DOSTA - sta cemo sad?

Post Reply
User avatar
Warhead
Posts: 594
Joined: 26/09/2008 23:07

#1 DOSTA - sta cemo sad?

Post by Warhead »

Kao sto mozemo procitati danas se u Sarajevu dosta toga izdesavalo. Dva momka su isjecena nozevima u tramvaju, a malo poslije neko je ranjen u pucnjavi. Ovim se samo nastavlja serija nasilja koja je odavno zapocela.

Jedini put kad je nesto pokrenuto po tom pitanju bile su poznate demonstracije koje su na kraju rezultirale odlaskom bivseg premijera KS-a Taje Silajdzica i gradonacelnice Semihe Borovac. Naime, tada su sav bijes i ljutnja javnosti bili usmjereni na Taju i Semihu. Dzaba je bilo stosta objasnjavati, bilo je bitno da se zakotrlja necija glava i da se masa umiri. Svasta nesta im se prisivalo pa je malo nedostajalo pa da ih se optuzi i za najezdu skakavaca ili za skrivanje ostataka NLO-a u garazi. I neka je tako bilo, trebao je neko odgovarati.

Medjutim, ono sto je nekima jos tada bilo jasno jeste to da se njihovim odlaskom nista znacajnije nece se popraviti i da je ustvari sva tadasnja ljutnja gradjana bila vjesto iskoristena od strane pokreta DOSTA i drugih nevladinih drkadzija (prvi mi pada na pamet onaj celavi mangup, zaboravio sam kako se zove) koji su ocito radili u ime gradjana ali za tudji racun.

Mozda sam u krivu, i volio bih da jesam, ali ne vidim da neradnici i ublehasi iz DOSTA, GROZD-a itd. podigose glas za sve ono sto se desavalo i desava u Sarajevu otkako je otisao Tajo. Zato sad ne organizuju proteste i ne traze odgovornost? Ako ovo nije licemjejrje ne znam sta je drugo. U odnosu na njih pokazalo se da Tajo zaista ima svijetao obraz.
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#2 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by mrtva kokoš »

ziva istina, semy ja za betmena TITO!!
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by zateznistub »

Citavo vrijeme kad je trajala hajka na taju i Semihu (koje ne gotivim) sam govorio da se njihovom smjenom nece ama bas nista dogoditi i bio sam u pravu. Isto tako, i da se danas dese protesti i smijene svi opet se nista nece desiti jer su kriminal i kriminlci vise-anje postali sastavni dio zivota u gradu i BiH ne znam sta da se desi opt cete imati ubistva u po bijela dana, otimacine, krađe i slicna desavanja.

Sto se tice UG Dosta i Grozd-a moje misljenje je da su to obicni ublehasi i ljudi koji djeluju kad ih neko plati da djeluju.
User avatar
NightSkyWalker
Posts: 1990
Joined: 03/09/2010 19:48

#4 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by NightSkyWalker »

Gdje su sada one silne nevladine organizacije da smjenjuju gradonacelnika i ostale kriminalce?
kenijada
Posts: 68
Joined: 09/12/2010 22:04

#5 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by kenijada »

Warhead wrote:Kao sto mozemo procitati danas se u Sarajevu dosta toga izdesavalo. Dva momka su isjecena nozevima u tramvaju, a malo poslije neko je ranjen u pucnjavi. Ovim se samo nastavlja serija nasilja koja je odavno zapocela.

Jedini put kad je nesto pokrenuto po tom pitanju bile su poznate demonstracije koje su na kraju rezultirale odlaskom bivseg premijera KS-a Taje Silajdzica i gradonacelnice Semihe Borovac. Naime, tada su sav bijes i ljutnja javnosti bili usmjereni na Taju i Semihu. Dzaba je bilo stosta objasnjavati, bilo je bitno da se zakotrlja necija glava i da se masa umiri. Svasta nesta im se prisivalo pa je malo nedostajalo pa da ih se optuzi i za najezdu skakavaca ili za skrivanje ostataka NLO-a u garazi. I neka je tako bilo, trebao je neko odgovarati.

Medjutim, ono sto je nekima jos tada bilo jasno jeste to da se njihovim odlaskom nista znacajnije nece se popraviti i da je ustvari sva tadasnja ljutnja gradjana bila vjesto iskoristena od strane pokreta DOSTA i drugih nevladinih drkadzija (prvi mi pada na pamet onaj celavi mangup, zaboravio sam kako se zove) koji su ocito radili u ime gradjana ali za tudji racun.

Mozda sam u krivu, i volio bih da jesam, ali ne vidim da neradnici i ublehasi iz DOSTA, GROZD-a itd. podigose glas za sve ono sto se desavalo i desava u Sarajevu otkako je otisao Tajo. Zato sad ne organizuju proteste i ne traze odgovornost? Ako ovo nije licemjejrje ne znam sta je drugo. U odnosu na njih pokazalo se da Tajo zaista ima svijetao obraz.
:thumbup: :thumbup: ..... na raznorazne nevladine mlatimudane kosa mi se diže na glavi ! Bore se za "raju" a na njima milja eura gardarobe, cvike od 500 eura, vozaju džipove, imaju poslovne ručkove u najskupljim restoranima, djeca im idu u privatne vrtiće 500KM mjesečno..... jednom neko reče " kavijar revolucija" ....
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#6 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by KENJAC »

Nema vise kucnog odgoja. Kriminal nije vise negativna stvar. Kriminal podrzava porodica.Kriminal je nacin razmisljanja. Kriminal je put do uspjeha. I.... ovoj temi nije mjesto na "politici" , mjesto joj je na "umjetnosti zivljenja"
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#7 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by pici »

KENJAC wrote:Nema vise kucnog odgoja. Kriminal nije vise negativna stvar. Kriminal podrzava porodica.Kriminal je nacin razmisljanja. Kriminal je put do uspjeha. I.... ovoj temi nije mjesto na "politici" , mjesto joj je na "umjetnosti zivljenja"
:thumbup:
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#8 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by -LIBERO- »

SDA i SBIH osvetnici u akciji :D

Mi smo ih smijenili. Ako nista drugo pokrenuli smo razmisljanje kod ljudi da ipak razmisle za koga ce glasati na predstojecim (ovim proslim lokalnim izborima,a i ovim opstim...sve je to povezno) a ne da glasaju za "svoje" po dugogodisnjoj inerciji.

Eto pa Behmena smijenite. Lagano protesti pa uz pistaljke danima kruzite po gradu. Lagano organizujte se. Lagano medijska kampanja...ko vam brani. :mrgreen: :thumbup:

Bujrum.

P.S ne pripadam ni jednoj organizovanoj formaciji nevladinom sektoru niti ovom' Dosta,ali sam jako ponosan na svoje ucesce od prve sekunde procedure rusenja tih tadasnjih na vlasti.

p.p.s kada krecu protesti.
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#9 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by shuriken »

ajme gušta!

vidim godinama ne zacjeljuju rane gdje se ugrizlo sada nepostojeću stranku zabih i ovu drugu... kako se ono zovu Lagumdzijini partneri u vlasti?

no da se uozbiljim:
stvarno ne vidim u cemu je problem da ko god je nesto ljut protestvuje i skuplja potpise, kritizira bilo koju stranku ili pojedinca, predlaze promjene zakonskih prijedloga o sigurnosti gradjana. a, da, lijeno vam je, a mozda i hladno.

samo kreten bi mogao reć da je sigurnost građana zadovoljavajuća

a isto tako bi samo kreten mogao reći da je ubojstvo 16godisnjeg učenika koji se vraćao iz škole jednako tome sto su se neki posjekli pod za sada javnosti nepoznatim okolnostima

hajde još recite da je to jer su Hrvati privilegirani da se za njima mrtvima protestira pa da ispunite normu kretenluka
User avatar
Warhead
Posts: 594
Joined: 26/09/2008 23:07

#10 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Warhead »

KENJAC wrote:Nema vise kucnog odgoja. Kriminal nije vise negativna stvar. Kriminal podrzava porodica.Kriminal je nacin razmisljanja. Kriminal je put do uspjeha. I.... ovoj temi nije mjesto na "politici" , mjesto joj je na "umjetnosti zivljenja"
I sta sad hoces reci? Da je prije dvije-tri godine bilo kucnog odgoja, da kriminal nije bio nacin razmisljanja, put do uspjeha itd.? Tada su trebale demonstracije, a sada se ne treba oglasiti ni saopstenjem od dvije-tri recenice?

Po tvojoj uvrnutoj logici danas su klanja po tramvajima i pucanje konobarima u glavu stvar normale i umjeca zivljenja. :twisted: :twisted: :twisted:
User avatar
black
Posts: 17150
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#11 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by black »

Revolucija je prošla
Mimo barikada
Pored onih koji su pjevali o njoj
nije imala strpljenja
premalo akcije previše refrena
Revolucija je prošla
jebala majku demonstrantima
nije ih vidjela od zastava
nije ih čula od parola
Revolucija je prošla
bez reklama i sponzora
išla je za onima koji su
bili spremni da plate
revolucija je prošla
rimovala mrtve
s onima kojima nije bilo do pjesme
revolucija je prošla
mimo revolucionara
otišla s onima koji nisu znali što čine
ali su morali da učine
revolucija je prošla
ostale su barikade
da se slikamo
da se lažemo.
User avatar
Warhead
Posts: 594
Joined: 26/09/2008 23:07

#12 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Warhead »

-LIBERO- wrote: Eto pa Behmena smijenite. Lagano protesti pa uz pistaljke danima kruzite po gradu. Lagano organizujte se. Lagano medijska kampanja...ko vam brani. :mrgreen: :thumbup:

Bujrum.

P.S ne pripadam ni jednoj organizovanoj formaciji nevladinom sektoru niti ovom' Dosta,ali sam jako ponosan na svoje ucesce od prve sekunde procedure rusenja tih tadasnjih na vlasti.

p.p.s kada krecu protesti.
Pa tako reci da te razumijemo. Hebalo se tebi i slicnima za Denisa Mrnjavca i bilo koga ko je zboden. Bitno je da su crveni na vlasti pa makar nikle nove masovne grobnice. Sa ovim samo dokazujes da je organizatorima i (nekim) ucesnicima protesta tada sigurnost gradjana bila zadnja rupa na svirali.

Po ovome ti i slicni tebima su gori od bilo kakvih Silajdzica. Moralna nakaza u pravom smislu.
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#13 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by kockica_kockica »

Ne vjerujem da su ona dvojica sa maloljetnikom i pomocnikom bili sami u tramvaju... Potparol izjavio da su se nakon incidenta ta dvojica udaljila.... Gdje su bili ostali gradjani, sta su radili... GLEDALI KAO I OBICNO KAKO NEKOGA NOZEM REZU... I onda hocemo da NVO-i zaustave kriminal... :lol: NVO-i su sacica ljudi, gdje smo tu mi ostali gdje su ovi najglasniji koji mlate praznu slamu po forumu o tome kako bi "neko" trebao zaustaviti kriminal....

Slijedeci put kad vidite da maloljetnik vadi noz, dobro ga nasamarajte i uzmite mu noz... POmoci ce te i njemu i sebi
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#14 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by -LIBERO- »

Decko opusteno.

Ti poredis ubistvo neduznog Denisa sa pucanjima i bodenjima ovisnika ,dilera,kriminalaca i ostalog sljama IZMEDJU SEBE ?????

Stanje nije bajno. Stanje je daleko do idealnoga,ali porediti to dvoje je svakome na cast,pa i tebi i svima slicnima tebi.

p.s niti sam glasao za Behmena i stranku mu,niti sam prezadovoljan njegovim izborom za gradonacelnika,ali jednostavno poredis neuporedivo.
Last edited by -LIBERO- on 29/12/2010 21:49, edited 1 time in total.
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#15 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by BSn »

Splinter wrote:ziva istina, semy ja za betmena TITO!!


BeTmen se pojavljuje jedino ako treba da sebi skuje kakav hvalospjev ili ako je donirana lova za nesto, pa bi on da se pohvali (a i to se rijetko desava), te na slavama kad ne mora nista da uradi osim da se pojavi (a ni tu nije najredovniji).


Za one koje ovo smatraju anti-sdp-ovstinom ili pro-sda pricom, da budemo odma' u startu jasni - ja sam bio na protestima za odlazak Taje i Semihice, ali ovo je sada jadno, a to je da otkako je SDP uzeo vlast, NVO je zasutio (na opcinskom nivou). Sta je, sad kad su nasi na vlasti sve je dobro, a?!


Za one koji pricaju o reakciji ljudi u tramvaju - ovo nije tema za to (jasno je u uvodu). Nisu ljudi reagovali ni za vrijeme Taje i Semihe, pa se opet NVO digose na njih - i nek' su, bili su upravo - Semi nije ucinila ni jedino sto je mogla - osudila cin i izasla pred ljude i izvrsila pritiska na policiju. A SDP-ov metuzalem ne radi ni 1% onoga sto je Semi radila... al' on valja, on je nas.

Dosta! nam je Dosta!
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#16 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by BSn »

-LIBERO- wrote:Decko opusteno.

Ti poredis ubistvo neduznog denisa sa pucanjima i bodenjima ovisnika ,dilera,kriminalaca i ostalog sljama IZMEDJU SEBE ?????

Stanje nije bajno. Stanje je daleko do idealnoga,ali porediti to dvoje je svakome na cast,pa i tebi i svima slicnima tebi.

p.s niti sam glasao za Behmena i stranku mu,niti sam prezadovoljan njegovim izborom za gradonacelnika,ali jednostavno poredis neuporedivo.
Poredi cakijanje sa cakijanjem. Danas je umjesto tog lika mogao biti bilo k'o drugi i gotovo na redovnoj bazi stradaju nevini po gradu, otimacina, hajducija, cakijanje, ali BeTmen ni habera. Doduse, on ni habera za bilo sta sto se desava u gradu, osim ako podjahkad uzmogne volje da ode na slikanje sa cvijecem...
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#17 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by zateznistub »

shuriken wrote:ajme gušta!

vidim godinama ne zacjeljuju rane gdje se ugrizlo sada nepostojeću stranku zabih i ovu drugu... kako se ono zovu Lagumdzijini partneri u vlasti?

no da se uozbiljim:
stvarno ne vidim u cemu je problem da ko god je nesto ljut protestvuje i skuplja potpise, kritizira bilo koju stranku ili pojedinca, predlaze promjene zakonskih prijedloga o sigurnosti gradjana. a, da, lijeno vam je, a mozda i hladno.

samo kreten bi mogao reć da je sigurnost građana zadovoljavajuća

a isto tako bi samo kreten mogao reći da je ubojstvo 16godisnjeg učenika koji se vraćao iz škole jednako tome sto su se neki posjekli pod za sada javnosti nepoznatim okolnostima

hajde još recite da je to jer su Hrvati privilegirani da se za njima mrtvima protestira pa da ispunite normu kretenluka

Jedno pitanje za tebe:
Jesi li ti normalan i jel' ti percepcija jaca strana?
User avatar
Warhead
Posts: 594
Joined: 26/09/2008 23:07

#18 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Warhead »

BSn wrote: Za one koje ovo smatraju anti-sdp-ovstinom ili pro-sda pricom, da budemo odma' u startu jasni - ja sam bio na protestima za odlazak Taje i Semihice, ali ovo je sada jadno, a to je da otkako je SDP uzeo vlast, NVO je zasutio (na opcinskom nivou). Sta je, sad kad su nasi na vlasti sve je dobro, a?!

Za one koji pricaju o reakciji ljudi u tramvaju - ovo nije tema za to (jasno je u uvodu). Nisu ljudi reagovali ni za vrijeme Taje i Semihe, pa se opet NVO digose na njih - i nek' su, bili su upravo - Semi nije ucinila ni jedino sto je mogla - osudila cin i izasla pred ljude i izvrsila pritiska na policiju. A SDP-ov metuzalem ne radi ni 1% onoga sto je Semi radila... al' on valja, on je nas.

Dosta! nam je Dosta!
Upravo ovo sto je BSn napisao je sustina citave price. Da se razumijemo, nemam ja nista protiv Behmena. Moje licno misljenje je da mjesto njega dodje drugi iz bilo koje stranke opet bi bilo isto jer su stvari zasrane na mnogo visem nivou da ih Tajo i/ili Betmen mogu rjesavati. Ono sto mi smeta je sto se sad mnogi prave "ludi". Jebi ga, budi posten pa nazovi stvar pravim imenom.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#19 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by poznanik »

Pa što ne otvorite proteste protiv Behmena i ne vratite Semihicu nazad? Ako ste sposobni - samo naprijed, ako niste - prestanite cijukati :x
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#20 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by stari grad Visegrad »

Cujem da je stigao Betmen u Sarajevo.
User avatar
black
Posts: 17150
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#21 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by black »

a sta je sa nama koji nisu "oni" a ni "mi" , izgleda da je nekima samo to vazno, samo se vi prebrojavajte je*** vas herave :oops:
User avatar
Warhead
Posts: 594
Joined: 26/09/2008 23:07

#22 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Warhead »

poznanik wrote:Pa što ne otvorite proteste protiv Behmena i ne vratite Semihicu nazad? Ako ste sposobni - samo naprijed, ako niste - prestanite cijukati :x
Nije to poenta. Ti bi da raspravljas da li je jaci Zagor ili Blek Stena, a ovdje je rijec o nekim drugim stvarima. Inace proslo je 22h, fina djeca bi trebala biti u krevetu pa ti savjetujem da legnes, trebas sutra u skoli da budes svjez za nastavu da se uciteljica ne bi naljutila.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#23 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by poznanik »

Warhead wrote:
poznanik wrote:Pa što ne otvorite proteste protiv Behmena i ne vratite Semihicu nazad? Ako ste sposobni - samo naprijed, ako niste - prestanite cijukati :x
Nije to poenta. Ti bi da raspravljas da li je jaci Zagor ili Blek Stena, a ovdje je rijec o nekim drugim stvarima. Inace proslo je 22h, fina djeca bi trebala biti u krevetu pa ti savjetujem da legnes, trebas sutra u skoli da budes svjez za nastavu da se uciteljica ne bi naljutila.

:? :? :( :lol: :lol: :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55621
Joined: 15/12/2008 16:53

#24 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by ultima_palabra »

poznanik wrote:Pa što ne otvorite proteste protiv Behmena i ne vratite Semihicu nazad? Ako ste sposobni - samo naprijed, ako niste - prestanite cijukati :x
Tačno tako... eto Dosta je pristran i stranački... izađite na ulice i smijenite Behmena.
Ili je ipak prehladno :oops:
User avatar
BiH-x
Posts: 2193
Joined: 18/07/2008 22:09

#25 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by BiH-x »

Tačno tako... eto Dosta je pristran i stranački... izađite na ulice i smijenite Behmena.
Ili je ipak prehladno
Dakle, vi mislite da Behmen odradi dobar posao?
Post Reply