Do kada ce policija ODBIJATI da radi svoj posao?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Locked
braca

#1 Do kada ce policija ODBIJATI da radi svoj posao?

Post by braca » 07/02/2011 18:58

Ne znam da li ce moderatiri ovu temu premjestiti u postojecu „Policija“, nadam se da nece jer zelim da posebno istaknem ono sto isticem ovom temom.

Do kada ce policija ODBIJATI da radi svoj posao? Vise mi se povraca od nerada policije, no pri ovome ne govorim o „visim“ nivoima, specijalci, SIPA, jer sa njima nemam nikakvog dodira, pa i ne znam da li rade ili ne, ali cini mi se da imaju mnogo vise morala i rezultata nego ovi „dole“.

Gimnazijska ulica: srednja skola, OSNOVNA skola, ulica je ZAKRCENA od parkiranih automobila, a pri tome auti odlaze, dolaze, daju neke gasove, prskaju....pa tu se krecu djeca, nasa djeca.....

DANAS SAM DVA PUTA ZVAO POLICIJU i molio ih da nesto ucine, ili da pocnu da kaznjavaju, ili da odnose vozila. Ali – nista. I danas kao i svaki drugi dan, ulica je krcata parkiranim vozilima. Sta im smeta da zadju dva puta dnevno i da ispisuju naloge?

Samo, dragi forumasi, nemojte mi reci da policija nema mandat da naplacuje kazne jer je neki clan zakona greskom izbrisan, jer cu vam ja odgovoriti kontra pitanjem „A da li imaju mandat da kaznjavaju ulazak u aščare zabranjenu ulicu, obzirom da je znak zabrane saobracaja uredno i vidljivo postavljen na ulazu u Gimnazijsku ulicu“?

Ista situacija je i u drugim ulicama, sa akcentom na setaliste Maka Dizdara, o cemu je Portal sarajevo-x odlucno pisao, situacija je bila OK tri dana, a danas je opet po starom, a je*e se policiji koja samo setka iz kafica u kafic na besplatne kafe.

NO POLICIJA REVNOSNO RADI SVOJ POSAO NA SVAKOJ MAGISTRALNOJ CESTI GDJ JE OGRANICENJE 40 km/h, DA BI HVATALA ONE KOJI SU VOZILI 50 km/h I DA BI IM IZMUZLI 20 ili 50 KM ZA MESO U OBLIZNJOJ KAFANI. To zna SVAKI forumas-vozac automobila. No, tamo gdje ne mogi izmamljivati novac (npr. Gimnazijska ulica), tu ih nista ne interesuje.

Pa, brate mili, neka napuste posao ako im se ne svidja, siguran sam da ima more casnih i postenih policajaca koji bi zeljeli casno, odgovorno i posteno raditi svoj posao.

vnm
Been thanked: 2 times

#2 Re: Do kada ce policija ODBIJATI da radi svoj posao?

Post by vnm » 07/02/2011 19:06

ja mislim da je sa gimnazijskom problem da parkiraju odredjeni pajdasi koje ne smiju kazniti, a da izadju pa da kace selektivno samo po odredjenim autima ocigledno vise ne zele. licno sam par puta vidio kako idu dvojica i gledaju cije je koje auto i samo na svako drugo/trece kace kaznu.

bebeSa

#3 Re: Do kada ce policija ODBIJATI da radi svoj posao?

Post by bebeSa » 07/02/2011 19:25

Nazalost! Kao i sve ostalo u ovom gradu!

braca

#5 Re: Do kada ce policija ODBIJATI da radi svoj posao?

Post by braca » 07/02/2011 23:26

Creasy wrote:http://www.mupks.ba :-) :roll: :run:

Vidi, ja NISAM tu da prijavljujem ili da ne prijavljujem policiju ili da tjeram mak na konac. Samo se PITAM kada ce policija poceti da radi posao u interesu grada i gradjana (ponovno naglasavam da govorim o nizim nivoima policije, onim koje ja "vidim" i koji mene "dodiruju", one "vise" slojeve ni ne vidim pa pojma nemam sta rade ili ne rade).

No, ja jesam kurcevit pa sam DVA puta isao zaliti se Unutrasnjoj kontroli kada je situacija cista kao suza bila, plus svjedok, ali - jok - unutrasnja kontrola NIJE pozvala na odgovornost policajca, cak su meni rekli da sam dobro prosao jer SMATRAJU da IPAK nisam lazno optuzio policajca. Jedna od ove dvije situacije je kada me je "opalio" radar IZ policijskog auta, a po pisanim procedurama koje ja imam, NE MOZE se koristiti radar iz unutrasnjosti vozila, i - pazi sad - policajac je u RUKOPISU napisao (!!!), priznao i potpisao da je koristio radar iz unutrasnjosti vozila i OPET nisam nista postigao, ispadoh ja kriv sto sam se zalio.

Ma hajte, molim vas, vrana, vrani oci ne vadi, nije vam ovo Amerika gdje unutrasnja kontrola radi kako treba, a prvenstveno u intresu gradjana i zastite legaliteta.

Fala i zivio, ja samo laprdam po forumu jer nema svrhe udarati na vjetrenjace, osim, naravno kada je krupna stvar u pitanju, pa onda potezemo sve svoje intelektualne vijuge u kombinaciji sa angazovanjem onih koji treba da budu angazovani. A do tada samo mozemo da se molimo Bogu da ce se neko prije ili kasnije probuditi i poceti da razmislja na ispravan i korektan nacin.

Creasy

#6 Re: Do kada ce policija ODBIJATI da radi svoj posao?

Post by Creasy » 08/02/2011 00:01

braca wrote:

Fala i zivio, ja samo laprdam po forumu jer nema svrhe udarati na vjetrenjace

:thumbup: :mrgreen:

Comrad

#7 Re: Do kada ce policija ODBIJATI da radi svoj posao?

Post by Comrad » 08/02/2011 00:15

Slazem se da ono ruglo treba sklonuti. Medjutim isto tako onda treba ocistiti i ostatak centra grada od automobila, jer sad kad bi policija hodala i pisala naloge, mislim da bi im falilo papira, gdje se sve ljudi parkiraju. Ja imam osjecaj da je policiji naredjeno da budu "blazi" prema ovim automobilima parkiranim po starom gradu, jer jednostavno nema parking prostora.

Sto se mene tice, postoje tri opcije:
1. Izgraditi kako treba parkinge i onda drasticno kaznjavati svako nepropisno parkiranje
2. Ograniciti ulaz automobilima do Skenderije, s tim da se naravno na neki nacin stanovnicima starog grada omoguci prilaz domovima. Ima dovoljno okolnih puteva. Moglo bi se to srediti.
3. Ostaviti stanje kakvo je sada i poceti kaznjavati SVE koji se nepropisno parkiraju i na taj nacin ih ubjediti da automobil ostave na Marijin Dvoru, ako vec nemaju zagranatovano parking mjesto.

Ja sam za opciju jedan, dva bi vec stvarala probleme, a tri mislim da je nemoguce sprovesti.

todd_smith

#8 Re: Do kada ce policija ODBIJATI da radi svoj posao?

Post by todd_smith » 08/02/2011 01:24

Fino nazoves i kazes da nesto oni rade, ili ce neko drugi poceti da u svoje ruke preuzima...i dajes im rok od 24 sata...gledaj kako brzo reaguju

zonbirile

#9 Re: Do kada ce policija ODBIJATI da radi svoj posao?

Post by zonbirile » 08/02/2011 07:55

na Malti ulaz u Telecom kod Nagiba.Postoji znak zabrane,haman telecom ne može funkcionirati od mušterija i nikom ništa,što je još gore naiđe kloc i kažnjava one po trotoaru.

drndalo
Has thanked: 11 times
Been thanked: 88 times

#10 Re: Do kada ce policija ODBIJATI da radi svoj posao?

Post by drndalo » 08/02/2011 08:54

Ja sam im jednom bogme u napadu savjesti napisao onako stimulativan e-mail na toj web strani... Nakon 2-3 dana su me zvali telefonom da kazu da su istrazili sta se moze uraditi... U saradnji sa drugim institucijama... Nakon par sedmica, su saobracajni znakovi na koje sam se zalio bili promijenjeni u saradnji sa Opstinom...

Ako se ne zalimo, nemamo pravo da kukamo... Ja se zalio, i sad mi drago...

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
Been thanked: 3 times

#11 Re: Do kada ce policija ODBIJATI da radi svoj posao?

Post by PipiDugaDevetka » 08/02/2011 09:43

Najnoviji ministar unutrašnjih poslova KS je obećao vratiti kvartovske policajce, pa sačekajmo stotinjak dana sa kritikama. Budimo fer prema vlasti koja je tek ''zasjela u fotelje''. Trenutno ''sagledavaju situaciju''.

Asana

#12 Re: Do kada ce policija ODBIJATI da radi svoj posao?

Post by Asana » 16/02/2011 22:03

Jasno je da nema dovoljno parking mjesta u gradu, i da su mnogi od nas cesto u prilici da parkiraju na za to nepredvidjenom mjestu. Ali, postoji valjda mala razlika izmedju nepropisnog parkiranja i ugrozavanja saobracaja parkiranjem ... svaki dan pred Altom niz automobila kojima je bilo mrsko silaziti u parking stoji u ispusnoj traci, naocigled svih polcajaca koji rade na Marindvoru ili u stanici Novo Sarajevo :x

Creasy

#13 Re: Do kada ce policija ODBIJATI da radi svoj posao?

Post by Creasy » 17/02/2011 00:06

Asana wrote:Jasno je da nema dovoljno parking mjesta u gradu, i da su mnogi od nas cesto u prilici da parkiraju na za to nepredvidjenom mjestu. Ali, postoji valjda mala razlika izmedju nepropisnog parkiranja i ugrozavanja saobracaja parkiranjem ... svaki dan pred Altom niz automobila kojima je bilo mrsko silaziti u parking stoji u ispusnoj traci, naocigled svih polcajaca koji rade na Marindvoru ili u stanici Novo Sarajevo :x

A sta da policija radi s tim autima kad je izbrisan clan iz ZOBS-a po kojem je to kaznjivo... :roll:

Chmoljo
Administrativni siledžija
Has thanked: 117 times
Been thanked: 516 times

#14 Re: Do kada ce policija ODBIJATI da radi svoj posao?

Post by Chmoljo » 17/02/2011 00:27

:-)

Locked