Droga Alkohol Cigarete

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
Santos

Droga Alkohol Cigarete

Post by Santos » 27/03/2007 08:41

Evo sinoc slusam i kontam.Najnovija istrazivanja kazu da je laka droga tj,kako mi kazemo trava uopste nije stetna po organizam.Dalje malo jaca od trave kao pipule lilule je kao malo stetna ali ni blizu ko alkohol i cigare.Jebiga ispade sad bolje bit na drogama nego na alkoholu.Uredu travka smijalica Hercegovacka nemozes se navuc ali ove pilule lilule nekako mi nije jasno.Ljudi ovdje dimi svako ziv.Neki dan u tramvaju dvojica ispred mene direkt u lulu ja kad zadimise.Halo demokracija jebena.Kasnije dodje ovaj njihov lokalni revizor ja kontam ono djes njima trazit kartu face Kolumbija kad oni onako napuseni strogoca izvadise karte uredno sve.

The Nightwatchman

Re: Droga Alkohol Cigarete

Post by The Nightwatchman » 27/03/2007 09:02

Santos wrote:Evo sinoc slusam i kontam.Najnovija istrazivanja kazu da je laka droga tj,kako mi kazemo trava uopste nije stetna po organizam.Dalje malo jaca od trave kao pipule lilule je kao malo stetna ali ni blizu ko alkohol i cigare.Jebiga ispade sad bolje bit na drogama nego na alkoholu.Uredu travka smijalica Hercegovacka nemozes se navuc ali ove pilule lilule nekako mi nije jasno.Ljudi ovdje dimi svako ziv.Neki dan u tramvaju dvojica ispred mene direkt u lulu ja kad zadimise.Halo demokracija jebena.Kasnije dodje ovaj njihov lokalni revizor ja kontam ono djes njima trazit kartu face Kolumbija kad oni onako napuseni strogoca izvadise karte uredno sve.

a gdje to?

tataratira

Post by tataratira » 27/03/2007 09:09

vidiš bolan kako je trava pozitivna, kada si vidio pijanca sa kartom?

:-D

Ripicipi

Post by Ripicipi » 27/03/2007 10:40

Ja odavno razmisljam da postavim ovu temu, ali kontam kako je nase drustvo konzervativno mozda naletim na "ostre" kritike :-D

Uglavnom marihuana nije ni upola stetna kao alkohol, ljudi se ne valjaju po cesti kada se napushe, ne brbljaju kada pricaju, nisu agresivni itd. Marihuana je cak "zdravija" od duhana i to je naucno dokazano. Niko nije umro od trave, a od cigara i alkohola znamo sta se sve desava.
U Kanadi je dozvoljeno imati 20 grama marihuane kod sebe, sve preko je kao dilanje, u Australiji je isto tako dozvoljeno imati 3 stabljike u svojoj "avliji" za licnu upotrebu. Za Holandiju vec svi znamo :-D

Ko nije probao neka ne prica puno o tome, a ko je probao zna o cemu se radi

Mislim da je Adi Sarajlic cak predlagao legalizaciju marihuane, drzava bi ubrala nevjerovatne pare, a svi znamo zasto :lol:

P.S ako je trava droga, onda su alkohol i cigare teske droge

tempora

Post by tempora » 27/03/2007 11:22

Malo se ta istrazivanja kose sa onim drugim istrazivanjima koja tvrde da je laka droga, zbog raznih primjesa vec usla u kategoriju teskih droga. :?
Mimo istoga, poredjenje nije na mjestu-ono cini da bilo koji od ovih poroka, uzimamo kao normalu.Kao i prostituciju recimo.Ako je legalizovana, ne znaci i da je normalna. :shock:

rashomon

Post by rashomon » 27/03/2007 12:30

Pošto su sve droge štetne, ostaje pitanje zbog čega su alkohol i nikotin legalizovani u odnosu na ove druge?

Niš' drugo do ideologije...

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 27/03/2007 13:03

tempora wrote:Malo se ta istrazivanja kose sa onim drugim istrazivanjima koja tvrde da je laka droga, zbog raznih primjesa vec usla u kategoriju teskih droga. :?
Mimo istoga, poredjenje nije na mjestu-ono cini da bilo koji od ovih poroka, uzimamo kao normalu.Kao i prostituciju recimo.Ako je legalizovana, ne znaci i da je normalna. :shock:

Kako objasnjavas da je se indijska konoplja hiljadama godina uzgajala i uredno konzumirala u razlicitim svjetskim civilizacijama i zasto to njima nije bio porok, a nama jeste?

Dendrlix
Has thanked: 12 times

Post by Dendrlix » 27/03/2007 13:39

potres_mozga wrote:Niko nije umro od trave, a od cigara i alkohola znamo sta se sve desava.

Jeste Bob, ali nema veze. Usamljen je pravooo. IMHO travu treba dekriminalizovati, ako nista onda zbog njenog svojstva da od covjeka pravi pacifistu.

vaca

Post by vaca » 27/03/2007 13:48

Ja ovdje moram da se slozim... Najstrasnije sto moze da ti se desi od prekomjerne upotrebe trave jeste da zaspis, alkohol je naravno druga prica... budi agresivnost i glupost u covjeku. Strasno je sta sve covjek pod uticajem alkohola moze da napravi...

Ripicipi

Post by Ripicipi » 27/03/2007 14:04

Covjek + alkohol = Teturanje, glupa prica(pjanska), opasna voznja autom, glavobolja, povracanje, agresiva i turbofolk(case lomim ruke mi krvave) :lol:

Covjek + trava = Istancan sluh, kreativnost, dublje("pametnije") razmisljanje, pozitiva, smijalica, normalna voznja, dobar APETIT, dobar san :-D , ma ukratko SHEGA, SHALA, ZAJEBANCIJA. Jedini minus je mala(kratkotrajna) zaboravnost, ali se to moze progledati kroz prste jer i to kratko traje :D

Romeo 80
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times

Post by Romeo 80 » 27/03/2007 14:49

potres_mozga wrote:Covjek + alkohol = Teturanje, glupa prica(pjanska), opasna voznja autom, glavobolja, povracanje, agresiva i turbofolk(case lomim ruke mi krvave) :lol:

Covjek + trava = Istancan sluh, kreativnost, dublje("pametnije") razmisljanje, pozitiva, smijalica, normalna voznja, dobar APETIT, dobar san :-D , ma ukratko SHEGA, SHALA, ZAJEBANCIJA. Jedini minus je mala(kratkotrajna) zaboravnost, ali se to moze progledati kroz prste jer i to kratko traje :D

Ako zaista misliš to što si napisao, onda nisi normalan!
Čuj pametnije razmišljanje, normalna vožnja??????? E pa kad neko odluči sebe trovat, baš me briga, ali kad se nađu delegati koji smatraju da pod uticajem psihoaktivnih supstanci bolje voze, ne znam šta da mislim! Napušiš se trave i sjedneš za volan!? Kako te nije stid priznati da to uopšte radiš, zar nemaš nimalo odgovornosti u toj svojoj "napušenoj" glavi pa da ne možeš skontati da sutra kakvo dijete na cesti možeš ubiti? IDIOTE!!! Joj da se ja pitam, dosuđen bi ti bio odmor na golom otoku dok pameti ne dođeš!
Uh, što me bijes spopadne kad čujem ovakve komentare. Ne dao ti bog da mi sutra neko moj nastrada zbog tvoje "šege, šale i zajebancije", nikakav ti sud ne bi pomogao!!! Uh!

Ripicipi

Post by Ripicipi » 27/03/2007 15:02

Romeo 80 wrote:
potres_mozga wrote:Covjek + alkohol = Teturanje, glupa prica(pjanska), opasna voznja autom, glavobolja, povracanje, agresiva i turbofolk(case lomim ruke mi krvave) :lol:

Ako zaista misliš to što si napisao, onda nisi normalan!
Čuj pametnije razmišljanje, normalna vožnja??????? E pa kad neko odluči sebe trovat, baš me briga, ali kad se nađu delegati koji smatraju da pod uticajem psihoaktivnih supstanci bolje voze, ne znam šta da mislim! Napušiš se trave i sjedneš za volan!? Kako te nije stid priznati da to uopšte radiš, zar nemaš nimalo odgovornosti u toj svojoj "napušenoj" glavi pa da ne možeš skontati da sutra kakvo dijete na cesti možeš ubiti? IDIOTE!!! Joj da se ja pitam, dosuđen bi ti bio odmor na golom otoku dok pameti ne dođeš!
Uh, što me bijes spopadne kad čujem ovakve komentare. Ne dao ti bog da mi sutra neko moj nastrada zbog tvoje "šege, šale i zajebancije", nikakav ti sud ne bi pomogao!!! Uh!

Ljudi prave udese i gaze ljude po ulici i tramvajskim stanicama TOTALNO TRIJEZNI. Ljudi pljackaju i ubijaju TOTALNO TRIJEZNI. Stvar je u savjesti i normalnom(zdravom)razmisljanju

Mozda sam normalniji nego sto ti mislis, samo sto sam ja rekao cinjenice koje su u nasem drustvu taboo tema

P.S zbog ovakvih kao ja SIGURNO ne moras brinuti :thumbup:

Pozdrav

Santos

Post by Santos » 27/03/2007 16:46

Halo naucno dokazano istrazivanje trajalo negdje pa skoro 10 godina i onda se tek sad vijest objavila,ali za nas je sama rjec droga odma asocijacija na nesto strasno.Droga jeste strasna ali ova o kojoj je rijec nije i dokazano je da je manje stetna skoro nikako na odnosu cuge i garki.Ko to jos od travke riknu od karcinoma ili crjevnih bolesti i jetre ko sto umiru alkosi.Travka je samo da te malo baci da te boraspolozi.Pa jebem mu misa evo jos nesto.80% Holanskih ministara i ministrica je uzivalo laku drogu a kolko vidim nefali im nista i dobro vode zemlju.Mozda bi i nase trebalo malo napusit pa ko zna mozda dodju do nekih pametnih ideja korisnih za ovaj narod.

Ripicipi

Post by Ripicipi » 27/03/2007 16:50

Santos wrote:Halo naucno dokazano istrazivanje trajalo negdje pa skoro 10 godina i onda se tek sad vijest objavila,ali za nas je sama rjec droga odma asocijacija na nesto strasno.Droga jeste strasna ali ova o kojoj je rijec nije i dokazano je da je manje stetna skoro nikako na odnosu cuge i garki.Ko to jos od travke riknu od karcinoma ili crjevnih bolesti i jetre ko sto umiru alkosi.Travka je samo da te malo baci da te boraspolozi.Pa jebem mu misa evo jos nesto.80% Holanskih ministara i ministrica je uzivalo laku drogu a kolko vidim nefali im nista i dobro vode zemlju.Mozda bi i nase trebalo malo napusit pa ko zna mozda dodju do nekih pametnih ideja korisnih za ovaj narod.

:thumbup:

Reforma policije bi bila 100% vrlo brzo dogovorena, a Dodik bi postao nevino jagnje spremno na sve kompromise :lol:

Protuparajlija

Post by Protuparajlija » 27/03/2007 17:39

Ako nista, bar medju muslimanskom rajom u BiH nema problema sa alkoholom. :D

ninja-san

Post by ninja-san » 27/03/2007 22:14

Eh,
svaka vrsta psihoaktivne supstance je stetna bilo alkohol ili droga.
Pokazite mi nekoga tko je od trave "procvjetao" i " prosperirao".

Ljudi se ne mogu kontrolirati ( svi pusaci su kada su pocinjali sa cigarama mislili kako ce kutiju cigara gurat 4 dana).
Svi travarosi iz moga naselja koje znam za 1-2 god su presli na nesto jace.
Zato ljudi , straight je zakon :Biti cist, nacisto sa samim sobom, cistog tijela , cistog duha i sa vjerom u Boga ( bez obzira koje konfesije)- to dovodi do ostvarenog covjeka.

J**bi ga, to je nekima tesko objasniti, kao sto je i roditeljima tesko objasniti djeci zbog cega su neke stvari stetne.

chinese_water

Post by chinese_water » 28/03/2007 11:00

:-) :-)
Here we go again!
8)

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 30/03/2007 11:02

Cigare sam prestao da pušim.... pušio sam jedno četri il pet godina, alkohol sam prije pio češće sad zbog mamurluka tri puta godišnje se zarakijam... jednom je sigurno za prvi maj , a ostalo kad naleti...
Travu pušim dugi niz godina i nikad nisam prešao na nešto jače....

Fiore

hi

Post by Fiore » 30/03/2007 11:05

Samo za tebe: Zabranjeno Pusenje-Otpor Stoko....

E buraz kako sam se pronasao.. :zoka:

glavabojezida

Post by glavabojezida » 30/03/2007 11:14

ninja-san wrote:Eh,
svaka vrsta psihoaktivne supstance je stetna bilo alkohol ili droga.
Pokazite mi nekoga tko je od trave "procvjetao" i " prosperirao".

Ljudi se ne mogu kontrolirati ( svi pusaci su kada su pocinjali sa cigarama mislili kako ce kutiju cigara gurat 4 dana).
Svi travarosi iz moga naselja koje znam za 1-2 god su presli na nesto jace.
Zato ljudi , straight je zakon :Biti cist, nacisto sa samim sobom, cistog tijela , cistog duha i sa vjerom u Boga ( bez obzira koje konfesije)- to dovodi do ostvarenog covjeka.

J**bi ga, to je nekima tesko objasniti, kao sto je i roditeljima tesko objasniti djeci zbog cega su neke stvari stetne.

pravo zboriš

Fiore

hi

Post by Fiore » 30/03/2007 11:17

Pokazi svoju snagu na djelima,uzdrzi se poroka..

HZBK

Post by HZBK » 31/03/2007 23:29

Vutra za bolje sutra!

Post Reply