Dobro jutro sa Ozrenom...

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
senada

Dobro jutro sa Ozrenom...

Post by senada » 26/04/2006 08:20

citajuci teletext na BHT1 ovoga tmurnog jutra, sumorno raspolozenje osvjezi mi poznati, tako dragi glas..Ozrena Kebe...pritisnuh tipku na program da gledam to drago lice dok cita naslovnice dnevne stampe...i slusam Ozrenove nonsalantne, mudre doskocice.... pa ako neko zeli vidjeti i cuti jos jednog doajena naseg novinarstva neka gleda jutarnji na BHT1...

Vingo

Post by Vingo » 26/04/2006 09:16

:x U koja doba Senci?
Pa zasto su ga stavili u jutarnji......? (Samo da ja ne bih mogla gledati....) :D

senada

Post by senada » 26/04/2006 09:21

Vingo wrote::x U koja doba Senci?
Pa zasto su ga stavili u jutarnji......? (Samo da ja ne bih mogla gledati....) :D

Ozren mi ozari jutro u 8 i koji minut.. slucajno potrefih... meni je taj covjek neobicno drag, i cemu taj ljuti smajlic :?

zasto su ga stavili u jutarnji? mozda zato sto je izuzetno kvalitetan i dobar? ako mene pitas nema drugo objasnjenje.

Vingo

Post by Vingo » 26/04/2006 09:31

:x....... je zato sto sam ja u 8 i nesto na poslu......A nekako mi nedostaje Kebo.

senada

Post by senada » 26/04/2006 09:46

Vingo wrote::x....... je zato sto sam ja u 8 i nesto na poslu......A nekako mi nedostaje Kebo.

a to je.. pomislih da negodujes... pokusala sam se internetom pretplatiti na "Start" ali nisam uspjela... nije mi jasno iz kojih razloga Ozren nema mediskog prostora u el. medijima... mozda nekome vise odgovaraju kojekakva neartikulisana kristala :? Ozren govori normalno nasim maternjim jezikom, bez uvijanja, prirodan, neizvjestacen i uz sve druge kvalitete posjeduje ono najbitnije kod novinara - iznimno visok stupanj profesionalizma i neobicno rijetku vrlinu danasnjice - izuzetnu ljudskost.

edu

Post by edu » 26/04/2006 09:49

covjek svako jutro prelistava dnevne novine na bht-u..vingo..nista posebno ne propustas!

senada

Post by senada » 26/04/2006 10:09

Ozrenovo samo iscitavanje naslova jutarnje stampe nije ni slicno nacinu na koji to rade njegove druge kolege/ice, ako se tako mogu nazvati.

Covjek je poseban u svemu pa i samo u tom minornom dijelu novinarstva.

Obzirom da su i mediji nosioci odgovornosti za sve sto se desava ovdje nikakvo cudo sto je novinaru i COVJEKU poput Ozrena otvoren tako "znacajan" medijski prostor.

No ipak svi mi znamo ko je kakav i ko je ko a Ozren nije od jucer... nije 'pistolj' rezimski novinar skorojevic, on jednostavno nije proizvod danasnjice.

Jutos je u kontekstu citanja iz naslovnice "necijeg" fasizma, zausput, lagano, u svom stilu tek 'malo' dao svoj komentarcic - fasizam je kod nas jos uvijek popularan...

Drugi samo to isto citaju ko govorne masine, bez pravog osvrta i nedo bog takvog komentara na takav naslov...
Last edited by senada on 26/04/2006 10:15, edited 1 time in total.

edu

Post by edu » 26/04/2006 10:15

senada wrote:Jutos je u kontekstu citanja iz naslovnice "necijeg" fasizma, zausput, lagano, u svom stilu tek 'malo' dao svoj komentarcic - fasizam je kod nas jos uvijek popularan...

Drugi samo to isto citaju ko govorne masine, bez pravog osvrta i nedo bog komentara na naslov...

whow.. :shock: :shock: ..ne mogu da vjerujem..u svom stilu je otkrio toplu vodu.. :-) :-) ..ne znam sta ocekujete..da ona sto vodi obavezan smjer ima slicne (ili iste!?) komentare k'o i kebo?!..svakako da se to njegovo "citanje" stampe razlikuje od nacina kako to drugi rade (ko jos ozbiljan na nasim televizijama to radi?)..ali sad ga dizati kao da radi nesto posebno..nema razloga!

senada

Post by senada » 26/04/2006 10:26

ako mi kao gledaoci, pretplatnici i poreski obveznici budemo imali takav odnos prema svemu sto nam se servira na medijima onda cemo po nasem starom obicaju gledati ono sto smo i trazili, jer i sutnja je dobar znak odobravanja odnosno saucesnistva.

moramo li mirno pristati na sve? ne moramo placati rtv pretplatu ako nismo zadovoljni koncepcijom drzavne tv kuce.

Ozreb bi trebao imati barem jednu svoju kolumnu na drzavnoj tv a da ne govorim o skrivanju od ociju javnosti svih osim ovih predizbornih javnih rasprava drzavnih i federalnih parlamentaraca.... o cemu bi Ozren jos kako imao sta reci, kao i o svemu drugome... ali to bi bio odvec prevelik praznik za oci i dusu... pa onda gledajmo tv sapunjice na drzavnoj televiziji...

jah..." whow.. :shock: :shock: "

edu

Post by edu » 26/04/2006 10:38

senada wrote:ako mi kao gledaoci, pretplatnici i poreski obveznici budemo imali takav odnos prema svemu sto nam se servira na medijima onda cemo po nasem starom obicaju gledati ono sto smo i trazili, jer i sutnja je dobar znak odobravanja odnosno saucesnistva.

moramo li mirno pristati na sve? ne moramo placati rtv pretplatu ako nismo zadovoljni koncepcijom drzavne tv kuce.

Ozreb bi trebao imati barem jednu svoju kolumnu na drzavnoj tv a da ne govorim o skrivanju od ociju javnosti svih osim ovih predizbornih javnih rasprava drzavnih i federalnih parlamentaraca.

jah..."whow.. :shock: :shock:"

ah nebuloza majko moja..

1. "jer i sutnja je dobar znak odobravanja odnosno saucesnistva"
2. "onda cemo po nasem starom obicaju gledati ono sto smo i trazili" (ispade ako sutis onda ces gledati ono sto trazis!?)
3. "ne moramo placati rtv pretplatu ako nismo zadovoljni koncepcijom drzavne tv kuce" (nisam ni ja nekad zadovoljan uslugama bihneta..ali dok god zelim da koristim njihove usluge ja ih moram placati..mene nervira taj seljacki odnos..kao ne moram placati ono sto mi ne mogu iskljuciti!..zakonom je regulisano da se tv pretplata mora placati..druga je stvar sto pojedinci to izbjegavaju..haj ne plati kablovsku jedan mjesec..pa ces vidjeti reakciju!)
4. "Ozreb bi trebao imati barem jednu svoju kolumnu na drzavnoj tv "..(to kad ti budes urednica pa odredjuj..do tada..mozes samo napisati..ja bih voljela to i to...)

5. "osim ovih predizbornih javnih rasprava drzavnih i federalnih parlamentaraca."..(uvijek cu biti za to da se sve njihove sjednice prenose direktno!)

estagvirulah! :D :D :D

manijak1
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Post by manijak1 » 26/04/2006 10:54

:oops: :D Ne razumiješ da je Senada htjela reći da je Ozren ozari i da kao takav mora imati svoj medijski prostor ne za iščitavanje samo dnevnih novina već i sedmičnih listova :D :D i da sve nedaće i nevolje koje tište Senadu ( a tebe boli tepsijić :D jer ti si povlašten kod Murge drota i ti si jedan običan guzonjin :D srodnik :D a kao takav minimalistički razmišljaš i odgovara kada te gaze čizme :D kapitalizma i nacionalizma ) potječu od onih gore o ovi dole :D su samim tim potlačeni :oops: obezvrijeđeni i nesretni :x :x :D :D jer im život prolazi a ništa bolje ne dolazi :oops: .
Zato ......upali BHT 1 i čekaj Ozrenovih deset ozarenih minuta :oops: :D

senada

Post by senada » 26/04/2006 11:03

redovno placam rtv pretplatu ali da je narod poslusao mene niko je nebi placao i to prvo radi silnih sapunjica talijanskih i ostalih (ne znam jer ne gledam), drugo radi kompletne blago receno lose shematske koncepcije... drzavna tv lici na jedno veliko ruglo i jedino sto pratim je teletext ....no svejedno ja sam uvijek neki 'buntovnik bez razloga' uz to jos u seoskom maniru...

drzavna tv bi morala opravdati svoj naslov prvenstveno sa otvorenim javnim politickim pregovorima drzavnika, a potom sa svakodnevnim otvaranjem prostora za rijetko prave profesionalne i ozbiljne novinare koji imaju sta reci i znaju na najbolji nacin prezentirati stvarno stanje u drzavi, ne samo u domenu politike, nego po svim pitanjima koja se ticu ove drzave i gradjanstva, u cemu bi najbolji demonstrator bio Ozren Kebo.

ali stavove jedne seljanke rodjene u ovoj 'metropoli od grada' ne samo da ne treba ozbiljno shvatiti, nego ih treba izvrnuti podsmijehu i ruglu :( .
Last edited by senada on 26/04/2006 11:08, edited 1 time in total.

Qler
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Post by Qler » 26/04/2006 11:08

a i ti edu pretjerujes svima nadjes 1001 manu... nema voditelja ili bilo koje javne licnosti da mu/joj nisi nesto prigovorio.... daj nam reci na kojem si ti mediju pa da i tebe malo komentarisemo hebem mu ljeljak... da vidimo tvoju strucnost na djelu.... :roll:

edu

Post by edu » 26/04/2006 11:08

ama gled'o sam ja to vise puta..i samo zelim reci da to sto on trenutno radi nije nista posebno..(ruku dajem da bi i ti to znao.. :D :D )..napravi nekakav uvod..2-3 minute..i onda raspali po listanju..nadje dobre clanke..kritikuje kurceve..i to je sve..svaki dan oko 8 ujutro..zasto ne napravi sinopsis za neku emisiju koja bi isla u malo boljem terminu..koja bi fakat mogla skrenuti paznju na probleme..zasto u tom jutarnjem programu haman istu minutazu ima rubrika "dogodilo se na danasnji dan" i i kebino "listanje"..koji ce kurac uopce kebo u jutarnjem?..kad se moze naci termin za kojekakve impulse..femineme..kvizove tipa..procitaj-ponovi..i sa ultre pozovi.. :D :D ..zasto se ne moze naci za kebu?..jebo ljude koji daju termine pamelama..nedama..a i jebo kebu ako cu se ja divit njegovom 10-ominutnom listanju dnevne stampe!

edu

Post by edu » 26/04/2006 11:32

Qler wrote:a i ti edu pretjerujes svima nadjes 1001 manu... nema voditelja ili bilo koje javne licnosti da mu/joj nisi nesto prigovorio.... daj nam reci na kojem si ti mediju pa da i tebe malo komentarisemo hebem mu ljeljak... da vidimo tvoju strucnost na djelu.... :roll:

moje je misljenje da svi imamo manu..neko jednu..neko 1001..ali ih imamo..ja imam pravo da iznesem svoje misljenje..tvoje je da se s tim slozis ili ne..nebitno je da li ja pretjerujem..ja tako mislim i to je to..ne mislim da svi na medijima imaju 1001 manu..npr. u printanim medijima u bih senad avdic mi je najbolji..(ili..ima najmanje mana!)..na tv-u mi je dobar (ili ima najmanje mana?!) bio zeko smajic dok je radio emisiju fakta..dobar (ili ima najmanje mana?!) mi je i mladen maric..u cro-susjedstvu broj 1 mi je aleksandar stankovic..zatim svakako zrinka vrabec-mojzes..denis latin..ekipa ferala..u srbiji petar lukovic (jest' da je i on feralov honorarac..)..crna gora..andrej nikolaidis..itd..ima njih koji su sjajni novinari..(ili ima ih koj imaju najmanje mana?!)..sto se tice men ja ne radim na medijima..ali to ne znaci da ne smijem iznijeti svoje misljenje!?..ili ti mislis da ne bih treb'o?!

senada..niko ti nije rek'o da si seljanka..ali ako se ti tako osjecas..ok!

manijak1

Post by manijak1 » 26/04/2006 11:35

Ti Edu ne shvataš da neko ne može istresti gorčinu do kraja :oops: i bez posrednika :oops: zato možda i ne vidiš da je sve počev od kašike do lopate ......posebno na svoj način.
A bolje Kebo Ozren nego reklamne poruke ...... :D :D za nas a za TV kuću su bolje reklamne poruke nego Ozren Kebo .
Ali kako sada idu izbori biće ......marketing pun :oops: tako da će možda i Ozren dobiti malo više medijskog prostora za analiziranje sadržaja dnevnih i možda sedmičnih glasila . :oops: :D

Vingo

Post by Vingo » 26/04/2006 11:38

Andrej Nikolaidis je......u najmanju ruku....bezveze. Ne da mi se obrazlagati.....meni dosta kad lik koji je ispalio iz Sarajeva prvim konvojem, lamentira nad Breginim likom i djelom....

manijak1

Post by manijak1 » 26/04/2006 11:39

Zar nije i Brega ......isto tako učinio ?

edu

Post by edu » 26/04/2006 11:39

ne znam za lopate..ali ja jedem zlatnim kasikama.. :? :D :D ..bas k'o sto mi je moj rahmetli prezident obeć'o.. :D :D :D

edu

Post by edu » 26/04/2006 11:41

Vingo wrote:Andrej Nikolaidis je......u najmanju ruku....bezveze. Ne da mi se obrazlagati.....meni dosta kad lik koji je ispalio iz Sarajeva prvim konvojem, lamentira nad Breginim likom i djelom....

jesi li ti sigurna da se on ispalio iz sarajeva prvim konvojem?

Vingo

Post by Vingo » 26/04/2006 11:43

Prilicno sam sigurna.....Jel ti sumnjas?
Manijak.....nemoj, mene ti, o Bregi....on je ovdje vise kao metaforica....

edu

Post by edu » 26/04/2006 11:44

ali opet..i AKO jeste..njega i bregu covjek ne moze porediti..i AKO je zbris'o..uvijek je znao ko je agresor a ko zrtva..(i nije kalkulirao sa pricom!)..dok je za bregovic postojala "alijina" strana i ona druga..koja druga..gorane?

edu

Post by edu » 26/04/2006 11:45

Vingo wrote:Prilicno sam sigurna.....Jel ti sumnjas?
Manijak.....nemoj, mene ti, o Bregi....on je ovdje vise kao metaforica....

ne sumnjam..jednostavno nikad nisam cuo za taj podatak..no..koliko je u vrijeme tog "brisanja" imao godina andrej..a koliko goran?

Vingo

Post by Vingo » 26/04/2006 11:52

Taman bio momcic za vojske.....
I prije nego te uhvati adolescentsko alnasovanje (?!) ..... Ne poredimo ih.
I pricamo o Ozrenu Kebi.....koji je pauzirao, nadam se, zbog pisanja novog romana.

manijak1

Post by manijak1 » 26/04/2006 12:01

E pa Vingo vidiš .....mislim da Andrej može više učiniti sa perom nego sa puškom ......a o Bregi je suvišno govoriti kao o metafori ili personifikaciji ......dajem prednost Andreju uvijek ......što se tiče Ozrena nekako kad imam vremena ujutro često pogledam na FTV Flash ......emisije od 97-e do 99-e .......tek sada vidim koliko je budućnost nepoznata i poznata u isto vrijeme :D :D .

Post Reply