Dobra cetkica za brijanje ?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
sumasumarum77

Dobra cetkica za brijanje ?

Post by sumasumarum77 » 08/01/2011 22:48

Pokusavam da kupim dobru cetkicu za brijanje u Sarajevu ali mi to nikako ne uspijeva. Zadnje dvije tri cetkice su mi se nakon mjesec dana pocinjale raspadati. Njihove dlacice bi, poslije svakog brijanja, skoro zacepile odvod. Ima li ko kakvo iskustvo tj. gdje u Sarajevu i koju vrstu cetkice kupiti a da mi potraje makar godinu. Mozda malo smijesno ali desava se...

citroen

Re: Dobra cetkica za brijanje ?

Post by citroen » 08/01/2011 23:11

sumasumarum77 wrote:Pokusavam da kupim dobru cetkicu za brijanje u Sarajevu ali mi to nikako ne uspijeva. Zadnje dvije tri cetkice su mi se nakon mjesec dana pocinjale raspadati. Njihove dlacice bi, poslije svakog brijanja, skoro zacepile odvod. Ima li ko kakvo iskustvo tj. gdje u Sarajevu i koju vrstu cetkice kupiti a da mi potraje makar godinu. Mozda malo smijesno ali desava se...

Pogledaj u DM prodavnicama,ja sam primijetio par cetkica,od 10 pa do 25KM :D

Black swan

Post by Black swan » 09/01/2011 12:07

brijem se T brijačem skoro 15 godina

vrijeme je da se pređe na nešto modernije
dobro

imate li kakve preporuke sa cijenama :mrgreen:

citroen

Post by citroen » 09/01/2011 18:15

komi wrote:brijem se T brijačem skoro 15 godina

dobro

Gilette Mach 3 ili Gilette Fusion,prvi je oko 18KM a ovaj fusion oko 25KM

Black swan

Post by Black swan » 09/01/2011 18:21

koliko traje?

jebote kad skontam goražde je bilo u okruženju kad sam se počeo na ovaj način brijati :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

citroen

Post by citroen » 09/01/2011 19:31

komi wrote:koliko traje?

jebote kad skontam goražde je bilo u okruženju kad sam se počeo na ovaj način brijati :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

:lol: ako se svaki dan brijes mozda se ovi i ne isplate :D ja koristim mach 3 i jedan patron traje mi 4-5 brijanja :D

Better Man

Post by Better Man » 09/01/2011 21:00

dobro

Uzmi Fusion i to onaj s baterijom, tj. Power Fusion. Brijem se svaki drugi dan i jedan zilet mi traje 3 mjeseca.

citroen

Post by citroen » 09/01/2011 22:36

Better Man wrote:

dobro

Uzmi Fusion i to onaj s baterijom, tj. Power Fusion. Brijem se svaki drugi dan i jedan zilet mi traje 3 mjeseca.

1 zilet 3 mjeseca :? :? Ovo je za Guinness knjigu rekorda :D :D :D Meni je fusion mogao do 5 brijanja max

plemba

Post by plemba » 10/01/2011 16:09

nista bez starog T brijaca, zakon, pogotovo ko ima "jacu" bradu...

Adriatic

Post by Adriatic » 10/01/2011 16:15

Čekajte ba, jel tema četkica ili brijač?
Čovjek je pitao za četkicu.
Nemoj nikako one od Nivete i ostala sranja.
Ja sam sad uzeo od Balee u DM-u za 9,20 KM.
Dobiješ i postolje uz to da je držiš pravilno, da se može sušiti.
Zasad je ok a vidjećemo poslije.

jOFLA

Post by jOFLA » 10/01/2011 20:58

sumasumarum77 wrote:Pokusavam da kupim dobru cetkicu za brijanje u Sarajevu ali mi to nikako ne uspijeva. Zadnje dvije tri cetkice su mi se nakon mjesec dana pocinjale raspadati. Njihove dlacice bi, poslije svakog brijanja, skoro zacepile odvod. Ima li ko kakvo iskustvo tj. gdje u Sarajevu i koju vrstu cetkice kupiti a da mi potraje makar godinu. Mozda malo smijesno ali desava se...

Ako ne možeš u Sarajevu naći ono što tebi odgovara, kupi na internetu. A onda, koliko bi bio spreman platiti ? Iz drugih zemalja više košta naročito zbog poštarine, ali zato možeš imati četku koja neće trajati makar godinu, već najmanje deceniju ili dvije.

I mora li biti od jazavčevog krzna, ili može od čekinje, ili konjske dlake ?

Italija ima fantastične brijaće četke Boreal i Omega. U Omegu sam se uvjerio lično, od čekinje koju imam već šest i po' godina, četka je i sad kao nova, odnosno ne znam je li joj za ovo vrijeme ukupno ispalo tri-četri dlake. Omega se stvarno ne linja.

Uzmi neku Omegu od čekinje, nisu skupe, nisu to prestižne četke već su one za svaki dan (drška od jeftine plastike), ali su kvalitetne. Ne linjaju se, i mekane su. Ne bockaju, ne stružu po licu, divne. Za Omegu vidi ovamo.

Samo drži se dalje od Omegine sintetičke dlake, sintetika im ništa ne valja, užasno bockava. Ali zato su im četke od čekinje mrak !

Portugal isto pravi odlične Semogue četke, doduše nešto skuplje od Omege ali ništa puno, i ja bih prije nju izabrao jer su građene nešto čvršće od Omege i ovaj te neće odrati za poštarinu.

Kod njega, za dlake od čekinje (od čekinje je svaka koja nije označena kao "badger" od jazavca) biraj sa plastičnom prozirnom drškom, ili one sa drvenom drškom samo lakiranje ali neofarbane. Semogue četke sa ofarbanom drškom u zeleno-bijelo loše su ofarbane,tj, farba mu se vrlo brzo počne guliti, i za par godina može ti izgledati kao da je napravljena 1941, kad je Švabo napao. Ali inače kao četka je dobra, ne linja se, čvrsta ko tenk, trajaće dugo.

jOFLA

Post by jOFLA » 10/01/2011 21:35

Možda ti je ovdje na ovom Irskom siteu malo preglednije i bolje razvrstano nego tamo na portugalskom. Na tvom mjestu da sam sad u fazi uzimanja nove četke odmah bih uzeo ovu Semogue 1800.

Better Man

Post by Better Man » 10/01/2011 21:39

citroen wrote:
Better Man wrote:

dobro

1 zilet 3 mjeseca :? :? Ovo je za Guinness knjigu rekorda :D :D :D Meni je fusion mogao do 5 brijanja max

Kod tebe mora da je brada dobro jaka, ostra i gusta cim ti tako malo traje zilet.

van Basten

Post by van Basten » 11/01/2011 02:14

Adriatic wrote:Čekajte ba, jel tema četkica ili brijač?
Čovjek je pitao za četkicu.
Nemoj nikako one od Nivete i ostala sranja.
Ja sam sad uzeo od Balee u DM-u za 9,20 KM.
Dobiješ i postolje uz to da je držiš pravilno, da se može sušiti.
Zasad je ok a vidjećemo poslije.

i ja sam ovu uzeo, prva koja mi je izdržala duže od 3 mjeseca ( a bilo ih je i skupljih), Ustvari još mi traje a ima sigurno i 1,5 godina da sam je uzeo

citroen

Post by citroen » 12/01/2011 00:29

Better Man wrote:
Better Man wrote:

dobro

Kod tebe mora da je brada dobro jaka, ostra i gusta cim ti tako malo traje zilet.[/quote]

Ostra,to je problem :D

MAN-lion's coach

Post by MAN-lion's coach » 12/01/2011 03:05

Image
:-D :-D :lol: :lol:

Black swan

Post by Black swan » 11/04/2011 15:32

plemba wrote:nista bez starog T brijaca, zakon, pogotovo ko ima "jacu" bradu...

u petak se umalo nisam zaklao sa T brijačem i reko vrijeme je da se napusti tradicija nastala dok je goražde bilo pod opsadom :roll: :roll: :roll: jebe me ova tradicija

dobro

eto i ja pređoh na fusion
nisam znao da brijanje može biti takav užitak :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

&%$%$$$$ mi majku s onim žiletima sve su nekvalitetniji :cry: :cry: :cry: stoga sam prešao na fusion 8) 8) 8) 8)

bosnianidiot

Post by bosnianidiot » 11/04/2011 16:18

Gillette mach 3 power koristim, takodjer na one baterijice kao i fusion, samo ovaj bio na snizenju, 14KM, a fusion 25 KM :D evo zilet traje vec vise od mjesec dana, a i dalje ostar ko...ko zilet :D

kurty

Post by kurty » 11/04/2011 18:08

Da i ja malo oftopicim... Koristim one najjeftinije brijace... Jos ako su na akciji pa ono kesa sa 5-6 komada za 3-4KM...

Isto kao sto se @komi iznenadio za trajanje i ja sam se iznenadio kad covjek rece da mu taj brijas kao kod mene traje po mjesec ili dva, a meni maksimalno dva brijanja... I onda skontam u cemu je razlika... Taj covjek se brije svako jutro, a ja jednom sedmicno... Ono pustim da bas zarastem pa se obrijem... I tako sam mogao dok nisam bio deda mraz... Svako jutro se brijao prije nego krenem na "posao" i tj isti brijac mi trajao 8 dana "mrazovanja" i poslije prvog sljedeceg brijanja, kanta... a to sljedece je bilo nakon 6 dana :lol: :lol:
Znaci redovno bijanje, duze traju brijaci :lol: :lol:

jOFLA

Post by jOFLA » 11/04/2011 21:54

kurty wrote:mu taj brijas kao kod mene traje po mjesec ili dva, a meni maksimalno dva brijanja... I onda skontam u cemu je razlika... Taj covjek se brije svako jutro, a ja jednom sedmicno...

Pa to je to. NIje koliko vremenski dugo traje jedan žilet, već koliko puta se može obrijati s jednim prije nego što počne zapinjati, i za koje pare.

Ima tako finih žileta, do sad sam se brijao sa onim BIC u narančastoj kutijici, i plavim Gillette iz samoposluge, a od ljetos kako sam probao druge, nabavio sam 600 (da, šest stotina, nije štamparska greška) isto Gillette ali takozvani "7'o clock Sharp Edge" u žutom pakovanju. Pored njih još 400 Astri. Trajaće 20 godina. Na toliku količinu ide i popust, a toliko para bih potrošio na Fusion patrone za godinu i po'.

Nije mi toliko drastična razlika ovih u odnosu na plavi Gillette iz supermarketa sa kase, ali je ipak osjetna na bolje. Astra mi od njih svih najnježnija. Jedan i drugi mogu mi izgurati cijelu sedmicu svaki dan brijanja i da ono zadnje bude još uvijek prihvatljivo glatko i nježno.

Volio bih da sam uzeo "Persona" žilete u crvenoj kutijici, tih Persona ima više verzija. Ali u crvenoj kutijici sasvim pristojno oštri, i nježni kao Astra, a teško se bilo posjeći s njim. I uz bezbrižno mlataranje po koži i dobar trud, opet teško. Ali ne mogu ga više naći, prestao se proizvoditi.
Ima isto neki Persona u crvenoj kutijici, ali malo drukčiji logo, ne znam je li to taj isti.

Black swan

Post by Black swan » 11/04/2011 23:50

nisam znao da brijanje može biti vako uživanje
meni generalno uvijek bio kakav svinjokolj :lol: :lol: :lol: :lol: :cry: :cry: :cry: :cry:

heckler

Post by heckler » 12/04/2011 00:09

jOFLA wrote:

Ako ne možeš u Sarajevu naći ono što tebi odgovara, kupi na internetu. A onda, koliko bi bio spreman platiti ? Iz drugih zemalja više košta naročito zbog poštarine, ali zato možeš imati četku koja neće trajati makar godinu, već najmanje deceniju ili dvije.

I mora li biti od jazavčevog krzna, ili može od čekinje, ili konjske dlake ?

Italija ima fantastične brijaće četke Boreal i Omega. U Omegu sam se uvjerio lično, od čekinje koju imam već šest i po' godina, četka je i sad kao nova, odnosno ne znam je li joj za ovo vrijeme ukupno ispalo tri-četri dlake. Omega se stvarno ne linja.

Uzmi neku Omegu od čekinje, nisu skupe, nisu to prestižne četke već su one za svaki dan (drška od jeftine plastike), ali su kvalitetne. Ne linjaju se, i mekane su. Ne bockaju, ne stružu po licu, divne. Za Omegu vidi ovamo.

Samo drži se dalje od Omegine sintetičke dlake, sintetika im ništa ne valja, užasno bockava. Ali zato su im četke od čekinje mrak !

Portugal isto pravi odlične Semogue četke, doduše nešto skuplje od Omege ali ništa puno, i ja bih prije nju izabrao jer su građene nešto čvršće od Omege i ovaj te neće odrati za poštarinu.

Kod njega, za dlake od čekinje (od čekinje je svaka koja nije označena kao "badger" od jazavca) biraj sa plastičnom prozirnom drškom, ili one sa drvenom drškom samo lakiranje ali neofarbane. Semogue četke sa ofarbanom drškom u zeleno-bijelo loše su ofarbane,tj, farba mu se vrlo brzo počne guliti, i za par godina može ti izgledati kao da je napravljena 1941, kad je Švabo napao. Ali inače kao četka je dobra, ne linja se, čvrsta ko tenk, trajaće dugo.

+1 za Omega cetku.

Koristim Omegu od jazavca

Image

Nakon godinu i po dana neznam da je vise od par dlaka izgubila. Jedino sto mi se kod nje ne svidja je prelagana drska.

Mimo toga, nikakvi poweri niti machovi ne dolaze u obzir vise. Kad pomislim sta sam para stusio u njih i sta sam si mogao kupiti umjesto toga dodje mi da se roknem.

Prije par mjeseci legao paket Derby Extra od 100 komada za malo vise od dzaba.... rahat sam par godina
Image

Ana Maria

Post by Ana Maria » 22/11/2015 16:22

jOFLA

Post by jOFLA » 22/11/2015 22:37

Ana Maria wrote:http://www.dodaj.rs/f/38/m6/2rky30jE/gillette-parat-3-2.jpg gdje se ovo moze naci u sarajevu? :)

Nigdje. Taj Gilletteov model na slici, baš taj, Parat, ne proizvodi se već jedno 40 godina. Neko eventualno ima stari dedin sa tavana pa će ga prodavati online, ali to vjerovatno nije to što ti očekuješ.
Brijači drugih marki današnje proizvodnje, ali tog istog tipa što im se kao vratašca otvara gornji dio da se ubaci žilet, još uvijek se proizvode Japanu, Egiptu, Kini.

Ako ti je baš stalo to takvog tipa i tog izgleda, metalnog brijača, naći ćeš ih po web stranicama za brijanje i mušku kozmetiku po ključnim riječima "razor TTO" parker 90 ili 99, Weishi deluxe ili 9306, "Misaki Twist to open" Japan. Svi se oni malo razlikuju, ne samo izgledom, već su jedni nježniji za mekše i rjeđe dlačice, drugi su tzv. agresivniji za tvrdu ili gustu bradu. Izbjegavaj Ebay.

U današnjoj proizvodnji ima i drugih brijača takvog izgleda, ali malkice drukčijeg tipa, i bogatiji je izbor, iz već pomenutih zemalja ali i iz Njemačke i Engleske, kojima se glava za žilet odšarafi, ne otvara se kao vratašca.

Ana Maria

Post by Ana Maria » 23/11/2015 22:58

jOFLA wrote:
Ana Maria wrote:http://www.dodaj.rs/f/38/m6/2rky30jE/gillette-parat-3-2.jpg gdje se ovo moze naci u sarajevu? :)

Nigdje. Taj Gilletteov model na slici, baš taj, Parat, ne proizvodi se već jedno 40 godina. Neko eventualno ima stari dedin sa tavana pa će ga prodavati online, ali to vjerovatno nije to što ti očekuješ.
Brijači drugih marki današnje proizvodnje, ali tog istog tipa što im se kao vratašca otvara gornji dio da se ubaci žilet, još uvijek se proizvode Japanu, Egiptu, Kini.

Ako ti je baš stalo to takvog tipa i tog izgleda, metalnog brijača, naći ćeš ih po web stranicama za brijanje i mušku kozmetiku po ključnim riječima "razor TTO" parker 90 ili 99, Weishi deluxe ili 9306, "Misaki Twist to open" Japan. Svi se oni malo razlikuju, ne samo izgledom, već su jedni nježniji za mekše i rjeđe dlačice, drugi su tzv. agresivniji za tvrdu ili gustu bradu. Izbjegavaj Ebay.

U današnjoj proizvodnji ima i drugih brijača takvog izgleda, ali malkice drukčijeg tipa, i bogatiji je izbor, iz već pomenutih zemalja ali i iz Njemačke i Engleske, kojima se glava za žilet odšarafi, ne otvara se kao vratašca.

Hvala puno na detaljnom obrazlozenju i pomoci :thumbup:

Post Reply