija pismen, bice normalan ko komsija i ako hoce da se moli Bogu ili magicnom kamenju, to je njegova stvar i nek to radi SEBE RADI...a ako mi je komsija sav u "poboznosti" a ostavlja svoje hrakotine i urin po haustoru, se*em mu se u tu pricu...

NE, niko od ove raje nije islamofobican, pogotovo ne ja, ali ispadose sad u Sarajevu vjernici ugrozeni...
mislim ono WHAT THE FUCK....

Vodenjak

Post by Vodenjak » 02/01/2008 16:01

xon_sa wrote:
Da se vama sa stranim pasosima naplate vize pri ulasku u BiH i te pare uloze u obnovu, gradnju i modernizaciju skola, ih, sta bi nasa djeca imala...
A toooooo tebe muchi?? :lol: :D
Ne brini...
Jos malo pa necemo ni ulaziti! :oops:

Preskupi ste nam i tako i tako a ti hoces i vize da nam naplacujes...
ccc... :-) :D

xon_sa

Post by xon_sa » 02/01/2008 16:02

Ma jasta, ili si pismen ili si pobozan. Znam ja tu pricu i povraca mi se na nju. Treba vjernike prikazati kao zaostale, nepismene, prljave i sl. I onda se jos pocnete vadit kako niste vi protiv vjernika, dzamija, ovo, ono. Popustite...

Prpa.ba

Post by Prpa.ba » 02/01/2008 16:05

mIRCerka wrote:obe

Tu ce negdje nas xon, u svoj svojoj multietnicnosti i demokraticnosti prestati citati...
mIRCerka wrote: To meni smeta. Sta je tebi prece u zivotu, da ti komsija bude pobozan ili pismen? Ja nesto kontam, ako je komsija pismen, bice normalan ko komsija i ako hoce da se moli Bogu ili magicnom kamenju, to je njegova stvar i nek to radi SEBE RADI...a ako mi je komsija sav u "poboznosti" a ostavlja svoje hrakotine i urin po haustoru, se*em mu se u tu pricu...
.. a ovdje ce povuci tezu o onim sarajevskim srbima koji su gadjali grad, a bili su, jel', pismeni... :-)

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 02/01/2008 16:07

xon_sa wrote:Ma jasta, ili si pismen ili si pobozan. Znam ja tu pricu i povraca mi se na nju. Treba vjernike prikazati kao zaostale, nepismene, prljave i sl. I onda se jos pocnete vadit kako niste vi protiv vjernika, dzamija, ovo, ono. Popustite...
Pored dodatnih 60.000 KM za pomoæ nerazvijenim opæinama i 70.000 KM za održivi povratak povratnika u istoènu Bosnu, rebalansom je izdvojeno: JU Djeca Sarajeva sa sanaciju vrtiæa "Lane" (12.000 KM), JU Domovi zdravlja Sarajevo za sufinansiranje sanacije ambulante u MZ Bardakèije i MZ Višnjik (134.000 KM); za investiciono održavanje objekata OŠ Musa Æazim Æatiæ (15.000 KM) i OŠ Hasan Kikiæ (20.000 KM); za nabavku opreme za OŠ Isak Samokovlija (12.000 KM); Udruženju boraca NOAR Centar (10.000 KM) za izgradnju spomen obilježja na Marijin Dvoru - obješenim Sarajlijama žrtvama fašistièkog terora u drugom svjetskom ratu. Za dalje radove na adaptaciji obdaništa "Jezero" Organizaciji demobilisanih boraca izdvojeno je dodatnih 15.000 KM, a Udruženju porodica šehida i poginulih boraca 15.000 KM za adaptaciju objekta na Boraèkom jezeru. Grant vjerskim institucijama poveæan je za 50.000 KM, tako da u ovoj godini iznosu ukupno 250.000 KM.
http://www.centar.ba/Budzet2006.html

Evo sta mene boli...
Xone, ne vadim se ja, vec si ti Bosnjak koji je ugrozen u Sarajevu. Aferim.
Ja svoje rekoh. Moj obraz meni tvoj tebi.

I jos nesto
a grantove neprofitnim organizacijama izdvojeno je dodatnih 138.430 KM, od èega agenciji SERDA 9.500 KM za sufinansiranje projekta unapreðenja zaštiæenog podruèja spomenika prirode Skakavac; za DVD Bjelave 6.180 KM za poveæane za snabdijevanje pitkom vodom naselja Grdonj i Gornji Kromolj; 12.500 KM Sindikalnoj organizaciji organa uprave za jednokratnu pomoæ penzionisanim uposlenicima Opæine Centar, Omladinskoj informativnoj agenciji 3.000 KM za Konferenciju "Lokalne vlasti i mladi u BiH", te dodatnih 50.000 KM za boraèke organizacije, a koje æe rasporediti Komisija za boraèka pitanja u skladu sa Odlukom o izvršavanju Budžeta. Po usvojenim amandmanima izdvojeno je još: Crvenom križu Centar 10.000 KM; Udruženju civilnih žrtava rata Centar 3.000 KM; sportskom društvu SPID 2.250 KM; po 2.000 KM za KUD Proleter, Željeznièar i Seljo, a isto toliko za ansambl Sonemus i Udruženje likovnih umjetnika BiH; dodatnih 10.000 KM Udruženju penzionera Centar za nabavku lijekova; 5.000 KM Demokratskom omladinskom pokretu BiH; 5.000 KM za SOS Kinderdorf; 5.000 KM Udruženju Zajedno; 2.000 KM Media plan institutu; 5.000 KM Udruženju za pomoæ oboljelima od karcinoma dojke.

FFK as Lucy01

Post by FFK as Lucy01 » 02/01/2008 16:13

xon_sa wrote:
Naplatili su mi 200 Eura kad sam dosla nakon 13 godina...i stavili sebi u dzep....eto zato sto im se moze.

I ne stavljaj mi rijeci u usta. Niti sam rekla da mi vjernici smetaju niti da mi smetaju vjerski objekti.....samo mi je pun vise vjernicke i vjerske ugrozenosti...nebitno s koje "nacional" strane dolazite...

Moralniji ste, bolji ljudi, savjesniji i "prosvijetljeniji", nego svi ostali nevjernici, ateisti i bogohulnici....puna Bosna takvih... a nikada nije bilo vise nezaposlenih, prosjaka i sirotinje. E o tome se radi, da vi "bolji i moralniji" gradite bogomolje, kukate kako ste ugrozeni (od ostalih vjernika i nas nevjernika) i onda poslije svega (kao sto ce meni na ovo sve, vjerovatno) kazete kako nije vas posao da otvarate radna mjesta, hranite sirotinju i pomazete....

Jesam rodjena u noci, ali ne prosle noci.
Last edited by FFK as Lucy01 on 02/01/2008 16:17, edited 1 time in total.

Meraklos

Post by Meraklos » 02/01/2008 16:14

chuchumbamayumbe wrote: Znaci, jedna crkva na svakih 3km, da ne moraju pravoslavci da pjesace, puno, bas kao i neki muslimani ovdje.
Crkvica--dvije na Grbavici, na Cvili, jedna na Otoci, jedna na Alipasinom crkvica tamo, crkvica 'vamo...ali obavezno ispod prozora dzematlijama, na djecjem igralistu, i sa sto vecim zvonicima.
Bas me interesuje da li bi meni kao bogatom pravoslavcu to odobrili?!
Bi, ali u qrcu!"[/b]Sta ti mislis o ovome?
Jos bi ti bilo bolje ne "Velesicima i Pofalicima" - "tamo nema puno srpskog zivlja".

Mogao bi pakostiti vise.

Vodenjak

Post by Vodenjak » 02/01/2008 16:15

FFK as Lucy01 wrote:
xon_sa wrote:
Naplatili su mi 200 Eura kad sam dosala nakon 13 godina...i stavili sebi u dzep....eto zato sto im se moze.

I ne stavljaj mi rijeci u usta. Niti sam rekla da mi vjernici smetaju niti da mi smetaju vjerski objekti.....samo mi je pun vise vjernicke i vjerske ugrozenosti...nebitno s koje "nacional" strane dolazite...

Moralniji ste, bolji ljudi, savjesniji i "prosvijetljeniji", nego svi ostali nevjernici, ateisti i bogohulnici....puna Bosna takvih... a nikada nije bilo vise nezaposlenih, prosjaka i sirotinje. E o tome se radi, da vi "bolji i moralniji" gradite bogomolje, kukate kako ste ugrozeni (od ostalih vjernika i nas nevjernika) i onda poslije svega (kao sto ce meni na ovo sve, vjerovatno) kazete kako nije vas posao da otvarate radna mjesta, hranite sirotinju i pomazete....

Jesam rodjena u noci, ali ne prosle noci.
Uuuuuuuuu..... :(
Sad ces cuti! :D :D

[email protected]

Post by [email protected] » 02/01/2008 16:18

xon_sa wrote:
kad drzava odvoji vise za skole nego za izgradju vjerskih objekata onda nek komotno uvedu i uplacivanje pri ulasku u BiH - a do tada ti ulazi sav svoj trud i snagu koliko ce se dzamija, crkvi izgraditi - dok (gledam na TV-u) ima djece koja pjesace kilometrima svaki dan da bi naucili 2 slova. :roll:

Locked