Displej putnog racunara

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Post Reply
ssaammii

Displej putnog racunara

Post by ssaammii » 18/11/2011 21:49

Pozdrav, ostetio mi se displej putnog racunara na pezou 307, gube se brojevi i slova na displeju.Ja sam isti takav ispravan dobar displej kod kojeg ispis i prikaz brojeva i slova odlicno radi nasao, skinuo sa drugog auta i zamjenio.Prilikom prikljucenja tog drugog displeja normalno se upali osvjetljenje displeja, prikaz digitalnog sata, vanjske temperature i datuma gdje se mogu mjenjati i druge opcije kao sto je prikaz potrosnje goriva i sl.Medjutim radio/cd preko ovog drugog displeja ne mogu ukljuciti dok preko njegovog originalnog displeja kod kojeg je ispis ostecen radio/cd se ukljucuje i iskljucuje normalno pa me zanima sta je tu problem, da li je mozda displej putnog racunara za svako auto fabricki zasticen kodom za slucaj kradje ili je problem u necemu drugom i sta je rijesenje te ako je u pitanju neki kod da li neko zna nekoga ko se time bavi i ko bi to mogao dekodirati ili ako vec to ne moze onda bar da popravim ovaj originalni displej pa ako neko ima prijedlog kod koga ?

_Astra_

Re: Displej putnog racunara

Post by _Astra_ » 19/11/2011 04:46

Nisam siguran, ali mislim da je do "kodiranja"...

ssaammii

Re: Displej putnog racunara

Post by ssaammii » 21/11/2011 10:12

Dobro hvala ti, pokusacu kod ovih majstora koji se bave elektronikom da vidim da li oni znaju o cemu je rijec ?

Post Reply