Djevojko s mora--BRAVO

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1 Djevojko s mora--BRAVO

Post by muha_sa »

Ana Jelusic,djevojka iz Rijeke, druga u utrci za svjetski kup skijasica,koja je odrzana danas na brezuljku --Sljemenu--kraj Zagreba.
Djaba nam Jahorina,Igman i Bjelasnica a i ime olimpijskog grada i uspjesnog organizatora 14-ih olimpijskih igara kad imamo vodje koji "ulazu" u nasu mladost.
Komsije,svaka vam cast.
bila u halila
Posts: 75
Joined: 27/12/2006 18:22

#2

Post by bila u halila »

Čestitke od susjeda
:bih:
kilam
Posts: 259
Joined: 19/01/2005 01:13
Location: memlijash

#3

Post by kilam »

iskrene cestitke ani - veliki uspjeh (samo pokazuje kolko znace dobar rad i celicna volja)
a sto se tice nas.. steta sto talenti propadaju..
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#4

Post by GandalfSivi »

Pridruzujem se cestitkama, iako necu opet moci otici na nijedan njihov portal slijedecih 10 dana. A sto se nas tice, mi smo stvoreni samo za borilacke sportove.
EI Presidente
Posts: 765
Joined: 17/11/2004 21:24

#5

Post by EI Presidente »

moj Muha, nije da branim politicare - daleko od toga. Ali ako raja cekaju da ih vodje odvedu na skijanje i pokazu gdje je snijeg, onda nek' i ne idu.

Samoinicijativa je nesto sto se kod nas ne njeguje :D
pozz
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#6

Post by muha_sa »

EI Presidente wrote:moj Muha, nije da branim politicare - daleko od toga. Ali ako raja cekaju da ih vodje odvedu na skijanje i pokazu gdje je snijeg, onda nek' i ne idu.

Samoinicijativa je nesto sto se kod nas ne njeguje :D
pozz

Danas je elitni sport na tom nivou da bez ulaganja u talente nema nikakvih rezultata (osim ako ti otac nije Ante Kostelic tj. sadista), a kod nas jedino drzava moze tako nesto odraditi. tj ima potencijale i resurse za to. Bit ce da je bitnije izdvojiti 500 000 maraka godisnje za toalet papir za rukovodeci kadar. :oops:
Vertigo
Posts: 1188
Joined: 04/12/2005 12:06
Location: Sarajevo

#7

Post by Vertigo »

Bob staza na Trebevicu i skakaonice na Igmanu su raritet na Balkanu.
Stvarno je steta sto nisu u funkciji. :(
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#8

Post by Neelix »

vala :D za razliku od grobnice ova i fino izgleda :D tako da se pridruzujem cestitkama :D

fakat, oni su u maltene svakom sportu svjetlosnim godinama ispred nas :roll:
EI Presidente
Posts: 765
Joined: 17/11/2004 21:24

#9

Post by EI Presidente »

Slazem se ja da drzava treba da podrzi sport, ali zasto neki talenat ne bi mogao otici i traziti pare za svoj trening u privatnom sektoru? Ili vani? Nije Tanovica BIH dovela do nivoa gdje jeste, nego je covjek sam iznasao rjesenje da izrazi svoj talenat. Tek poslije njegovog uspjeha FBIH izdvojila konkretan iznos iz budzeta za ostale filmske stvaraoce. Ne znam, mozda lupetam, ali mi se cesto cini da se samo zalimo i nista ne cinimo. pozz
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#10

Post by muha_sa »

Neelix wrote:vala :D za razliku od grobnice ova i fino izgleda :D tako da se pridruzujem cestitkama :D

fakat, oni su u maltene svakom sportu svjetlosnim godinama ispred nas :roll:
svaka im cast--zaista im se divim.Imaju brezuljak-Sljeme-i organizuju svjetski kup---mi imamo najbolja skijalista i imidz olimpijske zemlje a organizujemo kup svih sela iz BiH.
medda
Posts: 476
Joined: 29/09/2006 09:35

#11

Post by medda »

@Muha
Bas sam skoro gledala to skijanje i kontala isto to sto i ti.
Anica je probila led i stavila svoju zemlju na skijasku kartu. Samo svojom i ocevom zaslugom. Svaka im cast!!!
Valjda ce i kod nas izbiti neki talent da nam digne rejting.
Idem da izglancam snowboard......
:D :D :-)
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#12

Post by muha_sa »

i ja sam kantove u skija naostrio al mi skupe ski karte :D a i ostarilo se.
medda
Posts: 476
Joined: 29/09/2006 09:35

#13

Post by medda »

Mora se neko zrtvovati :D :D :D
Nisam ni ja najmladja, al nek nas barem bude petoro na olimpijadi.
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#14 Re: Djevojko s mora--BRAVO

Post by Hantraga »

muha_sa wrote:Ana Jelusic,djevojka iz Rijeke, druga u utrci za svjetski kup skijasica,koja je odrzana danas na brezuljku --Sljemenu--kraj Zagreba.
Djaba nam Jahorina,Igman i Bjelasnica a i ime olimpijskog grada i uspjesnog organizatora 14-ih olimpijskih igara kad imamo vodje koji "ulazu" u nasu mladost.
Komsije,svaka vam cast.
Nema sta komsije svaka cast sto ste regrutovali mladu bosanku...

Ana Jelusic je porijeklom iz malog sela Zabrdje, pored Kotor Varosi...

Sto nas ima Masala...
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#15

Post by tech10 »

Cestitke Ani i komsijama. :thumbup:
Nas zapadne i istocne komsije su daleko, daleko ispred nas u svim sportovima. Nazalost, tesko je naci pravi razlog, mozda ratom unisteni tereni, slaba ekonomija, dio talenata odvlace susjedi i sl. ali to jos uvijek nije dovoljno opravdanje da smo tako nisko u svim disciplinama.
Kad vidim koliko su oni jaki u rukometu, kosarci, odbojci, vaterpolu, tenisu i da dalje ne nabrajam prosto mi dodje muka, a nas najbolje plasirani sportas bude neki tip u streljastvu sa zauzetim 38. mjestom. :(
Vertigo
Posts: 1188
Joined: 04/12/2005 12:06
Location: Sarajevo

#16

Post by Vertigo »

Image
Vertigo
Posts: 1188
Joined: 04/12/2005 12:06
Location: Sarajevo

#17

Post by Vertigo »

Image
Vertigo
Posts: 1188
Joined: 04/12/2005 12:06
Location: Sarajevo

#18

Post by Vertigo »

Na citavom gugletu ima svega par slika skakaonica na Igmanu i bob staze na Trebevicu, a ovo su najkvalitetnije :?
Eto prilike za fotografe :)
Ilija_Cvorovic
Posts: 153
Joined: 25/12/2006 22:08

#19

Post by Ilija_Cvorovic »

Jebiga. Zato su naše djevojke prve u turbo folku, turbo talentima i u turbo navlačenju kurčeve kožice.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#20

Post by mostarac »

Problem je vrlo jednostavan:

1. Korupcija u svim vidovima sporta, pa cak i na nemogucim mjestima kao sto su individualni sportovi

2. Grad Zagreb ima veci budzet nego Federacija BiH, a lova igra veoma veliku ulogu. Dakle standard hrvatskih gradjana u siromasnoj hrvatskoj je ipak daleko ispred naseg standarda

3. Lijenost Bosanaca. htio to neko priznati ili ne do nas je ipak najvise. I da nije bilo rata nikad Bosna ne bi dobila jednog Goldbergera ili Nikenena ili Peterku, jer jednostavno za vrhunski inidividualni sport treba nesto i uloziti i treba se puno toga odreci, a to Bosanci nisu spremni niti ce ikada biti. U timskim sportovima smo dobri, jer je tu puno manje odricanja i truda i jer tu neko i moze pokriti gresku kad zajebes, ali u individualnim sportovima se trazi savrsenstvo, a nama je to ruku na srce mrsko jer i sredina sjebe stvar jer je okrutna i surova pa cak i ako neko ima volje njegova primitivna okolina ga ubije svojim stavom i nacinom gledanja.

4. Isto tako da bi se imao sport onda se u tom sportu mora napraviti zdrava konkurencija, a cini mi se da se u ovom trenutku u BiH to radi samo u rukometu. Sve ostalo je gluho i daleko bilo. ali hajde bar od nekud da se pocne.

5. Mi imamo ozbiljan problem sa svojim sportom, a sport je dusevna hrana stanovnistva i u ovoj zemlji bi bilo mnogo manje samoubistava i depresije da ima sportskih uspjeha. Ova kakofonija bi se lakse podnosila. Medjutim u nas ocito jos niko nije shvatio da ljudima osim licne treba i kolektivna sreca, ono da nas 50.000 na jednom trgu gledamo u veliki ekran, pijemop pivo i gle cuda POBJEDIMO, makar jednom u zivotu. ovom narodu nedostaje pobjeda i vecina nas u zadnjih 15 godina nize poraz za porazom kako na licnom tako i na kolektivnom planu. Ovaj narod je gladan makar te kolektivne srece, kad vec nema licne

6. Isto tako nas ogromni problem proizasao iz stalnih poraza je taj da smo stekli jedan gubitnicki mentalitet i poceli se zadovoljavat sa malim, a vrhunskog sporta nema bez pobjednickog mentaliteta kojeg nase komsije, kako istocne tako i zapadne itekako imaju, jer ne mozes uspjeti ako ne stremis da budes broj 1 i to ti je jedini cilj. Mi uvijek stremimo da budemo nekakva zlatna sredina, a biti u sredini je isto sto i biti posljednji. Potrebno je da budes prvi, a mi se uvijek unaprijed predamo i onda je logicno da gubimo jer nemamo dovoljno vjere u sebe.

p.s. Ana svaka cast
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#21

Post by mostarac »

Ilija_Cvorovic wrote:Jebiga. Zato su naše djevojke prve u turbo folku, turbo talentima i u turbo navlačenju kurčeve kožice.
evo i dokaza u muskoj konkurenciji
Sejo, državni prvak u brzom ispijanju piva

Sejo Islamagić iz Plamenica kod Ključa državni je prvak u brzom ispijanju piva. U stanju je popiti bocu piva za manje od četiri sekunde. Oduvijek je brzo pio svoje piće pa mu je natjecanje u brzom ispijanju ...

... piva došlo kao prilika da se dokaže. Dnevni avaz piše da je Sejo, nakon što je prošao kvalifikacije u "Haciendi" u Ključu, stigao je na državno prvenstvo koje je održavano u Gradačcu i tu je bio bez premca.

- Kada su me proglasili pobjednikom, sledio sam se od straha jer sam morao otpjevati i jednu pjesmu po izboru. Prvi put u životu zapjevao sam javno onu Halidovu "Neću dijamante". Ispalo je da sam i tu točku odlično odradio - priča Sejo i naglašava da ni u kojem slučaju nije alkoholičar, već mu je brzo ispijanje piva samo dobra zabava.
:( :( :( :(

Neko ima Kostelica i Ljubicica, a neko Seju :(
baba
Posts: 139
Joined: 16/06/2004 01:17

#22

Post by baba »

Umjesto mladih i ambicoznih ljudi u nasem
Ministarstvu sporta i Skijaskom Savezusjede sjede fosili kojima je jedini cilj klepiti sto vise dnevnica, sluzbenih puteva... To sto veze nemaju sa skijanjem nije bitno. Bilo je slucajeva da su neki ministri isli na sastank Svjetske Skijaske Organizacije u USA, a da nerazumiju ni jednu jednu jedinu rijec Engleskog jezika. Mozete zamisliti kakva je to blamaza bila. Dok je takvih krkana u Ministarstvu Sporta rezultata nece biti ni u jednom sportu pa ni u skijanju.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#23

Post by Jara »

registrovan wrote:Na citavom gugletu ima svega par slika skakaonica na Igmanu i bob staze na Trebevicu, a ovo su najkvalitetnije :?
Eto prilike za fotografe :)
Ljetos snimljeno...jeza da te uhvati. :sad: Put na Trebević priča za sebe - "Nije u upotrebi" zbog oštećenog kolovoza ( klizište)

Image

Image

A ovdje je bio START...

Image
Vertigo
Posts: 1188
Joined: 04/12/2005 12:06
Location: Sarajevo

#24

Post by Vertigo »

Sta reci, tuga. Od ove staze zadugo nece biti nista, ali mislim da bi se Igman vrlo brzo mogao dovesti u red. A i jedina planina sa dva kvalitetna asfaltna prilaza.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#25

Post by pirmin »

Image
Konacno da jedna skijasica lici na zensko!

Svaka cast Ani ;) !
Post Reply