Dolce Gusto povoljnan i dobar kafe aparat.

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Retro0000
Posts: 130
Joined: 01/05/2021 11:36

#1 Dolce Gusto povoljnan i dobar kafe aparat.

Post by Retro0000 »

Vidio sam u trgovinama u mome gradu dovoljno vrsta dolce gusto kapsula i ja još nemam jednu kafe mašinu u kući za takvu namjenu i htio bih znati je li neko od vas kupio već jedan jeftini kafe aparat sa kojim je zadovoljan i koji nema puno smetnji na sebi da se isplati kupiti i može ga preporučiti drugim osobama?
Ali_G
Posts: 4645
Joined: 02/03/2002 00:00

#2 Re: Dolce Gusto povoljnan i dobar kafe aparat.

Post by Ali_G »

Dolce gusto je solidan aparat. Kapsule dostupne svuda, relativno pristupacne, dosta izbora. Ne znam gdje zivis, ali u Sa budu akcije i na 50% popusta pojedini modeli. Mana mu je sto se brzo zacepi zbog kamenca pa se mora nositi na servis.
Retro0000
Posts: 130
Joined: 01/05/2021 11:36

#3 Re: Dolce Gusto povoljnan i dobar kafe aparat.

Post by Retro0000 »

Ali_G wrote: 02/04/2023 18:04 Dolce gusto je solidan aparat. Kapsule dostupne svuda, relativno pristupacne, dosta izbora. Ne znam gdje zivis, ali u Sa budu akcije i na 50% popusta pojedini modeli. Mana mu je sto se brzo zacepi zbog kamenca pa se mora nositi na servis.
Ako se ti aparati moraju nositi na servis onda ja to ne zovem dobar aparat. Može li isto normalna osoba to očistiti ili opraviti lako sama bez problema jer ne volim imati kasnije još dodatne troškove?
User avatar
tovarish
Posts: 3526
Joined: 26/05/2008 23:57

#4 Re: Dolce Gusto povoljnan i dobar kafe aparat.

Post by tovarish »

Ne treba nositi na servis kad kamenac začepi, nego se kupi tečnost ili prašak da se otčepi (ima u DM-u). Priceduru za čišćenje imate u uputstvu koje dođe uz uređaj, a ima i video na youtube-u.

Što se tiče kapsula, meni su se najviše svidjele Franck Nota.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3762
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#5 Re: Dolce Gusto povoljnan i dobar kafe aparat.

Post by anex »

Retro0000 wrote: 02/04/2023 18:02 Vidio sam u trgovinama u mome gradu dovoljno vrsta dolce gusto kapsula i ja još nemam jednu kafe mašinu u kući za takvu namjenu i htio bih znati je li neko od vas kupio već jedan jeftini kafe aparat sa kojim je zadovoljan i koji nema puno smetnji na sebi da se isplati kupiti i može ga preporučiti drugim osobama?
Promjeni naziv teme u "Kafe aparati - o svemu"
Jer samo pisati o jednom aparatu nema svrhe...
Retro0000
Posts: 130
Joined: 01/05/2021 11:36

#6 Re: Dolce Gusto povoljnan i dobar kafe aparat.

Post by Retro0000 »

anex wrote: 02/04/2023 19:10
Retro0000 wrote: 02/04/2023 18:02 Vidio sam u trgovinama u mome gradu dovoljno vrsta dolce gusto kapsula i ja još nemam jednu kafe mašinu u kući za takvu namjenu i htio bih znati je li neko od vas kupio već jedan jeftini kafe aparat sa kojim je zadovoljan i koji nema puno smetnji na sebi da se isplati kupiti i može ga preporučiti drugim osobama?
Promjeni naziv teme u "Kafe aparati - o svemu"
Jer samo pisati o jednom aparatu nema svrhe...
Ja sam mislio da ima više od jedne vrste kafe aparata za te kapsule koje se mogu kupiti u trgovinama jer kada sam guglao našao sam više od jedne. Jesam li ja slabo informiran ili su ovo sada isti kafe aparati?
https://electronic.ba/proizvod/67429/ap ... fe-aparati
https://www.dstore.ba/aparat-za-kafu-do ... E0QAvD_BwE
https://megashop.ba/dolce-gusto-edg-250-jovia.html
Ne mislim praviti reklamu za njiha nego samo saznati jesu li to svi isti modeli i svi isto dobri?
User avatar
alica.k
Posts: 8781
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#7 Re: Dolce Gusto povoljnan i dobar kafe aparat.

Post by alica.k »

Svi su manje vise slicni. Ubacis kapsulu i pritisnes dugme.

Meni se ta kafa ne svidja, al ukusi su razliciti.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#8 Re: Dolce Gusto povoljnan i dobar kafe aparat.

Post by Euphoria »

Kupila danas, meni je super.
Zna li neko gdje se u Sa mogu kupiti trajne kapsule tj da mogu ja staviti u nju kafu koju zelim?
User avatar
Altsa
Posts: 7384
Joined: 19/03/2004 18:31

#9 Re: Dolce Gusto povoljnan i dobar kafe aparat.

Post by Altsa »

Ali_G wrote: 02/04/2023 18:04 Dolce gusto je solidan aparat. Kapsule dostupne svuda, relativno pristupacne, dosta izbora. Ne znam gdje zivis, ali u Sa budu akcije i na 50% popusta pojedini modeli. Mana mu je sto se brzo zacepi zbog kamenca pa se mora nositi na servis.
kakav servis. ja sam cistim ne treba nikakav servis.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66975
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10 Re: Dolce Gusto povoljnan i dobar kafe aparat.

Post by _BataZiv_0809 »

Bitno je da bude automatski, tj. da sam dozira vodu, i vrlo jr solidan aparat.

Meni su ukusi dosta slicni, mada rokam od 8 do 11 jacinu, pa je to mozda razlog. Ukusi kafe sa mlijekom imaju smek mlijeka u prahu pa nisu moj favorit.

Probao i Segafredo i Starbucks i Barcaffe kapsule, sve mi je u pet deka. Ko voli espreso iz aparata ovo je taman izbor.

I sto je voda u aparatu vise ustajala to bolji ukus barem meni :shock:
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#11 Re: Dolce Gusto povoljnan i dobar kafe aparat.

Post by Euphoria »

Gdje kupujete kapsule, da ima dobar izbor?
User avatar
nivla
Posts: 4310
Joined: 12/01/2008 23:44

#12 Re: Dolce Gusto povoljnan i dobar kafe aparat.

Post by nivla »

kupujem original kad su na akciji, jer sve zamjensko sto sam probao nije nista valjalo i bilo priblizno kvaliteti originala
probao barcaffe, lavazza, segafredo,neka noname talijanska, cafe vergnano itd i nijedna nije bila o ono sto dodje od nescaffe
kupio i ono cudo za punjenje i to je tek smece jer ne napravi kako treba kafu, ukratko cekas akciju i kupis koja ti nescafe odgovara u odgovarajucoj kolicini
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 11028
Joined: 27/04/2021 22:52

#13 Re: Dolce Gusto povoljnan i dobar kafe aparat.

Post by tramvajtrojka »

_BataZiv_0809 wrote: 09/10/2023 09:33 Bitno je da bude automatski, tj. da sam dozira vodu, i vrlo jr solidan aparat.

Meni su ukusi dosta slicni, mada rokam od 8 do 11 jacinu, pa je to mozda razlog. Ukusi kafe sa mlijekom imaju smek mlijeka u prahu pa nisu moj favorit.

Probao i Segafredo i Starbucks i Barcaffe kapsule, sve mi je u pet deka. Ko voli espreso iz aparata ovo je taman izbor.

I sto je voda u aparatu vise ustajala to bolji ukus barem meni :shock:
najgora je voda iz flase kad je stavis u aparat jebo miljacku kako ona ustajana bude

Image
Image
Image

Ja vec nekoliko godina tchibo rokam, oni imaju za ove pare okay kafu, najvise je iz beca nabavljam tamo uvijek imaju dobre akcije ovih kafa, kad zbrojim nekih 140 kapsula na akciji mi je doslo oko pedesetak maraka u septembru u Beču
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66975
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14 Re: Dolce Gusto povoljnan i dobar kafe aparat.

Post by _BataZiv_0809 »

Ima li ovo kod nas uzet
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 11028
Joined: 27/04/2021 22:52

#15 Re: Dolce Gusto povoljnan i dobar kafe aparat.

Post by tramvajtrojka »

_BataZiv_0809 wrote: 09/10/2023 22:05 Ima li ovo kod nas uzet
nema a nije kompatibilan sa dolce gusto aparatima, to kad se bosnjo prije nekoliko godina zaleti na angebotu u Austriji :lol: :lol: :mrgreen: , al im je kafa ista kao kod ostalih proizvođača

Image

a soljice su iz madame coco iz SCC-a, i sta god da radis nemoj voditi svolju ljepsu polovinu ja usao kad je bilo sve 50% snizeno pet glava potrošio suza mi kanula u one serpe i tave i gluposti za stan, al eto sad sam Fancy kad pijem kafu u sest ujutro :mrgreen: ko debil sam kroz citav scc nosio tepih :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66975
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#16 Re: Dolce Gusto povoljnan i dobar kafe aparat.

Post by _BataZiv_0809 »

:lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11134
Joined: 10/03/2022 22:16

#17 Re: Dolce Gusto povoljnan i dobar kafe aparat.

Post by ZoomZoomKiwi »

Ja imam infinissimu i predobra je, doduše nije automatska al’ šta fali. Platio je u MediaMarktu u Beču kad je tek predstavljena 28€, presmiješno.

Kafe nabavljam na austrijskom Dolce-gusto web shopu, pa mi to sestra šalje vamo :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 41045
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#18 Re: Dolce Gusto povoljnan i dobar kafe aparat.

Post by konektovan »

Euphoria wrote: 09/10/2023 21:43 Gdje kupujete kapsule, da ima dobar izbor?
www.kafekapsulica.ba
User avatar
eltroxin
Posts: 2073
Joined: 30/08/2009 23:35

#19 Re: Dolce Gusto povoljnan i dobar kafe aparat.

Post by eltroxin »

Daj ljudi promjenite naslov teme, kakva crna kafa.
Od ovih “napitaka” je gora samo nescafe.
Post Reply