Djecije BICIKLO bez PEDALA.

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
thea

Djecije BICIKLO bez PEDALA.

Post by thea » 25/10/2011 17:18

Dragi Forumasi...

Sta mislite o novim biciklima bez pedala, namjenjeni za djecu od 2-5 godina.
Imate li vasa kakva iskustva, vasih bliznjih, vidim da je kod djece izazvalo veliku euforiju, naravno na trzistu je jako puno kineske robe bez, CE dozvole. Kako se roditelji usuduju kupovati ne provijereno, kako gledate na svoje potrebe te koliko ste spremni uloziti u dobar provijeren kvalitet.
Last edited by thea on 25/10/2011 18:51, edited 1 time in total.

Richard Peti

Post by Richard Peti » 25/10/2011 18:15

.
Last edited by Richard Peti on 30/04/2015 07:16, edited 2 times in total.

thea

Re: Djecije BICIKLO bez PEDALA.

Post by thea » 25/10/2011 19:47

Ova proizvodnja od drvena je fascinantna. Tako izgleda prirodno... cool
Image

Fenomenalno...

El_presidente
Location: Show me the way to the next whiskey bar, oh, don't ask why

Post by El_presidente » 25/10/2011 19:53

ma radije dijete nauci da vozi pravi bicikl, ovo je klasicno pretjerivanje
vidjao sam ovo po wilsu, jadni klinci se odguruju nogama, smor im pravo

chengaba

Post by chengaba » 25/10/2011 19:56

Dobra stvar za naučiti voziti, ali bolje kupiti obični bicikl (da je veličina odgovarajuća), i samo mu izvadiš pogon da ne smeta.
Ako poželi da vrti pedale, možeš uvijek vratiti, a u ove bogami teško :P

Partizzanka

Post by Partizzanka » 25/10/2011 20:25

izvinite svi roditelji ali ovo je meni bas glupo
od djeteta praviti invalida
sta imas od ovog bicikla - koji je krajnji cilj??
nit ces nauciti voziti niti ces se navozati posteno
sa obicnim biciklom na tri tocka ili onim "standardnim" sa pomocnim tockovima ... dijete ce kad tad posegnuti za mehanizmom pedala i poceti da vozi kako tako biciklo ... a ovako ... sjedis i radis sto manje nogama ili radis nogama ko konj da bi se na kraju odgurivao

odosmo svi u ... ameriku!

Ma.Le.Na

Post by Ma.Le.Na » 25/10/2011 20:27

cemu ovo?
valjda je bolje da dijete sto prije nauci pedalati..
kasnije kad mu kupite normalno biciklo velika je sansa da ce se samo odgurivati..
glupost..

meki

Post by meki » 25/10/2011 20:33

Ne lupajte gluposti, postoje mnogo pametniji od nas koji su skontali smisao i svrhu ovakvih stvari. Dijete sa ovim "biciklom" jako brzo razvija osjećaj za ravnotežu koji je ključni faktor za savladavanje vožnje bicikla. Upravo zbog ravnoteže ni pola odraslih koji misle da znaju, ustvari ne znaju voziti bicikl.

Pomoćni točkići i tricikli su ti koji usporavaju djecu da što prije stvore osjećaj za ravnotežu.

Pogledajte recimo ovog malca šta radi sa sličnom "glupom bespotrebnom spravom"

http://vimeo.com/14568625

Btw, mali je :mrgreen:

Ma.Le.Na

Post by Ma.Le.Na » 25/10/2011 20:35

meki wrote:Ne lupajte gluposti, postoje mnogo pametniji od nas koji su skontali smisao i svrhu ovakvih stvari. Dijete sa ovim "biciklom" jako brzo razvija osjećaj za ravnotežu koji je ključni faktor za savladavanje vožnje bicikla. Upravo zbog ravnoteže ni pola odraslih koji misle da znaju, ustvari ne znaju voziti bicikl.

Pomoćni točkići i tricikli su ti koji usporavaju djecu da što prije stvore osjećaj za ravnotežu.

a sta bi falilo (ovolikom) djecaku da vozi normalno biciklo?
dvoljno je velik da bi mogao

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 25/10/2011 20:39

Pomodarstvo, ali svako svom djetetu ima pravo bira ono što misli da je za njega dobro.

kurty

Post by kurty » 25/10/2011 23:47

meki wrote:Ne lupajte gluposti, postoje mnogo pametniji od nas koji su skontali smisao i svrhu ovakvih stvari. Dijete sa ovim "biciklom" jako brzo razvija osjećaj za ravnotežu koji je ključni faktor za savladavanje vožnje bicikla. Upravo zbog ravnoteže ni pola odraslih koji misle da znaju, ustvari ne znaju voziti bicikl.

Lijepo je bez pedala niz Dalmatinsku, al valja se vratiti...

hajd mi reci da je lakse uz brdo sa ovim, nego sa normalnim biciklom

thea

Post by thea » 25/10/2011 23:51

Djeca imaju potrebu za kretanjem prije nego sto su u mogucnosti voziti pravi bicikl, te nesto kao bicikl omogucava djeci razvoj njihovih fizickih mogucnosti. Gotovo je sigurno da ce svako dijete voljeti svoj prvi bicikl vise od bilo koje druge igracke i to je nesto sto ce pamtiti ostatak svog zivota. To je njihov prvi oblik neovisnog prijevoza i cini osnov za mnogo vise ucenja o koordinaciji, ravnotezi, spretnosti i svijetu oko njih.
Ovakva vrsta bicikla je od vitalne pomoci u razvijanju motorickih vjestina i povjerenja.

U dobi izmedu dvije i pet godina djeca uce kako se kretati svojim tijelom, kako odrzavati ravnotezu i biti siguran u sebe.
To pomaze izgradnji njihovog povjerenja i razvijanju njihove osobnosti.

Ovo svakako nije tradicionalan bicikl, vec mnogo vise za one koji znaju sta je pravi zivot.

zijancer

Post by zijancer » 25/10/2011 23:56

meki wrote:Ne lupajte gluposti,

aaaaaaaaaaaaaaaaaaAAAAAAAAAAjjjjjj :razz: :razz: :mrgreen: :mrgreen: :razz: :razz: :-) :P :skoljka: :-)
:razz: :shock: :P da mi je ovo!!!!!!!!!1 :mrgreen: :-) :mrgreen: :razz:

p.s. :cry: bolje receNNo, :cry: da mi je da me ne uhapse kad nabavim jeDDAN :mrgreen: :P

surajaa

Post by surajaa » 26/10/2011 00:06

Partizzanka wrote:izvinite svi roditelji ali ovo je meni bas glupo
sa obicnim biciklom na tri tocka ili onim "standardnim" sa pomocnim tockovima ... dijete ce kad tad posegnuti za mehanizmom pedala i poceti da vozi kako tako biciklo ... a ovako ... sjedis i radis sto manje nogama ili radis nogama ko konj da bi se na kraju odgurivao

Upravo tako, krajnji debilizam na sceni!

Zao mi je djece koju ce roditelji, neovisno o njihovim zeljama prisliti da voze ovo cudo :-?

Vise nece biti, drustvo hajde da vozimo bicikla, vec hajde da se odgurujemo na biciklima, pa cije patike ce duze da izdrze...

mrgreen

Post by mrgreen » 26/10/2011 03:01

thea wrote:Ovo svakako nije tradicionalan bicikl, vec mnogo vise za one koji znaju sta je pravi zivot.

raznježila sam se. dođe mi da kupim sebi jedno ovakvo bezpedalalo i živim pravi život. ako ne radiš u kakvoj marketinškoj agenciji, definitivno počni razmišljati :D

Partizzanka

Post by Partizzanka » 26/10/2011 08:23

dijete od dvije godine ... potesko da je dovoljno stabilno na svojim nogama da bi jos pored toga odrzavalo ravnotezu na ovakvoj spravi
ali eto moderni roditelji znaju sta je pravi zivot
drze dijetetu pelene do 4.te godine i kupe mu ovako neko bezpedalno bilicklo da odrzava ravnotezu

divno!

Partizzanka

Post by Partizzanka » 26/10/2011 08:25

i generalno ne znam zasto je autorica teme pitala ista kada vec zna da je to u modi da djeca odrzavaju ravnotezu i sticu sigurnost i sta vec ne .... i zna sve o "biciklu"
odakle joj jos uvijek poriv da misli sta drugi misle
zasto ne zivjeti zivot normalno pravim zivotom priustiti djetetu svom sto zelis i ne misliti sta drugi misle
zar je to vazno???

Cholina_Lokica

Post by Cholina_Lokica » 26/10/2011 11:14

Partizzanka wrote:dijete od dvije godine ... potesko da je dovoljno stabilno na svojim nogama da bi jos pored toga odrzavalo ravnotezu na ovakvoj spravi
ali eto moderni roditelji znaju sta je pravi zivot
drze dijetetu pelene do 4.te godine i kupe mu ovako neko bezpedalno bilicklo da odrzava ravnotezu

divno!

:thumbup:
Ne zaboravi vozanje u kolicima do 5-6 godina :roll:

thea

Post by thea » 26/10/2011 11:43

Izgleda da nasa raja ovaj bicikl shvaca isto tako, koliko treba djecu od malih godina angazovati da uce vise jezika.

djeca nisu hendikepirana, vec ih roditelji uce de budu.

drekalica28

Post by drekalica28 » 26/10/2011 11:57

Vjerovatno nije ustaljena praksa ove porodice da malac ide sam u obdanište.
Ali nešto kontam....ovoliku razdaljinu prevaliti sam da bi sam sebe odvukao u obdanište...pa ako je toliko samostalan kao što clip pokazuje što ga uopšte slati u obdanište? :roll: Nek ostane kući, nek napravi ručak. :D

Biciklo ovo bez pedala...ovo što je malac pokazao, više mi je za nekih vratolomija nego klasične vožnje.
Mislim....bezze je. Šta fali klasičnom biciklu i klasičnom načinju učenja vožnje istog? Prvo pomoćni točkići a onda bez.
Ruku na srce, sjetite se koliko vam je vremena trebalo da naučite biciklo voziti, pola sata brate. :)

palamuda

Post by palamuda » 26/10/2011 12:07

Ova spravica je samo još jedna verzija bicikla i ko voli nek izvoli. Neb znam na koji način ovo biciklo pravi invalida od djeteta, a ne pravi ona skalamerija na pomoćnim točkovima. Moja djeca su malo velika za ovo, ali da nisu kupio bi im ga bez razmišljanja.

zateznistub

Post by zateznistub » 26/10/2011 12:14

Ovako, kolegica sa posla ima unuka koji je pomocu ovakvog bicikla naucio odrzavati ravnotezu i nakon izvjesnog vremena sam samcat presao na biciklo sa pedalama i provozao ga bez icije pomoci.

Kako neko ranije napisa pa neko malo pametniji je skontao i pustio u prodaju ovako nesto.

gurabija78

Post by gurabija78 » 26/10/2011 12:27

ovoliko mlatimudana i palamudjenja na jednoj temi cini mi se dugo nije bilo? a vecina je ko da gledam tek skinula pelene, da ne pricam da imaju svoju djecu... boze sacuvaj.... ovaj bic je odlicna stvar, ko ima dijete, razumjece i zasto... ostalim preporucujem da idu na neki drugi podforum ako nemaju sta pametno reci.... :roll:

a za postavljaca teme,: ovi bez CE su puno kvalitetniji od ovih drvenih! HA! (koja glupost)
Last edited by gurabija78 on 26/10/2011 12:32, edited 1 time in total.

gurabija78

Post by gurabija78 » 26/10/2011 12:27

palamuda wrote:Ova spravica je samo još jedna verzija bicikla i ko voli nek izvoli. Neb znam na koji način ovo biciklo pravi invalida od djeteta, a ne pravi ona skalamerija na pomoćnim točkovima. Moja djeca su malo velika za ovo, ali da nisu kupio bi im ga bez razmišljanja.

:thumbup:

gurabija78

Post by gurabija78 » 26/10/2011 12:30

surajaa wrote:
Partizzanka wrote:izvinite svi roditelji ali ovo je meni bas glupo

Upravo tako, krajnji debilizam na sceni!

Zao mi je djece koju ce roditelji, neovisno o njihovim zeljama prisliti da voze ovo cudo :-?

Vise nece biti, drustvo hajde da vozimo bicikla, vec hajde da se odgurujemo na biciklima, pa cije patike ce duze da izdrze...

mozda da vas 2 osnujete neku nvo koja ce se boriti za prava djece koju roditelji tjeraju da voze ovakve bicikle? nek se nvo zove odgur-gur, po uzoru na one pametnice sa cukama i macama? i poradite na edukaciji roditelja debila, kako ih nazivas? :roll:

Post Reply