Drumski razbojnici u plavom

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
ententina

Drumski razbojnici u plavom

Post by ententina » 17/09/2015 18:17

Vozim danas prema Importane centru, hocu da skrenem u garažu, planiram da uđem nakratko da vidim šta ima u Lindexu, a muž će tamo u fitness centar. Njega planiram ostaviti i odmah nakon Lindexa nastaviti prema centru svojim poslom. Međutim, kako skrećem u odvojeno skretanje, jedan od drumskih razbojnika u plavom zaustavlja taxistu ispred mene i ja stanem iza njega, jer ne mogu da ga zaobiđem zbog drugih kola sa lijeve strane. U to se predomislim i kažem mužu da izađe jer neću ulaziti u Lindex, on izlazi u dvije i po sekunde a policajac mi daje znak da stanem, prilazi i traži dokumenta. Hajde, kontam, rutinska kontrola. Kad ja napravila prekršaj, kaže, zaustavila sam se sa namjerom da "istovarim stranku" i moram platiti 40 KM, a ako požurim onda 20. Očito iživljavanje, jer se čovjek smješka, zabacuje glavom i govori: ma hajde, Ententina, plati to, nemoj komplikovati, bolje ti je plati što prije, jer kasnije ćeš morati duplo... U to Dacia beogradske registracije prilazi, zaustavlja ispred mene, pali sva 4 i izlazi da ga pita za pravac. Drumski mu odgovara i uz kez mu želi sretan put. Dacia izlazi oštro iz skretanja i umalo ne pravi lančani sudar, sirene, kočnice, psovke ljudi... Ali drumski ne reaguje, zadubljen u moj mega-prekršaj, završava kaznu i kaže: potpiši! Označava mi olovkom dva mjesta, jedno da sam primila nalog a drugi da sam preuzela krivicu. A već mu prije rekoh da neću da prihvatim krivicu, i da ćemo na sud zbog ovoga. Konta drumski, evo žrtvice, nagodna za punjenje kase, mazlom neki. Ne zna hudnik da imam škole ko sva njegova familija plus tazbina, ali to njega nije ni briga. I još da sva vrvvim od jeda od njihovih razbojništava i da još nisam pregulila preko njihove zvrčke da prihvatim krivicu za sudar gdje je očita bila greška druge strane (koja je zvala telefonom dok se pravio zapsnik i sredila stvar) i da sad pokrenem postupak dokazala bih njihovu podlost.
Gadno brate, odvratno. Da u svojoj rođenoj zemlji, kojoj daješ u životima, porezima, radom, volonterstvom, ljubavlju i svemu ostalom, doživljavaš policajce kao drumske razbojnike, bahatnike i primitivce koji samo vrebaju poštene i bezopasne građane da ih kazne. žao mi je samo što ne snimih kad je beograđanin zamalo napravio lančani, a on se i ne okrenu.

PM72

Re: Drumski razbojnici u plavom

Post by PM72 » 17/09/2015 18:41

A ima li znak "zabranjeno zaustavljanje i parkiranje"?

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 17/09/2015 18:50

Je li bio ovaj znak?

Image

E to ti je znak izričite naredbe...u prevodu donja si kako god. Plati 20KM ili 40KM kasnije plus troškovi suda. bespotrebno dižeš frku oko gluposti.

ententina

Post by ententina » 17/09/2015 18:50

PM72 wrote:A ima li znak "zabranjeno zaustavljanje i parkiranje"?

Ima, i šta s tim? Ja sam zaustavljena i "uparkirana" jer je zaustavio taksistu ispred mene. A auto mi još nema džemsbondovske efekte, nažalost.

Bahatnici jedni bahati. Poslije prolazim pored Binga na Otoci, a ono stoji, ruke u džepove i isturilo prednji dio tijela, kao nakaza izgleda onako iskrivljen. Valjda misli da plava boja sve trpi, a drugi bolje i da ne bace pogled jer bi za tren bez cvaje mogli ostati. Koga mi plaćamo da nas čuva, Bože sačuvaj. Čast izuzecima, ali veoma, veoma mali broj. Ili sam ja imala lošu sreću

mg

Post by mg » 17/09/2015 19:03

Da, razbojnici u plavom. Van kladionice radno vrijeme provode samo da ispune normu, odnosno kazne par vozača, onih koji prvi naiđu, jer saobraćajne kulture nema, svi voze kako hoće, zaustavljaju se gdje hoće i izlaze gdje hoće. Tako da im je dovoljno da rade pola sata, kandidata ima. Odnosno svi koji voze, naprave bar tri prekršaja kad god sjednu u auto.

Anarhija je totalna u gradu što se saobraćaja i provođenja zakona tiče.

I potpuno razumijem tvoju frustraciju, al nisi upravu. Prekršila si zakon, a drugi par cipela je što ga apsolutno svi krše. Samo je pitanje jel izašlo debelo uhljebljeno govedo da ti uzme mjeru.

insomnia78

Post by insomnia78 » 17/09/2015 19:38

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Je li bio ovaj znak?

Image

E to ti je znak izričite naredbe...u prevodu donja si kako god. Plati 20KM ili 40KM kasnije plus troškovi suda. bespotrebno dižeš frku oko gluposti.

E, al ona je "ucila skolu, a ne znakove
Znas ti kol'ko ona skole ima?

jao_situacije

Post by jao_situacije » 17/09/2015 19:41

malo u rikverc malo žmigavac i zaobiđeš auto :roll:

junior3

Post by junior3 » 17/09/2015 19:47

Možda ne more u R. :o

Ommadawn

Post by Ommadawn » 17/09/2015 19:47

Image

Nisam upoznat u zakon BiH ali zar policija nije odgovorna za smetnje u saobraćaju, kao što je to u njenom slučaju? Onda policija mora biti odgovorna gdje zaustavlja ukoliko je ovakav znak. Oni će opet na sudu izvlačiti se da je ona ispustila putnika na neprikladnom mjestu.

Zamisli kakvi su na autoputevima kad voziš auto strane registracije, traže ti dlaku u jajetu a kad ne nađu ni to onda krene "uff što bi sad sjela kafa...al' jebiga plata još nije stigla..."

Jedan je čak mojoj sestri namigivao, dok je drugi peglao starog oko opreme. Velim ja sestri da mu mahne i namigne, frajko kad nije svršio u pantalone...

PM72

Post by PM72 » 17/09/2015 19:50

ja stanem iza njega, jer ne mogu da ga zaobiđem zbog drugih kola sa lijeve strane. U to se predomislim i kažem mužu da izađe jer neću ulaziti u Lindex, on izlazi u dvije i po sekunde a policajac mi daje znak da stanem, prilazi i traži dokumenta.

Jesi li stala? Jesi.Smetao ti taxi? u redu.Daš žmigavac i obiđeš ga.A ti jok,stala i mužić izašao iz auta...jesi li napravila prekršaj? Jesi.Zatim,šta ima loše u tome što je policajac bio kulturan i uljudan pa pomogao turisti i pokazao mu pravac? To je za pohvalu,bez obzira koje to bile tablice...

Sve u svemu,slabo si naučila kako se ponašati u saobraćaju.

ententina

Post by ententina » 17/09/2015 19:56

insomnia78 wrote:

Image

Nek' si ti dobro proučio svoj avatar. Pokakim ti se u njega

Dozer

Post by Dozer » 17/09/2015 19:57

1. Ona nije bas prrkrrila zakon, s obzirom na datu situciju.
2. Drot je prvi prekrsio zakon zaustavjajuci drugo vozilo na prometnoom odvojku i time je on uzrokovao zaustavlljaje njenog vozila, a time i cinjeenje prekrsaja.

Ljudi ba, crashcam u HD rezoluciji na eBay kosta 15-ak $. I nema vise nikakvih zajebavanja..

Chmoljo
Forum administrator

Post by Chmoljo » 17/09/2015 19:59

ententina wrote:Vozim danas prema Importane centru, hocu da skrenem u garažu, planiram da uđem nakratko da vidim šta ima u Lindexu, a muž će tamo u fitness centar. Njega planiram ostaviti i odmah nakon Lindexa nastaviti prema centru svojim poslom. Međutim, kako skrećem u odvojeno skretanje, jedan od drumskih razbojnika u plavom zaustavlja taxistu ispred mene i ja stanem iza njega, jer ne mogu da ga zaobiđem zbog drugih kola sa lijeve strane. U to se predomislim i kažem mužu da izađe jer neću ulaziti u Lindex, on izlazi u dvije i po sekunde a policajac mi daje znak da stanem, prilazi i traži dokumenta. Hajde, kontam, rutinska kontrola. Kad ja napravila prekršaj, kaže, zaustavila sam se sa namjerom da "istovarim stranku" i moram platiti 40 KM, a ako požurim onda 20. Očito iživljavanje, jer se čovjek smješka, zabacuje glavom i govori: ma hajde, Ententina, plati to, nemoj komplikovati, bolje ti je plati što prije, jer kasnije ćeš morati duplo... U to Dacia beogradske registracije prilazi, zaustavlja ispred mene, pali sva 4 i izlazi da ga pita za pravac. Drumski mu odgovara i uz kez mu želi sretan put. Dacia izlazi oštro iz skretanja i umalo ne pravi lančani sudar, sirene, kočnice, psovke ljudi... Ali drumski ne reaguje, zadubljen u moj mega-prekršaj, završava kaznu i kaže: potpiši! Označava mi olovkom dva mjesta, jedno da sam primila nalog a drugi da sam preuzela krivicu. A već mu prije rekoh da neću da prihvatim krivicu, i da ćemo na sud zbog ovoga. Konta drumski, evo žrtvice, nagodna za punjenje kase, mazlom neki. Ne zna hudnik da imam škole ko sva njegova familija plus tazbina, ali to njega nije ni briga. I još da sva vrvvim od jeda od njihovih razbojništava i da još nisam pregulila preko njihove zvrčke da prihvatim krivicu za sudar gdje je očita bila greška druge strane (koja je zvala telefonom dok se pravio zapsnik i sredila stvar) i da sad pokrenem postupak dokazala bih njihovu podlost.
Gadno brate, odvratno. Da u svojoj rođenoj zemlji, kojoj daješ u životima, porezima, radom, volonterstvom, ljubavlju i svemu ostalom, doživljavaš policajce kao drumske razbojnike, bahatnike i primitivce koji samo vrebaju poštene i bezopasne građane da ih kazne. žao mi je samo što ne snimih kad je beograđanin zamalo napravio lančani, a on se i ne okrenu.

džaba tebi Oxford kada ti otvaraš temu ne zato što te kaznio, nego što nije kaznio i druge.

ententina

Post by ententina » 17/09/2015 19:59

PM72 wrote:
ja stanem iza njega, jer ne mogu da ga zaobiđem zbog drugih kola sa lijeve strane. U to se predomislim i kažem mužu da izađe jer neću ulaziti u Lindex, on izlazi u dvije i po sekunde a policajac mi daje znak da stanem, prilazi i traži dokumenta.

Jesi li stala? Jesi.Smetao ti taxi? u redu.Daš žmigavac i obiđeš ga.A ti jok,stala i mužić izašao iz auta...jesi li napravila prekršaj? Jesi.Zatim,šta ima loše u tome što je policajac bio kulturan i uljudan pa pomogao turisti i pokazao mu pravac? To je za pohvalu,bez obzira koje to bile tablice...

Sve u svemu,slabo si naučila kako se ponašati u saobraćaju.

A ti slabo kontaš. Ne kažem da ga je trebao kazniti zbog tablica, već zbog izazivanja opasnosti, sav je saobraćaj zaustavio, a on namjerno nije reagovao, jer je znao da je natezanjem sa turistom mukotrpan posao. Ja sam lakša meta

mg

Post by mg » 17/09/2015 20:00

ententina wrote:

Ovako nešto može napisati samo pravi intelektualac, akademski građanin od glave do pete! :lol:

Chmoljo
Forum administrator

Post by Chmoljo » 17/09/2015 20:01

ententina wrote:

:lol:

"eto ti kultura, jeb'la te kultura", što onomad rekoše cazinski šereti, posuđujući glas nilskom konju.

ententina

Post by ententina » 17/09/2015 20:01

Chmoljo wrote:
ententina wrote:Vozim danas prema Importane centru, hocu da skrenem u garažu, planiram da uđem nakratko da vidim šta ima u Lindexu, a muž će tamo u fitness centar. Njega planiram ostaviti i odmah nakon Lindexa nastaviti prema centru svojim poslom. Međutim, kako skrećem u odvojeno skretanje, jedan od drumskih razbojnika u plavom zaustavlja taxistu ispred mene i ja stanem iza njega, jer ne mogu da ga zaobiđem zbog drugih kola sa lijeve strane. U to se predomislim i kažem mužu da izađe jer neću ulaziti u Lindex, on izlazi u dvije i po sekunde a policajac mi daje znak da stanem, prilazi i traži dokumenta. Hajde, kontam, rutinska kontrola. Kad ja napravila prekršaj, kaže, zaustavila sam se sa namjerom da "istovarim stranku" i moram platiti 40 KM, a ako požurim onda 20. Očito iživljavanje, jer se čovjek smješka, zabacuje glavom i govori: ma hajde, Ententina, plati to, nemoj komplikovati, bolje ti je plati što prije, jer kasnije ćeš morati duplo... U to Dacia beogradske registracije prilazi, zaustavlja ispred mene, pali sva 4 i izlazi da ga pita za pravac. Drumski mu odgovara i uz kez mu želi sretan put. Dacia izlazi oštro iz skretanja i umalo ne pravi lančani sudar, sirene, kočnice, psovke ljudi... Ali drumski ne reaguje, zadubljen u moj mega-prekršaj, završava kaznu i kaže: potpiši! Označava mi olovkom dva mjesta, jedno da sam primila nalog a drugi da sam preuzela krivicu. A već mu prije rekoh da neću da prihvatim krivicu, i da ćemo na sud zbog ovoga. Konta drumski, evo žrtvice, nagodna za punjenje kase, mazlom neki. Ne zna hudnik da imam škole ko sva njegova familija plus tazbina, ali to njega nije ni briga. I još da sva vrvvim od jeda od njihovih razbojništava i da još nisam pregulila preko njihove zvrčke da prihvatim krivicu za sudar gdje je očita bila greška druge strane (koja je zvala telefonom dok se pravio zapsnik i sredila stvar) i da sad pokrenem postupak dokazala bih njihovu podlost.

džaba tebi Oxford kada ti otvaraš temu ne zato što te kaznio, nego što nije kaznio i druge.

Vidim škola vam bode oči... :-) :-) :-) eeeeeee Švico draga s kim ja posla imam. Svako normalan bi stao na stranu građanke koju policajac kinji, al' jok. Rekla mala da se školovala

ententina

Post by ententina » 17/09/2015 20:06

Chmoljo wrote:
ententina wrote:

"eto ti kultura, jeb'la te kultura", što onomad rekoše cazinski šereti, posuđujući glas nilskom konju.

Što sam rekla da se pokakim u avatar koji prikazuje ženu i glavnog podržavatelja najvećeg koljača današnjice Bašara al Asada? Da, pokakim se.

shandrprcSA

Post by shandrprcSA » 17/09/2015 20:07

ententina wrote:Nek' si ti dobro proučio svoj avatar. Pokakim ti se u njega

jebem ti tvoju skolu

klej

Post by klej » 17/09/2015 20:11

ententina wrote:
insomnia78 wrote:

Image

mislim da si u pravu (pod pretpostavkom da je bilo kako pises) i mislio sam stati na tvoju stranu. medjutim, iz tebe izvire mudrost i vide se maniri izuzetno skolovane zene, pa ne bih da se mjesam. vidim da i sama mozes izaci na kraj s ovim neskolovanim forumasima. stid ih bilo, oni se nasli takvu damu ismijavat.

Chmoljo
Forum administrator

Post by Chmoljo » 17/09/2015 20:13

ententina wrote: Vidim škola vam bode oči... :-) :-) :-) eeeeeee Švico draga s kim ja posla imam. Svako normalan bi stao na stranu građanke koju policajac kinji, al' jok. Rekla mala da se školovala

ovo je tvoja verzija.

ja ne bih stajao ni na čiju dok ne bih čuo i drugu stranu. profesionalana deformacija...

sele, nisi ti rekla da si školovana, ti si ovdje nabila na nos svima da si ti školovana, a iz iskustva u radu sa ljudima, vjerovatno si i dotičnom "razbojniku", pa te otresao.

iskustvo mi još i govori da su u komunikaciji najgori oni ljudi koji su obrazovani i koji samo zbog toga misle da ih svi ostali trebaju slušati. redovno mi dolaze ljudi koji misle da znaju da su u pravu. i objasniti njima nešto je nemoguće. i onda, naravno, stalno pozivanje na njihovu školu. uz svo dužno poštovanje, nema mi ništa mrže kada me neko uči onome sa čim se susrećem svaki dan, i što njegova struka se nije u putu srela sa mojim poslom, ali on, jer je školovan, opet to zna bolje od mene. svi možemo pogriješiti, i moj nastup je uvijek takav da saslušam, provjerim i onda tek kažem kakva je situacija.

i šta se dešava? oni koji su, kao i ti, "školovani, za ime Boga" NE ŽELE da saslušaju i prihvate svoju krivicu, ili tuđe mišljenje. oni ulaze u raspravu samo da ubijede drugog u svoj stav.

ti si već u prvom postu jasno dala do znanja šta ti znači tvoja škola - sredstvo za liječenje kompleksa. vjerovatno si ih prosula na pogrešno mjesto i vozdra. ima milion i jedna situacija u kojoj su se ljudi izvukli bez plaćanja kazne samo zahvaljujući lijepoj riječi. ruku dajem da ćeš ih se ti naplaćati ako nastaviš tako.

da je policija svašta naprimala, to niko ne spori. ali svi se počešete kada vas stigne. k tomu, uglavnom se kuknjava svodi na to što mene, a što ne njega.

možda si ti i naučila štagod u tim svojim ćitabima, al' širinu dobila nisi.

PM72

Post by PM72 » 17/09/2015 20:15

:D :D :D
Blago njenom čoeku.Još ako je ova intelektualka "herka"...

insomnia78

Post by insomnia78 » 17/09/2015 20:17

Garant je gled'o iza coska i navij'o za muriju :lol:

Chmoljo
Forum administrator

Post by Chmoljo » 17/09/2015 20:18

PM72

Post by PM72 » 17/09/2015 20:19

insomnia78 wrote:Garant je gled'o iza coska i navij'o za muriju :lol:

:lol: :lol: :lol: :thumbup: ovo je "moj" tip žene.Kobra bi se otrovala kad bi je ujela.

Post Reply