Dodik i Silajdzic - oficijelna tema

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
CovjekIzBosne

Dodik i Silajdzic - oficijelna tema

Post by CovjekIzBosne » 09/06/2007 17:27

Mislim ovo vec postaje smjesno/glupo svaka tema koja se otvori zavrsi se sa dodikom i silajdzicom. Kolko toliko da mislim da ce oni postati nest poput Muje i Sulje ili Huse i Hase, oni ce postati neka vrsta izraza legende ce se o njima pricati ako se ovako nastavi.
Mislim da je vec dosta, ako imate ista ili bilo kakvih rasprava molim da ih vodite ovdje da se ne kvari svaka tema koja uopste nema nikakve veze sa ovom dvojicom.

U duhu ove teme: ja sam nedavno citao originalni newsmax.com intervju koji je Dodo-the-vojvoda dao tom konzervaivnom mediju. I stvarno sam bio sokiran, nevjerovatno je kako to on prica i sa kakvom slobodom on prica ono sto prica.
Evo da navedem jednu od njegovih izjava:
"Kada me je pitao Bob Gelbard zasto Srbi moraju ostati u BIH, ja sam mu rekao da sprjecimo da nastane Muslimanska drzava u srcu Evrope"
Mislim da ovo "muslimanska" mozemo odma izbaciti a kad pogledamo i vidimo da on javno daje izjave da pokusava da sprjeci da se BIH formira to jeste koci BH reforme svi mi to znamo ali sad daje i izjave o tome.

Ova tema nije ogranicena samo na ovaj intervju nego sve o Dodi i Silajdzicu sto mozete znate i hocete da diskutujete, da makar spasimo teme koje vec nisu podlegle u nikad-zavrsujucu diskusiju o ovoj dvojici Sulji i Muji.[/quote]

cyprus

Post by cyprus » 09/06/2007 17:28

Pozdravljam ovu akciju da se Mile i Hari maknu sa ostalih tema. :)

prleitihi

Post by prleitihi » 09/06/2007 17:30

ja bih da se njih dvojica maknu iz naših života.. :-)

oslobad

Post by oslobad » 09/06/2007 17:39

prleitihi wrote:ja bih da se njih dvojica maknu iz naših života.. :-)

pa nisu valjda obadva zakleti neprijatelji Bosne i hercegovine.

prleitihi

Post by prleitihi » 09/06/2007 17:41

zavisi na kakvu bosnu misliš.. :-)

CovjekIzBosne

Post by CovjekIzBosne » 09/06/2007 17:42

prleitihi wrote:zavisi na kakvu bosnu misliš.. :-)

Valjda svi mislimo na BIH jedinstvenu jednu i jedinu :? :?

oslobad

Post by oslobad » 09/06/2007 17:44

najbolje bi bilo da je tema postavljena pod naslovom;koji je od tri naroda u BiH najvise protiv Bosne i hercegovine?

prleitihi

Post by prleitihi » 09/06/2007 17:45

CovjekIzBosne wrote:

govorimo li o multinacionalnoj?

oslobad

Post by oslobad » 09/06/2007 17:48

prleitihi wrote:
CovjekIzBosne wrote:

bujrum ko hoce,ko nece niko ga ne prisiljava.

cyprus

Post by cyprus » 09/06/2007 17:50

Pričajte vi šta hoćete, ali Hari je opasniji po Bosnu od Mileta.

oslobad

Post by oslobad » 09/06/2007 17:58

cyprus wrote:Pričajte vi šta hoćete, ali Hari je opasniji po Bosnu od Mileta.

nadam se da slijedi i tvoj argument.

CovjekIzBosne

Post by CovjekIzBosne » 09/06/2007 17:59

prleitihi wrote:
CovjekIzBosne wrote:

Ne nego o Alzirskoj Republici BIH, Bosna kao multietnicna i jeste samo tad BIH a sve ostale varijante mogu samo zadrzati ime BIH ali to nebi bila BIH

seldzuk

Izjava godine

Post by seldzuk » 09/06/2007 17:59

U jeku pregovora oko reformi policije i šta ti ja znam Tihić je Dodiku izložio nešto što mu je ličilo na nasankavanje. I tad je dao onu poznatu izjavu
Nemoj ti meni pričat, znam ja takve ko ti.Prodavao sam ja 10 godina paprike na pijaci

oslobad

Re: Izjava godine

Post by oslobad » 09/06/2007 18:08

seldzuk wrote:U jeku pregovora oko reformi policije i šta ti ja znam Tihić je Dodiku izložio nešto što mu je ličilo na nasankavanje. I tad je dao onu poznatu izjavu
Nemoj ti meni pričat, znam ja takve ko ti.Prodavao sam ja 10 godina paprike na pijaci

taj gospodin sto je prodavao paprike ide u Beograd po savjet i on je produzena ruka Beograda u Bih.nista on ne misli sa svojom glavom,on samo sprovodi direktive iz Beograda.

zato nam i jest ovako kao nam je.podjemo malo naprijed a oni podbace nogu.

tesko cemo sa ovim multietnicnjacima izaci na kraj.

CovjekIzBosne

Re: Izjava godine

Post by CovjekIzBosne » 09/06/2007 18:11

seldzuk wrote:U jeku pregovora oko reformi policije i šta ti ja znam Tihić je Dodiku izložio nešto što mu je ličilo na nasankavanje. I tad je dao onu poznatu izjavu

Dodik kad prica mozes da vidis da je paprikas neki, zato se on i zna cjenkat tako.

zzzzz

Post by zzzzz » 09/06/2007 18:23

CovjekIzBosne wrote:

Meni je BiH kakvu smo zeljeli preselila na drugo mjesto prioriteta negdje 93' god. na Igmanu, kad sam shvatio da bi Bosne moglo biti ali bez Bosnjaka u njoj.

Od tada mi je prvi prioritet bioloski opstanak naroda koji je najvise vezan za BiH pa tek onda BiH kao drzava u njenim granicama sa tri ravnopravna, konstituivna naroda. Nema vise nista na povjerenje jer to povjerenje je davno potroseno, pod ovim mislim da sudbinu sebe i svoje familije prepustim u ruke nekih anacionalnih, nekad Jugoslovena danas Bosanaca, nekim novim Kecmanovicima i slicnim njemu.

Zajebi burazeru, njihova djeca danas-sutra samo okrenu kapu a moja opet ostadose na ledini.

CovjekIzBosne

Post by CovjekIzBosne » 09/06/2007 18:26

zzzzz wrote:
CovjekIzBosne wrote:

Meni je BiH kakvu smo zeljeli preselila na drugo mjesto prioriteta negdje 93' god. na Igmanu, kad sam shvatio da bi Bosne moglo biti ali bez Bosnjaka u njoj.

Od tada mi je prvi prioritet bioloski opstanak naroda koji je najvise vezan za BiH pa tek onda BiH kao drzava u njenim granicama sa tri ravnopravna, konstituivna naroda. Nema vise nista na povjerenje jer to povjerenje je davno potroseno, pod ovim mislim da sudbinu sebe i svoje familije prepustim u ruke nekih anacionalnih, nekad Jugoslovena danas Bosanaca, nekim novim Kecmanovicima i slicnim njemu.

Zajebi burazeru, njihova djeca danas-sutra samo okrenu kapu a moja opet ostadose na ledini.

Slazem se sa tobom nesmijemo dopustiti da opet nas narod plati glavom za ovu drzavu da bi svi mogli opet "ravnopravno" da zive. Bioloski opstanak naroda veliki prioritet iznad drzave.

I nesmijemo dopustiti da od nas naprave neke "Bosance" prvo Jugosloveni pa sad "Bosanci"

Jastreb35

Post by Jastreb35 » 09/06/2007 18:29

CovjekIzBosne wrote:Slazem se sa tobom nesmijemo dopustiti da opet nas narod plati glavom za ovu drzavu da bi svi mogli opet "ravnopravno" da zive. Bioloski opstanak naroda veliki prioritet iznad drzave.

Sta to znaci osim da postoji dodatan razlog da se brani drzavu ? Ako Bosnjacima (nekim cudom) bude u interesu podjela, Bosnjaci ce imati prioritet nad drzavom ? kakva je tu razlika izmedju srpskog i bosnjackog nacionalizma ?

Narodi nisu suvereni, drzava je suverena. Ko ne zeli zajednicku BiH (danas ili sutra ako mu se promjeni prioritet), slobodan je da zivi u Beogradu, Zagrebu ili Istanbulu. Meni svejedno.

cyprus

Post by cyprus » 09/06/2007 18:33

oslobad wrote:

Evo jedan iz mora argumenata: Međunarodnoj Zajednici se čini da Hare oće nešto kontra ustava, dok Dodik većinu stvari radi po uzoru na ustav. Također, toj istoj MZ se ne sviđa (a ni meni se ne sviđa) što Hare obori aprilski paket, koji je mogu našu državu bar malo upristojit, a osnovu nebuloznih priča, kao ako se raspusti parlament, Srbi se odvojiše.

BAHadzic

Post by BAHadzic » 09/06/2007 18:36

U BiH postane dvije vrste Politicara "ProBosanski" i AntiBosanski"

Haris Silajdzic, Sulejman Tihic, Zeljko Komsic i Zlatko Lagumdzija na kraju krajeva imaju isti cilji to mi svi znamo. Samo imaju razlicite nacine postici te ciljeve.

Hare se bori putuje po Svijetu, i lobira za Bosnu kakvu mi svi zelimo, cesto je gost po najvaznim TV stanicama. Tu izgovara sto bi svaki BH Patriota rekao, bio on SDP, SDA ili SBiH glasac.

Ministar Vanskih Poslova je Sven Alkalaj se isto trudi za te ciljeve. U ostalom on je Jevrej i svi mi znamo da su Jevrej u skoro svakoj zapadnoj Zemlji veoma uspijesni i umjesani u vrh politike. Sven Alkalaj je skoro svake sedmice u nekoj drzavi i pokusa nesto sredit za bolju buducnost Bosne i Hercegovine.

A Dodiku i ostalim ljudima koji podrzavaju njegovu politiku bi preporucio da idu na kosovo pa bi onda bili vecina i srbija bi zadrzala Kosovo. Posto ako dodik i svi ostali sto ce doci iza njega, dalje vode jednu takvu Antibosansku Politiku oni ce RS tad kad izgubit ako ne Politikom onda vremenom.

zzzzz

Post by zzzzz » 09/06/2007 18:37

Jastreb35 wrote:
CovjekIzBosne wrote:Slazem se sa tobom nesmijemo dopustiti da opet nas narod plati glavom za ovu drzavu da bi svi mogli opet "ravnopravno" da zive. Bioloski opstanak naroda veliki prioritet iznad drzave.

Sta to znaci osim da postoji dodatan razlog da se brani drzavu ? Ako Bosnjacima (nekim cudom) bude u interesu podjela, Bosnjaci ce imati prioritet nad drzavom ? kakva je tu razlika izmedju srpskog i bosnjackog nacionalizma ?

Narodi nisu suvereni, drzava je suverena. Ko ne zeli zajednicku BiH (danas ili sutra ako mu se promjeni prioritet), slobodan je da zivi u Beogradu, Zagrebu ili Istambulu. Meni svejedno.

Ko god nas je razoruzao nakon 95' sigurno ne razmislja kao ja i nema iste prioritete (dabogda nikad srece nemali). Bosnjacima se morala obezbjediti neka vrsta TO-a pa neka onda idu u integracije kakve god im je ceif, od Nato, preko EU itd.

U to stvaranje drzave koja ce mi garantovati sigurnost ja ne vjerujem, mislim vjerujem u drzavu BiH ali zasnovanu na nekakvim drugim principima od onih kako su zasnovane homogene, jednonacionalne drzave. Garantovala mi je sigurnost i ona, nigdje joj se nije klicalo kao u BiH pa nam se valjda zato obilo o glavu.

CovjekIzBosne

Post by CovjekIzBosne » 09/06/2007 18:38

Jastreb35 wrote:

Narodi nisu suvereni, drzava je suverena. Ko ne zeli zajednicku BiH (danas ili sutra ako mu se promjeni prioritet), slobodan je da zivi u Beogradu, Zagrebu ili Istanbulu. Meni svejedno.

Samo zato sto neki narodi u BIH imaju rezervne drzave, nemora znaciti da je svi imamo, ja nisam Turcin i Istanbul nije moj dom, shvati to.
BIH jeste jedan od prioriteta Bosnjackog naroda, ali ja mislim da je bioloski opstanak naroda veci prioritet, mislim ipak da su Bosnjaci pokazali da su i taj svoj prioritet spremni da zrtvuju za drzavu, ali ako opet dode do necega slicnog onome iz 90-tih mozda Bosnjaci nece se boriti za ravnopravnu ali cjelovitu. Po uzoru na susjede

Jastreb35

Post by Jastreb35 » 09/06/2007 18:43

cyprus wrote:
oslobad wrote:

Evo jedan iz mora argumenata: Međunarodnoj Zajednici se čini da Hare oće nešto kontra ustava, dok Dodik većinu stvari radi po uzoru na ustav. Također, toj istoj MZ se ne sviđa (a ni meni se ne sviđa) što Hare obori aprilski paket, koji je mogu našu državu bar malo upristojit, a osnovu nebuloznih priča, kao ako se raspusti parlament, Srbi se odvojiše.

Svi se slazu da ustav ne zadovoljava nase potrebe, nego da nas zadrzava zaledjene u postratnom periodu, osim velikosrba koji insistiraju na ocuvanju arsenalom JNA ostvarenog. Dejtonski ustav je prevazidjen, zato ustavne reforme. A to sto medjunarodni faktor ne sankcionise Silajdzica, je zato sto i oni znaju da s ovakvim ustavom, pa i uz kozmeticke promjene, BiH moze ostati samo slijepo crijevo. Medjutim, u otvorenoj podrsci njemu ih ogranicava njihova uloga kao ubogog cuvara tog mirovnog sporazuma.

oslobad

Post by oslobad » 09/06/2007 18:46

cyprus wrote:
oslobad wrote:

Medj.zajednica nas je uvalila u ova govna u kojima se sad davimo.

a sta to Hare hoce kontra ustava?

dobro je sto je aprilski paket oboren.tu nije bilo nikakvog napretka osim nekih zamjenjenih teza,

Srbi taj parlament dozivljavaju kao djeciji vrtic i taj parlament ne zadrzava Srbe da ne urade nesto ako hoce.svjedok si da su nek dan napustili taj parlament,repriza iz '91 i '92.godine.

cyprus

Post by cyprus » 09/06/2007 18:47

BAHadzic wrote:

U BiH postane dvije vrste Politicara "ProBosanski" i AntiBosanski"

Haris Silajdzic, Sulejman Tihic, Zeljko Komsic i Zlatko Lagumdzija na kraju krajeva imaju isti cilji to mi svi znamo. Samo imaju razlicite nacine postici te ciljeve.

Hare se bori putuje po Svijetu, i lobira za Bosnu kakvu mi svi zelimo, cesto je gost po najvaznim TV stanicama. Tu izgovara sto bi svaki BH Patriota rekao, bio on SDP, SDA ili SBiH glasac.

Ministar Vanskih Poslova je Sven Alkalaj se isto trudi za te ciljeve. U ostalom on je Jevrej i svi mi znamo da su Jevrej u skoro svakoj zapadnoj Zemlji veoma uspijesni i umjesani u vrh politike. Sven Alkalaj je skoro svake sedmice u nekoj drzavi i pokusa nesto sredit za bolju buducnost Bosne i Hercegovine.

A Dodiku i ostalim ljudima koji podrzavaju njegovu politiku bi preporucio da idu na kosovo pa bi onda bili vecina i srbija bi zadrzala Kosovo. Posto ako dodik i svi ostali sto ce doci iza njega, dalje vode jednu takvu Antibosansku Politiku oni ce RS tad kad izgubit ako ne Politikom onda vremenom.

Izvini, ali ja Silajdžića ne doživljavam kao "probosanskog" političara. Za njega bi se u najboljem slučaju moglo reć da "probošnjački" (i to samo pričom, nikako djelovanjem), a to što se u dosta slučajeva poklapaju interesi Bošnjaka i interesi Bosne, to ga ne čini probosanskim političarem.

Post Reply