Doktori u politici

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
MoodSwingeR

Doktori u politici

Post by MoodSwingeR » 08/05/2007 06:18

Sa glupošću koju, zadnjih sedmica, nesmiljeno pokazuju bosanskohercegovački liječnici, može se mjeriti još jedino njihovo samoljublje i, u slučaju manjine, njihova posvećenost struci. Nesmotreno pokrenuti trajni štrajk i tako protiv sebe okrenuti cjelokupnu bosanskohercegovačku javnost, pa se, potom, pitati ‘šta dalje?’ i pozivati na okupljanja i prosvjede u svrhu ostvarivanja svojih prava i zahtjeva, mogu samo potpune političke neznalice.

Ovo jako čudi, s obzirom na čudnovati vez okolnosti, koje su na našim prostorima ispreplele zdravstvo i politiku. Kako se doktorima, dakle, omaklo nešto ovakvo? Vrlo jednostavno. Kad im se ukazala prilika, vrli su doktori u svom političkom angažmanu počeli tabiriti isključivo visoku politiku, natječući se za kojekakve portfelje i urede sa debelo tapaciranim foteljama, umjesto da se bave zdravstvenom politikom.

No, odakle taj fenomen doktora u politici, na našim prostorima tako raširen, a nikada posve objašnjen?

>>PROČITAJ ČITAV TEKST<<

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 08/05/2007 08:25

Mate Granic, Andrija Herbrang ...

Vingo

Post by Vingo » 08/05/2007 08:54

Ljekari u politici...Jer doktori su haman svi

Moji favoriti - Rusmir Mesihovic....i nikad zaboravljena Amila Alikadic Husovic :D

Fox Mulder

Post by Fox Mulder » 08/05/2007 10:54

Sali Berisha je također ljekar-kardiolog. Inače malo koji je od njih doktor nauka. Većina ih nisu doktori već liječnici. Nezakonito sa 7. stepenom stručne spreme, poslije završenog fakulteta, potpisuju se sa titulom dr. To sve treba otjerati na optuženičku klupu, jer se lažno predstavljaju. Još kad u tisku vidite ono da Dr. XY brani magistarsku disertaciju... Kako doktor nauka može braniti magistrat. To je u normalnom svijeti nemoguće, ali mi smo endemi svakom pogledu. Valjda mr. brani doktorku disertaciju. :x
Da su oni dobri i uspješni u struci, ne bi oni išli u politiku, a još što se vole hvaliti, pogotovo ovi mlađi, ženskice i mladi jebivjetri...

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 08/05/2007 11:14

nemoj mi sad tu nekih predrasuda :D

eto Sanko Mesihovic je docent, sef tima za transplantaciju jetre u Sarajevu, poslanik SDP-a koji zna sa novinarima koji ruzno pogledaju lijepog Zlaju, vrlo lijepo pjeva i zabavne i narodne, dobro se oblaci, sjajno izgleda ... :D a medicinu zavrsio sjedeci kod Mustafe u SOS-u i zato mojne suplje ... :D

Vingo

Post by Vingo » 08/05/2007 11:20

basta sljezove boje wrote:nemoj mi sad tu nekih predrasuda :D

eto Sanko Mesihovic je docent, sef tima za transplantaciju jetre u Sarajevu, poslanik SDP-a koji zna sa novinarima koji ruzno pogledaju lijepog Zlaju, vrlo lijepo pjeva i zabavne i narodne, dobro se oblaci, sjajno izgleda ... :D a medicinu zavrsio sjedeci kod Mustafe u SOS-u i zato mojne suplje ... :D

Misliiiiiiiiim....stvarno...... :-)

zlatan01

Post by zlatan01 » 08/05/2007 15:12

basta sljezove boje wrote:nemoj mi sad tu nekih predrasuda :D

Mesihovic? A da mu Munir nije babo/tata?

MoodSwingeR

Mene zanima da li neko ima svoje misljenje o tome...

Post by MoodSwingeR » 09/05/2007 03:02

...odakle na našim prostorima toliko doktora koji se bave politikom?

I da li neko ima nešto reći/dodati nakon pročitanog teksta?

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 09/05/2007 08:07

jest Zlatane, Munir mu je babo. Ne znam je li on posluzio kao inspiracija za "Guzonjinog sina" od Pusenja, ali ima slicnosti :D

Dezze

Re: Mene zanima da li neko ima svoje misljenje o tome...

Post by Dezze » 09/05/2007 19:14

MoodSwingeR wrote:...odakle na našim prostorima toliko doktora koji se bave politikom?

I da li neko ima nešto reći/dodati nakon pročitanog teksta?

Ja bih rekao da se odgovor na prvo pitanje krije u tvom (ili cijem vec) tekstu. Doktori su uvijek bili, jesu i bice (u svim drustvima) pripadnici vise drustvene klase. Prema tome, ako nisu sujetni, to postaju nakon odredjenog provedenog perioda u struci-medicini. E sad, posto kod nas doktori imaju mizerne plate (mislim na oficijelne plate, ne na "ispodstolne") i nista se ne pitaju, ljudi odlucili da se upetljaju u politiku jer vide da je trenutno to kljucna "masa ljudi" u drzavi. Jedino tu mogu zadovoljiti svoju sujetu..... a dodatna lova nikad nije problem :)

Medjutim, ja mislim da je to sve bull's hit. Mislim da se svako svojim poslom treba baviti, tj. onim za sta je obucen. Pa OK mi je i da se ljudi iz oblasti bave istim poslovima (npr. ljudi koji su studirali drustvene nauke mogu se baviti odredjenim poslovima-politika, itd.) Ali da ljekar ode u politiku i k tome jos postane ministar za komunikacije itd. E to je fakat nonsens! Doslovno! :x

I onda imaju muda da kazu da im nije do fotelje..... :lol:

DONY

Post by DONY » 09/05/2007 21:51

Fox Mulder wrote:Sali Berisha je također ljekar-kardiolog. Inače malo koji je od njih doktor nauka. Većina ih nisu doktori već liječnici. Nezakonito sa 7. stepenom stručne spreme, poslije zavr�enog fakulteta, potpisuju se sa titulom dr. To sve treba otjerati na optu�eničku klupu, jer se la�no predstavljaju. Jo� kad u tisku vidite ono da Dr. XY brani magistarsku disertaciju... Kako doktor nauka mo�e braniti magistrat. To je u normalnom svijeti nemoguće, ali mi smo endemi svakom pogledu. Valjda mr. brani doktorku disertaciju. :x
Da su oni dobri i uspješni u struci, ne bi oni išli u politiku, a još što se vole hvaliti, pogotovo ovi mlađi, ženskice i mladi jebivjetri...

:thumbup: :thumbup:

MoodSwingeR

Post by MoodSwingeR » 10/05/2007 18:38

Sa dolaskom devedesetih, prvo su doktori masovno prebjegli iz medicine u politiku. Potom su, mahom zbog njihovih odluka i spašavajući živu glavu, za njima morali bježati i južnoslavenski narodi. Ali ne iz profesije u profesiju, već iz jedne u drugu, pa dalje, u treće države. U sveopćem urušavanju ljudskih vrijednosti i ljudskih života koje je uslijedilo, mogla se nazrijeti samo jedna svijetla tačka - nada da će, odlaskom onih koji tamo nikad nisu ni spadali, medicina u novonastalim državama konačno ostati u rukama onih koji će se baviti isključivo njome. Nažalost, ni to se nije desilo. Zašto?

>>PROČITAJ DRUGI DIO TEKSTA<<

Post Reply