Dijasporci gdje zivite?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply

Where do you live?

Benelux
22
6%
Skandinavija
46
13%
USA/Canada
82
23%
UK/Irska
14
4%
Australija
9
3%
Njemacka/Austrija/Svicarska
102
28%
Slovenija/Hrvatska/Srbija
11
3%
Arapske zemlje
21
6%
Spanija/Italija/Turska/Grcka
16
4%
Ostale zemlje
37
10%
 
Total votes: 360

aminchev2
Posts: 1849
Joined: 17/07/2007 16:08
Location: London, Engleska

#301 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by aminchev2 »

LE sto nas ima iz USA/KANADE
filozofija
Posts: 730
Joined: 19/03/2012 10:46
Location: Ojropa!

#302 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by filozofija »

A divi ovo

Image

Ili malo južnije :D

Image
User avatar
Rockefeller
Posts: 7389
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#303 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by Rockefeller »

Lijepo je sresti nekog ko priča na Bosanskom, Hrvatskom ili Sprskom jeziku. Većina je prepotentna :mrgreen:
saraleite
Posts: 38
Joined: 22/07/2009 22:26

#304 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by saraleite »

Pozdrav svima, ja nazalost ne zivim u inostranstvu nego u Bosni i upravo zbog toga moram da pitam sljedece: da li ima neko od vas da zivi u Austriji, Njemackoj, Italiji ili Velikoj Britaniji a da uskoro dolazi u Sarajevo? Pitam zato sto zelim da kupim jedan aparatic za mjerenje glukoze u krvi a koji nazalost mogu kupiti samo osobe koje zive u navedenim drzavama. Aparat se zove freestyle libre i starter paket kosta oko 190 eura a poseban je zato sto sa njim nije potrebno bockanje prstica (ko je dijabeticar znat ce koliko je to olaksanje). Inace imam 26 godina i nemam nikoga poznatog u inostranstvu da mi pomogne, pa ako ovdje ima neko dobre volje bila bi mu jako zahvalna. :-D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#305 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by insomnia78 »

saraleite wrote:Pozdrav svima, ja nazalost ne zivim u inostranstvu nego u Bosni i upravo zbog toga moram da pitam sljedece: da li ima neko od vas da zivi u Austriji, Njemackoj, Italiji ili Velikoj Britaniji a da uskoro dolazi u Sarajevo? Pitam zato sto zelim da kupim jedan aparatic za mjerenje glukoze u krvi a koji nazalost mogu kupiti samo osobe koje zive u navedenim drzavama. Aparat se zove freestyle libre i starter paket kosta oko 190 eura a poseban je zato sto sa njim nije potrebno bockanje prstica (ko je dijabeticar znat ce koliko je to olaksanje). Inace imam 26 godina i nemam nikoga poznatog u inostranstvu da mi pomogne, pa ako ovdje ima neko dobre volje bila bi mu jako zahvalna. :-D
U fr je 170€ (sa dva senzora)
Necu uskoro dolaziti ali da uzmes i to u razmatranje
Fora je sto ta dva senzora traju mjesec a cijena samog senzora je 60€
saraleite
Posts: 38
Joined: 22/07/2009 22:26

#306 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by saraleite »

Za cijenu u drugim drzavama nisam 100 % sigurna, sigurno postoje razlike, uglavnom znam da dva senzora traju 28 dana. Za sada bih kupila samo starter paket sa dva senzora i aparatom da isprobam pa bih eventualno kasnije u zavisnosti od finansijskih mogucnosti kupovala nove senzore. :)
suntek
Posts: 91
Joined: 15/05/2005 19:59
Location: Beyond The Wall

#307 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by suntek »

saraleite wrote:Za cijenu u drugim drzavama nisam 100 % sigurna, sigurno postoje razlike, uglavnom znam da dva senzora traju 28 dana. Za sada bih kupila samo starter paket sa dva senzora i aparatom da isprobam pa bih eventualno kasnije u zavisnosti od finansijskih mogucnosti kupovala nove senzore. :)
Ima na britanskom ebay-u, salje se u citav svijet, pogledaj ovaj:
http://m.ebay.com/itm/FreeStyle-Libre-F ... nav=SEARCH


Ovdje imas listu komplet, uklj. i senzore:

http://m.ebay.com/sch/i.html?_nkw=Frees ... tyle+libre


Na ebay-u od igle do lokomotive :D
utopijabih
Posts: 51
Joined: 02/09/2014 21:25

#308 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by utopijabih »

hrle1976 wrote:
Trebam te wrote:
stakasa wrote:Zviza stid reci gdje zivi :D

Malta

Zar nije u nekoliko postova spomenuo Kopenhagen, mjesto gdje boravi?
Kakva je cijena stana po m2 u pragu ?
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#309 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by Trebam te »

Zar nije u nekoliko postova spomenuo Kopenhagen, mjesto gdje boravi?
Kakva je cijena stana po m2 u pragu ?
zavisi gdje u kojoj cetvrti gledas, u zoni 1 i 2 ( Vinohrady) oko 2200 Eura + zavisi od stana kako je sredjen...
User avatar
SmoLe
Posts: 4878
Joined: 16/01/2014 13:16

#310 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by SmoLe »

Jel neko zivi u Dubai-u, kolika je cijena stana mjesecno, prosjecne plate..?
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#311 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by hrle1976 »

filozofija wrote:A divi ovo

Image

Ili malo južnije :D

Image
Jest al zato one cca. 3/4 glasaju u 4 od 5 primjera za jednu od populistickih stranaka. Meni su ljudi pricali kako u Salzburgu najvise nacionalista ima, odnosno jako puno na malom prostoru.
User avatar
antonija
Posts: 487
Joined: 23/06/2009 15:55

#312 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by antonija »

hrle1976 wrote:
filozofija wrote:A divi ovo



Ili malo južnije :D
Jest al zato one cca. 3/4 glasaju u 4 od 5 primjera za jednu od populistickih stranaka. Meni su ljudi pricali kako u Salzburgu najvise nacionalista ima, odnosno jako puno na malom prostoru.
Ima smisla
saraleite
Posts: 38
Joined: 22/07/2009 22:26

#313 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by saraleite »

suntek wrote:
saraleite wrote:Za cijenu u drugim drzavama nisam 100 % sigurna, sigurno postoje razlike, uglavnom znam da dva senzora traju 28 dana. Za sada bih kupila samo starter paket sa dva senzora i aparatom da isprobam pa bih eventualno kasnije u zavisnosti od finansijskih mogucnosti kupovala nove senzore. :)
Ima na britanskom ebay-u, salje se u citav svijet, pogledaj ovaj:
http://m.ebay.com/itm/FreeStyle-Libre-F ... nav=SEARCH


Ovdje imas listu komplet, uklj. i senzore:

http://m.ebay.com/sch/i.html?_nkw=Frees ... tyle+libre

Na ebay-u od igle do lokomotive :D
Da na ebay-u ima ali po cetverostruko vecim cijenama, hvala u svakom slucaju svima koji su barem procitali moju molbu, izgleda da cu se morati snaci na neki drugi nacin :roll:
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#314 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by hrle1976 »

saraleite wrote:
suntek wrote:
saraleite wrote:Za cijenu u drugim drzavama nisam 100 % sigurna, sigurno postoje razlike, uglavnom znam da dva senzora traju 28 dana. Za sada bih kupila samo starter paket sa dva senzora i aparatom da isprobam pa bih eventualno kasnije u zavisnosti od finansijskih mogucnosti kupovala nove senzore. :)
Ima na britanskom ebay-u, salje se u citav svijet, pogledaj ovaj:
http://m.ebay.com/itm/FreeStyle-Libre-F ... nav=SEARCH


Ovdje imas listu komplet, uklj. i senzore:

http://m.ebay.com/sch/i.html?_nkw=Frees ... tyle+libre

Na ebay-u od igle do lokomotive :D
Da na ebay-u ima ali po cetverostruko vecim cijenama, hvala u svakom slucaju svima koji su barem procitali moju molbu, izgleda da cu se morati snaci na neki drugi nacin :roll:
Slabo ko ce sad sjest u auto, nemoj nista racunati do ljetnih odmora.
Nego daj link gdje bi kupio jedino a pitam poznanika on kaze da cesto salje po neku sitnicu nekom agencijom za putnike na relaciji Skandinavija / Balkan. Mozda jedino da upitam ove svoje u Bayernu. Ali oni opet zive u HR. Takod a bi opet nekako moralo ici dalje. Komlikacija. A sto ne kupis direkt?
saraleite
Posts: 38
Joined: 22/07/2009 22:26

#315 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by saraleite »

Ma glavni problem je sto to mogu kupiti samo osobe koje imaju prebivaliste u Njemackoj, Austriji, Francuskoj, Italiji ili UK i to samo online, dakle ne postoji nacin direktne kupovine za mene, ebay je preskup a nazalost nemam nikoga u inostranstvu da bi mi izasao u susret. Nije nista hitno, nije mi problem cekati, uglavnom rijec je o tzv freestlyle libre starter paketu u kojem dolazi aparat i dva senzora. Kao sto sam rekla, ja iz BiH ne mogu ni pristupiti stranici da bih vidjela tacne cijene (znam da je otprilike 150 eura). Kupovina nije komplikovana prema onom sto sam cula, samo se registruje na stranici i paket je za par dana na kucnoj adresi. Izvinjavam se ako dosadjujem :)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#316 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by vjesticanametli »

insomnia78 wrote:
saraleite wrote:Pozdrav svima, ja nazalost ne zivim u inostranstvu nego u Bosni i upravo zbog toga moram da pitam sljedece: da li ima neko od vas da zivi u Austriji, Njemackoj, Italiji ili Velikoj Britaniji a da uskoro dolazi u Sarajevo? Pitam zato sto zelim da kupim jedan aparatic za mjerenje glukoze u krvi a koji nazalost mogu kupiti samo osobe koje zive u navedenim drzavama. Aparat se zove freestyle libre i starter paket kosta oko 190 eura a poseban je zato sto sa njim nije potrebno bockanje prstica (ko je dijabeticar znat ce koliko je to olaksanje). Inace imam 26 godina i nemam nikoga poznatog u inostranstvu da mi pomogne, pa ako ovdje ima neko dobre volje bila bi mu jako zahvalna. :-D
U fr je 170€ (sa dva senzora)
Necu uskoro dolaziti ali da uzmes i to u razmatranje
Fora je sto ta dva senzora traju mjesec a cijena samog senzora je 60€
ja sam 22 aprila u dizeldorfu a od 23 do 26 aprila u trieru pa se od 26 do 28 aprila vracam u dizeldorf...bicu i krefeldu u ta 2 dana i ako ima iko da ti to kupi ja cu donijeti.....
Dick Wanker
Posts: 122
Joined: 18/02/2014 09:36

#317 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by Dick Wanker »

filozofija wrote:A divi ovo

Image

Ili malo južnije :D

Image
Funkcionise zato sto se ne pitaju ni za kakav qrac.....Ako ih nekad bude vise i postanu bitan qrac, onda ces vidjeti kako ce sve da sje8u u sekundi.... Balkanski narodi su stoka...
sarajevsko_pivo
Posts: 3564
Joined: 27/07/2009 16:22

#318 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by sarajevsko_pivo »

filozofija wrote:A divi ovo

Image

Ili malo južnije :D

Image
Ja se naredne sedmice selim iz Holandije za Salzburg :) + jos jedan stranac sa NL i BiH pasosom :)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#319 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by vjesticanametli »

vjesticanametli wrote:
insomnia78 wrote:
saraleite wrote:Pozdrav svima, ja nazalost ne zivim u inostranstvu nego u Bosni i upravo zbog toga moram da pitam sljedece: da li ima neko od vas da zivi u Austriji, Njemackoj, Italiji ili Velikoj Britaniji a da uskoro dolazi u Sarajevo? Pitam zato sto zelim da kupim jedan aparatic za mjerenje glukoze u krvi a koji nazalost mogu kupiti samo osobe koje zive u navedenim drzavama. Aparat se zove freestyle libre i starter paket kosta oko 190 eura a poseban je zato sto sa njim nije potrebno bockanje prstica (ko je dijabeticar znat ce koliko je to olaksanje). Inace imam 26 godina i nemam nikoga poznatog u inostranstvu da mi pomogne, pa ako ovdje ima neko dobre volje bila bi mu jako zahvalna. :-D
U fr je 170€ (sa dva senzora)
Necu uskoro dolaziti ali da uzmes i to u razmatranje
Fora je sto ta dva senzora traju mjesec a cijena samog senzora je 60€
ja sam 22 aprila u dizeldorfu a od 23 do 26 aprila u trieru pa se od 26 do 28 aprila vracam u dizeldorf...bicu i krefeldu u ta 2 dana i ako ima iko da ti to kupi ja cu donijeti.....
ima li neko da kupi ovo curi :?
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#320 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by hrle1976 »

Dick Wanker wrote:
Funkcionise zato sto se ne pitaju ni za kakav qrac.....Ako ih nekad bude vise i postanu bitan qrac, onda ces vidjeti kako ce sve da sje8u u sekundi.... Balkanski narodi su stoka...
Ima i ovo svoje. Ovdje su nasima dali lokal za ko neki klub. Jedva nagurali na mjesec i po vec se kralo iz zajednicke kase, ovi dali svojim hamsama da broje pare, pa i tuce bilo u dva, tri navrata. Poslje drugog izlaska policije. Opcina povratila lokal. :D
User avatar
dildi
Posts: 148
Joined: 01/07/2015 22:52

#321 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by dildi »

hrle1976 wrote:
Dick Wanker wrote:
Funkcionise zato sto se ne pitaju ni za kakav qrac.....Ako ih nekad bude vise i postanu bitan qrac, onda ces vidjeti kako ce sve da sje8u u sekundi.... Balkanski narodi su stoka...
Ima i ovo svoje. Ovdje su nasima dali lokal za ko neki klub. Jedva nagurali na mjesec i po vec se kralo iz zajednicke kase, ovi dali svojim hamsama da broje pare, pa i tuce bilo u dva, tri navrata. Poslje drugog izlaska policije. Opcina povratila lokal. :D
Jesil razmisljao o povratku u BiH ?
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#322 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by hrle1976 »

dildi wrote:
hrle1976 wrote:
Dick Wanker wrote:
Funkcionise zato sto se ne pitaju ni za kakav qrac.....Ako ih nekad bude vise i postanu bitan qrac, onda ces vidjeti kako ce sve da sje8u u sekundi.... Balkanski narodi su stoka...
Ima i ovo svoje. Ovdje su nasima dali lokal za ko neki klub. Jedva nagurali na mjesec i po vec se kralo iz zajednicke kase, ovi dali svojim hamsama da broje pare, pa i tuce bilo u dva, tri navrata. Poslje drugog izlaska policije. Opcina povratila lokal. :D
Jesil razmisljao o povratku u BiH ?
Moji napustili Titu i Jugu te vas tadasnji rahatluk a da sad razmisljam o BiH, a ja kao djete napustio te prostore - jos malo pa blizi se 40 godina. Ja sam u BiH stranac. Da je u BiH kao u Svicarskoj opet nebi, jer bi bio stranac.
filozofija
Posts: 730
Joined: 19/03/2012 10:46
Location: Ojropa!

#323 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by filozofija »

sarajevsko_pivo wrote: Ja se naredne sedmice selim iz Holandije za Salzburg :) + jos jedan stranac sa NL i BiH pasosom :)
Dobrodošli u najljepši grad na dunjaluku! Ako treba nešto samo javite!

BTW, imaš stranicu na Facebook-u: Bosanci i Hercegovci u Salzburgu ... https://www.facebook.com/nassalzburg ... dođe kao naš lokalni informativni portal!
filozofija
Posts: 730
Joined: 19/03/2012 10:46
Location: Ojropa!

#324 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by filozofija »

antonija wrote:
hrle1976 wrote:
filozofija wrote:A divi ovo



Ili malo južnije :D
Jest al zato one cca. 3/4 glasaju u 4 od 5 primjera za jednu od populistickih stranaka. Meni su ljudi pricali kako u Salzburgu najvise nacionalista ima, odnosno jako puno na malom prostoru.
Ima smisla
Nije tačno antonija. Grad Salzburg ima najmanje pristalica desno populističkih partija od svih gradova u Austriji. Uporedi samo FPÖ u Salzburugu sa drugim gradovima u Austriji!
User avatar
Tup-zvek-skajlaf
Posts: 160
Joined: 18/03/2010 21:56
Location: 25.15 N 55.18 E

#325 Re: Dijasporci gdje zivite?

Post by Tup-zvek-skajlaf »

SmoLe wrote:Jel neko zivi u Dubai-u, kolika je cijena stana mjesecno, prosjecne plate..?
Sve ima na netu, prosurfaj malo, mrsko mi sada pisati :zzzz:
Post Reply