Drustvena odgovornost Islamske Zajednice u BiH

Post Reply
callmethebreeeze

#1 Drustvena odgovornost Islamske Zajednice u BiH

Post by callmethebreeeze » 30/10/2009 15:56

zivopisna tema o dzamiji na at-mejdanu je zakljucana. mozda je i najbolje tako. ali ja mislim se iz te diskusije moze izvuci jedno vazno pitanje: da li mozemo traziti od iz (a naravno i od drugih vjerskih zajednica) da pokazu malo drustvene odgovornosti?

cesto se oni koji opravdaju politiku "svaki cosak jedna dzamija" pozivaju na dva glavna argumenta: ovdje je prije bila dzamija, i iz to ne gradi drzavnim parama.bez obzira sto se mozda ova dzamija gradi od para dzematlija, to nije razlog da IZ tjera mak na konac, jer je i IZ bitan mocna institucija u drustvu i mora se traziti da pokazu malo odgovornosti. da se radi o u dijelu grada gdje nema ni jedne dzamije, ili povratinckom mjestu u rs-u, ja bih prvi dao sergiju, kao sto sam i radio mnogo puta do sada, medjutim niko me ne moze uvjeriti da se ovdje ne radi o zapisavanju teritorije.

ako me sjecanje ne vara iz upravo podrzava ideju o jedinstvenoj bih. ja sam uvijek tvrdio i tvrdicu i dalje, samo zato sto se susjedi i komsije ponasaju separatisticki, mi, koji zelimo cjelovitu bosnu, ne mozemo i ne smijemo se isto ponasati. ako nista resesovci i hercegbosanci ne kriju sta zele, dok mi pricamo o jedinstvenoj, multikulturnoj, prkosnoj od sna, sa po dzamijom na svakom cosku :-) :-) :-) .

jos jedna stvar; argumenti tipa "ovdje je nekada bilo svetiliste" su smijesni u zemlji poput bosne. nastavi li svako iskopovati svoje svetinje pretvorice se zemlja u jedan ogromni arheoloski muzej na otvorenom.

p.s.s svjestan sam da iz nije najveci problem, svjestan sam da je dodik magarac, svega sam svjestan, ali ovdje je pitanje drustvene uloge iz, a i drugih vjerskih zajednica.

sodom

#2 Re: Drustvena odgovornost Islamske Zajednice u BiH

Post by sodom » 30/10/2009 19:23

Ne budi naivan, prihvatanje fildžan politike nikada nije, niti će kada poboljšati stanje muslimana u bosni, može ga samo pogoršati kako se iz određenih događaja ranije moglo i primjetiti. Meni nije jasno, šta tebi imaju smetati džamije, kakvo zapišavanje teritorije? Preispitaj se momak, kome ima smetati izgradnja vjerskog objekta?, sada su znači povratnici krivi i u službi su zapišavanja teritorije što obnavljaju džamije koje su tu bile po 500 godina?
Mani se bolan te BN priče i mućni malo glavom...
Iskorištavanje vjere i izgradnje vjerskih objekata u dnevno političke svrhe su problemi ljudi koji to rade a ne dotičnih vjerskih objekata, vjernika ili same vjere. :wink:

zonbirile

#3 Re: Drustvena odgovornost Islamske Zajednice u BiH

Post by zonbirile » 30/10/2009 19:48

najugroženiji su muslimani upravo u Sarajevu,tek ih je 94% ukupnog stanovništva-što li se ne vrši popis pitanje je sad.

callmethebreeeze

#4 Re: Drustvena odgovornost Islamske Zajednice u BiH

Post by callmethebreeeze » 30/10/2009 21:01

sodom wrote:Ne budi naivan, prihvatanje fildžan politike nikada nije, niti će kada poboljšati stanje muslimana u bosni, može ga samo pogoršati kako se iz određenih događaja ranije moglo i primjetiti. Meni nije jasno, šta tebi imaju smetati džamije, kakvo zapišavanje teritorije? Preispitaj se momak, kome ima smetati izgradnja vjerskog objekta?, sada su znači povratnici krivi i u službi su zapišavanja teritorije što obnavljaju džamije koje su tu bile po 500 godina?
Mani se bolan te BN priče i mućni malo glavom...
Iskorištavanje vjere i izgradnje vjerskih objekata u dnevno političke svrhe su problemi ljudi koji to rade a ne dotičnih vjerskih objekata, vjernika ili same vjere. :wink:

nisi me skontao. ja mislim da se dzamije trebaju graditi tamo gdje su srusene. bolje je bilo da je dio novca koji je potresen za gradnju dzamija potrosen na obnovu ferhadije i aladze, nego sto se u svakoj mahali po sarajevu prave dzamije.

MAD

#5 Re: Drustvena odgovornost Islamske Zajednice u BiH

Post by MAD » 30/10/2009 21:23

MIslim da se Bosna polako pretvara u zemlju sa djamijama, u svakome selu po dvije, nastranu sto ostalo sto visi to i otpada ali neka djamija..

bosniak.m

#6 Re: Drustvena odgovornost Islamske Zajednice u BiH

Post by bosniak.m » 30/10/2009 21:32

Kome smetaju džamije?
Ako vam je iole poznata historija (muslimana u BiH), onda je jasno da je u većini mjesta bila izgrađena najprije džamija, škola, bolnica, han...
Kada se grade džamije - dižete glasove da te pare treba preusmjeriti u neke druge svrhe iako se radio u većii slučajeva o akciji građana koji vlastitim novcima grade džamiju, ne na zahtjev IZ... a kada se, na drugoj stranic, svi zajedno trebaju pitati kako da ulože neki novac - onda se članovi IZ pokušavaju izolirati izrekom "BiH je sekularna država"...

Ahmmed

#7 Re: Drustvena odgovornost Islamske Zajednice u BiH

Post by Ahmmed » 30/10/2009 21:44

callmethebreeeze wrote:zivopisna tema o dzamiji na at-mejdanu je zakljucana. mozda je i najbolje tako. ali ja mislim se iz te diskusije moze izvuci jedno vazno pitanje: da li mozemo traziti od iz (a naravno i od drugih vjerskih zajednica) da pokazu malo drustvene odgovornosti?

cesto se oni koji opravdaju politiku "svaki cosak jedna dzamija" pozivaju na dva glavna argumenta: ovdje je prije bila dzamija, i iz to ne gradi drzavnim parama.bez obzira sto se mozda ova dzamija gradi od para dzematlija, to nije razlog da IZ tjera mak na konac, jer je i IZ bitan mocna institucija u drustvu i mora se traziti da pokazu malo odgovornosti. da se radi o u dijelu grada gdje nema ni jedne dzamije, ili povratinckom mjestu u rs-u, ja bih prvi dao sergiju, kao sto sam i radio mnogo puta do sada, medjutim niko me ne moze uvjeriti da se ovdje ne radi o zapisavanju teritorije.

ako me sjecanje ne vara iz upravo podrzava ideju o jedinstvenoj bih. ja sam uvijek tvrdio i tvrdicu i dalje, samo zato sto se susjedi i komsije ponasaju separatisticki, mi, koji zelimo cjelovitu bosnu, ne mozemo i ne smijemo se isto ponasati. ako nista resesovci i hercegbosanci ne kriju sta zele, dok mi pricamo o jedinstvenoj, multikulturnoj, prkosnoj od sna, sa po dzamijom na svakom cosku :-) :-) :-) .

jos jedna stvar; argumenti tipa "ovdje je nekada bilo svetiliste" su smijesni u zemlji poput bosne. nastavi li svako iskopovati svoje svetinje pretvorice se zemlja u jedan ogromni arheoloski muzej na otvorenom.

p.s.s svjestan sam da iz nije najveci problem, svjestan sam da je dodik magarac, svega sam svjestan, ali ovdje je pitanje drustvene uloge iz, a i drugih vjerskih zajednica.

Baš se obradovah temi.....Nismo odavno o gradnji džamija......A jedva čekam ekspertize o popunjenosti džamijskih kapaciteta i "dobronamjerne" savjete tipa: " Kome se klanja, nek sjedne na tramvaj, pa spiči na čaršiju" :-) :-) :-)

zonbirile

#8 Re: Drustvena odgovornost Islamske Zajednice u BiH

Post by zonbirile » 30/10/2009 21:56

krasno,tema društvena odgovornost IZ BiH se svela i svodi na gradnju đamija.A tako nekako i dođe,pa kod susjeda imate više drugog karitativnog ,obrazovnog rada,rada sa starim,zajednicom,selom i onda se pitamo o čemu se radi,što je ovde ovako,a tamo onako.Pa odgovor smo sami dali,jer i percepcija se svodi na izgradnju đamija i ništa drugo.Đaba podastirati nešto drugo,ako ga i ima utisak je u narodu takav,a to je vrlo loše.

callmethebreeeze

#9 Re: Drustvena odgovornost Islamske Zajednice u BiH

Post by callmethebreeeze » 30/10/2009 22:26

Ahmmed wrote:
callmethebreeeze wrote:zivopisna tema o dzamiji na at-mejdanu je zakljucana. mozda je i najbolje tako. ali ja mislim se iz te diskusije moze izvuci jedno vazno pitanje: da li mozemo traziti od iz (a naravno i od drugih vjerskih zajednica) da pokazu malo drustvene odgovornosti?

Baš se obradovah temi.....Nismo odavno o gradnji džamija......A jedva čekam ekspertize o popunjenosti džamijskih kapaciteta i "dobronamjerne" savjete tipa: " Kome se klanja, nek sjedne na tramvaj, pa spiči na čaršiju" :-) :-) :-)
ovdje se radi o drustvenoj odgovornosti iz-a, ne samo o gradnji dzamija. nemoj da si na kraj srca...
:D

pustopoljina

#10 Re: Drustvena odgovornost Islamske Zajednice u BiH

Post by pustopoljina » 30/10/2009 22:37

zonbirile wrote:krasno,tema društvena odgovornost IZ BiH se svela i svodi na gradnju đamija.A tako nekako i dođe,pa kod susjeda imate više drugog karitativnog ,obrazovnog rada,rada sa starim,zajednicom,selom i onda se pitamo o čemu se radi,što je ovde ovako,a tamo onako.Pa odgovor smo sami dali,jer i percepcija se svodi na izgradnju đamija i ništa drugo.Đaba podastirati nešto drugo,ako ga i ima utisak je u narodu takav,a to je vrlo loše.
ovo je ono sto nedostaje IZ BiH, a gdje bi imali priliku pokazati sta umiju i sto je definitivno drustveno korisno.

mada...kad cujem kako imam mora objasnjavati narodu da ne treba ubacivati tisovinu u temelje kuce, da je to praznovjerje...a tim ljudima pare nikad nisu falile...nije im ni lako...

MokeQc

#11 Re: Drustvena odgovornost Islamske Zajednice u BiH

Post by MokeQc » 30/10/2009 23:14

Bilo bi lijepo kad bi vjerske zajednice ucestvovale na drustvenom planu, ali ja taj angazman ocekujem prvobitno od politickih stranaka - a to ce biti ''u ponedjeljak, kad se uspostavi pravna drzava''.

Sto se dzamija tice, ja bih prije pogurao da se napravi jos koji club-birtija sa sto vise turbo folka, jer je tamo ocito bilo vise svijeta za Bajram nego u dzamijama. Kao sto je prethodno predvidjeno, javljam se kao jedan od onih koji misle da ih ima malo previse. Ne sto mi smeta dzamija kao dzamija, nego nacin, motiv i mjesto zasto i gdje se grade (primjer, C. Vila - okretiste dvojke, tramvaj samo sto se oko dzamije ne okrece). Uopste nema potrebe piciti tramvajem na carsiju da bi otisao u dzamiju : kreni od Ilidze pa do Carsije i mozes maltene svaki dan Ramazana klanjati u drugoj dzamiji i Bajram namaz da ti padne taman u Begovoj dzamiji.

Gradjenje dzamija u RS, u povratnickim mjestima je drugi padez, ni blizu se ne moze porediti situacija muslimana tamo i u Federaciji, a narocito u Sarajevu.
Gradjenje, a posebno ponovno gradjenje ili restauracija srusenih vjerskih objekata u RS ili Hercegovini, ima potpuno drugi i znacaj, i svrhu i tezinu.

Ahmmed

#12 Re: Drustvena odgovornost Islamske Zajednice u BiH

Post by Ahmmed » 30/10/2009 23:16

pustopoljina wrote:
zonbirile wrote:krasno,tema društvena odgovornost IZ BiH se svela i svodi na gradnju đamija.A tako nekako i dođe,pa kod susjeda imate više drugog karitativnog ,obrazovnog rada,rada sa starim,zajednicom,selom i onda se pitamo o čemu se radi,što je ovde ovako,a tamo onako.Pa odgovor smo sami dali,jer i percepcija se svodi na izgradnju đamija i ništa drugo.Đaba podastirati nešto drugo,ako ga i ima utisak je u narodu takav,a to je vrlo loše.
ovo je ono sto nedostaje IZ BiH, a gdje bi imali priliku pokazati sta umiju i sto je definitivno drustveno korisno.

mada...kad cujem kako imam mora objasnjavati narodu da ne treba ubacivati tisovinu u temelje kuce, da je to praznovjerje...a tim ljudima pare nikad nisu falile...nije im ni lako...
Kojim ljudima?

Haris.ba

#13 Re: Drustvena odgovornost Islamske Zajednice u BiH

Post by Haris.ba » 30/10/2009 23:31

callmethebreeeze wrote:ja bih prvi dao sergiju, kao sto sam i radio mnogo puta do sada, medjutim niko me ne moze uvjeriti da se ovdje ne radi o zapisavanju teritorije.
A dzamijom se zapisava teritorija?
callmethebreeeze wrote:ako nista resesovci i hercegbosanci ne kriju sta zele, dok mi pricamo o jedinstvenoj, multikulturnoj, prkosnoj od sna, sa po dzamijom na svakom cosku :-) :-) :-) .
Ja ne vidim nikakvu suprotnost izmedju multikulti, jedinstvene, prkosne od sna i dzamije,crkve, sinagoge, na svakom cosku. Sam bit multikulti je da, izmedju ostalog, ne smeta nikome religijski objekat na svakom koraku.

P.S.
Eno evangelisticka crkva nedavno nabavila prostorije na Ilidzi. Jer to sada Ilidza zapisana od strane evangelista? Jer koliko znam Ilidza niti dzamije(ima mesdzid), ni crkve nema(centar Ilidze).

P.P.S.
Manite se ljudi upravljanjem tudjim privatnim novcem.

pustopoljina

#14 Re: Drustvena odgovornost Islamske Zajednice u BiH

Post by pustopoljina » 30/10/2009 23:33

Ahmmed wrote:
Kojim ljudima?
znala sam,dok ostavim nesto nejasno...neko ce skontati pogresno.
ljudima koji su pravili kuce i stavljali tisovinu unutra (i razne druge stvari). nisu bili neuki siromasi,bez osnovne skole.

ISKO

#15 Re: Drustvena odgovornost Islamske Zajednice u BiH

Post by ISKO » 30/10/2009 23:49

Svaka vjerska zajednica ima pravo da pravi bogomolje prema potrebi vjernika, ukoliko je pravi legalno. To je temeljno ljudsko pravo. Termin "zapisavanje teritorije" se moze koristiti jedino ako je bogomolja napravljena nelegalno, uzurpirajuci tudju imovinu i(li) pravo (npr. Fata Orlovic, Divic Zvornik, Orahovac i mnoga druga mjesta). Islamska zajednica, osim slucaja u bradini koja je napravljena bez znanja iz-a i po cijoj odluci je srusena, nema te vrste "zapisavanja teritorija".

Dakle, pravljenje bogomolja na legalnim lokacijama se ne mogu dovoditi u vezu sa drustvenom odgovornoscu u negativnom smislu. Isto tako, konstatacija da je pravljenje dzamija separatizam i djelovanje suprotno multikulturalnosti je najobicnija floskula. To moze reci samo onaj koji uospte ne razumije ulogu dzamije u zivotu vjernika

Kada je u pitanju drustvena odgovornost, svaka vjerska zajednica bi trebala biti odgovorna u svom poljiu, a to je pitanje vjerskih istina koje su u svakoj vjeri pozitivne, i pitanje morala. One nisu odgovorne za odredjene drustvene procese i pojave, za sto je odgovorna politika, iako mogu da budu korektori politike u smislu kritike vlasti ukoliko se krse ljudska prava i neispunjavaju predizborna obecanja. Na zalost, vjerske zajednice nerjetko zloupotrebljavaju ovo pravo, ali to nije tema ovog posta.

I jos da napomenem. Za razliku od drugih religija, jedna od specificnosti islamske vjere je zahtjevanje molitve 5 puta dnevno, sa snaznom preporukom da to bude upravo u dzamiji. Ovome da dodamo i posebne prigode, koja nema ni jedna druga vjera, kao sto su obredi tokom mjeseca ramazana - teravija. Kada je samo rijec o Sarajevu, gdje se smatra da je posebno mnogo dzamija, svakog petka, a skoro i svaku teraviju tokom ramazana, sve dzamije u Sarajevu su pune. S toga, isforsirana hajka kako treba zaustaviti izgradnje dzamija je velika nepravda prema vjernicima.

Apel autora ovog posta me snazno podsjeca na vrijeme komunizma, kada je i pored zahtjeva vjernika vlast zabranjivala izgradnju dzamija u mjestima gdje su ljudi imali potrebe za dzamijom. Pa tako smo, samo u Sarajevu, imali situaciju gdje u najmnogoljudnijim opstinama / mjestima gotovo nije bilo dzamija (Dobrinja, Al. Polje, Grbavica, Ilidza itd). Imam dojam, da kojim slucajem imate vlast, da biste isto ucinili.

P.S. Autor ove teme bi takodjer trebao imati u vidu da je u ovom ratu daleko najvise srusenih dzamija, te je tema obnove i izgradnje novih dzamija za vjernike osjetljivo pitanje, za koje bi trebalo pokazati vise razumjevanja i respekta. Tvrdnja da je gradnja dzamije "zapisavanje teritorija" krajnje je uvredljivo i neodgovorno.

pustopoljina

#16 Re: Drustvena odgovornost Islamske Zajednice u BiH

Post by pustopoljina » 30/10/2009 23:54

sruseno je 1189 dzamija.(zvanicno).
a sta je onih (kao ove oko mene) kojima su minareti bili k'o svicarski sir...necemo sada.
hocete li se vi sad uhvatiti termina koji vam para usi ili cete barem malo razmisliti o smislu teksta koji je covjek napisao?
DRUSTVENA ODGOVORNOST IZ u BiH?
nevjerovatno.

bogoljub

#17 Re: Drustvena odgovornost Islamske Zajednice u BiH

Post by bogoljub » 30/10/2009 23:56

Pojam Islamske zajednice BiH podrazumijeva zajednistvo osoba u BiH koje imaju jednu vjeru a to je Islam.
Zajednica kao takva je duzna da brine o svemu onome sto je vezano za vjeru. Ukoliko dodje do ugrozenosti vjere, vjerskog ili bilo cega drugog sto je usko povezano sa vjerom ili vjernicima IZ treba da reaguje i zastiti prava vjernika u drustvu. Tako isto IZ je odgovorna ukoliko njeni clanovi krse prava drugih.

Ukoliko je pravljenje dzamije na mjestu gdje je uvijek bila dzamija, krsenje prava drugih, ili kako je doticni naslovio temu, IZ drustveno neodgovorna po tom pitanju, onda bi doticni trebao iznijeti niz dokaza zasto je to tako!? i Kako je to tako!?
Neka malo pojasni!?

bogoljub

#18 Re: Drustvena odgovornost Islamske Zajednice u BiH

Post by bogoljub » 31/10/2009 00:02

Prije bih rekao da postavljac teme uopste nema nikakav vjerski identitet, te mu dzamija smeta kao bogomolja!
Jer da ima ikakav vjerski identitet onda uopste nebi pokretao ovakvu temu. Nebi vidio potrebu da se polemise o gradnji dzamije na mjestu gdje je ona stotinama godina prije i bila!

vivaldi

#19 Re: Drustvena odgovornost Islamske Zajednice u BiH

Post by vivaldi » 31/10/2009 00:14

bogoljub wrote:Ukoliko je pravljenje dzamije na mjestu gdje je uvijek bila dzamija, krsenje prava drugih, ili kako je doticni naslovio temu, IZ drustveno neodgovorna po tom pitanju, onda bi doticni trebao iznijeti niz dokaza zasto je to tako!? i Kako je to tako!?
Neka malo pojasni!?
Bogoljube, tvoj post je aposolutno razuman i baziran na objektivnim cinjenicama, medjutim mislim da se ovde radi o necem drugom - o specificnosti i senzibilnosti aktuelnog bosanskog trenutka.
Mislim da se prije svega radi o tome da li je u ovakvoj situaciji kada se jos uvijek toliko potencira anex 7 ( a i mnogo sta drugo) politicki mudro praviti dzamije u ovolikom broju jer se treba zapitati da li to eventualni povratnici mozda dozivljavaju kako neku poruku.
Na kraju krajeva Bosnjaci kao jedini narod u bih koji se zalaze za multietnicnost tesko da moze sa desetinama novih sarajevskih dzamija i maltene nicijim drugim novootvorenim vjerskim objektom privoliti ostale narode da prihvate "evropski jeruzalim" kao svoj glavni grad zar ne?

callmethebreeeze

#20 Re: Drustvena odgovornost Islamske Zajednice u BiH

Post by callmethebreeeze » 31/10/2009 00:22

bogoljube, evo je vivaldi dao odgovor koji ni ja sam ne bi mogao bolje srociti.

statix

#21 Re: Drustvena odgovornost Islamske Zajednice u BiH

Post by statix » 31/10/2009 00:28

Ja bih se slozio da je prevelik broj dzamija u Sarajevu, vise nego tramvajskih stanica. Najbitnije je da uopste ne postoji potreba za tolikim džamijama, a eto ipak se nastavljaju graditi, kao da se namecu.
Bio sam u dosta gradova izvan granica BiH i to nije slucaj. U italiji nema sanse da nadjete crkvu u svakom kvartu jednog grada.

bogoljub

#22 Re: Drustvena odgovornost Islamske Zajednice u BiH

Post by bogoljub » 31/10/2009 00:33

VIVALDI! Gradnja dzamija u RS ili pitanje zasto se ne grade tako cesto kao u Sarajevu je zasebna tema. Ako postavljamo to pitanje, prvo trebamo da vidimo a koliko se to vratilo bosnjaka muslimana u te prostore!? Ukoliko odgovor bude malo, odgovor za pravljenje dzamija je takodze: malo!
Nemoze gradnja dzamije biti podstrek na povratak! Ukoliko bi se tako desilo da se gradi dzamija tamo gdje nema povratka, to bi bilo neprirodno i nakaradno. Ovdje se moze postaviti sasvim oprecno pitanje odnosno oprecna tema, Koliko je drustvo ucinilo, i koliko je bilo odgovorno prema IZ muslimana pa se pobrinulo da se stvore osnovni uvjeti za povratak. Da postrek za povratak budu: sigurnost gradjana!
Istina je da su Bosnjaci ti koji se jedini zalazu za multietnicnost!
Medjutim, nepada mi napamet, niti imam zelju da ikome pokusavam objasnjavati svoju multietnicnost kroz negradnju dzamije ondje gdje je ona bila Stotine godina prije nas, samo da bi dokazao kako sam multietnican!
Ako gledamo u globalu BiH onda mozemo naci milon druh i vecih uzurpatorskih akcija koje su pogodile muslimane Bosnjake.
Pa niko ne podeze temu jesmo li multietnicni u BiH.
Posljednji primjer je brisanje privatne imovine sa lica u RS koja nisu tamo, Tj. pljackanje onoga sto se u ratu opljackati nije moglo.

bogoljub

#23 Re: Drustvena odgovornost Islamske Zajednice u BiH

Post by bogoljub » 31/10/2009 00:35

callmethebreeeze !
Uopste nije obrazlozeno zasto je IZ drustveno neodgovorna, sto pravi dzamiju na svojoj zemlji!

Da nije mozda zbog toga sto callmethebreeezeu i sliicnima u svedskoj smeta,ili je nesto drugo!?

bez_ideje

#24 Re: Drustvena odgovornost Islamske Zajednice u BiH

Post by bez_ideje » 31/10/2009 00:52

Inace mi se okrece zeludac kad cujem da se neka nova dzamija gradi u Sarajevu,al ova mi se nesto dopada,ako bude normalnih gabarita i sa bibliotekom kako je najavljeno...bit ce fino.
Ovo je moj cisto vizuelni dozivljaj,mjesto je bas "dzamijsko",nadam se da ce uraditi nesto u starom bosanskom duhu,kamenom,neka fina cesma...

A sto se tice ostalog,IZ i njihove odgovornosti,broja dzamija i sl...necu komentarisati vise,samo se nadam da ce se dzamije koje su porusene ,obnavljat na mjestima na kojima su porusene,da nece vise zaplatiti niti jedno igraliste i zelena povrsina,da ce se ukljuciti neka mjerila i planovi ,prije nego se dzamija saudijsko-modernistickog izgleda posadi i bosansku mahalu i okruzenje u koje apsolutno ne pase......Al tesko......bitno da se vrte pare,dzamije grade,koga briga za nas same.........

Ahmmed

#25 Re: Drustvena odgovornost Islamske Zajednice u BiH

Post by Ahmmed » 31/10/2009 00:54

pustopoljina wrote:
Ahmmed wrote:
Kojim ljudima?
znala sam,dok ostavim nesto nejasno...neko ce skontati pogresno.
ljudima koji su pravili kuce i stavljali tisovinu unutra (i razne druge stvari). nisu bili neuki siromasi,bez osnovne skole.
samo upitao,jer je nejasno napisano....

Post Reply