Dokaz ustaske agresije

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
mr__bosnjak

#1 Dokaz ustaske agresije

Post by mr__bosnjak » 06/05/2006 15:52

HRVATSKA JE NA BiH IZVRŠILA NAPAD

U pismu koje je američki advokat Majkl Karnavas (Michael Karnavas), branilac Jadranka Prlića pred Haškim tribunalom, uputio Ministarstvu pravosuđa Republike Hrvatske nedvojbeno se ta zemlja prepoznaje kao agresor na BiH.
Zapravo, Karnavas Ministarstvu pravosuđa samo prenosi dijelove iz opširne optužnice Tužilaštva Haškog tribunala protiv Prlića i ostalih.

Utvrđivanje istine

- Tužilaštvo Tribunala čak nema namjeru posebno dokazivati da je sukob imao međunarodne razmjere jer smatra da je direktna intervencija Hrvatske u oružanom hrvatsko-muslimanskom (ispravno: bosanskom, com.ed.) sukobu potvrđena u dosadašnjim predmetima pred ovim tribunalom - kaže se u Karnavasovom pismu.
On izvještava Ministarstvo pravosuđa kako "postojanje projekta velike Hrvatske i široke sistematske operacije da se on provede - na počinjenju zločina etničkog čišćenja - pokazuju da je Hrvatska imala punu kontrolu nad aparatom Herceg-Bosne, odnosno HVO-a".
Karnavas sa dijelovima optužnice protiv Prlića i ostalih izvještava Vladu Hrvatske ne da bi se ta država branila od tvrdnji Tužilaštva Tribunala da je počinila agresiju na BiH, nego da bi osigurala svu potrebnu pomoć kako bi on mogao adekvatno braniti svoga klijenta.
- Optuženi kao pojedinac i njegov braniteljski tim nije u stanju adekvatno odgovoriti na navode Tužilaštva bez suradnje države Hrvatske koja se izravno optužuje u do sada najtežem slučaju koji se vodi pred Međunarodnim sudom u Hagu. Republika Hrvatska ima, naravno, suvereno pravo da odluči da se ne brani i da prihvati sve navode Tužilaštva što je, uglavnom, činila i do sada premda se javnosti pokušava prikazati drugačije nastojanje - konstatira u svom pismu Prlićev advokat Karnavas.
On od Hrvatske ne zahtijeva da išta mijenja u svom odnosu prema navodima iz haške optužnice protiv Prlića, a koji se direktno odnose na vlasti zvaničnog Zagreba, ali zahtijeva da "Hrvatska pomogne u utvrđivanju istine".

Ratne godine

Po njemu, Hrvatska bi njegovom timu koji brani Prlića trebala dostaviti ekspertize o događanjima iz prvih ratnih godina u BiH. Posebno kada je riječ o ulozi i sudjelovanju Republike Hrvatske i njenih snaga u BiH, zatim cjelovitu analizu svih predsjedničkih (Tuđmanovih) transkripata, potom analizu diplomatskih odnosa Hrvatske i BiH, analizu kretanja izbjeglica 1992. i 1993. godine...
Koliko je javnosti poznato, zvanični Zagreb nije ništa učinio kako bi udovoljio zahtjevu, odnosno molbi advokata Jadranka Prlića. A on je pismo uputio prije nekoliko mjeseci još dok je ministrica pravosuđa bila Vesna Škare-Ožbolt. Taj dopis sada u ladici ima ministrica Ana Lovrin.

Udruženi zločinački poduhvat

- U optužnici Tužilaštva Haškog tribunala protiv Prlića, uz najviše dužnosnike Hrvatske - predsjednika Tuđmana, ministra odbrane Gojka Šuška, načelnika Glavnog stožera Hrvatske vojske Janka Bobetka - kao članovi udruženog zločinačkog poduhvata navode se i različiti članovi vojnih formacija, policije, sigurnosnih službi Hrvatske... Navodi se, također, da je teritorijalni cilj udruženog zločinačkog poduhvata bio uspostava hrvatske teritorije u granicama Banovine Hrvatske, teritorijalnog entiteta koji je postojao od 1939. do 1941. godine - kaže se u pismu Prlićevog advokata Karnavasa upućenog Ministarstvu pravosuđa Hrvatske. (Avaz - H. ORAHOVAC)

Kad njihov vlastit advokat to govori neki Bosanci pricaju o "tragicnom bosnjacko-hrvatskom sukobu". A sta da nazeovemo onaj drugi "tragicni bosnjacko-srpski sukob". Radilo se o agresiji i odbrani dvije suverene drzave. Ali naravno ovo zvuci kao "nacionalizam" pa ce i ova tema bit ignorisana.

rajvosa4ever

Post by rajvosa4ever » 06/05/2006 16:06

Znamo mi to i bez njihovih analiza i zakljucaka...

lafo_mamone

Post by lafo_mamone » 12/05/2006 10:48

ne mora amerikanac nama govoriti da su hrvati izrsili agresiju to svaki bosnjak vrlo dobro zna a kad akoBOGda scg dobijemo na sudu onda lagano preci na hrvate i nijh mlatnuti

Ghost Face

Post by Ghost Face » 03/08/2006 19:39

lafo_mamone wrote:ne mora amerikanac nama govoriti da su hrvati izrsili agresiju to svaki bosnjak vrlo dobro zna a kad akoBOGda scg dobijemo na sudu onda lagano preci na hrvate i nijh mlatnuti
:x :x dao Bog da gorili u paklu svi koji serete po Hrvatskoj

DONY

Post by DONY » 03/08/2006 19:54

Kad Croation dodju na red da plate odstetu za opljackanu i porusenu Bosnu,nece im pomoci prihod od turizma za narednih 1000 godina. :bih:

DONY

Post by DONY » 03/08/2006 19:57

Ghost Face- bez lica- tvoji cukum -unuci ce placati :lol: :lol:

DONY

Post by DONY » 03/08/2006 20:01

A mozda i nece,mozemo kompenzirati placanje, posto necete imati para za Dubrovnik,Split i mozda dio Zagreba :lol:

[email protected]

Post by [email protected] » 03/08/2006 20:01

Nisu nam potrebni nikakvi dokazi i potvrde, to mi znamo i bez njih.

Ghost Face

Post by Ghost Face » 03/08/2006 20:07

Nabijem vas sve na kurac. Mežete nam samo popušiti i ništa drugo.
Tu znate srati,a gdje ste bili za vrijeme rata???? U Njemačkj.o

BAN!!!

Admin.

sveu16

Post by sveu16 » 03/08/2006 20:09

Primitivna bagra ('mr_bosnjak') se i dalje koristi uvredljivim izrazima za cijele narode.
Ove su ozbiljne teme koje treba ostaviti sudovima; i samo odmaze da se njima bave polupismeni barbari.
Last edited by sveu16 on 03/08/2006 20:12, edited 1 time in total.

Ghost Face

Post by Ghost Face » 03/08/2006 20:11

DONY wrote:Kad Croation dodju na red da plate odstetu za opljackanu i porusenu Bosnu,nece im pomoci prihod od turizma za narednih 1000 godina. :bih:
Vaša cijela zemlja ne vrijedi koliki je nama godišnji prihod od turizma. A možda čete se i vi obogatiti s vašim "piramidama" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

DONY

Post by DONY » 03/08/2006 20:11

Ghost Face,mozemo mi ipak uzeti Jadran na koristenje narednih 200 godina a za razliku ce mo se dogovoriti :-) :-)

Helem

Post by Helem » 03/08/2006 20:34

U Haskom tribunalu otkriveno pismo nekadasnjeg britanskog premijera Dzona Mejdzora ministru spoljnih poslova Daglasu Herdu, u kojem stoji:

Unistimo Bosnu kao islamsku drzavu

Velika Britanija je podrzavala raspad Bosne i Hercegovine pocetkom 90-tih i zalagala se da se po svaku cijenu izbegne stvaranje muslimanske drzave na Balkanu!
Ovo je sustina pisma koje je pocetkom ovog mjeseca uvrsteno u sudske spise Haskog tribunala, u sudjenju sestorici Hrvata koje tuzilastvo tereti za navodne ratne zlocine pocinjene u BiH. Pismo je nekadasnji britanski premijer Dzon Mejdzor 2. maja 1993. uputio tadasnjem ministru spoljnih poslova Daglasu Herdu.
„Dragi Daglase“, stoji u pismu, „Hvala Vam na iscrpnom izjvestaju o situaciji u BiH. Prvo, mi ne pristajemo, ni sad ni u buducnosti, da naoruzavamo ili obucavamo muslimane u BiH vojnom tehnikom. Drugo, nastavicemo da pomazemo nametanje i prisilno vrsenje embarga UN. U tu svrhu, i do konacnog rjesenja situacije na terenu, to jest do raspada BiH i njenog unistenja kao moguce islamske drzave unutar Evrope, koja se nece tolerisati, nastavicemo da slijedimo takvu politiku.
Trece, dok se situacija u bivsoj Jugoslaviji ne rijesi, moramo po svaku cijenu da osiguramo da se ne dopusti nijednoj muslimanskoj drzavi nikakav uticaj na politicke akcije Zapada u tom podrucju, posebno ne Turskoj. Zato je potrebno nastaviti sa sprovodjenjem Vens-Ovenovog plana, da bi se odlozila svaka takva moguca akcija dok BiH ne prestane da postoji kao drzava sposobna za zivot, i dok njeno muslimansko stanovnistvo ne bude potpuno uklonjeno sa tog podrucja!
Mada se to moze ciniti kao tvrda politika, moram insistirati kod Vas i onih koji stvaraju politiku u Ministarstvu spoljnih poslova i vojnim snagama, da je to, u stvari, realna politika, koja je u najboljem interesu stabilne Evrope.
Ako Zapad ne spasi muslimane, oni muslimani na Zapadu potpuno su bespomocni da nam se odupru, jer mi kontrolisemo njihove vlade. Vazno je da svi imamo ujedinjen front prema onima u parlamentu i zemlji koji imaju drugacije glediste, narocito posle snaznog napada bivse premijerke na takvu politiku. Ocekujem da se svi koji sluze ovoj vladi pokore kabinetskoj odgovornosti. Iskreno Vas Dzon Mejdzor.“

Bivsi predsjednik hrvatske vlade Josip Manolic svjedocio je pred Tribunalom da je to pismo pokojni predsednik Hrvatske Franjo Tudjman procitao na sastanku drzavnog vrha RH 2. jula 1993, objasnjavajuci da hrvatske snage imaju podrsku u borbi protiv vojske Alije Izetbegovica. Mada je zvanicni London demantovao autenticnost pisma, odbrana optuzenih Hrvata uspjela je da ono kao zvanicni dokaz udje u postupak

dalmatinka
Been thanked: 1 time

Post by dalmatinka » 04/08/2006 08:45

DONY wrote:Ghost Face- bez lica- tvoji cukum -unuci ce placati :lol: :lol:
Ne zaboravi najprije napraviti kompenzaciju za sve BH izbjeglice koje smo u to vrijeme hranili po svojim hotelima, a za razliku se slažem - pošteno je platiti je, ali ne za cijelu Bosnu. Imali ste vi i drugog agresora. :-) :-) :-)

Helem

Post by Helem » 04/08/2006 08:49

Priznajte i vi i ne morate platiti,neka vam ostane ta razlika.

dalmatinka
Been thanked: 1 time

Post by dalmatinka » 04/08/2006 08:52

Helem wrote:Priznajte i vi i ne morate platiti,neka vam ostane ta razlika.
Ja ti to priznajem od samog početka, ali što ti koristi moje priznanje kad nemam nikakvog utjecaja ni na što. Sorry :(

Helem

Post by Helem » 04/08/2006 09:01

Ima i te kako,to ne vole cuti mnogi ,isto kao da im oci vadis.

vaginalna_manipulacija

Post by vaginalna_manipulacija » 04/08/2006 15:39

Da vas te iste ustase ne naoruzase pocetkom rata kad ste govorili 'nije ovo nas rat' imali biste 'Srebrenica' i prije.

Da vam ne bi tih istih ustasa imali biste drugu Srebrenicu u Bihacu i citavoj zapadnoj Bosni.

I da te opet iste ustase ne dadose smjestaj i prolaz moru izbjeglica kroz Hrvatsku imali biste itekako jos 'Srebrenica'.

I da...

I dan danas 15% Hrvata vam puni federalni budzet 70%.

Sram neka vas bude!

DONY

Post by DONY » 04/08/2006 16:14

Vaginalna,puno se uzbudjujes,budi dobra,kao sto rece Helem mozda vam oprostimo onu razliku,ali 200 godina koristenja Jadrana,nema oprastanja. :-)

semso poplava

Post by semso poplava » 04/08/2006 16:16

Ghost Face wrote:Nabijem vas sve na kurac. Mežete nam samo popušiti i ništa drugo..
ako ovo nije za ban-a ne znam sta je onda... :(

Haloooo moderatoriiiii

ili to tako treba

"forum internazionale"

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 04/08/2006 16:19

vaginalna_manipulacija wrote:Da vas te iste ustase ne naoruzase pocetkom rata kad ste govorili 'nije ovo nas rat' imali biste 'Srebrenica' i prije.

Da vam ne bi tih istih ustasa imali biste drugu Srebrenicu u Bihacu i citavoj zapadnoj Bosni.

I da te opet iste ustase ne dadose smjestaj i prolaz moru izbjeglica kroz Hrvatsku imali biste itekako jos 'Srebrenica'.

I da...

I dan danas 15% Hrvata vam puni federalni budzet 70%.

Sram neka vas bude!
Islamske zemlje su naoruzale BiH, a to naoruzanje je islo preko Hrvatske, od toga ustase su uzimale 90%, a nama prosljedjivali 10%.

Pljacka, ocigledna :x

Da nije bilo ustaskog noza u ledja, Srebrenica se ne bi ni dogodila, a ne bi ni Posavina, ali kako Manolic posvjedoci u Haagu, Tudjman i Susak su sve fino sa Slobodom dogovorili...

Najlicemjernija politika, javno se zalagati za suverenu BiH, a ciniti sve da se BiH podjeli, da se napravi Herceg-Bosnu sa koncentracionim logorima i da se krscanstvo zastiti od islama :-)

Itekako cete doci nared sa odstetom, samo korak po korak...

virus935

#22 he he tema je za peticu nema šta

Post by virus935 » 04/08/2006 16:37

Ponekad se uhvatim u razmišljanju da sve teme nisu ovdje izišle iz glava ljudi koji su se potpisali kao autori. Odgovori na teme su također simptomatični , čak bih rekao predizborni . Ja sam čitav rat ratovao i kad vidim kako neki ovdje licitiraju ratom sav se naježim. Prvo hvala R.Hrvatskoj na pomoći koju cijenimo mi borci Unsko-Sanskog kantona. Istina se ne može sakriti. Ni Hrvatska ne treba kriti da smo mi oslobodili gotovo trećinu njene okupirane teritorije, a ja kao neposredni svjedok i učesnik to dobro znam. Moj je vod prvi ušao u Nacionalni park Plitvice. Dakle na ovom terenu je pomoć bila obostrana. Zločinci koji su počinili zločine na bilo kojoj strani srpskoj,hrvatskoj ili bošnjačkoj treba da budu ne suđeni nego streljani. Ako se dokaže na sudu da je neka država kriva za nešto što se dogodilo u drugoj državi neka za to također plati odštetu. Znam da je svima onima koji su ratu izgubili nekog teško ovo ovako gledati.
Nemojte mi zamjeriti ,nisam skrenuo sa teme ali ovakav uvod je bio potreban zbog onog što ću sad reći.
Nije me više briga ko je koga i zašto napao. Svi koji se međusobno vrijeđate bez veze niste uredu. JA SAMO HOĆU DA ŽIVIM NORMALNO,DA RADIM,DA ZARAĐUJEM I DA U ŽIVOTU NEŠTO KORISNO NAPRAVIM,A TO NE MOGU U OVAKVOM OKRUŽENJU. U DRŽAVI KOJA JE OKUPIRANA I KOJA JE EKONOMSKA KOLONIJA, U KOJOJ SE NE POŠTUJE NI MINIMUM LJUDSKIH PRAVA MI SE SVAĐAMO OKO TOG KO JE POČEO RAT. TO TREBA NAŠIM VLADARIMA ,ZAVAĐEN NAROD I ZAVAĐENI TOROVI KOJI SE KAO U ONOJ ANTOLOGIJSKOJ SCENI U FILMU "NIČIJA ZEMLA" SVAĐAJU KO JE POČEO RAT.

Grom iz vedra neba

#23 Re: he he tema je za peticu nema šta

Post by Grom iz vedra neba » 04/08/2006 16:45

virus935 wrote:Ponekad se uhvatim u razmišljanju da sve teme nisu ovdje izišle iz glava ljudi koji su se potpisali kao autori. Odgovori na teme su također simptomatični , čak bih rekao predizborni . Ja sam čitav rat ratovao i kad vidim kako neki ovdje licitiraju ratom sav se naježim. Prvo hvala R.Hrvatskoj na pomoći koju cijenimo mi borci Unsko-Sanskog kantona. Istina se ne može sakriti. Ni Hrvatska ne treba kriti da smo mi oslobodili gotovo trećinu njene okupirane teritorije, a ja kao neposredni svjedok i učesnik to dobro znam. Moj je vod prvi ušao u Nacionalni park Plitvice. Dakle na ovom terenu je pomoć bila obostrana. Zločinci koji su počinili zločine na bilo kojoj strani srpskoj,hrvatskoj ili bošnjačkoj treba da budu ne suđeni nego streljani. Ako se dokaže na sudu da je neka država kriva za nešto što se dogodilo u drugoj državi neka za to također plati odštetu. Znam da je svima onima koji su ratu izgubili nekog teško ovo ovako gledati.
Nemojte mi zamjeriti ,nisam skrenuo sa teme ali ovakav uvod je bio potreban zbog onog što ću sad reći.
Nije me više briga ko je koga i zašto napao. Svi koji se međusobno vrijeđate bez veze niste uredu. JA SAMO HOĆU DA ŽIVIM NORMALNO,DA RADIM,DA ZARAĐUJEM I DA U ŽIVOTU NEŠTO KORISNO NAPRAVIM,A TO NE MOGU U OVAKVOM OKRUŽENJU. U DRŽAVI KOJA JE OKUPIRANA I KOJA JE EKONOMSKA KOLONIJA, U KOJOJ SE NE POŠTUJE NI MINIMUM LJUDSKIH PRAVA MI SE SVAĐAMO OKO TOG KO JE POČEO RAT. TO TREBA NAŠIM VLADARIMA ,ZAVAĐEN NAROD I ZAVAĐENI TOROVI KOJI SE KAO U ONOJ ANTOLOGIJSKOJ SCENI U FILMU "NIČIJA ZEMLA" SVAĐAJU KO JE POČEO RAT.
Istina je preduslov za normalan zivot. Istina i pravda. Ukoliko ne zelimo da nam se ponovo desi Dretelj ili Srebrenica ili Posavina.

Istina je jasna kao dan, cijeli tok rata je odredjen u Karadjordjevu, tek nakon medjunarodnih pritisaka, neocekivanog otpora Armije, i nakon americkog ultimatuma Tudjmanu, desila se promjena u hrvatskoj politici.

Da li treba zazmiriti nad ovom istinom?! I ja zelim da zivim normalno, ali necu da mi djeca uce tri historije u skoli, hocu samo jednu, jer ce u protivnom postati nenormalni ljudi koji ce se ponovo poubijat za 50 godina.

Inace, ovo gore receno je dokazano u tri ili cetiri presude u Haagu, slucajevi Blaskic, Kordic, Cerkez i Tuta-Stela.

virus935

#24 pun pohodak

Post by virus935 » 04/08/2006 17:01

Moram reći da si pogodio mene u srž mog pojmanja stvari. Samo jedno još da kažem ISTINA ĆE ISPLIVATI I PRAVDA ĆE POBJEDITI. A treba znati da postoje redovni sudovi, i institucije koje se tim bave. Ja ne želim mrziti niti okrivljivati cijele narode krivci imaju ime i prezime. Neka za svoje djela odgovaraju. Zašto forum koristiti za napade na druge narode koji žive u regionu. Ovdje treba da se uspostavljaju veze jer ja sam se borio za jednu, za jedinu BiH koja je domovina svih njenih građana.

rajvosa^

Post by rajvosa^ » 04/08/2006 23:54

Hrvatska ustase...
Srbija cetnici
Bosna ?

Mislim kad se vec prozivate i kad ste utemeljili karakteristiku naroda okolo, de ba nadji sta i za Bosnu. Ili smo mi med i mlijeko. Papanski je samo naslov ovog posta, a da ne govorim o mr_bosnjak i njegovim huskackim clancima. Ili mozda da zvrcnem jarana muslimana, pa nek on objasni kako je izvrsio "ustaski" napad na BiH dok je bio u HR vojsci.

Mozda malo da ogranicite prozivke (kao sto neki ovdje kazu, imaju krvci imena i prezimena), a ne zvati sviju ustase ili cetnici. Mada ima dosta djecurlije koja pojma nemaju o zivotu ali eto njima sega zvati nekog ustasom ili cetnikom. Dokaz ovaj levat Ghost Face i nacin diskusije...

Post Reply