Dodika proglasiti personom "non grata" u BiH

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Locked
[email protected]
Been thanked: 1 time

Dodika proglasiti personom "non grata" u BiH

Post by [email protected] » 01/06/2007 20:47

Mislim da bi nakon svih njegovih dosadasnjih izjava u vezi Bosne i Hercegovine i njegovog nepriznavanja iste trebalo uraditi ovu stvar. Taj covjek ne treba ovakvoj drzavi, u kojoj se nalazi i njegova republikasrpska, samim time ne treba ni toj svojoj "republici".

RIZVA
Has thanked: 1 time

Post by RIZVA » 01/06/2007 21:02

on je trebao ovu "titulu" davno dobiti

Bosanac_21

Post by Bosanac_21 » 01/06/2007 21:22

Takve kao sto je on nikako ne mogu smisliti jer u danasnje vrijeme isti taj
vodi politiku onih koji su ovu zemlju doveli u situaciju u kojoj jeste, a o agresiji
da se i ne govori. Krajnje je vrijeme da se takvi smaknu sa stolice, on pogotovo
a ima i drugih slicnih njemu na sve tri strane.
Citanjem i gledanjem vijesti i zbivanjima vezanim za BH politiku na momentu
pomislis da je ovo neki cirkus, za*ebancija, Nadreality Show.
Pocnimo od negiranja zrtava rata, pa do navijanja za fudbalske reprezentacije,
a cak i stavljanje veta na nesto sto nije u interesu zemlje za koju taj "radi" ali
jeste u interesu druge, ......
Najzalosnije je to sto taj lik ima podrsku svoje agresijom stvorene rs, jer tamo
taj isti i vedri i oblaci, iako to sve ne ide u prilog "njegovog" naroda, Dodo
zna da mu je iza ledja njegov narod a i vojska koja predstavlja samo njegov
entitet :x Na fotelji sjedi i pitaj Boga koliko ce jos sjediti, razvoj ce ove zemlje
kociti, nastojat ce da samo sprovodi svoj interes - ali naci se nece niko da
sabere 1 i 1, pa da se vidi slicnost njegove politike s politikom ratnih zlocinaca
kao sto su Karadjic, Milosevic, i ostala bratija :roll:

SiSaJuMe

Post by SiSaJuMe » 01/06/2007 21:43

Pored Dodika Ronhila ima jas masa kandidata u cijeloj BIH. Al ko ce naci majmune iscerat.

Mahalac

Post by Mahalac » 01/06/2007 21:49

Mene najviše pogađa bošnjačka naivnost, prosto nevjerovatna glupost kada čujem ćesto u nekim tv emisijama ...
znate ja vas cijenim i poštujem(za Dodika) :x :x :x

Da se primjetiti generalna tendencija u federaciji među političarima ali i u medijima da se krmak ne gazi onoliko koliko bi trebao, daj bože da je to dio neke taktike i strategije, to bi me stvarno iznenadilo.
Jedno je sigurno živci su netegnuti do maximuma :shock:

patrius

Post by patrius » 01/06/2007 22:02

Mahalac wrote:Mene najviše pogađa bošnjačka naivnost, prosto nevjerovatna glupost kada čujem ćesto u nekim tv emisijama ...

Da se primjetiti generalna tendencija u federaciji među političarima ali i u medijima da se krmak ne gazi onoliko koliko bi trebao, daj bože da je to dio neke taktike i strategije, to bi me stvarno iznenadilo.
nema sta da te cudi,"Mile laktas" je vrlo pragmatican.a politika je kazu,ako ne lazu,kurva...pa ko voli nek' izvoli...

chuchumbamayumbe

Re: Dodika proglasiti personom "non grata" u BiH

Post by chuchumbamayumbe » 01/06/2007 22:05

[email protected] wrote:Mislim da bi nakon svih njegovih dosadasnjih izjava u vezi Bosne i Hercegovine i njegovog nepriznavanja iste trebalo uraditi ovu stvar. Taj covjek ne treba ovakvoj drzavi, u kojoj se nalazi i njegova republikasrpska, samim time ne treba ni toj svojoj "republici".

A ko bi ga to progalsio personom "non grata"?
Dajte ljudi, manite se takvih ideja, to spada u domen S.F.

Comrad

Post by Comrad » 01/06/2007 22:06

Hebo vas Dodik više, svaka druga tema Dodik ovo, Dodik ono...kad već toliko nekome smeta, snajper u ruke i riješi stvar, ne vidim šta će 101 topic o njemu nešto promjeniti... :roll:

Black Cell

Post by Black Cell » 01/06/2007 22:09

SiSaJuMe wrote:Pored Dodika Ronhila ima jas masa kandidata u cijeloj BIH. Al ko ce naci majmune iscerat.
Sto se tice Dodika Ronhila njemu su dani odbrijani, on ce uskoro biti smaket. Jest da u BiH ima jos dosta kandidata ali mora se od nekoga pocet. Presao je sve granice i davno je trebalo da se nesto ucini da bar na tren BiH odahne od njegovog pobjesnjelog ludila.

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 01/06/2007 22:10

Comrad wrote:Hebo vas Dodik više, svaka druga tema Dodik ovo, Dodik ono...kad već toliko nekome smeta, snajper u ruke i riješi stvar, ne vidim šta će 101 topic o njemu nešto promjeniti... :roll:

Upravo tako!
Potpis.

cyprus
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times

Post by cyprus » 01/06/2007 22:31

Comrad wrote:Hebo vas Dodik više, svaka druga tema Dodik ovo, Dodik ono...kad već toliko nekome smeta, snajper u ruke i riješi stvar, ne vidim šta će 101 topic o njemu nešto promjeniti... :roll:

Ma ja, a onda kad ga naslijedi Milan Jelić, šta ćemo onda?

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 01/06/2007 22:34

cyprus wrote:

A sta cemo kada ode Milan Jelic? :-) :roll:

Jastreb35

Post by Jastreb35 » 01/06/2007 22:36

Comrad wrote:Hebo vas Dodik više, svaka druga tema Dodik ovo, Dodik ono...kad već toliko nekome smeta, snajper u ruke i riješi stvar....

To sto ti je tata sve stvari rjesavao silom, pa i tebe tomu naucio, treba da ostane samo tvoj problem. Ni tvoje djece ni naseg drustva.

cyprus
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times

Post by cyprus » 01/06/2007 22:46

chuchumbamayumbe wrote:
cyprus wrote:

Pa, imaju Nebojša, Špira, Slavuj i ostali. Nema toliko snajperista kolko je njih :-) .

Comrad

Post by Comrad » 02/06/2007 11:29

cyprus wrote:
chuchumbamayumbe wrote:
cyprus wrote:

Pa, imaju Nebojša, Špira, Slavuj i ostali. Nema toliko snajperista kolko je njih :-) .

Ima brate, kad rokneš jednog, možda ovi ostali dođu pameti i prestanu srat'. Samo treba neko da počne, da im malo strah u kosti utjera, da vide da i oni nisu svemoćni. Ne govorim samo o ovim sanjarima iz RS-a, ima i kod nas gamadi. Ja sam još mlad, ali da sam proveo cijeli rat u rovu, da sam ranjen i da sad nemam da prehranim djecu, vjeruj mi da bi davno nekom guzonji stavio jedan metak u celo, samo mi čudno kako to dosad niko ne uradi :?

almah

Post by almah » 02/06/2007 12:11

Dodik iskreno mrzi BiH a posebno Bosnjake i muslimane.

CITAT:
Dodik, sam sobom

Amerikanci prodaju bosanske kršćane muslimanima

Kenneth R. Timmerman

Čovjek koji je pomogao svrgnuti srbijanskog diktatora Slobodana Miloševića tvrdi da State Department vrši pritisak na njega da preda kršćanski dio Bosne svojim moćnim muslimanskim susjedima, što bi ugrozilo ionako krhku ravnotežu koja je zaustavila bosanski rat.

Srpski entitet u BiH je nastao u sklopu Dejtonskog mirovnog sporazuma 1995. godine. "U američkoj ambasadi u Sarajevu su mi prijetili da ću imati problema ukoliko ne pristanem na uvjete koje postavljaju Sjedinjene Države", rekao je Milorad Dodik, premijer RS-a, u ekskluzivnom intervjuu za NewsMax.

Na sastanku koji je u srijedu održan u State Departmentu, Dodik je kazao da pomoćnik sekretara Daniel Fried nije ponovio prijetnje, ali je insistirao na tome da Dodik i kršćanska vlada bosanskih Srba rasformiraju nezavisnu policiju i parlament, te da se spoje s većinski muslimanskim federalnim institucijama.

"Sjedinjene Države pokušavaju da nas utope u BiH, koja je, ustvari, muslimanski entitet", rekao je Dodik. On će se danas sastati s podsekretarom države, Nicholasom Burnsom, od kojeg se očekuje da ponovi ove zahtjeve. "Ja ću ih odbiti", rekao je Dodik za NewsMax. Na pitanje zašto je uopće došao kad ionako misli minirati pregovore, Dodik je odgovorio: "Ovaj poziv su uputili oni koji nemaju neodazivanje kao opciju."

Gotovo 1,4 miliona Srba živi u RS-u, autonomnom srpskom entitetu u koji su, kažu, nagurani Dejtonskim mirovnim sporazumom 1995. godine. Richard Hoolbrooke, američki dužnosnik koji je bio jedan od dejtonskih pregovarača, izjavio je povodom 10. godišnjice potpisivanja sporazuma (u novembru 2005.) kako je naziv Republika Srpska jedna od njegovih grešaka i agitirao je da se srpski entitet stopi s ostatkom Bosne.

Glasnogovornik State Departmenta Tom Casey se u srijedu na dnevnom brifingu pomalo našao u neobranom grožđu kada je upitan o posjeti Dodika i predsjednika BiH Sulejmana Tihića, muslimana.

"Ono što mogu sa sigurnošću reći je to da ćemo danas imati neke bosanske dužnosnike koji će se sastati s Danom Friedom", rekao je. "To će biti prilika za sve nas da porazgovaramo o dugogodišnjoj želji da Bosna krene naprijed uz pomoć neophodnih ustavnih promjena u čemu i mi godinama učestvujemo jer je to potrebno toj zemlji da zaokruži dejtonski proces."

Dodik je kazao da su "jedini bosanski lideri koji traže 'reforme' koje Casey pominje zapravo vođe bosanskih muslimana."

"Ako zaživi američki projekat pretvaranja Bosne u državu s jednom vladom, kontroliranu principom jedan čovjek-jedan glas, za 10 godina nećete naći ni jednog Srbina na tom području. Sve što želim je da nas Amerika ostavi na miru."

Kako sada stvari stoje, bosanski Srbi imaju 22, a muslimani 24 predstavnika u Federalnom parlamentu. Vladavina većine uz potporu Sjedinjenih Država bosanske bi muslimane u tren oka dovela u poziciju da bosansku federaciju pretvore u islamsku republiku.

Nadalje, ukidanje entitetskih MUP-ova i formiranje zajedničke policije "značilo bi da moramo prihvatiti teroriste koji su unovačeni u policiju od strane bosanskih muslimana".

Dodik i nekoliko savjetnika koji su također razgovarali s novinarima NewsMaxa u Washingtonu upozorili su da je muslimanski dio Bosne postao "platforma za napade na Ameriku i Evropu koristeći bijele članove Al-Ka'ide koji se vanjštinom ne uopće ne razlikuju od Evropljana".

"Kada me bivši dužnosnik State Departmenta Bob Gelbard upitao zašto moramo ostati u Bosni, rekao sam mu da je to zato što moramo spriječiti formiranje muslimanske države u srcu Evrope", kazao je Dodik.

Dugo prije potpisivanja Dejtonskog sporazuma bosanski muslimani su oformili snažnu vezu s Osamom bin Ladenom, čak su mu dali i bosanski pasoš kad mu je Vlada Saudijske Arabije poništila taj dokument.

Pet od devetnaest otmičara koji su učestvovali u napadu 11. septembra su obučavani u Al-Ka'idinim kampovima na teritoriji bosanskih muslimana. U vrijeme Clintonove administracije "Sjedinjene Države su dale blagoslov da 4.400 mudžahedina dođe iz Afganistana u Bosnu", rekao je Dodik.

Dodik je naglasio da su "područja na kojima su operirali mudžahedini također i poprišta užasnih ratnih zločina počinjenim nad kršćanskim srpskim stanovništvom", te je dodao kako "ni dan-danas ne postoje podaci o tim zločinima u UN-ovim bazama podataka".

Samo je šačica onih koji su 1990. došli u ratovati u Bosnu isporučena SAD-u i zatočena na Guantanamu. Više od 700 njih ima bosanske pasoše i još uvijek žive u zemlji. Među njima je 87 Egipćana, 75 Alžiraca, 80 Jordanaca, 28 Libanaca i 108 Sirijaca. Dodik je stavio do znanja da je rat između muslimana, Hrvata i Srba uzeo ogroman danak. "Ali, mantra koja se opet i iznova ponavlja je da je pobijeno 300 hiljada muslimana, a to naprosto nije istina. Ipak, činjenica da je to neistina ni najmanje ne smeta State Departmentu da na tome temelji svoju politiku", rekao je.

Rekao je da je stvarni odnos žrtava sljedeći: muslimana 56, a Srba 36 hiljada. Također, upozorio je na umiješanost Saudijske Arabije, Pakistana i Irana u bosanska pitanja. Saudijci su financirali i izgradili preko hiljadu novih džamija u muslimanskim područjima i te iste džamije služe kao poligoni za obuku muslimanskih ekstremista. Mnoge humanitarne organizacije koje su osnovali Saudijci u Bosni su prepoznate kao ključni elementi vehabijskog džihad pokreta. "Trideset posto bosanskih muslimana odobrava ili je direktno uključeno u vehabijski pokret", rekao je Dodik.

Na pitanje gdje je general Mladić koji se tereti za ratne zločine, Dodik je rekao da bi se vrlo rado riješio tog tereta, ali da nema pojma gdje se ovaj krije. "To bi Nick Burns trebao pitati našeg federalnog obavještajnog šefa, svakako više priča s Amerikancima nego sa mnom." (Prijevod: E. Hadžović)

oslobad

Re: Dodika proglasiti personom "non grata" u BiH

Post by oslobad » 02/06/2007 16:08

[email protected] wrote:Mislim da bi nakon svih njegovih dosadasnjih izjava u vezi Bosne i Hercegovine i njegovog nepriznavanja iste trebalo uraditi ovu stvar. Taj covjek ne treba ovakvoj drzavi, u kojoj se nalazi i njegova republikasrpska, samim time ne treba ni toj svojoj "republici".

da li treba ili ne treba to od nas ne zavisi.on se ponasa kako se ponasa zato sto mu se moze i niko mu ne moze nista.a ti bi trebao znati da mu je netko omogucio da se tako ponasa.

oslobad

Post by oslobad » 02/06/2007 16:11

Bosanac_21 wrote:Takve kao sto je on nikako ne mogu smisliti jer u danasnje vrijeme isti taj
vodi politiku onih koji su ovu zemlju doveli u situaciju u kojoj jeste, a o agresiji
da se i ne govori. Krajnje je vrijeme da se takvi smaknu sa stolice, on pogotovo
a ima i drugih slicnih njemu na sve tri strane.
Citanjem i gledanjem vijesti i zbivanjima vezanim za BH politiku na momentu
pomislis da je ovo neki cirkus, za*ebancija, Nadreality Show.
Pocnimo od negiranja zrtava rata, pa do navijanja za fudbalske reprezentacije,
a cak i stavljanje veta na nesto sto nije u interesu zemlje za koju taj "radi" ali
jeste u interesu druge, ......
Najzalosnije je to sto taj lik ima podrsku svoje agresijom stvorene rs, jer tamo
taj isti i vedri i oblaci, iako to sve ne ide u prilog "njegovog" naroda, Dodo
zna da mu je iza ledja njegov narod a i vojska koja predstavlja samo njegov
entitet :x Na fotelji sjedi i pitaj Boga koliko ce jos sjediti, razvoj ce ove zemlje
kociti, nastojat ce da samo sprovodi svoj interes - ali naci se nece niko da
sabere 1 i 1, pa da se vidi slicnost njegove politike s politikom ratnih zlocinaca
kao sto su Karadjic, Milosevic, i ostala bratija :roll:

i Bosnjaci bi trebali nesto nauciti,izgleda da jos nisu nista naucili.

oslobad

Post by oslobad » 02/06/2007 16:15

Mahalac wrote:Mene najviše pogađa bošnjačka naivnost, prosto nevjerovatna glupost kada čujem ćesto u nekim tv emisijama ...

aferim!!!

bili i ostali naivni.

naivnost je urodjena nasa "vrlina"

Almir Arnaut-Belli

Post by Almir Arnaut-Belli » 02/06/2007 18:29

Dodik nije bitan,bitni su njegovi poslusnici koji siju strah i mrznju dok on paradira po BiH novinama i televizijama,sve je to zlocinacka organizacija koja treba da ode u tri pm zajedno sa bilo kim ko ih podrzava,jer samo kome je dobro danas moze hvaliti vlast,to su nepismeni i takvi ce i ostat,jedno je bitno da mi vratimo identitet-Bosanskohercegovacki i vidjecete da oni su manjina ,tj samo 5 posto ljudi je spremno na sve da bi opšstali ima i onih jos pet posto što im lizu guzice,takođe 30 posto onih koji su kukavice i gledaju kako da se sakriju,ostalo je narod željan promjene,samo kod nas se taj isti narod prije odluci na samoubistvo nego da ubije takve kakvi su oni,to znaci da smo pod psihosomatskim tegobama i da je lakse ubiti se nego nesto uraditi,to ce biti tako dok svi zajedno ne postanemo potrebna kriticna masa i prestanemo vrijeđati jedni druge zbog nemoci i to sve zajedno usmjerimo protiv krivaca a to su danas zajedno i Sudska i Izvrsna vlast u BiH, :x

seiko22
Location: "REPUBLIKA SRPSKA IS GENOCIDAL PRODUCT AND SHOULD BE ABOLISHED " Prof. Francis A. Boyle

Post by seiko22 » 02/06/2007 19:59

Almir Arnaut-Belli wrote:Dodik nije bitan,bitni su njegovi poslusnici koji siju strah i mrznju dok on paradira po BiH novinama i televizijama,sve je to zlocinacka organizacija koja treba da ode u tri pm zajedno sa bilo kim ko ih podrzava,jer samo kome je dobro danas moze hvaliti vlast,to su nepismeni i takvi ce i ostat,jedno je bitno da mi vratimo identitet-Bosanskohercegovacki i vidjecete da oni su manjina ,tj samo 5 posto ljudi je spremno na sve da bi opšstali ima i onih jos pet posto što im lizu guzice,takođe 30 posto onih koji su kukavice i gledaju kako da se sakriju,ostalo je narod željan promjene,samo kod nas se taj isti narod prije odluci na samoubistvo nego da ubije takve kakvi su oni,to znaci da smo pod psihosomatskim tegobama i da je lakse ubiti se nego nesto uraditi,to ce biti tako dok svi zajedno ne postanemo potrebna kriticna masa i prestanemo vrijeđati jedni druge zbog nemoci i to sve zajedno usmjerimo protiv krivaca a to su danas zajedno i Sudska i Izvrsna vlast u BiH, :x

dobro, hajde ti prvi, budi "Gavrilo", a mi cemo kasnije "imati razlog"!! :razz:

,

Almir Arnaut-Belli

Post by Almir Arnaut-Belli » 02/06/2007 23:16

seiko22 wrote:
Almir Arnaut-Belli wrote:Dodik nije bitan,bitni su njegovi poslusnici koji siju strah i mrznju dok on paradira po BiH novinama i televizijama,sve je to zlocinacka organizacija koja treba da ode u tri pm zajedno sa bilo kim ko ih podrzava,jer samo kome je dobro danas moze hvaliti vlast,to su nepismeni i takvi ce i ostat,jedno je bitno da mi vratimo identitet-Bosanskohercegovacki i vidjecete da oni su manjina ,tj samo 5 posto ljudi je spremno na sve da bi opšstali ima i onih jos pet posto što im lizu guzice,takođe 30 posto onih koji su kukavice i gledaju kako da se sakriju,ostalo je narod željan promjene,samo kod nas se taj isti narod prije odluci na samoubistvo nego da ubije takve kakvi su oni,to znaci da smo pod psihosomatskim tegobama i da je lakse ubiti se nego nesto uraditi,to ce biti tako dok svi zajedno ne postanemo potrebna kriticna masa i prestanemo vrijeđati jedni druge zbog nemoci i to sve zajedno usmjerimo protiv krivaca a to su danas zajedno i Sudska i Izvrsna vlast u BiH, :x

dobro, hajde ti prvi, budi "Gavrilo", a mi cemo kasnije "imati razlog"!! :razz:

,

sto se mene tice nema potrebe da mislis da je gavrilo ucinio nesto dobro,ubio je prijatelja Bosne i Hercegovine i to veceg nego ovi koje treba pobiti,ja sam za opciju da im damo da tucaju kamen na koridoru V c ili WC.a gavrilo je bio produzena ruka SANA to znaci najmanje Bosanac a najvise velikosrbin

Locked