Drakovac???

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
primus-sa

Drakovac???

Post by primus-sa » 13/01/2010 19:38

Opštinski sud u Sarajevu na 2 mjeseca zatvora osudio Samira Drakovca zbog prijetnji smrću Bakiru Hadžiomeroviću

Pojedinac,organizovano,namjesteno?????

1gorstak

Re: Drakovac???

Post by 1gorstak » 13/01/2010 19:47

primus-sa wrote:Opštinski sud u Sarajevu na 2 mjeseca zatvora osudio Samira Drakovca zbog prijetnji smrću Bakiru Hadžiomeroviću

Sta god nadlezni organi utvrde.

nellington

Post by nellington » 13/01/2010 19:56

1gorstak wrote:
primus-sa wrote:Opštinski sud u Sarajevu na 2 mjeseca zatvora osudio Samira Drakovca zbog prijetnji smrću Bakiru Hadžiomeroviću

Pukovniče, vjerujete u rad pravne države?

1gorstak

Post by 1gorstak » 13/01/2010 21:15

nellington wrote:
1gorstak wrote:

Pukovniče, vjerujete u rad pravne države?

Ako to shvatamo kao stvar izbora sami doprinosimo problemu. Treba insistirati na formiranju Vrhovnog suda BiH kako bi se moglo sanirati propuste u pravosudju manjeg entiteta (koji je jos pod utjecajem neprijateljskog faktora) ali uvijek treba djelovati samo u okviru sistema.

amrica

Post by amrica » 13/01/2010 21:22

dva mjeseca zatvora
Samir Drakovac osuđen zbog prijetnji Bakiru Hažiomeroviću
Opštinski sud u Sarajevu osudio je Samira Drakovca na dva mjeseca zatvora zbog prijetnji smrću Bakiru Hadžiomeroviću, izvijestila je Federalna televizija.

Četrdesetjednogodišnji Samir Drakovac osuđen je na dva mjeseca zatvora, odnosno godinu dana uslovno zbog prijetnji smrću Bakiru Hadžiomeroviću, uredniku političkog magazina '60 minuta'.

Tokom suđenja Drakovac je priznao djelo, izrazio žaljenje te mu je sud izrekao uslovnu kaznu.
(Sarajevo-x.com)

Drakovac

Post by Drakovac » 08/10/2011 21:58

Ma jašta nego "organizovano".Organizovali se ja i Baka da malo zezamo raju...hehehe...

prljavi Hare
Been thanked: 2 times

Post by prljavi Hare » 09/10/2011 05:41

Drakovac wrote:

Ma jašta nego "organizovano".Organizovali se ja i Baka da malo zezamo raju...hehehe...

A imaš li ti kakve veze sa onim drekavcom iz Drvara? :D

Drakovac

Post by Drakovac » 19/11/2011 11:09

prljavi Hare wrote:
Drakovac wrote:

A imaš li ti kakve veze sa onim drekavcom iz Drvara? :D
Nikad cuo, imam sa ovim koji se ovdje spominje...

Nekako s proljeća

Post by Nekako s proljeća » 21/11/2011 11:55

Šta se podrazumijeva pod ovim ''Uslovom'' u periodu od jedne godine?

JoseMujica

Post by JoseMujica » 23/11/2011 14:49

znam čovjeka iz rata...bili u istoj jedinici...dosta se i družili u ratu...nekada bio hardcore alkos, danas hardcore mevlidžija

znam da je poštenjačina i dobričak i što jes' jes' čovjek jeste principijelan :-) hardcore u svemu čega se lati.

najiskrenije žao mi ga je žao jer spletom nesretnih okolnosti postade predmet ideološke manipulacije za koju ovako razvaljeno društvo idealan prostor. I koja ga je napuckala da prijeti neistomišljenicima. Borio se u ratu za ovu državu i onda je 1996 nogiran na ulicu, bez posla, bez krova nad glavom. Naravno "braća" su ga objeručke prihvatila i regrutovala kao pješadinca. :(

Drakovac je najbolji primjer šta jedna gruba ideološka manipulacija religije, potpomognuta petrodolarima čini od čovjeka. O njemu bi trebalo snimiti barem dokumkentarac...poučan bi to materijal bio.

roštilj

Post by roštilj » 23/11/2011 15:18

JoseMujica wrote:znam čovjeka iz rata...bili u istoj jedinici...dosta se i družili u ratu...nekada bio hardcore alkos, danas hardcore mevlidžija

znam da je poštenjačina i dobričak i što jes' jes' čovjek jeste principijelan :-) hardcore u svemu čega se lati.

najiskrenije žao mi ga je žao jer spletom nesretnih okolnosti postade predmet ideološke manipulacije za koju ovako razvaljeno društvo idealan prostor. I koja ga je napuckala da prijeti neistomišljenicima. Borio se u ratu za ovu državu i onda je 1996 nogiran na ulicu, bez posla, bez krova nad glavom. Naravno "braća" su ga objeručke prihvatila i regrutovala kao pješadinca. :(

Drakovac je najbolji primjer šta jedna gruba ideološka manipulacija religije, potpomognuta petrodolarima čini od čovjeka. O njemu bi trebalo snimiti barem dokumkentarac...poučan bi to materijal bio.

tako to obicno biva.

Drakovac

Post by Drakovac » 20/12/2011 18:57

Eto i ja ga dobro poznajem (rodbinske veze), možda čak i bolje nego ti Jose Mujica, i znam da je glavni uzrok svega bio grubo kršenje autorskih prava koje je ovo UDBA-ško piskaralo učinilo.Iskoristio je jedan dokumentarni film kojhi je preveo gornjeoptuženi, čini mi se pod naslovom "Juba-bagdadski snajperista" ili tako nešto (navodno kupljen negdje u Zenici na pijaci) i prikazujući ga u svojoj tada popularnoj emisiji isprovocirao ovog kako Mujica reče principijelnog insana tako da mu je ovaj odmah isto veče na zvanični e-mail te "popularne emisije" poslao jedno jako oštro i kritički orijentisano pismo.Priča o "prijetnji smrću" je čista šuplja jer se na kraju i sam javni tužilac zalagao da se optuženom iskaže usmena opomena s obzirom na čistoću njegovog dotadašnjeg dosijea.Međutim, sudija bošnjak je uzeo za shodno da izrekne mjeru uvjetne presude.Otkud znam!?Pa jednostavno lika dobro poznajem od prije a i sada smo u kontaktu (rodbinske veze).Nije on nikakav mevlidžija, običan porodičan čovjek, koji je odlučio da se ostavi lošeg načina života i da se posveti islamu i svojoj porodici.

poznanik

Post by poznanik » 20/12/2011 20:28

Drakovac wrote:
prljavi Hare wrote:A imaš li ti kakve veze sa onim drekavcom iz Drvara? :D
A čija je "kafana" na Lapišnici?

Drakovac

Post by Drakovac » 21/12/2011 11:28

poznanik wrote:
Drakovac wrote:
prljavi Hare wrote:A imaš li ti kakve veze sa onim drekavcom iz Drvara? :D
A čija je "kafana" na Lapišnici?
Ma ne znam, mislim da je od nekog rođaka takođe.Nema nas puno ali smo dobro raspoređeni...hehehe.

Post Reply