Dnevne novine u BiH

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
davor.d

Dnevne novine u BiH

Post by davor.d » 30/07/2006 17:32

Evo citam ovu blamazu Oslobodjenja, sa blamazama Avaza se srecemo svakodnevno, pa se pitam kada ce neko u ovoj zemlji pokrenuti neku normalnu dnevnu novinu!?

addo888

Post by addo888 » 30/07/2006 17:37

Po cemu je to AVAZ blamaza? sto je bosnjacki list ili?

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 30/07/2006 17:40

addo888 wrote:Po cemu je to AVAZ blamaza? sto je bosnjacki list ili?

nije bosnjacki vec seljacki...

dosad nezabiljezeno u historiji novinarstva...novina za nepismene, koju pisu nepismeni... :D :D :D

addo888

Post by addo888 » 30/07/2006 17:45

jao eto neka bude kako ti mislis.

Zato su najcitanije novine u BIH,haman da su Bosnjaci nepismeni ili sta je problem?

lampard

Post by lampard » 30/07/2006 18:27

avaz je seljacka novina jer je u sluzbi politickih opcija,o svemu pisu pristrasno i izrazavaju svoje misljenje,ko da mene boli neka stvar sta onaj iz redakcije misli o globalnim i lokalnim problemima.da ne pominjem sto lazu i jedu gov** na svakom koraku.izvinjavam se ako sam bio malo previse direktan ali nisam mogao da odolim :) :) :) i jos sto su kic :D

stranacc

Post by stranacc » 30/07/2006 18:30

addo888 wrote:jao eto neka bude kako ti mislis.

Zato su najcitanije novine u BIH,haman da su Bosnjaci nepismeni ili sta je problem?

U pravu si BOSNJACI SU NEPISMENI .. do yaya,..... inace bi imali neke normalne novine :lol:

Kukuruz_Barbe-q

Post by Kukuruz_Barbe-q » 30/07/2006 18:30

Ne volim nesto Avaz al majstore nema politicki neopredjeljenih novina :D

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 30/07/2006 18:33

ne svi, samo oni koji uredjuju i citaju avaz... :D :D :D

addo888

Post by addo888 » 30/07/2006 18:41

Alfons Kauders wrote:

dakle,jedna vecina bosnjaka(po nekim podatcima preko 70% bosnjaka) :roll:

addo888

Post by addo888 » 30/07/2006 18:43

Kukuruz_Barbe-q wrote:Ne volim nesto Avaz al majstore nema politicki neopredjeljenih novina :D

pametno receno :D

im proud of you my son :-) :D :D

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 30/07/2006 18:55

addo888 wrote:
Alfons Kauders wrote:

dobro, a ko cita oslobodjenje, dane, start, slobodnu... marsovci ? :D

nego otkud ti tih 70% ?! pa u bih je zvanicno oko 15% nepismenih starijih od 18 godina, ako se ne varam, tako da je ukupno cca 85% pismenih punoljetnih bosnjaka, a ti tvrdis da 70% od ukupnog broja (ukljucujuci bebe) cita avaz, dakle po tebi ispada da avaz citaju svi pismeni bosnjaci i bosnjakinje + vecina maloljetnika i djece, odnosno da avaz cita oko 1.400.000 bosnjaka... da ne uzimamo u obzir dijasporu... :D :D :D

lampard

Post by lampard » 30/07/2006 18:59

jedno je biti politicki opredjeljen ili s afinitetima prema nekoj opciji,a drugo je biti najprovidniji oblik politicke propagande jedne opcije.

addo888

Post by addo888 » 30/07/2006 19:01

Alfons Kauders wrote:
addo888 wrote:
Alfons Kauders wrote:

nego otkud ti tih 70% ?! pa u bih je zvanicno oko 15% nepismenih starijih od 18 godina, ako se ne varam, tako da je ukupno cca 85% pismenih punoljetnih bosnjaka, a ti tvrdis da 70% od ukupnog broja (ukljucujuci bebe) cita avaz, dakle po tebi ispada da avaz citaju svi pismeni bosnjaci i bosnjakinje + vecina maloljetnika i djece, odnosno da avaz cita oko 1.400.000 bosnjaka... da ne uzimamo u obzir dijasporu... :D :D :D

Dane citaju u glavnom,zna se,komunisti,slobodnu isto tako..a znamo kako su oni "Vecina" u Bosni :D .Za Start neznam :lol: :-)

ps:podatak 70% sam dobio iz jednog clanka gdje se istrazivala popularnost medija medju narodima BIH.I medju bosnjacima preko 70% su izjavili da im je od dnevnih listova AVAZ najdrazi

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 30/07/2006 19:07

smijemo li mi dijasporci komentarisati dnevne novine u domovini nam :D ?

upravo sam se vratio iz sarajeva i sokiran sam :-) . avaz propagira papanluk i primitivizam ( zadnji primjer "prevara u hrasnom" :D) i onog ludaka mirnesa. a da ne pricamo o reisovim hudbama.

oslobodjenje je jako lose napisano, losa im je fotografija, prelom jos gori, uredjivacke politike izgleda da i nema. jedini im je spas sto imaju par zanimljivih komentatora i kun.

mislim da bi u bosni trebalo osnovati kvalitetne jutanje novine, nalik na jutanje novine na zapadu, tipa guardian, dagens nyheter, etc. u kojima ce biti sve vaznije vijesti, ali gdje ces isto tako moci procitati analiticke clanke, reportaze, feljtone etc.
naravno bilo bi fino kada te novine mogle biti nezavisne u politickom smislu. jer, bar je u svedskoj tako, stav o politici trebaju imati oni koji pisu politicke komentare, a ostatak redakcije mora biti nezavisan.

eto, dragi moji, zadajte se i osnujte novinu, da mi dijasporci imamo sta citati kada dodjemo na ljetovanje :D
Last edited by callmethebreeeze on 30/07/2006 19:10, edited 1 time in total.

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 30/07/2006 19:08

addo888 wrote:Dane citaju u glavnom,zna se,komunisti,slobodnu isto tako..a znamo kako su oni "Vecina" u Bosni :D .Za Start neznam :lol: :-)

ps:podatak 70% sam dobio iz jednog clanka gdje se istrazivala popularnost medija medju narodima BIH.I medju bosnjacima preko 70% su izjavili da im je od dnevnih listova AVAZ najdrazi

dane citaju komunisti... jah... :D :D

uglavnom se ne pise odvojeno, sto samo dodatno potvrdjuje moje stavove u vezi avaza i njegovih citatelja :D

vjerovatno je rijec o clanku u avazu ili o anketi na bosnjaci.net... i opet to ne znaci da 70% bosnjaka cita avaz... naime pogledaj tiraze novina u bih, pa ces skontat da manje od 5% stanovnistva redovno cita novine... :D :D

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 30/07/2006 19:10

callmethebreeeze wrote:smijemo li mi dijasporci komentarisati dnevne novine u domovini nam :D ?

upravo sam se vratio iz sarajeva i sokiran sam :-) . avaz propagira papanluk, i primitivizam ( zadnji primjer "prevara u hrasnom" :D) i onog ludaka mirnesa. a da ne pricamo o reisovim hudbama.

oslobodjenje s druge strane je jako lose napisano, losa im je fotografija, prelom jos losiji, uredjivacke politike izgleda da i nema. jedini im je spas sto imaju par zanimljivih komentatora i kun.

mislim da bi u bosni trebalo osnovati kvalitetne jutanje novine, nalik na jutanje novine na zapadu, tipa guardian, dagens nyheter, etc. u kojima ce biti sve vaznije vijesti, ali gdje ces isto tako moci procitati analiticke clanke, reportaze, feljtone etc.
naravno bilo bi fino kada te novine mogle biti nezavisne u politickom smislu. jer, bar je u svedskoj tako, stav o politici trebaju imati oni koji pisu politicke komentare, a ostatak redakcije mora biti nezavisan.

eto, dragi moji, zadajte se i osnujte novinu, da mi dijasporci imamo sta citati kada dodjemo na ljetovanje :D

kamo srece care, ali fazon je sto tako malo ljudi cita da se ne isplati izdavati novine... tako da samo ove koje se uvlace raznim politickim opcijama i/ili kriminalcima imaju sanse da prezive... oslobodjenje je propalo skroz, bolji su bili prije 10 godina... jos su izdavali i "svijet" tad...

Dolina avalona

Post by Dolina avalona » 30/07/2006 19:13

Avaz jeseljacka novina jer je na strani svoga naroda i patriota. A to se bas poklapa sa onom nasom bolescu da svako onaj ko drzi do svoga je seljak, a onaj koji odbaci svoje a prihvati tudje je kultura/tolerancija i moderniam...! :roll:

Dakle, sve ono sto je bosnjacko je seljacko, sve ono sto je tudje ili naginje na tudje je kultura! :-)

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 30/07/2006 19:14

ma znam sve AK, ali mozda bi ljudi kupovali ako bi produkt bio kvalitetan. na kraju krajeva, ne smeta meni sto je avaz najtirazniji, zao mi je sto avaz nema alternativu.

davor.d

Post by davor.d » 30/07/2006 19:15

addo888 wrote:
Alfons Kauders wrote:
addo888 wrote:
Alfons Kauders wrote:

Dane citaju u glavnom,zna se,komunisti,slobodnu isto tako..a znamo kako su oni "Vecina" u Bosni :D .Za Start neznam :lol: :-)

hmm... citam redovno Dane i SB i ne mogu se sloziti sa tobom da su to komunisticki listovi... mada ne bi bilo lose da jesu :) primjetno je da forsiraju SDP (koji unatoc uvrijezenom misljenju ni u ludilu ne mogu biti komunisti) ali takodje znaju kada treba dobrano i opaliti po SDP-u...
takodje se ne mogu sloziti ni sa ovih 70 % jer tiraz Avaza je oko 100 000 primjeraka dnevno sto bi znacilo da bosnjaka ima oko 140 000 u citavoj BiH...

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 30/07/2006 19:17

Dolina avalona wrote:Avaz jeseljacka novina jer je na strani svoga naroda i patriota. A to se bas poklapa sa onom nasom bolescu da svako onaj ko drzi do svoga je seljak, a onaj koji odbaci svoje a prihvati tudje je kultura/tolerancija i moderniam...! :roll:

Dakle, sve ono sto je bosnjacko je seljacko, sve ono sto je tudje ili naginje na tudje je kultura! :-)

zar je bosnjacki objavljivati slike prevare ili imena samoubica ili fotografije nastradalih u nesrecama? zar je bosnjacki pisati o razno-raznim luzerima i predstavljati ih kao zvijezde? ja sam bosnjak, ali ne vidim zasto bi napad na avaz bio isto kao i napad na bosnjake. avaz je papanska novina i tacka.
Last edited by callmethebreeeze on 30/07/2006 19:23, edited 1 time in total.

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 30/07/2006 19:18

davor.d wrote:hmm... citam redovno Dane i SB i ne mogu se sloziti sa tobom da su to komunisticki listovi... mada ne bi bilo lose da jesu :) primjetno je da forsiraju SDP (koji unatoc uvrijezenom misljenju ni u ludilu ne mogu biti komunisti) ali takodje znaju kada treba dobrano i opaliti po SDP-u...
takodje se ne mogu sloziti ni sa ovih 70 % jer tiraz Avaza je oko 100 000 primjeraka dnevno sto bi znacilo da bosnjaka ima oko 140 000 u citavoj BiH...

ja mislim da im je tiraz i nesto nizi... a da i ne govorimo o reemitendi...ispada da bosnjaka ima manje od 100.000... no sta djeca znaju o zavicaju...

medjutim za dane i slobodnu... avdic fakat pretjeruje s podrskom sdpovcima... neukusno do bola... dok dani znaju, kako ti to kazes, opaliti po sdpu, s. bosna to vrlo rijetko cini...

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 30/07/2006 19:22

callmethebreeeze wrote:ma znam sve AK, ali mozda bi ljudi kupovali ako bi produkt bio kvalitetan. na kraju krajeva, ne smeta meni sto je avaz najtirazniji, zao mi je sto avaz nema alternativu.

tesko... kvaliteta kod nas nikad nije bila na cijeni... a ako uzmemo u obzir standard prosjecne beha porodice... potrosacku korpu od 470 km... platu od 600... skoro 50% nezaposlenih... i dodas na to izdatke za stampu... 30 km mesecno za dnevnu... i 12 za sedmicnu... malo ljudi i moze da cita... bez obzira na kvalitetu ponude...

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 30/07/2006 19:25

Alfons Kauders wrote:
callmethebreeeze wrote:ma znam sve AK, ali mozda bi ljudi kupovali ako bi produkt bio kvalitetan. na kraju krajeva, ne smeta meni sto je avaz najtirazniji, zao mi je sto avaz nema alternativu.

tesko... kvaliteta kod nas nikad nije bila na cijeni... a ako uzmemo u obzir standard prosjecne beha porodice... potrosacku korpu od 470 km... platu od 600... skoro 50% nezaposlenih... i dodas na to izdatke za stampu... 30 km mesecno za dnevnu... i 12 za sedmicnu... malo ljudi i moze da cita... bez obzira na kvalitetu ponude...

to jeste glavni problem.
ja isto tako mislim da je ljudima puna kapa sumorne svakodnevnice, pa im je lakse uzeti avaz i citati o jet-set-u, nego citati novine koje bi se ozbiljno pozabavile problemom korupcije, nepotizma, etc.

daduli_sa

Post by daduli_sa » 30/07/2006 19:28

addo888 wrote:
Alfons Kauders wrote:

Hajd malo popusti, i ja ga licno uzimam jer ne vidim toliko alterantive ali mi zdrav razum i oci ipak ne dozvoljavaju da previdim ociglednu nepismenost navedene novine u pojedinim segmentima!

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 30/07/2006 19:29

Dolina avalona wrote:Avaz jeseljacka novina jer je na strani svoga naroda i patriota. A to se bas poklapa sa onom nasom bolescu da svako onaj ko drzi do svoga je seljak, a onaj koji odbaci svoje a prihvati tudje je kultura/tolerancija i moderniam...! :roll:

avaz je seljacka novina jer je uredjuju i citaju primitivci, patriotizam nema veze s tim...gdje ima patriotizma ima i kriminala, ali ima vas jos dovoljno koji puse tu pricu, pa ce nam biti :D patriote :D mirnes ili haris u predsjednistvu od oktobra...

avaz je mjerilo primitivizma, a ne patriotizma, al dzaba to vama govorit...

Post Reply