DRAZEN PETROVIC

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

glog
Posts: 361
Joined: 12/10/2007 15:49

#76

Post by glog »

on je bio nesto posebno , sto ga izdvaja od ostalih je cinjenica da je bio vodja.


Ja se ovdje ne bih slozio - on se nametao da bude vodja, no to nije mogao biti jer je pravom vodji tim na prvom mjestu, sto kod Drazena nije bio slucaj
""""sjecam se jedne utakmice jugoslavije na, cini mi se, evropskom prvenstvu protiv francuske. jos u fazi grupnih utakmica.
Drazen na klupi , prvo poluvrijeme vodi francuska 10 - 15 koseva, u ekipi sve imena kukoc, divac, paspalj, radja...
Drugo poluvrijeme ulazi Drazen: trica, trica, dvica, trica, dvica, za nekih 7-8 minuta vodimo sa 10 razlike. Drazen izadje mi pobjedjujemo sa 10 razlike. """
Je li to bilo na EP 1983. kada je Drazen "vodio" tim do sedmog mjesta, ili mozda EP 1985. kada je Drazen "vodio" tim do opet sedmog mjesta ?
84-85 daje 112 koseva protiv Olimpije u prvenstvu , a u evropskim utakmicama rekord 62 kosa.
kad stane na liniju slobodnih bacanja znao si da ce pogoditi.
NBA prosjek nesto manji od 85% slobodnih bacanja - otprilike koliko ove sezone ima Zdrunas Ilgauskas koji je trenutno na 89 mjestu po preciznosti u NBA...


112 koseva juniorima Olimpije. Kadeti Bosnei Hercegovine su reprezentaciji Jermenije ljetos dali 236 koseva.
Uz njega su afirmisali svi igraci Cibone. kroz reprezentaciju i igraci citave Jugoslavije , jugoplastika dolazi.
Igraci Cibone su bili dvostruki prvaci Jugoslavije u godinama prije Drazena, pola ih je bilo u reprezentaciji i bez Drazena - jedini ko ne bi dosao do reprezentacije bez Drazena je Sven Usic...
Pita li se neko odkud odjednom toliko talenata krajem 80 tih u Jugoslaviji.
Kukoc, Radja, Divac.... odgovor je DRAZEN.


Odgovor je Aca Nikolic, Zeravica, Bogdan Tanjevic, Novosel, Ivkovic, Cosic, Maljkovic, Pesic, kasnije i Obradovic... Talenata uvijek ima, ali se igraci stvaraju kvalitetnim trenerskim radom i dobrom organizacijom.
piskerernest
Posts: 701
Joined: 19/09/2007 22:58
Location: zenica

#77

Post by piskerernest »

boletus67 wrote:
Piramidos wrote:ALEKSANDAR GOMELJSKI VELIKI:

"Najbolji igraci Evrope svih vremena su:

1. Krešimir Ćosić
2. Toni Kukoč
3. Sabonis
4. Kićanović
5. Radja
6. Volkov
7. Divac..."


Zaprepašćeni španjolski novinar ga pita:

"A DRAŽEN ?!",

a Aleksandar Veliki odgovara:

"On je izvan ove kategorije njega upoređujte sa najvecim u NBA."
ovim je fakat sve receno!!
on je bio nesto posebno , sto ga izdvaja od ostalih je cinjenica da je bio vodja.

""""sjecam se jedne utakmice jugoslavije na, cini mi se, evropskom prvenstvu protiv francuske. jos u fazi grupnih utakmica.
Drazen na klupi , prvo poluvrijeme vodi francuska 10 - 15 koseva, u ekipi sve imena kukoc, divac, paspalj, radja...
Drugo poluvrijeme ulazi Drazen: trica, trica, dvica, trica, dvica, za nekih 7-8 minuta vodimo sa 10 razlike. Drazen izadje mi pobjedjujemo sa 10 razlike. """

84-85 daje 112 koseva protiv Olimpije u prvenstvu , a u evropskim utakmicama rekord 62 kosa.
kad stane na liniju slobodnih bacanja znao si da ce pogoditi.

osvojio je Evropu sa Cibonom par puta . Uz njega su afirmisali svi igraci Cibone. kroz reprezentaciju i igraci citave Jugoslavije , jugoplastika dolazi.

Pita li se neko odkud odjednom toliko talenata krajem 80 tih u Jugoslaviji.
Kukoc, Radja, Divac.... odgovor je DRAZEN.[/quot
dražen je bio gotovo oslobođen igra u obrani,i zato je mogao biti toliko dominantan u šutu,a bio je najbolji u tom elementu igre,pa možda čak i u nba.
jeste dao olimpiji 112 koševa ali juniorima olimpije ali i zato što su ostali suigrači davali loptu njemu da zabilježi toiki broj poena.
što se tiče sl. bacanja,u evropi je bio skoro nepogrešiv,što se ne bi moglo reći i za nba,tamo je oko 82 ili 83 %%,a to nije neki nezaboravan procenat.
nije sam osvojio evropu,prije njega je cibona osvojila kup kupova ili koraća čini mi se 2 sezone ranije,a većina suigrača su bili i prije njegovog dolaska reprezentativci države,knego,aco,nakić.
i nije on zaslužan za kukoča,rađu,divca nego slavnić,maljković,ćosić,vujošević koji su im dali priliku.
Last edited by piskerernest on 21/12/2007 17:05, edited 2 times in total.
piskerernest
Posts: 701
Joined: 19/09/2007 22:58
Location: zenica

#78

Post by piskerernest »

Piramidos wrote:Svojevremeno Mutapcici je glasio za najboljeg odbrambenog igraca u exyu, dodje Drazen u Skenderiju puc puc 40 koseva mu uvali a Muta kaze dobo sam ga cuvo. Zato djeco sutite neznate sto je Drazen bio u svoje vrijeme.
i kako je igrao obranu,nikako ,bio oslobođen tog elementa igre,zato i jeste bio u nba rezerva sezonu i po,a kada je postao starter morao je drastično popraviti obranu i tu je izgubio na ostalimelmentima igre,bio je slabiji u asistima nego u evropi,šutu sa s. bacanja,u skoku katastrofa.
a što se tiče njegovih 40 koševa ,svaka čast ,duboki naklon,ali košarka nije igra na jednoj strani terena,po tome bi galis bio drugi evropljanin svih vremena a možda i prvi
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#79

Post by taxi_driver »

gomeljski je u pravu.
sta bi bilo da je drazen ziv to niko ne zna ,ali mislim da bi za godinu, dvije bio u prvoj petorci nba.
i na kraju zna se sta je u muzici mocart,a ko je taj nadimak imao u kosarci.

i na kraju da pitam ima li iko snimak utakmice kad divac u kontri podize drazena da zakuca?na youtube nema.
glog
Posts: 361
Joined: 12/10/2007 15:49

#80

Post by glog »

zna se sta je u muzici mocart,a ko je taj nadimak imao u kosarci.
Kad vec koristis ovakvu argumentaciju, onda bi valjda trebao biti u stanju i da objasnis sta je u muzici Mocart ? Da se kosarkasu daje nadimak po kompozitoru je tipa: "ja sam automehanicar i zovu me Svabo, i to je dokaz da sam najbolji jer svi znamo sta je Ivica Osim u nasem fudbalu".

A imao je Drazen i drugih nadimaka - valjda se sam mozes sjetiti barem onog pod kojim je bio najpoznatiji u Sarajevu.

Kada je to Divac podigao Drazena da zakuca ? To je urbana legenda koja se prepricava a koju niko nikada nije vidio... Drazen i Divac su igrali zajedno na velikim prvenstvima na kojima bi takav potez bio drasticno sankcionisan i da se desio - sigurno bih ga se sjecao !
Last edited by glog on 21/12/2007 20:00, edited 1 time in total.
boletus67
Posts: 60
Joined: 07/05/2006 11:08

#81

Post by boletus67 »

EP 83 drazen je imao 18 godina a na EP 1985 20., da mu tim nije bio na prvom mjestu moze neko reci ko ga nikad nije uzivo gledao.
Cibona je osvojila prvenstvo YU ali nije Evropu, a cosic je igrao za Cibonu do mislim 83!!
A svi treneri ovog svijeta ne mogu stvoriti generacije kao sto su bile 60 tih 70 tih i 80-tih, ako nemaju talente kao sto su bili Cosic ili Drazen

kao sto je cosic bio vodja i uzor citavoj jednoj generaciji 70 tih sa Kicanovicem, Slavnicem, Dalipagicem, Delibasicem....,

tako je Drazen bio uzor i vodja generaciji 80 tih sa Kukocem , Divcem, Radjom,....

Izmedju ove dvije generacije pocetkom 80 tih nije bilo velikih imena, sto i rezultati pokazuju. od rusa smo redovno gubili.

onda dolazi Drazen. osvaja sa Cibonom 85 i 86 EVROPU.

ko pogleda njegove rezultate sa Sibenkom dva puta u finalu Korac-Kupu 16-17 godisnjak, sa Cibonom 2 puta evropa , Realom ,prvenstva , kupovi reprezentacija od 87,
...... znace da se radi o DRAZENU.
glog
Posts: 361
Joined: 12/10/2007 15:49

#82

Post by glog »

da mu tim nije bio na prvom mjestu moze neko reci ko ga nikad nije uzivo gledao
Gledao sam sve utakmice koje je odigrao u Sibenci 1983. a koje su prenosene na JRT (one sa Bosnom u Sarajevu uzivo, sve utakmice koje je odigrao u Ciboni a koje su prenosene, nekoliko utakmica koje je odigrao za Real, cak i neke utakmice koje je igrao za Netse i sve utakmice koje je odigrao za reprezentaciju Jugoslavije i ponovo tvrdim da mu tim nije bio na prvom mjestu - nego samo licna dostignuca i to je jedina stvar koja ga je zaustavila u kosarkaskoj karijeri ! Nikada necu zaboraviti utakmicu na kojoj Drazen ne daje loptu Cuturi koji je sam u protivnickom reketu nego buba tricu da bi presao brojku od trideset poena - koju jeste pogodio ali koja je bila sasvim nepotreban rizik.

Drazen je bio kosarkaski genije, velikan, majstor - i u isto vrijeme sebicnjak i egomanijak kakvog je trebalo svijecom traziti (sada i takvih ima mnogo vise - Kobe, McGrady, Carter...).

Drazen je sa vise pola reprezentacije Jugoslavije u ekipi (Aco, Nakic, Knego, Cutura, Sunara,Cvjeticanin, Usic) osvojio dva Kupa Prvaka (bilo bi bruka da nije) a ostalo se naigrao po kupovima Radivoja Koraca i Kupu kupova - koji su utjesna takmicenja za one koji ne udju u Kup PRVAKA jer su izgubili od nekih tamo Popovica iz Zadra ili Prelevica iz Zvezde (bice da je Knego trebao da cuva i nadigrava se sa ovom dvojicom)...
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#83

Post by Comrad »

Ako cemo razmisljati na nacin sta bi bilo da je ovo ono, pa sta bi bilo i da je ostao, bio bi prosjecan igrac dobrog suta, u prosjecnoj ekipi i to je to. Da nije poginuo, tesko da bi ista i osvojio u kakvoj ekipi je bio i s obzirom da je u ligi bio i KRALJ kosarke! :roll:
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#84

Post by taxi_driver »

glog wrote:
zna se sta je u muzici mocart,a ko je taj nadimak imao u kosarci.
Kad vec koristis ovakvu argumentaciju, onda bi valjda trebao biti u stanju i da objasnis sta je u muzici Mocart ? Da se kosarkasu daje nadimak po kompozitoru je tipa: "ja sam automehanicar i zovu me Svabo, i to je dokaz da sam najbolji jer svi znamo sta je Ivica Osim u nasem fudbalu".

A imao je Drazen i drugih nadimaka - valjda se sam mozes sjetiti barem onog pod kojim je bio najpoznatiji u Sarajevu.

Kada je to Divac podigao Drazena da zakuca ? To je urbana legenda koja se prepricava a koju niko nikada nije vidio... Drazen i Divac su igrali zajedno na velikim prvenstvima na kojima bi takav potez bio drasticno sankcionisan i da se desio - sigurno bih ga se sjecao !

ja sam je vidio davno na tv-u ,ali nema je na youtube.volio bih to pogledati jos jednom.a koja je tekma bila ne sjecam se.
piskerernest
Posts: 701
Joined: 19/09/2007 22:58
Location: zenica

#85

Post by piskerernest »

taxi_driver wrote:gomeljski je u pravu.
sta bi bilo da je drazen ziv to niko ne zna ,ali mislim da bi za godinu, dvije bio u prvoj petorci nba.
i na kraju zna se sta je u muzici mocart,a ko je taj nadimak imao u kosarci.

i na kraju da pitam ima li iko snimak utakmice kad divac u kontri podize drazena da zakuca?na youtube nema.
da bude u prvoj petorci ispred jordana i drexlerta,nikada,nikada
User avatar
Better Man
Posts: 16857
Joined: 01/10/2006 20:10

#86

Post by Better Man »

Dražen je sa Cibonom uzeo prvenstvo biviše države, uzeo je kup biviše države, osvojio je 2 puta Kup šampiona, po jedan Kup kupova i Kup Radivoja Koraća. Sa reprezentacijom biviše države je osvojio sve. Da nije nesretno poginuo sigurno bi osvojio barem 1 NBA prsten. Možete pričati šta hočete, ali Dražen jeste bio genije. Gdje je Cibona bila u Evropi i uopće u košarci biviše države, prije dolaska Dražena?
piskerernest
Posts: 701
Joined: 19/09/2007 22:58
Location: zenica

#87

Post by piskerernest »

[quote="Better Man"]Dražen je sa Cibonom uzeo prvenstvo biviše države, uzeo je kup biviše države, osvojio je 2 puta Kup šampiona, po jedan Kup kupova i Kup Radivoja Koraća. Sa reprezentacijom biviše države je osvojio sve. Da nije nesretno poginuo sigurno bi osvojio barem 1 NBA prsten. Možete pričati šta hočete, ali Dražen jeste bio genije. Gdje je Cibona bila u Evropi i uopće u košarci biviše države, prije dolaska Dražena

bez ljutnje,ali ti si ili vrlo mlad pa ne znaš neke činjenice o košarci 80-tih godina ili si veliki fan dražena pa te stvari nećeš da spominješ,on je uz sebe u ciboni imao 4-5 standardnih reprezentativaca jugoslavije koja je tada bila među 2-3 najbolje repke na svijetu,za razliku od kukoča koji je imao samo rađu i donekle perasovića i savića koji su bili povremeno reprezentativci a da ne spominjem treću titulu prvaka evrope kada su jugoplastiku napustili rađa,ivanović,sobin i trener maljković i opet je odbranjena titula a bez pojačanja.
1984. cibona je osvojila titulu prvaka jugoslavije,nakić u zadnjim sekundama donio pobjedu protiv zvezde,nakon toga dražen odlučuje preći u cibonu,toliko o tvom pitanju gdje je cibona bila prije dražena,a dvije sezone ranije osvojila kup kupovao prstenu u nba, pa jesu li ga osvojili i bolji igrači od njega stockton,ewing,barkley,malone,nisu,kako onda možeš reći da bi dražen osvojio,pa nije ni jedan jordan koji je miljama daleko bolji od dražena sam osvojio titule.
i da se zna,dražen jeste bioi velilki igrač,ali ne kao što neki tvrde jedan od najboljih u nba
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#88

Post by taxi_driver »

piskerernest wrote:
Better Man wrote:Dražen je sa Cibonom uzeo prvenstvo biviše države, uzeo je kup biviše države, osvojio je 2 puta Kup šampiona, po jedan Kup kupova i Kup Radivoja Koraća. Sa reprezentacijom biviše države je osvojio sve. Da nije nesretno poginuo sigurno bi osvojio barem 1 NBA prsten. Možete pričati šta hočete, ali Dražen jeste bio genije. Gdje je Cibona bila u Evropi i uopće u košarci biviše države, prije dolaska Dražena

bez ljutnje,ali ti si ili vrlo mlad pa ne znaš neke činjenice o košarci 80-tih godina ili si veliki fan dražena pa te stvari nećeš da spominješ,on je uz sebe u ciboni imao 4-5 standardnih reprezentativaca jugoslavije koja je tada bila među 2-3 najbolje repke na svijetu,za razliku od kukoča koji je imao samo rađu i donekle perasovića i savića koji su bili povremeno reprezentativci a da ne spominjem treću titulu prvaka evrope kada su jugoplastiku napustili rađa,ivanović,sobin i trener maljković i opet je odbranjena titula a bez pojačanja.
1984. cibona je osvojila titulu prvaka jugoslavije,nakić u zadnjim sekundama donio pobjedu protiv zvezde,nakon toga dražen odlučuje preći u cibonu,toliko o tvom pitanju gdje je cibona bila prije dražena,a dvije sezone ranije osvojila kup kupovao prstenu u nba, pa jesu li ga osvojili i bolji igrači od njega stockton,ewing,barkley,malone,nisu,kako onda možeš reći da bi dražen osvojio,pa nije ni jedan jordan koji je miljama daleko bolji od dražena sam osvojio titule.
i da se zna,dražen jeste bioi velilki igrač,ali ne kao što neki tvrde jedan od najboljih u nba


eto ti si bolji poznavalac kosarke od gomeljskog. drazen je iz sezone u sezonu sve bolji bio i u toj NBA. asta bi bilo da je ostao ziv mozemo samo nagadjati.

a na drugom forumu sam procitao da je zakucavanje uz pomoc divca,uradio na tekmi brazil-juga
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#89

Post by sulesavic »

Je li se ko sjeæa zadnjeg napada u nekoj utakmici reprezentacije SFRJ - uèestvovali su Petroviæ, Paspalj i Kukoè - èini mi se da je bila neka kontra - ko je oduzeo loptu, ko ju je preveo, ko je kome dodao, ko je zakucao? Lijepa jedna scena...
User avatar
Better Man
Posts: 16857
Joined: 01/10/2006 20:10

#90

Post by Better Man »

piskerernest wrote:
Better Man wrote:Dražen je sa Cibonom uzeo prvenstvo biviše države, uzeo je kup biviše države, osvojio je 2 puta Kup šampiona, po jedan Kup kupova i Kup Radivoja Koraća. Sa reprezentacijom biviše države je osvojio sve. Da nije nesretno poginuo sigurno bi osvojio barem 1 NBA prsten. Možete pričati šta hočete, ali Dražen jeste bio genije. Gdje je Cibona bila u Evropi i uopće u košarci biviše države, prije dolaska Dražena

bez ljutnje,ali ti si ili vrlo mlad pa ne znaš neke činjenice o košarci 80-tih godina ili si veliki fan dražena pa te stvari nećeš da spominješ,on je uz sebe u ciboni imao 4-5 standardnih reprezentativaca jugoslavije koja je tada bila među 2-3 najbolje repke na svijetu,za razliku od kukoča koji je imao samo rađu i donekle perasovića i savića koji su bili povremeno reprezentativci a da ne spominjem treću titulu prvaka evrope kada su jugoplastiku napustili rađa,ivanović,sobin i trener maljković i opet je odbranjena titula a bez pojačanja.
1984. cibona je osvojila titulu prvaka jugoslavije,nakić u zadnjim sekundama donio pobjedu protiv zvezde,nakon toga dražen odlučuje preći u cibonu,toliko o tvom pitanju gdje je cibona bila prije dražena,a dvije sezone ranije osvojila kup kupovao prstenu u nba, pa jesu li ga osvojili i bolji igrači od njega stockton,ewing,barkley,malone,nisu,kako onda možeš reći da bi dražen osvojio,pa nije ni jedan jordan koji je miljama daleko bolji od dražena sam osvojio titule.
i da se zna,dražen jeste bioi velilki igrač,ali ne kao što neki tvrde jedan od najboljih u nba
Košarku sam pratio i prije pojave Dražena, pa i u vrijeme njegove pojave kad je igraso za Šibenku, pa prelazak u Cibonu, Real itd. Itekako znam činjernice o košarci osamdesetih, a i onoj s kraja sedamdesetih, jer sam je imao priliku gledati. Jesam mlad, ali ne kao što tvrdiš. Cibona jeste imala u to vrijeme dobrih igrača. ali ipak nebi osvojili dvije titule Kupa šampiona, da nije bilo Dražena, koji je nosio sa sobom jednu veliku psihološku prednost klubu.
piskerernest
Posts: 701
Joined: 19/09/2007 22:58
Location: zenica

#91

Post by piskerernest »

taxi_driver wrote:
piskerernest wrote:
Better Man wrote:Dražen je sa Cibonom uzeo prvenstvo biviše države, uzeo je kup biviše države, osvojio je 2 puta Kup šampiona, po jedan Kup kupova i Kup Radivoja Koraća. Sa reprezentacijom biviše države je osvojio sve. Da nije nesretno poginuo sigurno bi osvojio barem 1 NBA prsten. Možete pričati šta hočete, ali Dražen jeste bio genije. Gdje je Cibona bila u Evropi i uopće u košarci biviše države, prije dolaska Dražena

bez ljutnje,ali ti si ili vrlo mlad pa ne znaš neke činjenice o košarci 80-tih godina ili si veliki fan dražena pa te stvari nećeš da spominješ,on je uz sebe u ciboni imao 4-5 standardnih reprezentativaca jugoslavije koja je tada bila među 2-3 najbolje repke na svijetu,za razliku od kukoča koji je imao samo rađu i donekle perasovića i savića koji su bili povremeno reprezentativci a da ne spominjem treću titulu prvaka evrope kada su jugoplastiku napustili rađa,ivanović,sobin i trener maljković i opet je odbranjena titula a bez pojačanja.
1984. cibona je osvojila titulu prvaka jugoslavije,nakić u zadnjim sekundama donio pobjedu protiv zvezde,nakon toga dražen odlučuje preći u cibonu,toliko o tvom pitanju gdje je cibona bila prije dražena,a dvije sezone ranije osvojila kup kupovao prstenu u nba, pa jesu li ga osvojili i bolji igrači od njega stockton,ewing,barkley,malone,nisu,kako onda možeš reći da bi dražen osvojio,pa nije ni jedan jordan koji je miljama daleko bolji od dražena sam osvojio titule.
i da se zna,dražen jeste bioi velilki igrač,ali ne kao što neki tvrde jedan od najboljih u nba


eto ti si bolji poznavalac kosarke od gomeljskog. drazen je iz sezone u sezonu sve bolji bio i u toj NBA. asta bi bilo da je ostao ziv mozemo samo nagadjati.

a na drugom forumu sam procitao da je zakucavanje uz pomoc divca,uradio na tekmi brazil-juga
gdje sam napisao da sam bolji poznavalac košarke od gomeljskog,samo sam odgovorio čovjeku koji je pitao gdje je bila cibona prije dražena,ponavljam ,2 sezone prije njegovog dolaska kup kupova,84. prvak države i tad je dražen došao u cibonu,znači u aktuelnog prvaka države je prešao a ne u prosječnu ekipu.
a o njegovoj karijeri u nba i osvajanju titule ,tačno je,možemo samo nagađati,možda bi osvojio i 5 titula a možda ne bi vidio play offa,ko to zna,samo sam naveo igrače bolkje od dražena koji nisu osvojili titule u nba.
piskerernest
Posts: 701
Joined: 19/09/2007 22:58
Location: zenica

#92

Post by piskerernest »

Better Man wrote:
piskerernest wrote:
Better Man wrote:Dražen je sa Cibonom uzeo prvenstvo biviše države, uzeo je kup biviše države, osvojio je 2 puta Kup šampiona, po jedan Kup kupova i Kup Radivoja Koraća. Sa reprezentacijom biviše države je osvojio sve. Da nije nesretno poginuo sigurno bi osvojio barem 1 NBA prsten. Možete pričati šta hočete, ali Dražen jeste bio genije. Gdje je Cibona bila u Evropi i uopće u košarci biviše države, prije dolaska Dražena

bez ljutnje,ali ti si ili vrlo mlad pa ne znaš neke činjenice o košarci 80-tih godina ili si veliki fan dražena pa te stvari nećeš da spominješ,on je uz sebe u ciboni imao 4-5 standardnih reprezentativaca jugoslavije koja je tada bila među 2-3 najbolje repke na svijetu,za razliku od kukoča koji je imao samo rađu i donekle perasovića i savića koji su bili povremeno reprezentativci a da ne spominjem treću titulu prvaka evrope kada su jugoplastiku napustili rađa,ivanović,sobin i trener maljković i opet je odbranjena titula a bez pojačanja.
1984. cibona je osvojila titulu prvaka jugoslavije,nakić u zadnjim sekundama donio pobjedu protiv zvezde,nakon toga dražen odlučuje preći u cibonu,toliko o tvom pitanju gdje je cibona bila prije dražena,a dvije sezone ranije osvojila kup kupovao prstenu u nba, pa jesu li ga osvojili i bolji igrači od njega stockton,ewing,barkley,malone,nisu,kako onda možeš reći da bi dražen osvojio,pa nije ni jedan jordan koji je miljama daleko bolji od dražena sam osvojio titule.
i da se zna,dražen jeste bioi velilki igrač,ali ne kao što neki tvrde jedan od najboljih u nba
Košarku sam pratio i prije pojave Dražena, pa i u vrijeme njegove pojave kad je igraso za Šibenku, pa prelazak u Cibonu, Real itd. Itekako znam činjernice o košarci osamdesetih, a i onoj s kraja sedamdesetih, jer sam je imao priliku gledati. Jesam mlad, ali ne kao što tvrdiš. Cibona jeste imala u to vrijeme dobrih igrača. ali ipak nebi osvojili dvije titule Kupa šampiona, da nije bilo Dražena, koji je nosio sa sobom jednu veliku psihološku prednost klubu.
sad se malo povlačiš,cibona je imala reprezentativce ,a ne dobre igrače,postoji razlika u ta dva termina, i dražen je došao u takvu ekipu koja je bila aktuelni prvak države.
normalno da ne bi osvojili tiutle prvaka evrope bez dražena ,to bi samo budala mogla reći.
User avatar
Better Man
Posts: 16857
Joined: 01/10/2006 20:10

#93

Post by Better Man »

piskerernest wrote:
Better Man wrote:
piskerernest wrote: Košarku sam pratio i prije pojave Dražena, pa i u vrijeme njegove pojave kad je igraso za Šibenku, pa prelazak u Cibonu, Real itd. Itekako znam činjernice o košarci osamdesetih, a i onoj s kraja sedamdesetih, jer sam je imao priliku gledati. Jesam mlad, ali ne kao što tvrdiš. Cibona jeste imala u to vrijeme dobrih igrača. ali ipak nebi osvojili dvije titule Kupa šampiona, da nije bilo Dražena, koji je nosio sa sobom jednu veliku psihološku prednost klubu.
sad se malo povlačiš,cibona je imala reprezentativce ,a ne dobre igrače,postoji razlika u ta dva termina, i dražen je došao u takvu ekipu koja je bila aktuelni prvak države.
normalno da ne bi osvojili tiutle prvaka evrope bez dražena ,to bi samo budala mogla reći.
Nemam se šta ja povlačiti, jer i dalje smatram da je Dražen bio ključni igrač za sve što su osvojili njegovim dolaskom!
piskerernest
Posts: 701
Joined: 19/09/2007 22:58
Location: zenica

#94

Post by piskerernest »

to niko ne spori,on je bio ne ključni nego i najbolji u ciboni,ja samo navodim da je cibona 84. bila prvak juge a onda po dolasku dražena 85. i prvak evrope,znači da je i bez njega bila jaka ekipa,jer si ti pitao gdje je bila cibona prije dražena
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#95

Post by rikardoreis »

sulesavic wrote:Je li se ko sjeća zadnjeg napada u nekoj utakmici reprezentacije SFRJ - učestvovali su Petrović, Paspalj i Kukoč - čini mi se da je bila neka kontra - ko je oduzeo loptu, ko ju je preveo, ko je kome dodao, ko je zakucao? Lijepa jedna scena...
Mozda mislis na SP u Argentini, ne sjecam se protiv koga, nije ni vazno, svakako su vodili 10-15 razlike :D.
Znam da je Drazen, iz poluokreta, dao iza sebe loptu, ne gledajuci, ona je pepnula od parket i dosla, hmm, cini mi se Divcu na zakucavanje...prije toga je neko Drazenu, takodje, atraktivno dodao...
akcija ljepota, al', jbg, slab dar kod mene da opisem :D
User avatar
ja.neron
Posts: 3272
Joined: 15/10/2007 14:58
Location: haj-nehaj

#96

Post by ja.neron »

New York Knicks- L.A. Lakers-90:95
na obn-u ide snimak trenutno
rezultat može se provjeriti na teletext-u FTV strana 518
glog
Posts: 361
Joined: 12/10/2007 15:49

#97

Post by glog »

A ja ti ponavljam da je Divcevo dizanje Petrovica suplja prica koju sigurno nisi vidio - Drazen je bio previse profesionalan za takvo nesto, a koga je Divac podigao i kada mozes relativno lako pronaci mada nema snimka na youtube...
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#98

Post by sulesavic »

rikardoreis wrote:
sulesavic wrote:Je li se ko sjeæa zadnjeg napada u nekoj utakmici reprezentacije SFRJ - uèestvovali su Petroviæ, Paspalj i Kukoè - èini mi se da je bila neka kontra - ko je oduzeo loptu, ko ju je preveo, ko je kome dodao, ko je zakucao? Lijepa jedna scena...
Mozda mislis na SP u Argentini, ne sjecam se protiv koga, nije ni vazno, svakako su vodili 10-15 razlike :D.
Znam da je Drazen, iz poluokreta, dao iza sebe loptu, ne gledajuci, ona je pepnula od parket i dosla, hmm, cini mi se Divcu na zakucavanje...prije toga je neko Drazenu, takodje, atraktivno dodao...
akcija ljepota, al', jbg, slab dar kod mene da opisem :D
'bem ti godine...
Post Reply