dojenje na javnom mjestu, da, ne??

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
HiBreeD

#1 dojenje na javnom mjestu, da, ne??

Post by HiBreeD » 22/08/2007 23:15

Da li ste za da ili ste za ne???
razlozi za i protiv...izvolite
Last edited by HiBreeD on 23/08/2007 02:27, edited 1 time in total.

pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

Post by pape » 22/08/2007 23:26

:-) :sax:

karanana

Post by karanana » 22/08/2007 23:40

Ja bi toj velikogradjanki rekao: Zineta, ja sam slijedeci da je malo podojim. Ako jebe ovu drzavu koji k.... dolazi? Valja li Zineta?

ztluhcs
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.

Post by ztluhcs » 22/08/2007 23:41

Bo¹njama je ofiraga ¾ivjeti...

Nego kontam ne¹to, mu¹ki bi mnogo sisa rado vidjeli da ispadnu u kafani a bogme i posisali u kakvom tamnom kutku kafane ali kad su gosti gdje neko drugi sisa istu tu sisu - e to je onda problem...

Just my two cents :)

pjega

Post by pjega » 23/08/2007 00:05

Nisam protiv dojenja na javnom mjestu, ali ipak ocekujem malo ukusa. Meni takodje nema smisla gledati u neciju tudju dudu kakv god ona bila dok je dijete prihvata. Sasvim normalna stvar ali meni ipak intimna. Ima nacina da se to uradi malo ljepse, moze se pokriti, a ovo sam milion puta vidjela. Ili, otici negdje gdje nije toliko prometno i javno mjesto i uraditi to i na miru i u tisini i malo diskretnije.

Meni se cini da je Zineta najveci 'seljak' tu i dobar primjer dijasporasa koji je nesto vidio vani pa sad trubi o navodnoj bosanskoj zaostalosti. :roll:

Amazonka27

Post by Amazonka27 » 23/08/2007 00:05

...
Last edited by Amazonka27 on 28/06/2010 12:36, edited 1 time in total.

kekec

Post by kekec » 23/08/2007 00:21

Nemam nikakve zamjerke na Zinetin postupak.
Da sam bio prisutan, vjerovatno bi se nasmijesio,
jer taj cin predstavlja nesto lijepo, toplo...
"Majka i dijete". Tako to treba posmatrati, a ne kao
nekakav "prljavi, pervezni, nepristojni..." cin.
Onaj ko to tako vidi treba se presabrati i upitati
koliko je on "dobar" ako u dojci koja hrani bebu vidi
sisu npr. Pamele Anderson.

Image

E sada, hajmo malo po Zineti dijasporusi.
Izgleda da je tu problem, a ne u dojenju. :roll: :-)

visby

Post by visby » 23/08/2007 00:27

Svaka cast Zineti.

Leonid Breznjev

Post by Leonid Breznjev » 23/08/2007 00:29

kekec wrote:Nemam nikakve zamjerke na Zinetin postupak.

Image

:thumbup: :thumbup:

Ahmmed

Post by Ahmmed » 23/08/2007 00:31

Image

aferim! :thumbup:

HiBreeD

Post by HiBreeD » 23/08/2007 00:37

karanana wrote:Ja bi toj velikogradjanki rekao: Zineta, ja sam slijedeci da je malo podojim. Ako jebe ovu drzavu koji k.... dolazi? Valja li Zineta?
Drug, nisam mogo od malog na red doc', kazem ti mali se zaccuclo :D ...a Netazi je ucuvana dobro...

Daphna

Post by Daphna » 23/08/2007 00:37

A jbg beba gladna, mora jesti... I bolje što ste gledali taj čin, nego da vam je bebać digao pritisak svojom dernjavom.

Ja sam definitivno za dojenje na javnim mjestima, a ako gostima smeta onda vlasnik objekta neka obezbijedi neki mali prostor za dojenje. Baš kao što neko reče, u svijetu postoje i mjesta gdje svoju bebicu možeš i presvući.

Zamislite šta bi bilo da je Zineta bebi skinula pelenu, pa briši vlažnim maramicama, pa... Eh kakve bi tek tad reakcije bile :? :D

HiBreeD

Post by HiBreeD » 23/08/2007 00:46

Image

Nigdje nit pomenuo, nit mislio da je neko, a ponajmanje ja, imao neke takve primisli, dakle nidje veze...

ovo vezano za sisu Pamele Anderson, opet te moram razocarat, nit je ona ko Pamela, nit su joj sise tol'ke, dakle opet insinuiras nesto na sto nisam pomislio, kamoli rekao...

Ocigledno je da nisi shvatila da sam ja dozivio blagi sok kad sam skontao da ce ona u kafani, ljetnoj basti, nebitno gdje, izvuc svoju dojku pred "hiljadu" dusa i stavit je u usta djetetu...nista ljepse za vidjeti, istina, ali u intimi doma ili na mjestu gdje je takvo sto predvidjeno...pa zar nije normalno i da se ta dojka malo sapere, prebrise ili sta vec prije nego se turi djetetu u usta :?

ma ne znam ni koji vrag pokusavam objasnit, tebi to rega, meni nije i vozdra 8)

kekec

Post by kekec » 23/08/2007 00:55

HiBreeD wrote:
karanana wrote:Ja bi toj velikogradjanki rekao: Zineta, ja sam slijedeci da je malo podojim. Ako jebe ovu drzavu koji k.... dolazi? Valja li Zineta?
Drug, nisam mogo od malog na red doc', kazem ti mali se zaccuclo :D ...a Netazi je ucuvana dobro...
Nemoj mi ni pokusati objasniti.
Sve si rekao u citiranom.
Cak da si to napisao iz zezancije,
ocigledno je da je to bio "neslan"
pokusaj. Bilo kako bilo, nisi ovo trebao
ili smio napisati. Kritikujes Zinetu,
a ti ispadas mnogo gori. :roll:

HiBreeD

Post by HiBreeD » 23/08/2007 00:56

pjega wrote:Nisam protiv dojenja na javnom mjestu, ali ipak ocekujem malo ukusa. Meni takodje nema smisla gledati u neciju tudju dudu kakv god ona bila dok je dijete prihvata. Sasvim normalna stvar ali meni ipak intimna. Ima nacina da se to uradi malo ljepse, moze se pokriti, a ovo sam milion puta vidjela. Ili, otici negdje gdje nije toliko prometno i javno mjesto i uraditi to i na miru i u tisini i malo diskretnije.

Meni se cini da je Zineta najveci 'seljak' tu i dobar primjer dijasporasa koji je nesto vidio vani pa sad trubi o navodnoj bosanskoj zaostalosti. :roll:

ovo mi se svidja, jer je apsolutno tacno ;-)

homo_sapiens

Post by homo_sapiens » 23/08/2007 00:58

HiBreeD wrote:

Image

Nigdje nit pomenuo, nit mislio da je neko, a ponajmanje ja, imao neke takve primisli, dakle nidje veze...

ovo vezano za sisu Pamele Anderson, opet te moram razocarat, nit je ona ko Pamela, nit su joj sise tol'ke, dakle opet insinuiras nesto na sto nisam pomislio, kamoli rekao...

Ocigledno je da nisi shvatila da sam ja dozivio blagi sok kad sam skontao da ce ona u kafani, ljetnoj basti, nebitno gdje, izvuc svoju dojku pred "hiljadu" dusa i stavit je u usta djetetu...nista ljepse za vidjeti, istina, ali u intimi doma ili na mjestu gdje je takvo sto predvidjeno...pa zar nije normalno i da se ta dojka malo sapere, prebrise ili sta vec prije nego se turi djetetu u usta :?

ma ne znam ni koji vrag pokusavam objasnit, tebi to rega, meni nije i vozdra 8)
Primitivno razmišljanje! Ne pokazuje ona dojku, već na sasvim prirodan način hrani dijete. Samo umobolna osoba može gledati njenu dojku kao dojku - sisu, i zamišljati je ovako ili onako. Ne bi me čudilo da je pola muških iz te bašte išlo kasnije u samoću masturbirati! Bolesno.
A ne bi nikom smetalo da je bašta bliže nekoj plaži, i da je žena sjela "u toplesu" ?

HiBreeD

Post by HiBreeD » 23/08/2007 01:03

kekec wrote:
HiBreeD wrote:
Nemoj mi ni pokusati objasniti.
Sve si rekao u citiranom.
Cak da si to napisao iz zezancije,
ocigledno je da je to bio "neslan"
pokusaj. Bilo kako bilo, nisi ovo trebao
ili smio napisati. Kritikujes Zinetu,
a ti ispadas mnogo gori. :roll:
smisao za humor imas ili nemas, neke se stvari jednostavno ne mogu kupiti i nemoj mi molim te moralisati...ok hvala na odgovoru, cijenim tvoje misljenje...zivio sto godina i sretno :zzzz:

ztluhcs

Post by ztluhcs » 23/08/2007 01:06

Ama klasika... Nikom ne smetaju sise, dopiènjaci i polugole ¾ene po gradu (èak naprotiv) ali æe za dojenje i bebu i izbaèenu dojku naæi 100 razloga za¹to je to nemoralno, prljavo, nehigijenski, netaktno i sl a sve bebe radi... Nisam znao da smo nacija beboskrbnika...

®ena doji svoje dijete - njihova stvar... Okreni se i ne gledaj (ako bode oèi - èuvaj ih) isto kao ¹to se veæina okrene i ne gleda raznorazne (neatraktivne) likove po pla¾ama (i komentari¹e kako je to atak na oèi), ali uredno se ne buni kad proðe kakva èvrsta Èehinja...

Nosferatu
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

Post by Nosferatu » 23/08/2007 01:52

Koji si i ti lik, neiskusan. Zena s malim djetetom - a ti je poveo kao da idete na stastanak, na randevu. U najprometniju bastu - bum, uzeo frajko stol u sredini, ni na kraj pameti njemu nije - da ce Zineta raskopcati bluzu ne sto hoce vec sto mora - jer jebe se Zineti da se istope sve boje u spektru kad dijete skikne - a ona pogleda na sat i zna da mu je vrijeme da ruca - dijete ce da ruca, pa da nista prije ni kasnije ne bude i ne ostane isto.

Namjesto da si fino zenu uzeo, nasao skrovitiju bastu neku, kad dodje konobar da se pozali kazes mu fino - sine ti si ovdje da uzlusi koga, a ne da dirigujes gdje ce ko i sta ce sa sisama, kome smeta - neka se digne i ide. Stotine basta. A moze i kod kuce da se navnikne kafu popiti. Kad moze Zineta kod kuce - dojiti dijete hiljade puta, i poprimiti boju plafona, onda moze i kljentela da malo pokazu, kako imaju muda, i kako nisu placi-picke ciji se komfor uzurpira nicim drugim nego dojenjem.

Iskren da budem - meni da je neko ovo rekao, plasim se da bih bio u stanju odvaliti ga stosem, jednim, edukativnim, da pukne koji kapilar u nosu, grlu, oku - pa da vidimo onda - ima li jos ko da mu nesto smeta, ili nema.

Al' opet - to sam ja, i da sam bio sa Zinetom - ne bih otisao dok se nebih svakom kompleksasu majke najebao, i ceif sjebao, a konobaru porucio da cu dolaziti svaki dan - da mu plesku odvalim, dok glupko ne nauci da - nije njegov posao - odredjivati hoce li ko dojiti, hoce li koje novine citati, tv gledati, muziku slusati, ispod pazuha se cesati. Kome to smeta - neka sam - se podigne i dodje - da se pozali. Na licnu odgovornost.

I moguce da je Zineta smetala, ali opet kazem - biti toliko djubre - pa zenu otjerati, iz baste, jer je dojila dijete - to, to je cetnistvo. Ja kad ga prepoznam - postanem sposoban da svasta budalasto nesto uradim. Samo da stavim do znanja drugima - da ne moze sve biti kako oni hoce, i da se ne vrti globus oko njih samih. Kad dodjes na javno mjesto - ono je javno. Nije privatno. Cak i basta na sred ulice - je javno mjesto, dakle - budi spreman da ces na ustrb drugog dio komforta zrtvovati. Ali - najverovatnije se ovdje radi o nekoj djevojci ciji frajer koji joj mrijesti jajnike je pogledao u pravcu nekih sisa, koje ona nema ili je sva jadna iskompleksirana, pa digla se frka, na kraju - od muhe napravise slona. Zbog ovakvih idiota - vecina svijeta koja i ima malu dijecu uopste ni ne ide nikuda. Sto ce - osjecaju se odbacenim, osakacenim, kao da su gubavi. Ko da niko nije bio od nas mali, imao malo dijete, ili planira imati svoje.

HiBreeD

Post by HiBreeD » 23/08/2007 02:21

Nosferatu wrote:Koji si i ti lik, neiskusan. Zena s malim djetetom - a ti je poveo kao da idete na stastanak, na randevu. U najprometniju bastu - bum, uzeo frajko stol u sredini, ni na kraj pameti njemu nije - da ce Zineta raskopcati bluzu ne sto hoce vec sto mora - jer jebe se Zineti da se istope sve boje u spektru kad dijete skikne - a ona pogleda na sat i zna da mu je vrijeme da ruca - dijete ce da ruca, pa da nista prije ni kasnije ne bude i ne ostane isto.

Namjesto da si fino zenu uzeo, nasao skrovitiju bastu neku, kad dodje konobar da se pozali kazes mu fino - sine ti si ovdje da uzlusi koga, a ne da dirigujes gdje ce ko i sta ce sa sisama, kome smeta - neka se digne i ide. Stotine basta. A moze i kod kuce da se navnikne kafu popiti. Kad moze Zineta kod kuce - dojiti dijete hiljade puta, i poprimiti boju plafona, onda moze i kljentela da malo pokazu, kako imaju muda, i kako nisu placi-picke ciji se komfor uzurpira nicim drugim nego dojenjem.

Iskren da budem - meni da je neko ovo rekao, plasim se da bih bio u stanju odvaliti ga stosem, jednim, edukativnim, da pukne koji kapilar u nosu, grlu, oku - pa da vidimo onda - ima li jos ko da mu nesto smeta, ili nema.

Al' opet - to sam ja, i da sam bio sa Zinetom - ne bih otisao dok se nebih svakom kompleksasu majke najebao, i ceif sjebao, a konobaru porucio da cu dolaziti svaki dan - da mu plesku odvalim, dok glupko ne nauci da - nije njegov posao - odredjivati hoce li ko dojiti, hoce li koje novine citati, tv gledati, muziku slusati, ispod pazuha se cesati. Kome to smeta - neka sam - se podigne i dodje - da se pozali. Na licnu odgovornost.

I moguce da je Zineta smetala, ali opet kazem - biti toliko djubre - pa zenu otjerati, iz baste, jer je dojila dijete - to, to je cetnistvo. Ja kad ga prepoznam - postanem sposoban da svasta budalasto nesto uradim. Samo da stavim do znanja drugima - da ne moze sve biti kako oni hoce, i da se ne vrti globus oko njih samih. Kad dodjes na javno mjesto - ono je javno. Nije privatno. Cak i basta na sred ulice - je javno mjesto, dakle - budi spreman da ces na ustrb drugog dio komforta zrtvovati. Ali - najverovatnije se ovdje radi o nekoj djevojci ciji frajer koji joj mrijesti jajnike je pogledao u pravcu nekih sisa, koje ona nema ili je sva jadna iskompleksirana, pa digla se frka, na kraju - od muhe napravise slona. Zbog ovakvih idiota - vecina svijeta koja i ima malu dijecu uopste ni ne ide nikuda. Sto ce - osjecaju se odbacenim, osakacenim, kao da su gubavi. Ko da niko nije bio od nas mali, imao malo dijete, ili planira imati svoje.
Neiskusan, mozda, jesam...rijetko sam kad u doticaju s djecom i priznajem nisam se sjetio da bi ona to dijete mozda mogla podojiti na bilo kojem mjestu...moja nepromisljenost ok, dalje...ovo boldirano ti je nepotrebno u cijelom tvom tekstu, obzirom da ne poznajes situaciju i nije bilo kako si ti sebi zamislio....

ovo ostalo je ono kako bi ti postupio...

cijenim tvoje misljenje...idemo dalje

HiBreeD

Post by HiBreeD » 23/08/2007 02:25

Nego, previse su se neki uznemirili pomenutim slucajem i imam osjecaj da ce se javiti mnogi koji bi mogli bespotrebno da moralisu, sto bi moglo mene da iznervira, stoga zaboravite ovu pricu, a diskusija se moze nastaviti u smjeru onoga kako sam naslov teme kaze:

Dojenje na javnom, mjestu, da ne???

Razlozi za i protiv, suzdrzani i tako to... 8-)

bisvit

#22 dojenje na javnom mjestu

Post by bisvit » 23/08/2007 02:30

pa to ti je isto kada nasi pocnu komentarisati ti dodjes s djetetom a dijete nervozno place ili jednostavno zapitkuje, a cujes iz prikrajka e da je moj kako bi ga slomio ili jest nevaspitan a ona se nacakarila i napucala a dijete joj nevaspitano i slicni nebulozni komentari. jer smo nedorasli i iskompleksirani sve nam je sablaznjavanje jer ako ne zivis po receptu okoline ili ako si drugaciji odmah si nenormalan primitivan napirlitan dijasporac pokondireni (u novije vrijeme) i sta sve ne. a samo mi, sa svojim ustogljenim iskompleksiranim i isfrustriranim pogledom sta ce ko reci i onim nenormalnim osvrtanjem jesmo imali dobar gard,smo kako treba , a da samo mozemo sebe snimati i vidjeti kako je to jadno i smijesno i opterecavajuce zacepili bi svoje primitivne labrnje i gledali malo sire u svijet i kulturu.

pardoncic zbog dugog postica

JohnnyS

Post by JohnnyS » 23/08/2007 02:42

ztluhcs wrote:Ama klasika... Nikom ne smetaju sise, dopičnjaci i polugole žene po gradu (čak naprotiv) ali će za dojenje i bebu i izbačenu dojku naći 100 razloga zašto je to nemoralno, prljavo, nehigijenski, netaktno i sl a sve bebe radi... Nisam znao da smo nacija beboskrbnika...

Žena doji svoje dijete - njihova stvar... Okreni se i ne gledaj (ako bode oči - čuvaj ih) isto kao što se većina okrene i ne gleda raznorazne (neatraktivne) likove po plažama (i komentariše kako je to atak na oči), ali uredno se ne buni kad prođe kakva čvrsta Čehinja...

Mogao sam citirat i nečiji drugi turbo-moralni komentar, ali ovo "okreni se" je presudilo. Neću! Nek makne sisu! Ili dojku (jer to u tom slučaju nije sisa nego dojka). Bilo je komentara da je to prirodna potreba pa je kobajagi dozvoljeno :shock:. Prirodna je potreba i velika nužda, analni otvor bi trebao samo za to postojati, ali se zloupotrebljava poput sise :D, pa bi se svi zgrozili (opravdano) da netko, da 'prostite, sere po gradu... A štetno je trpit... Znači, potreba je i jedno i drugo, ako netko može imat pristojnosti pa ne srat u autobusu ili parku, valjda se i dijete može strpit 5 minuta dok majka ne nadje skrovito mjesto... Ajmo feministkinje, napadajte :D

Bea_Trix
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

Post by Bea_Trix » 23/08/2007 03:03

JohnnyS wrote: Mogao sam citirat i nečiji drugi turbo-moralni komentar
i nasao si ztluhcsov :D nece ti doci feministice, bojim se :D

ztluhcs

Post by ztluhcs » 23/08/2007 09:22

dawn_upon_dawn wrote:
JohnnyS wrote: Mogao sam citirat i neèiji drugi turbo-moralni komentar
i nasao si ztluhcsov :D nece ti doci feministice, bojim se :D
Ko ja turbo morali¹em ili ¹ta li... :roll: :D :D

Post Reply