Dosta mi je ...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Locked
realna do boli

Dosta mi je ...

Post by realna do boli » 29/06/2007 19:08

Dosta mi je onih koji po ovom i drugim forumima i po mojoj drzavi prosipaju svoj seljakluk,zaostalost,malodusnost, nacionalnu i vjersku pripadnost i time svime masu kao crvenom maramom .Ne dozvoljavam im da me uvuku u taj zacarani krug iz kojeg oni sami ne zele da izadju.Ja sam izasla i to davno.Moj je cijeli svijet a ne ovih par hiljada kvadrata u kojima najjaci glas imaju oni koji misle da imaju pravo svojom tragedijom ubijati u pojam par milijona stanovnika ove drzave.Ne dozvoljam im vise da me truju jednim te istim pricama godinama.Ja hocu da imam novi auto,da putujem svijetom, da imam platu dostojnu covjeka.Ja hocu da zivim u drzavi gdje ce oni koje mi placamo raditi svoj posao.Dosta mi je vise vijesti i dnevnika koji su isti godinama.Da neko reprizira dnevnike iz BiH od prije pet godina niko nebi ni primijetio.Ja hocu da se vozim ispravnim i cistim autobusima, brzim vozovima,autoputevim.Necu da kraj mene bude gomila gladnih i onih koji smrde na znoj i da im to ni najmnje ne smeta.Hocu da zivim u cistoj zgradi sa ispravnim liftom.Ja sam rodjena u gradu i ne dozvoljavm vise onima koji su tu dosli da mi sole pamet i suzavaju taj grad na nacionalno i vjersko.Dosta mi je vise da izgradnja vjerskih objekata bude prioritet u ovoj mojoj drzavi i da otvaranje istih bude udarna vijest.Zar niko vise ne vidi da je podizanje bilo kakvih satorskih naselja cista glupost.Zar niko nema muda da uzme vile i grablje i uleti i istjera tu bagru od koje traze pomoc a za njih sami redovno glasaju.Ko koga tu laze.Kada cemo vec jednom pogledati malo dalje od svog nosa i svojih tragedija i frustracija pa shvatiti da smo zrtvovana drzava jer evropi treba jedan geto jeftine radne snage .A vi se glupaci zabavljaje i dalje ko je kriv za rat ili agresiju i brojite godine koje su od toga prosle.Meni je stvarno dosta da me trpaju u kos sa svima koji tako misle a citajuci vidim da ih je previse .Ako sam jedina koja zeli dalje svjesna da se nece rijestit nista od onoga sto zrtve rata traze ..jer nece..tako to ide poslije bilo kojeg rata...onda, neka sam.Neka ispadnem jedna jedina realna i bas mi se blago je..be jer sam nekog uvrijedila ..jer mene vrijedjaju godinama i po novinama i dnevnicima i u mahalanju ,pa nikome nista.A vi se sada pitajte i pokusavajte iz mog pisanja saznati sta sam, muslimanka , hrtvatica ili srpkinja..i neka vam i dalje to bude najvaznije.Meni nije ..i da ne bude zabune ja sam COVJEK i zahtjevam da me se tako i tretira i da mi se dozvoli da napokon pocnem tako i zivjeti.
Last edited by realna do boli on 29/06/2007 19:27, edited 1 time in total.

sarlo

Re: Dosta mi je ...

Post by sarlo » 29/06/2007 19:13

realna do boli wrote:Dosta mi je onih koji po ovom i drugim forumima i po mojoj drzavi prosipaju svoj seljakluk,zaostalost,malodusnost, nacionalnu i vjersku pripadnost i time svime masu kao crvenom maramom .Ne dozvoljavam im da me uvuku u taj zacarani krug iz kojeg oni sami ne zele da izadju.Ja sam izasla i to davno.Moj je cijeli svijet a ne ovih par hiljada kvadrata u kojima najjaci glas imaju oni koji misle da imaju pravo svojom tragedijom ubijati u pojam par milijona stanovnika ove drzave.Ne dozvoljam im vise da me truju jednim te istim pricama godinama.Ja hocu da imam novi auto,da putujem svijetom, da imam platu dostojnu covjeka.Ja hocu da zivim u drzavi gdje ce oni koje mi placamo raditi svoj posao.Dosta mi je vise vijesti i dnevnika koji su isti godinama.Da neko reprizira dnevnike iz BiH od prije pet godina niko nebi ni primijetio.Ja hocu da se vozim ispravnim i cistim autobusima, brzim vozovima,autoputevim.Necu da kraj mene bude gomila gladnih i onih koji smrde na znoj i da im to ni najmnje ne smeta.Hocu da zivim u cistoj zgradi sa ispravnim liftom.Ja sam rodjena u gradu i ne dozvoljavm vise onima koji su tu dosli da mi sole pamet i suzavaju taj grad na nacionalno i vjersko.Dosta mi je vise da izgradnja vjerskih objekata bude prioritet u ovoj mojoj drzavi i da otvaranje istih bude udarna vijest.Zar niko vise ne vidi da je podizanje bilo kakvih satorskih naselja cista glupost.Zar niko nema muda da uzme vile i grablje i uleti i istjera tu bagru od koje traze pomoc a za njih sami redovno glasaju.Ko koga tu laze.Kada cemo vec jednom pogledati malo dalje od svog nosa i svojih tragedija i frustracija pa shvatiti da smo zrtvovana drzava jer evropi treba jedan geto jeftine radne snage .A vi se glupaci zabavljaje i dalje ko je kriv za rat ili agresiju i brojite godine koje su od toga prosle.Meni je stvarno dosta da me trpaju u kos sa svima koji tako misle a citajuci vidim da ih je previse .Ako sam jedina koja zeli dalje svjesna da se nece rijestit nista od onoga sto zrtve rata traze ..jer nece..tako to ide poslije bilo kojeg rata...onda, neka sam.Neka ispadnem jedna jedina realna i bas mi se blago je..be jer sam nekog uvrijedila ..jer mene vrijedjaju godinama i po novinama i dnevnicima i u mahalanju ,pa nikome nista.A vi se sada pitajte i pokusavajte iz mog pisanja saznati sta sam, muslimanka , hrtvatica ili srpkinja..i neka vam i dalje to bude najvaznije.Meni nije ..i da ne bude zabune ja sam COVJEK i zahtjevam da me se tako i tretira i da mi se dozvoli da napokon pocnem tako i zivjeti.

Ma gdje je taj enter, majka mu stara, na mojoj tastaturi postoje dva.
Preradi taj tekst, napravi normalne pasuse, pa ću ga pročitati. Pokusavam hemijskem da pratim redove al' ne uspjeva..

sulesavic

Post by sulesavic » 29/06/2007 19:17

Vrijeme je da se podjetim kakve stoke mi ne bi bilo ¾ao...

nezavisna BiH
da slobodno mogu nazvati selam
da nema vise ulica "Milosa Obilica" i parkova "cara dusana"
da pare umjesto da idu u Bg ostaju u Sarajevu
da mogu sa svojom djecom postiti mjesec ramazana i ici u d¾amiju bez straha
da mogu djetetu dati pravo muslimansko ime

karanana
Been thanked: 4 times

Post by karanana » 29/06/2007 19:22

Evo ja procitah iako sam par puta isti red dva put procitao.

Pa dobro, nista novo nije napisano, neke stvari su nerealne i bilo ih je i prije rata. Ima vec par ovakvih tema gdje se ljudi istresu. Jebi ga, ljudi su frustrirani, i sam sam. Totalni sam pesimista i mislim da smo ga dobro pofafali ovdje.

realna do boli

Post by realna do boli » 29/06/2007 19:26

a po cemu sam ja to stoka..jer hocu normalan zivot a necu to sto ti zelis..zato mi jeste dosta..uprvo takvih kao sto si ti.

pinkzelena

Post by pinkzelena » 29/06/2007 19:28

sulesavic wrote:Vrijeme je da se podjetim kakve stoke mi ne bi bilo žao...

nezavisna BiH
da slobodno mogu nazvati selam
da nema vise ulica "Milosa Obilica" i parkova "cara dusana"
da pare umjesto da idu u Bg ostaju u Sarajevu
da mogu sa svojom djecom postiti mjesec ramazana i ici u džamiju bez straha
da mogu djetetu dati pravo muslimansko ime

*ebote, pa pitam se.. gdje sam ja to zivjela protekle 24 godine svog zivota, kad tek sad saznajem neke stvari.. :shock: .. neko je ovdje lud, senilan, il
dobar lazov.

Locked