Dizajn korica BH pasosa

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
U-zap

Dizajn korica BH pasosa

Post by U-zap » 12/07/2015 14:52

Da li mislite da je ocajan? Naredali nekih zvjezdica pun kurac i stavili sitni da ne moze biti sitniji grb BiH. Pa kao da je BiH grupacija nekih otocica u Indoneziji. Zasto ne stave grb Bosne za vrijeme Kotromanica? Da li je to "zabranjeno"? Da li imaju neke planove da promijene ovaj ocaj? Licno mislim da to moze mnogo bolje...

karanana

Re: Dizajn korica BH pasosa

Post by karanana » 12/07/2015 14:53

najbolji je bio onaj prvi sa ljiljanima.

oklen tebi? ili si bh putovnicu vidio negdje na internetu?
Last edited by karanana on 12/07/2015 14:57, edited 1 time in total.

hrasno38

Post by hrasno38 » 12/07/2015 14:56

U-zap wrote:Da li mislite da je ocajan? Naredali nekih zvjezdica pun kurac i stavili sitni da ne moze biti sitniji grb BiH. Pa kao da je BiH grupacija nekih otocica u Indoneziji. Zasto ne stave grb Bosne za vrijeme Kotromanica? Da li je to "zabranjeno"? Da li imaju neke planove da promijene ovaj ocaj? Licno mislim da to moze mnogo bolje...

Jel se ti zezas ili ti stvarno ovo nije jasno????????

Ajatolah_

Post by Ajatolah_ » 12/07/2015 15:14

U-zap wrote:Zasto ne stave grb Bosne za vrijeme Kotromanica?

:lol: Dosadno ljudima pa pišu gluposti...

ExNihilo

Post by ExNihilo » 12/07/2015 15:15

Zapravo, naš pasoš ima prilično kvalitetan i elegantan dizajn korica, ako uporediš sa pasošima drugih zemalja. Dosta stranaca je vidjelo moj pasoš i reakcija je uvijek bila pozitivna.

U-zap

Post by U-zap » 12/07/2015 15:17

karanana wrote:najbolji je bio onaj prvi sa ljiljanima.

oklen tebi? ili si bh putovnicu vidio negdje na internetu?

Zasto to oklen meni? Pa ja sam bosanac :D

Ajatolah_

Post by Ajatolah_ » 12/07/2015 15:18

ExNihilo wrote:Zapravo, naš pasoš ima prilično kvalitetan i elegantan dizajn korica, ako uporediš sa pasošima drugih zemalja. Dosta stranaca je vidjelo moj pasoš i reakcija je uvijek bila pozitivna.

I meni je fin. :) Ali kad uđemo u EU, morat će se staviti onaj ružni uniformni dizajn - bordo korice, veliki grb u sredini, iznad na tri jezika "Evropska/Europska unija", Bosna i Hercegovina na 5 jezika, i ispod pasoš/putovnica opet na 5 jezika. :D

karanana

Post by karanana » 12/07/2015 15:20

pa pretpostavljo sam da imas hr putovnicu pa ne znam zasto bacati pare i uzimati i ovu.

da, dizajn ove nase putovnice nije los. moderan je, kvalitetan. opet kazem, onaj sa ljiljanima je bio najbolji ali u poredjenju sa onom "zdravstvenom knjizicom" na kojoj nije bilo nicega gdje je samo pisalo federacija bih, tamo negdje iz perioda kraja 90ih i pocetka 2000ih, ovaj je sad super.

mayab

Post by mayab » 12/07/2015 19:50

Dosadno nedjeljno popodne, izgleda! :D

Bodkin

Post by Bodkin » 12/07/2015 20:49

Ajatolah_ wrote:
ExNihilo wrote:Zapravo, naš pasoš ima prilično kvalitetan i elegantan dizajn korica, ako uporediš sa pasošima drugih zemalja. Dosta stranaca je vidjelo moj pasoš i reakcija je uvijek bila pozitivna.

I meni je fin. :) Ali kad uđemo u EU, morat će se staviti onaj ružni uniformni dizajn - bordo korice, veliki grb u sredini, iznad na tri jezika "Evropska/Europska unija", Bosna i Hercegovina na 5 jezika, i ispod pasoš/putovnica opet na 5 jezika. :D

sreca pa imamo jos dobrih 20 godina uzivanja u ovom dizajnu :D

U-zap

Post by U-zap » 13/07/2015 09:30

Ajatolah_ wrote:

mayab wrote:Dosadno nedjeljno popodne, izgleda! :D

Upravu ste, pametnije je pricati o Vucicu, kamenicama, ratu u BiH, Bakiru, Dodiku i sl.temama :run:

karanana wrote:pa pretpostavljo sam da imas hr putovnicu pa ne znam zasto bacati pare i uzimati i ovu.

da, dizajn ove nase putovnice nije los. moderan je, kvalitetan. opet kazem, onaj sa ljiljanima je bio najbolji ali u poredjenju sa onom "zdravstvenom knjizicom" na kojoj nije bilo nicega gdje je samo pisalo federacija bih, tamo negdje iz perioda kraja 90ih i pocetka 2000ih, ovaj je sad super.

Ne, imam SveCki i nas. Sa ljiljanima je bio najljepsi samo ne znam zasto ih ukinuse sa pasosa. Ili mogli su barem prebaciti na

Image

ako su nekome ljiljani smetali.

Ja sam malo imao drugacije iskustvo, uvijek su me pitali kakve su to zvjezdice :D Pasosi drugih zemalja imaju dosta ljepse korice ako usporedis...Mislim na EU, ne na Nigeriju :-D

ExNihilo

Post by ExNihilo » 13/07/2015 09:44

I ja govorim o EU. Spominješ zvjezdice konstantno u negativnom kontekstu. Šta fali zvjezdicama?

Jebo me svak ako su ovi dole ljepši.

Image

Ajatolah_

Post by Ajatolah_ » 13/07/2015 10:16

U-zap wrote:
Ajatolah_ wrote:

mayab wrote:Dosadno nedjeljno popodne, izgleda! :D

Upravu ste, pametnije je pricati o Vucicu, kamenicama, ratu u BiH, Bakiru, Dodiku i sl.temama :run:

Pa kako da ne kažemo da pišeš gluposti kad se onako ozbiljno, mrtav-hladan pitaš zašto ljiljani nisu na bh. pasošu? Al' dobro, vidim dole spominješ da imaš i švedski pasoš, pa je kol'ko-tol'ko i razumljivo što si u toj mjeri izvan bh. realnosti.

Kombat

Post by Kombat » 13/07/2015 12:15

Ajatolah_ wrote:

Ne brini - nema opasnosti da se to desi za nasih zivota!

Post Reply