Dubravko Lovrenović, doktorat gospodina F, intervju

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Hadzi Lojo

#101 Re: Dubravko Lovrenović, doktorat gospodina F, intervju

Post by Hadzi Lojo » 29/05/2012 20:15

al_uqaab wrote:Inace, Boris Dezulovic je sjajan primjer principa podobnosti i hipokrizije ovih sto hoce "normalnu drzavu". Kada on u svojim prepotentnim i cesto besmislenim tekstovima (nekad i pogodi, mora mu se priznati) ismijava i vrijeđa muslimane i njihove vrijednosti, psuje, prica viceve o Muji i Fati kao sinonimima za glupost i nazadnost, lupeta i svakako naziva istaknute licnosti i i izvrce ruglu bosnjacke institucije i pojave, onda se on okiva u zvijezde, aplaudira mu se, uvlaci i svi su sretni kako je on dovitljiv i smijesan. To je njihovim isprogramiranim mozgovima prihvatljivo, nebitno sto je to mozda uvrijedilo njihove brojne sugrađane.
Kad s druge strane Fatmir ili neko slican napise nekakvu kritiku o diskriminiciji i duplim standardima u drustvu, onda se lafo zgroze njegovom "fasizmu" i "nacionalizmu" jer njihove usi to ne zele cuti.
Znamo vec ono ko o postenju prica u onoj izreci...
:thumbup:
Djaba , nista te nece skontati dok im se ne nacrta!

poznanik

#102 Re: Dubravko Lovrenović, doktorat gospodina F, intervju

Post by poznanik » 29/05/2012 20:18

Hadzi Lojo wrote:...Izgleda da ce Amor Masovic imati ponovo posla i to do penzije. Hebo ti nas.
Bi li mogao pojasniti ovo očekivanje?

Hadzi Lojo

#103 Re: Dubravko Lovrenović, doktorat gospodina F, intervju

Post by Hadzi Lojo » 29/05/2012 20:26

Pa eto ako nisi skonto do sada od sve ove diskusije na ovoj temi, bolje da ti ne crtam!

NIN

#104 Re: Dubravko Lovrenović, doktorat gospodina F, intervju

Post by NIN » 29/05/2012 20:38

Hajde malo odmorite!

al_uqaab

#105 Re: Dubravko Lovrenović, doktorat gospodina F, intervju

Post by al_uqaab » 29/05/2012 22:07

poznanik wrote:
Sarajche#1 wrote:
al_uqaab wrote:Već na prvu objavljenu vijest (11. maja) o slučaju odbijanju Izvještaja o podobnosti teme i kandidata za izradu doktorske teme mr. Fatmira Alispahića, koju je Nastavno-naučnom vijeću sarajevskog Filozofskog fakulteta predočila stručna Komisija, ponudio sam javnosti, konsterniran, svoje mišljenje o tom: (...)

Autor: Dr. sc. Ibrahim Kajan
I ja sam taj text gore citirao! Ekstra je. :D
Ma ja, nego da je... :lol: :lol: :lol: :lol: http://www.rijaset.ba/index.php?option= ... Itemid=458
Jesi li ti svjestan svoga sovinizma i podcjenjivanja svega sto ima veze sa islamom. Tebi je to smijesno i irelevantno zato sto je tekst prenesen na sajtu rijaseta. To govori o tvom nacinu razmisljanja i poimanju stvari. Razmisljas li o tome da to moze uvrijediti tvoje brojne komsije i sugradjane, kao i neki degutantni tekstovi Borisa D.? Napisao sam vec u jednom postu, ali je iz nekog razloga obrisan, da ti i takvi kao ti niste na tom stupnju tolerancije i uvazavanja tudjih svjetonazora da mozete shvatiti da je ustavom garantovano pravo na etnicko i vjersko opredjeljenje. I vi onda dodjete popovati o ljudskim pravima i fasizmu, mislim stvarno....dno.

poznanik

#106 Re: Dubravko Lovrenović, doktorat gospodina F, intervju

Post by poznanik » 29/05/2012 22:55

al_uqaab wrote:Već na prvu objavljenu vijest (11. maja) o slučaju odbijanju Izvještaja o podobnosti teme i kandidata za izradu doktorske teme mr. Fatmira Alispahića, koju je Nastavno-naučnom vijeću sarajevskog Filozofskog fakulteta predočila stručna Komisija, ponudio sam javnosti, konsterniran, svoje mišljenje o tom: (...Autor: Dr. sc. Ibrahim Kajan)
Sarajche#1 wrote:I ja sam taj text gore citirao! Ekstra je. :D
poznanik wrote:Ma ja, nego da je... :lol: :lol: :lol: :lol: http://www.rijaset.ba/index.php?option= ... Itemid=458
al_uqaab wrote:Jesi li ti svjestan svoga sovinizma i podcjenjivanja svega sto ima veze sa islamom. Tebi je to smijesno i irelevantno zato sto je tekst prenesen na sajtu rijaseta. To govori o tvom nacinu razmisljanja i poimanju stvari. Razmisljas li o tome da to moze uvrijediti tvoje brojne komsije i sugradjane, kao i neki degutantni tekstovi Borisa D.? Napisao sam vec u jednom postu, ali je iz nekog razloga obrisan, da ti i takvi kao ti niste na tom stupnju tolerancije i uvazavanja tudjih svjetonazora da mozete shvatiti da je ustavom garantovano pravo na etnicko i vjersko opredjeljenje. I vi onda dodjete popovati o ljudskim pravima i fasizmu, mislim stvarno....dno.

Da bi mi imao pravo prigovarati, prvo moraš uporediti šovinističke pokliče, koje godinama, kroz javni prostor u BiH, promovira Fatmir Alispahić, čiji si jedan od najvatrenijih zagovornika, ako mu nisi čak i "mali", i moje nepoštivanje i tretiranje nerelevantnim jedne vjerske organizacije, kroz čiji se web prostor provlače politički obojeni tekstovi i tekstovi kojima je jedini cilj stvaranje animoziteta i proglašavanje Bošnjacima, u najmanju ruku - neprijateljem javnog državnog fakulteta na kojem je Fatmiru Alispahiću zapriječena ideologizacija i infiltracija fašizma u javni prostor kroz njegovu doktorsku disertaciju, vjerske organizacije kroz čiji se web prostor podmeće "nečastivi" komentar kojem je jedini cilj diskreditacija profesora koji su bili protiv Alispahića, a nikako razmatranje ili ocjenjivanje Alispahićevog djela ili razloga zbog kojeg mu je zapriječena odbrana doktorata (prof. Kazaz je javno proglasio Alispahića nestručnim, ne nepodobnim!) javni web prostor jedne vjerske organizacije koja mora, po svim zakonima ove države, biti jasno odvojena od javnog političkog uticaja i oslobođena svih fundamentalističkih ideja koje se svakodnevno uočavaju. Ti, Fatmir i svi koji vama slično misle i rade, meni nemate pravo prigovarati na šovinizam, ili na bilo koji sličan oblik deformiteta ljudske svijesti.

al_uqaab

#107 Re: Dubravko Lovrenović, doktorat gospodina F, intervju

Post by al_uqaab » 29/05/2012 23:13

poznanik wrote:
al_uqaab wrote:Već na prvu objavljenu vijest (11. maja) o slučaju odbijanju Izvještaja o podobnosti teme i kandidata za izradu doktorske teme mr. Fatmira Alispahića, koju je Nastavno-naučnom vijeću sarajevskog Filozofskog fakulteta predočila stručna Komisija, ponudio sam javnosti, konsterniran, svoje mišljenje o tom: (...Autor: Dr. sc. Ibrahim Kajan)
Sarajche#1 wrote:I ja sam taj text gore citirao! Ekstra je. :D
poznanik wrote:Ma ja, nego da je... :lol: :lol: :lol: :lol: http://www.rijaset.ba/index.php?option= ... Itemid=458
al_uqaab wrote:Jesi li ti svjestan svoga sovinizma i podcjenjivanja svega sto ima veze sa islamom. Tebi je to smijesno i irelevantno zato sto je tekst prenesen na sajtu rijaseta. To govori o tvom nacinu razmisljanja i poimanju stvari. Razmisljas li o tome da to moze uvrijediti tvoje brojne komsije i sugradjane, kao i neki degutantni tekstovi Borisa D.? Napisao sam vec u jednom postu, ali je iz nekog razloga obrisan, da ti i takvi kao ti niste na tom stupnju tolerancije i uvazavanja tudjih svjetonazora da mozete shvatiti da je ustavom garantovano pravo na etnicko i vjersko opredjeljenje. I vi onda dodjete popovati o ljudskim pravima i fasizmu, mislim stvarno....dno.

Da bi mi imao pravo prigovarati, prvo moraš uporediti šovinističke pokliče, koje godinama, kroz javni prostor u BiH, promovira Fatmir Alispahić, čiji si jedan od najvatrenijih zagovornika, ako mu nisi čak i "mali", i moje nepoštivanje i tretiranje nerelevantnim jedne vjerske organizacije, kroz čiji se web prostor provlače politički obojeni tekstovi i tekstovi kojima je jedini cilj stvaranje animoziteta i proglašavanje Bošnjacima, u najmanju ruku - neprijateljem javnog državnog fakulteta na kojem je Fatmiru Alispahiću zapriječena ideologizacija i infiltracija fašizma u javni prostor kroz njegovu doktorsku disertaciju, vjerske organizacije kroz čiji se web prostor podmeće "nečastivi" komentar kojem je jedini cilj diskreditacija profesora koji su bili protiv Alispahića, a nikako razmatranje ili ocjenjivanje Alispahićevog djela ili razloga zbog kojeg mu je zapriječena odbrana doktorata (prof. Kazaz je javno proglasio Alispahića nestručnim, ne nepodobnim!) javni web prostor jedne vjerske organizacije koja mora, po svim zakonima ove države, biti jasno odvojena od javnog političkog uticaja i oslobođena svih fundamentalističkih ideja koje se svakodnevno uočavaju. Ti, Fatmir i svi koji vama slično misle i rade, meni nemate pravo prigovarati na šovinizam, ili na bilo koji sličan oblik deformiteta ljudske svijesti.
Nije to "smatranje nerelevantnim" nego ismijavanje i podcjenjivanje. Muslimani nisu biljke u saksiji pa da ih postavis negdje da ti ne smetaju, nego imaju demokratsko pravo da se brane od diskriminacije i ponizavanja. "Napad na sekularizam" je kad neki vjerski sluzbenik progovori o tome, a kad brojni politicari ili taj isti Kazaz seciraju islamsku zajednicu ,"uredjuju odnose" u njoj i pokusavaju nametati komunisticke norme, onda je to sasvim prihvatljivo. Pusti taj providni pokusaj Kazaza nakon nekog vremena da opere Lovrenovicevu diskriminaciju. I molim te objasni mi po kojoj je to osnovi jedino Kazazovo misljenje relevantno za sud o ovome? Objasni mi i kako je Fatmirova tema fasisticka, ako nije problem. Tvoji stavovi pokazuju da je tebi bitna ideolgija i podobnost, a ne argumenti i zakoni. Je li Ivo Komsic fundamentalista kada u parlamentu preispituje to sto u BBI centru nema svinjetine i alkohola?
Last edited by al_uqaab on 29/05/2012 23:17, edited 1 time in total.

basicm

#108 Dubravko Lovrenović, doktorat gospodina F, intervju

Post by basicm » 29/05/2012 23:15

Aman sto ce biti cejf kad doktorira...

Ljudi iskrenost je najbolja: recite otvoreno sto ga mrzite, i za cas cemo zavrsiti ovu temu.

Bodkin

#109 Re: Dubravko Lovrenović, doktorat gospodina F, intervju

Post by Bodkin » 29/05/2012 23:42

basicm wrote:Aman sto ce biti cejf kad doktorira...

Ljudi iskrenost je najbolja: recite otvoreno sto ga mrzite, i za cas cemo zavrsiti ovu temu.
mrzimo ga zato sto je fasista i ksenofob. mozemo li kljucati?

al_uqaab

#110 Re: Dubravko Lovrenović, doktorat gospodina F, intervju

Post by al_uqaab » 29/05/2012 23:45

Ma nije tek tako jednostavno reci da mrzis nekoga ideoloski nepodobnog. Treba to umotati u bilo kakav celofan, makar on bio izderan i zguzvan...Fasizam je pricati o genocidu, a nije osporavanje elementarnog ljudskog prava na obrazovanje po svim poveljama i deklaracijama.

al_uqaab

#111 Re: Dubravko Lovrenović, doktorat gospodina F, intervju

Post by al_uqaab » 29/05/2012 23:50

Bodkin wrote:

mrzimo ga zato sto je fasista i ksenofob. mozemo li kljucati?
Says who? Nacionalista u rukavicama Dubravko Lovrenovic...mrzite vi njega jer ukazuje na vasu hejtersku ideologiju.

al_uqaab

#112 Re: Dubravko Lovrenović, doktorat gospodina F, intervju

Post by al_uqaab » 30/05/2012 00:42

Ljudi nije problem u tome sto se ne slazete sa Fatmirom i njegovim stavovima, niko to i ne trazi, nego pokazujete kroz ovu temu koliko ste ideoloski nafilovani. Nikakvih argumenata osim onih papagajskih par citata izvucenih iz konteksta. Postavite cijele tesktove.
Kad se napise kako Fatmir poziva na obiljezavanje holokausta i zalaze se za multikonfesionalnost, na odavanje pocasti nebosnjackim zrtvama ili osudjuje bosnjacki nacionalizam, sto razotkriva Lovrenoviceve lazi, vi hinjski zazmirite dok se ne otvori iduca stanica postova, pa onda opet u horu "Fatmir je fasista i nacionalista".
Kad se postavi pitanje zasto Ivo Komsic ispituje u parlamentu ustavnost svinjetine i alkohola u BBI centru i zasto Lovrenovic krsi zakon i osporava nekome pravo na obrazovanje, vi opet cutite, pa na iducoj stranici ih branite kao bedeme ustavnog poretka.
Kad vam se ukaze na vlasititi sovinizam i netoleranciju prema sugradjanima, vi opet cutite ili jos gore, obezvrjedjujete tudje svjetonazore i ubjedjenja.
Kad se ukaze na to da je 50 clanova glasalo za Fatmirovu temu tj. skoro dvije trecine, vi se opet ko pijan plota uhvatite Kazaza kao da je on jedini pravni parametar na planeti i kao da posjeduje nacional-detektor.

Nemojte stoga biti licemjeri. Vrlina je braniti prava onoga skim se ne slazes. Bez obzira sta mi mislili o ovome, Fatmir ce vjerovatno doktorirati, a ovo ce ostati tamna fleka na obrazu BH visokoskolstva. Over and out...

Locked