Dijelovi za Toyotu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Post Reply
slikarnaivac

Dijelovi za Toyotu

Post by slikarnaivac » 13/11/2008 23:14

Molim forumaše da mi pomognu naći prodavnicu dijelova za Toyotu, samo da to nije AFA Racing koja je bezobrazno skupa. Hvala unaprijed.

Sarayman

Re: Dijelovi za Toyotu

Post by Sarayman » 14/11/2008 00:00

Izvini na offtopicu ali japanska vozila (pored priznate kvalitete) imaju i veliku manu. Upravo odrzavanje.
Bas da cujem komentare.. :wink:

Gray
Been thanked: 2 times

Post by Gray » 14/11/2008 00:08

Probaj u JapCar, u Kiseljaku, 030 877-220

Bakir1
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Post by Bakir1 » 14/11/2008 07:54

JapCar slabo u nekim su dubiozama pa nisu bas raspolozeni za nabavku dijelova sem onoga sto imaju na skladistu.
Stuli auto Tuzla iskustva tako tako jednom prilikom se bas kod njih na lageru nasao dio kojeg nije nigdje bilo 035/384-500
Oroz Kiseljak on mi je nesto najbolji jer u principu dosta toga nadjem kod njega i cijene su mu ok i ima onu ljudsku stranu pored te trgovacke 030/879-820
imas jos u Vogosci poslovnicu hr firme japanparts ja mislim da se zove Japanauto ili tako nesto kod mene su pali odmah na prvu jer su rekli da ce se javiti za nesto pa onda nisu od njih imam samo mail broja telefona nemam [email protected] probaj i njih.
Izvini na offtopicu ali japanska vozila (pored priznate kvalitete) imaju i veliku manu. Upravo odrzavanje.
Bas da cujem komentare..

to je slucaj kod nas jer nema niko dovoljno ozbiljan i zainteresovan da nabavlja dijelove za japance jer su skupi i jer se auti slabo kvare a samim time dijelovi i slabo traze a nema te mase japanski automobila da bi to bio unosan posao za trgovce dijelovima.
sto se tice majstora sve je to mehanicki isto znaci svaki auto radi na istom principu ne treba tu plaho mudrovanja,neki majstori hoce ili nece da prave japanske automobile.ja imam tu srecu da u blizini imam covjeka koji je u ratu doktorirao na japancima posebno terencima tako da sa odrzavanjem nemam problema.

HAVANA
Been thanked: 1 time

Post by HAVANA » 14/11/2008 08:56

Koji dio ti treba?

vnm

Post by vnm » 14/11/2008 18:53

meni su nedavno zakacili letak za brisac: JC Auto Zovko, Siroki Brijeg 039/700-469, Sarajevo 033/762-960.
koliko su dobri/losi ne znam, ali eto nek se nadje ako nekom zatreba.

bubavi1

Post by bubavi1 » 14/11/2008 19:10

pa ako je kvalitetno i pouzdano, kakvo onda odrzavanje??
Kao svako auto, treba se provjeriti gume, kocnice, nivoe ulje i ostale tekucine.. naravna stvar ako vozis bez dovoljno ulja, nizak prtisak guma, kocnice koje skripe, normalno da ce te po glavo sastaviti kad tad...

slikarnaivac

Post by slikarnaivac » 14/11/2008 19:24

Dragi forumaši, puno vam hvala svima. Siguran sam da cu među ovoliko brojeva i adresa pronaći pravu kuću za rezervne dijelove.
Još da odgovorim jednom forumašu: Auto je Toyota RAW4 i zaista joj ne trebaju dijelovi, ali kad zatrebaju... Javio se čudan zvuk, konstatirano je da je od kvačila, zamjenjeno i koštalo 3.500KM!
Još jednom zahvaljujem svima.

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 14/11/2008 20:00

Cekaj malo, da li jos rade oni likovi na Ilidzi, preko uta opstine?!
Tamo imas dijelove za sve japance, a ako hoces mogu ti na pp poslati broj od lika koji dovlaci dijelovi iz Zagreba. Cijena? Sitnica, vjeruj mi. I ja vozim japanca, cistokrvnog.

Bakir1

Post by Bakir1 » 14/11/2008 20:16

chuchumbamayumbe wrote:Cekaj malo, da li jos rade oni likovi na Ilidzi, preko uta opstine?!
Tamo imas dijelove za sve japance, a ako hoces mogu ti na pp poslati broj od lika koji dovlaci dijelovi iz Zagreba. Cijena? Sitnica, vjeruj mi. I ja vozim japanca, cistokrvnog.

daj meni ja vozim 3 komada tih japanaca i svi su druga marka :D
ne zafrkajem ozbiljno lijepo trazim broj ;-)
Auto je Toyota RAW4 i zaista joj ne trebaju dijelovi, ali kad zatrebaju... Javio se čudan zvuk, konstatirano je da je od kvačila, zamjenjeno i koštalo 3.500KM!

sta su tebi stavili trkacu sinter lamelu i olaksani zamajac?????
ma daj ako si to platio :x

vnm

Post by vnm » 14/11/2008 20:20

chuchumbamayumbe wrote:Cekaj malo, da li jos rade oni likovi na Ilidzi, preko uta opstine?!

ja mislim da su to ovi JC Auto sto sam ja napisao broj, jer pise da im je sarajevska adresa samira c. kobre, a mislim da je to ulica kod opstine...

slikarnaivac

Post by slikarnaivac » 14/11/2008 23:19

Bakir1 wrote:

daj meni ja vozim 3 komada tih japanaca i svi su druga marka :D
ne zafrkajem ozbiljno lijepo trazim broj ;-)
Auto je Toyota RAW4 i zaista joj ne trebaju dijelovi, ali kad zatrebaju... Javio se čudan zvuk, konstatirano je da je od kvačila, zamjenjeno i koštalo 3.500KM!

sta su tebi stavili trkacu sinter lamelu i olaksani zamajac?????
ma daj ako si to platio :x

Pokazali su mi gdje je kvaka. Opruge za ublažavanje starta vozila se kod svih normalnih auta nalaze na ploči lamele kvačila, a kod RAW4 su na potisnoj ploči, tako da se mijenja cijeli hardware koji teži po mojoj procjeni preko 30Kg. To je Toyotin eksperiment koji su ranije napustili BMW i Mercedes kao neuspio. Eksperiment preko leđa vozača.

Sarayman

Post by Sarayman » 14/11/2008 23:32

slikarnaivac wrote:Dragi forumaši, puno vam hvala svima. Siguran sam da cu među ovoliko brojeva i adresa pronaći pravu kuću za rezervne dijelove.
Još da odgovorim jednom forumašu: Auto je Toyota RAW4 i zaista joj ne trebaju dijelovi, ali kad zatrebaju... Javio se čudan zvuk, konstatirano je da je od kvačila, zamjenjeno i koštalo 3.500KM!
Još jednom zahvaljujem svima.

Evo (i) o ovome sam govorio. Renault glasi za dosta skup glede odrzavanja i jaranu je na Safrane-u (jedan od najskupljih Renaulta za odzavanje) u ovlastenom servisu zamjenjen citav set kvacila za 750 KM. Ova Toyota vjerovatno je novija, ali brate...

Bakir1

Post by Bakir1 » 14/11/2008 23:36

ma bolan set kvacila ne znam kojeg proizvodjaca za tvoj auto ne moze biti vise od 400 eur u kompletu lamela potisna i druk lezaj,to sto si ti vidio da ima 30 kg moze biti zamajac i opet i njega da izmjene nema sanse da to sve zajedno sa radom bude 3500 KM,pa ja set kvacila sa svime placam 400 eur orginal s time da je kod mene pravi terenac sto ce reci da moze biti samo jos skuplje od tvoga.
meni je iskreno zao i volio bih da vjerujem da nisi zrtva bezobraznih majstora ali izgleda da jesi nazalost :sad:
edit evo na ovom linku koliko ti kosta set kvacila za rav4 2,0 d4d
http://www.motoso.de/kupplungssatz+++to ... 653026.htm

ado-šampion

Post by ado-šampion » 15/11/2008 00:26

Možda sam i zakasnio na temu, ali evo, možda nekome nekad pomogne.

Ja vozim Japanca, jedini je u Sarajevu, možda i u Bosni. Šandor (iznad pomoćnog Željinog stadiona) ima sve što treba. Ili su dijelovi od provjerenih, vrhunskih, proizvođača (npr. Lucas za kočnice) ili, ako nema od tih, onda su dijelovi od Nippartsa, holandskog proizvođača, kojem su dijelovi u većini slučajeva po kvalitetu identični originalima koji dođu na autu (prvenstveno Densovim). I dijelovi jesu skupi, za moje auto filter ulja 14 KM, zraka 24 KM, goriva 36 KM (sve Nipparts), zadnje disk-pločice (Lucas) 60 KM..., skuplji nego za bilo koje druge marke.

Ako se slučajno desi da nešto nema u Šandoru, onda Metalmerc na Trgu Heroja. Kod njih mi je Kayabin plinski amortizer 198 KM. :-) Kad ih budem morao mijenjat, moraću kredit dići. :-)

rajvosa^

Post by rajvosa^ » 15/11/2008 01:12

ado-šampion wrote:Možda sam i zakasnio na temu, ali evo, možda nekome nekad pomogne.

Ja vozim Japanca, jedini je u Sarajevu, možda i u Bosni. Šandor (iznad pomoćnog Željinog stadiona) ima sve što treba. Ili su dijelovi od provjerenih, vrhunskih, proizvođača (npr. Lucas za kočnice) ili, ako nema od tih, onda su dijelovi od Nippartsa, holandskog proizvođača, kojem su dijelovi u većini slučajeva po kvalitetu identični originalima koji dođu na autu (prvenstveno Densovim). I dijelovi jesu skupi, za moje auto filter ulja 14 KM, zraka 24 KM, goriva 36 KM (sve Nipparts), zadnje disk-pločice (Lucas) 60 KM..., skuplji nego za bilo koje druge marke.

Ako se slučajno desi da nešto nema u Šandoru, onda Metalmerc na Trgu Heroja. Kod njih mi je Kayabin plinski amortizer 198 KM. :-) Kad ih budem morao mijenjat, moraću kredit dići. :-)

Kojeg to japanca vozas da je jedini. Posto imam i ja jednog a ne vidjam ih nesto puno. Ovaj tvoj post cu isprintati nikad ne znas kad ce sta zatrebat. Inace te kocnice i sicu, sto brate ne mjenjate sami a vozite u servise? Bit ce jeftinije valjda.

slikarnaivac

Post by slikarnaivac » 15/11/2008 10:45

Bakir1 wrote:ma bolan set kvacila ne znam kojeg proizvodjaca za tvoj auto ne moze biti vise od 400 eur u kompletu lamela potisna i druk lezaj,to sto si ti vidio da ima 30 kg moze biti zamajac i opet i njega da izmjene nema sanse da to sve zajedno sa radom bude 3500 KM,pa ja set kvacila sa svime placam 400 eur orginal s time da je kod mene pravi terenac sto ce reci da moze biti samo jos skuplje od tvoga.
meni je iskreno zao i volio bih da vjerujem da nisi zrtva bezobraznih majstora ali izgleda da jesi nazalost :sad:

Bakire, hvala ti na trudu i na ovome linku koji ću ostaviti. Ipak, godišta koja su navedena da odgovaraju ne poklapaju se sa mojim. Naime, moj auto je 2002 godište i eksperiment u koji se upustila Toyota je bio upravo na tom modelu, izgleda ne prije i sigurno ne poslije. Ruku mi je zavrnuo servis AFA Racing (ne dao dragi Bog nikome da im padne šaka) ali sam cijenu dijela provjerio kod Autokuće Smajlović :thumbup: i to je to. Obzirom da su oni u to vrijeme bili nešto kao druga - ispružena ruka Slovenaca, a znamo da eUropljanima treba novaca...
Na kraju, pošto se Toyota stvarno ne kvari, moj savjet, onda kad se pokvari javite se na Forum.

bubavi1

Post by bubavi1 » 15/11/2008 12:41

slikarnaivac wrote:
Bakir1 wrote:ma bolan set kvacila ne znam kojeg proizvodjaca za tvoj auto ne moze biti vise od 400 eur u kompletu lamela potisna i druk lezaj,to sto si ti vidio da ima 30 kg moze biti zamajac i opet i njega da izmjene nema sanse da to sve zajedno sa radom bude 3500 KM,pa ja set kvacila sa svime placam 400 eur orginal s time da je kod mene pravi terenac sto ce reci da moze biti samo jos skuplje od tvoga.

Bakire, hvala ti na trudu i na ovome linku koji ću ostaviti. Ipak, godišta koja su navedena da odgovaraju ne poklapaju se sa mojim. Naime, moj auto je 2002 godište i eksperiment u koji se upustila Toyota je bio upravo na tom modelu, izgleda ne prije i sigurno ne poslije. Ruku mi je zavrnuo servis AFA Racing (ne dao dragi Bog nikome da im padne šaka) ali sam cijenu dijela provjerio kod Autokuće Smajlović :thumbup: i to je to. Obzirom da su oni u to vrijeme bili nešto kao druga - ispružena ruka Slovenaca, a znamo da eUropljanima treba novaca...
Na kraju, pošto se Toyota stvarno ne kvari, moj savjet, onda kad se pokvari javite se na Forum.

AFA Racing, Sarajevo, 22KM/litar ulja, a treba 4L, plus filtere( ulja, zraka...), brzi pregled farova, kocnica, pritisak guma, servis me je kostao 285KM!! A kada sam zvao na telefonu, rekao mi je covijek od prilike 150!

Vozim Toyotu Previu 2.4 VVTI Terra - 2003god.

ado-šampion

Post by ado-šampion » 15/11/2008 13:13

rajvosa^ wrote:Kojeg to japanca vozas da je jedini. Posto imam i ja jednog a ne vidjam ih nesto puno. Ovaj tvoj post cu isprintati nikad ne znas kad ce sta zatrebat. Inace te kocnice i sicu, sto brate ne mjenjate sami a vozite u servise? Bit ce jeftinije valjda.

Daihatsu Gran Move. Vidio sam ih nekoliko ali sa stranim tablicama.

Ja sicu mijenjam sam, npr. nisam toliki beg da plaćam cenera da mi frajer zamijeni filter zraka, kad za to trebam otkačiti 4 zaptivača, izvaditi filter, staviti novi i zakačiti zaptivače. Minuta posla. Ni filter goriva nije veći bauk. Samo je pitanje koliko je na konkretnom autu motorni prostor otvoren za manevrisanje, nekad je i sijalicu problem zamijenit i ni to se ne može bez servisa. Što se tiče ključnih sigurnosnih dijelova, kočnica i ovjesa, po tome ne želim petljati sam. Ali može se desiti , kao što se meni desilo, da odvedete auto klocu koji ne zna tekućinu za kočnice poromijeniti harili.

tetakk

Post by tetakk » 26/12/2008 10:04

Gdje da kupim filtere i disk plocice za Toyotu 4runner?

Kesedzija

Post by Kesedzija » 26/12/2008 13:56

tetakk
koje je godiste 4runner?

tetakk

Post by tetakk » 28/12/2008 17:41

Kesedzija wrote:tetakk
koje je godiste 4runner?

1999
UN tenk :mrgreen: 8-)

Dijelove sam nasao u Vogosci "Japanauto". Nisu ni previse skupi, tako da su me filteri i disk plocice dosli ukupno 138 KM. Kod "Šandor"-a su same disk plocice 106 KM.

visocicaguy

Post by visocicaguy » 29/08/2011 07:47

set kvacila za toyotu rav4 2000 g. prijedlozi - gdje?

sorge_sa

Post by sorge_sa » 09/10/2011 18:24

treba mi majstor za Toyotu u Sarajevu, pored AFA-Racing-a naravno,preporuke, radi se o Aurisu

Post Reply