Dijaspora vještački održava životni standard u BiH

BadAss14

#526 Re: Dijaspora vještački održava životni standard u BiH

Post by BadAss14 » 04/05/2015 19:47

KatarinaKosaca wrote:
BadAss14 wrote:Upravo gledam na Happy (onaj kanal s kojim nas siluju sa rijalijtijom "Parovi"), neka emisija o terorizmu u BiH i upravo cujem izjavu kako je 92 u ulici "Vase MIskina" Al Qaida napravila prvi maskr i kao su to svalili na Srbe. Nisam mogo vise ni slusat ni gledat. Srbi=patoloski lazovi i remetilacki faktor Balkana.
ti, naravno, parove ne gledaš nego slučpajno prebacio na happy tv :lol: :lol: :lol:

Za parove sam saznao ovde, jer je otvorena tema, vidim da je mnogima vaznija ta tema od bilo koje. Meni se prosto gadi sve to. Mislim da je ovde jasan moj stav da mi se gadi sve sto nam namecu iz Beograda. I ne zaboravite, u dijapori nemate samo extremne huskace, nego imate fanaticne bosnjacke nacionaliste. Da se zna. I da koji je tvoj komentar na najvecu stvar ovde? Evo maloprije inkostrusase jos jednu laz. Al-qaida napravila prvi pokollj u Vase Miskina i svalilli na Srbe. Prekjuce ste obiljezavali herojsku bitku u Sarajevu 2. Maja protiv cetnicke JNA, i nije valjda da nemas nikakvu reakciju na sve to, a pogadja te sto sam ja spomenuo taj gadni rijaliti "parovi"? Mislim kako te nije stid komentaisati to, a ostati gluha na cetnicku laz kojiú su maloprije plasirali na tv-u, upravo na tom kanalu koji pusta te "parove" kojim ste dole zaludjeni, a eto prezivjela si pakao Sarajeva i sve to?

miki.ba

#527 Re: Dijaspora vještački održava životni standard u BiH

Post by miki.ba » 04/05/2015 20:32

Evo ja sam dijasporac (od nedavno) kojem puca k.... za Bosnom i globalno i lokalno, a nisam primijetio da me neko od moje familije i raje nesto manje gotivi zato sto sam postao dijasporac. Niko mi ne trazi pare niti kome nudim pare, vise volim uzeti neki pokloncic.
Ne kontam kako smo dosli u situaciju da se ne gotivimo, mada i Turci mrze svoju dijasporu, sto je takodjer neshvatljivo.

Fudo387

#528 Re: Dijaspora vještački održava životni standard u BiH

Post by Fudo387 » 04/05/2015 20:37

miki.ba wrote:Evo ja sam dijasporac (od nedavno) kojem puca k.... za Bosnom i globalno i lokalno, a nisam primijetio da me neko od moje familije i raje nesto manje gotivi zato sto sam postao dijasporac. Niko mi ne trazi pare niti kome nudim pare, vise volim uzeti neki pokloncic.
Ne kontam kako smo dosli u situaciju da se ne gotivimo, mada i Turci mrze svoju dijasporu, sto je takodjer neshvatljivo.
Pa ne bih rekao da se bas ne gotivimo. Nikad nisam imao nikakvih problema u fazonu dijaspora-domicilni, niti me ko ikad u zivotu nazvao u prici dijaspora a kamo li sta drugo. Kata i par dokonih penzionera nisu reprezentativan uzorak da sad mozes rece kako se ne gotivimo.

detroit-mercy

#529 Re: Dijaspora vještački održava životni standard u BiH

Post by detroit-mercy » 04/05/2015 22:03

KatarinaKosaca wrote:
Bodkin wrote:nisi me shvatio/la. poenta price je da su ti ljudi gore jedno, a u bosni drugo. gore placaju poreze i druze se sa svima, a ovdje glasaju postom za sda ili sefera i prozivaju na novi rat do konacnog obracuna. ovdje je liberal pic**,a socijaldemokrata komunista. gore digne svu familiju da glasaju za njih. o tome pricam :)
Jako tačno. Igrom slučaja znam čovjeka iz Njemačke koji krije svoj BIH identitet, ali internetom redvono drži lekcije Bošnjacima u BIH kako nisu dovoljno Bošnjaci i šta i kako trebaju :roll: . Čest slučaj..
Koliko je glasalo postom na zadnjim izborima :mrgreen: 15ak hiljada, al hajde bitno je da se prica vrti :zzzz: :zzzz: :zzzz:
Inace u BiH bi vladali tako skladni odnosi da nije jebene dijaspore :mrgreen: .

kosava

#530 Re: Dijaspora vještački održava životni standard u BiH

Post by kosava » 04/05/2015 23:56

BadAss14 wrote:
Mister Yes wrote:Meni lično najviše kod dijaspore smeta (dijela dijaspore koji to radi) kada po forumu prosipaju mržnju i huškaju nas koji ovdje živimo jedne na druge. Milan, Dragan, Bojan, Zoran itd koji žive u BiH su svi moji sapatnici u ovoj zemlji i krajnje je bezobrazno i odvratno da neko ko je izvukao guzicu mene napuckava na Milana, Dragana, Bojana i Zorana koji zajedno sa mnom pate u ovoj zemlji. Pa onda od tamo iz vana glumi većeg patriotu od mene tako što će pokazivati da on mrzi Srbe više nego ja a da sam ja izdajica ako ne mrzim Srbe. Fuj

Daj mi primjer tog "prosipanja mrznje" i "huskanja", ali pri tome dokazi da to sto je napisano apsolutno nije tacno. Uostalom znamo da si ti ili veliki komplexas koji jednostavno pati sto nije Milan, Dragan ili Bojan, ili si posrbica ili Srbin koji se predstavlja kao Bosnjak, i to je moje misljenje na koje imam pravo. Neka ti imas te MIlane, Dragane i Bojane oko sebe u Sarajevu, koji navodno pate s tobom, u drugim krajevima su na Milani, Bojani i Dragani iz mrznje ubijali ko zeceve, o to je cinjenica, a ti dokazi da nije tako . Mozda ste vi u Sarajevu imali pokojeg, MIlana, Dragana ili Bojana koji je ostao u gradu za vrijeme agresije, jer mogao je ostati u vecinskoj bosnjackoj vecini, i nisu se prikljucili cetnicima, u drugim gradovima tih "milana" nije bilo na strani brutalno napadnudot naroda i o je cinjenica, a ti dokazi da nije tako. Cak ni u MOstrau, koji je bio simbol multietninosti, sa mozda najvise mjesanih brakova mozda u ex Jugoslaviji, te grad sa antifasistickim nasljedjem, pa se i tamo ti Milani, Dragani i Bojani prikljucise "svojima", prosto im se hebalo i za suzvot i za sve ono sto je MOstar naslijedio. To je takodje cinjenica, i ti ne mozes dokazati suprotno.
Takodje za vas takve znamo da ste razocarani, prvo sto su nasi ljudi u dijaspori postali neko i nesto, i sto nije uspjela cetnicka propaganda o bh dijaspri koja cisti wc-ove, i jos gle cude bore se za BiH i interesuje ih sve od sporta do politke. Pogledaj samo reprezentaciju i igrace koji su ca rodjeni u dijaspori, i mogli su da biraju za igrati za mnogo bolju i uredjeniju drzavu li BiH, a izabrali su BiH. To je cinjenica, ili hoces teci i da oni sto su dosli da igraju za reprezentaciju huskaju i narusavaju odnose u repki?
:thumbup:

El malagueño

#531 Re: Dijaspora vještački održava životni standard u BiH

Post by El malagueño » 05/05/2015 00:14

kosava wrote:
BadAss14 wrote:
Mister Yes wrote:Meni lično najviše kod dijaspore smeta (dijela dijaspore koji to radi) kada po forumu prosipaju mržnju i huškaju nas koji ovdje živimo jedne na druge. Milan, Dragan, Bojan, Zoran itd koji žive u BiH su svi moji sapatnici u ovoj zemlji i krajnje je bezobrazno i odvratno da neko ko je izvukao guzicu mene napuckava na Milana, Dragana, Bojana i Zorana koji zajedno sa mnom pate u ovoj zemlji. Pa onda od tamo iz vana glumi većeg patriotu od mene tako što će pokazivati da on mrzi Srbe više nego ja a da sam ja izdajica ako ne mrzim Srbe. Fuj

Daj mi primjer tog "prosipanja mrznje" i "huskanja", ali pri tome dokazi da to sto je napisano apsolutno nije tacno. Uostalom znamo da si ti ili veliki komplexas koji jednostavno pati sto nije Milan, Dragan ili Bojan, ili si posrbica ili Srbin koji se predstavlja kao Bosnjak, i to je moje misljenje na koje imam pravo. Neka ti imas te MIlane, Dragane i Bojane oko sebe u Sarajevu, koji navodno pate s tobom, u drugim krajevima su na Milani, Bojani i Dragani iz mrznje ubijali ko zeceve, o to je cinjenica, a ti dokazi da nije tako . Mozda ste vi u Sarajevu imali pokojeg, MIlana, Dragana ili Bojana koji je ostao u gradu za vrijeme agresije, jer mogao je ostati u vecinskoj bosnjackoj vecini, i nisu se prikljucili cetnicima, u drugim gradovima tih "milana" nije bilo na strani brutalno napadnudot naroda i o je cinjenica, a ti dokazi da nije tako. Cak ni u MOstrau, koji je bio simbol multietninosti, sa mozda najvise mjesanih brakova mozda u ex Jugoslaviji, te grad sa antifasistickim nasljedjem, pa se i tamo ti Milani, Dragani i Bojani prikljucise "svojima", prosto im se hebalo i za suzvot i za sve ono sto je MOstar naslijedio. To je takodje cinjenica, i ti ne mozes dokazati suprotno.
Takodje za vas takve znamo da ste razocarani, prvo sto su nasi ljudi u dijaspori postali neko i nesto, i sto nije uspjela cetnicka propaganda o bh dijaspri koja cisti wc-ove, i jos gle cude bore se za BiH i interesuje ih sve od sporta do politke. Pogledaj samo reprezentaciju i igrace koji su ca rodjeni u dijaspori, i mogli su da biraju za igrati za mnogo bolju i uredjeniju drzavu li BiH, a izabrali su BiH. To je cinjenica, ili hoces teci i da oni sto su dosli da igraju za reprezentaciju huskaju i narusavaju odnose u repki?
:thumbup:

Uvijek me rastuze ovakvi komentari. Zar se jos uvijek ovako razmislja, 20 godina poslije toga rata? Zasto ovoliko mrznje u razmisljanju? Jeli stvarno moguce da iskljucujes nekoga iz zivota jer mu je ime 'drugacije'? Evo ja sam dijasporac, i sad bih se vratio u Bosnu da zivim kad bi jednom prestalo ovo sranje vise. Bio bih najsretniji covjek da se ne gleda ime, vjera, nacija, itd...Da se mozemo vratiti svi na svoje i zivjeti kao ljudi zajedno, a ne kao zivotinje, svako u svom kavezu. Zar je moguce biti komsija neciji, a ne poznavati i ne cijeniti njegove obicaje, kulturu? Uvijek nekakva negativna energija, usmjerena protiv necemu sto je drugacije (vjera, ime, nacija, dijaspora). Kad cemo postati ljudi, prestati se svadjat kao kokosi, i probati razgovarati i cijeniti jedno drugo? Bez obzira na proslost? Pa jebem ga ja, francuzi i nijemci su se lomili, pa eno sad zive kao dobre komsije, a nasi narodi dijele, jezik, historiju, sve - i toliko odbojnosti? Cemu to?

insomnia78

#532 Re: Dijaspora vještački održava životni standard u BiH

Post by insomnia78 » 05/05/2015 01:15

BadAss14 wrote:
KatarinaKosaca wrote:
BadAss14 wrote:Upravo gledam na Happy (onaj kanal s kojim nas siluju sa rijalijtijom "Parovi"), neka emisija o terorizmu u BiH i upravo cujem izjavu kako je 92 u ulici "Vase MIskina" Al Qaida napravila prvi maskr i kao su to svalili na Srbe. Nisam mogo vise ni slusat ni gledat. Srbi=patoloski lazovi i remetilacki faktor Balkana.
ti, naravno, parove ne gledaš nego slučpajno prebacio na happy tv :lol: :lol: :lol:

Za parove sam saznao ovde, jer je otvorena tema, vidim da je mnogima vaznija ta tema od bilo koje. Meni se prosto gadi sve to. Mislim da je ovde jasan moj stav da mi se gadi sve sto nam namecu iz Beograda. I ne zaboravite, u dijapori nemate samo extremne huskace, nego imate fanaticne bosnjacke nacionaliste. Da se zna. I da koji je tvoj komentar na najvecu stvar ovde? Evo maloprije inkostrusase jos jednu laz. Al-qaida napravila prvi pokollj u Vase Miskina i svalilli na Srbe. Prekjuce ste obiljezavali herojsku bitku u Sarajevu 2. Maja protiv cetnicke JNA, i nije valjda da nemas nikakvu reakciju na sve to, a pogadja te sto sam ja spomenuo taj gadni rijaliti "parovi"? Mislim kako te nije stid komentaisati to, a ostati gluha na cetnicku laz kojiú su maloprije plasirali na tv-u, upravo na tom kanalu koji pusta te "parove" kojim ste dole zaludjeni, a eto prezivjela si pakao Sarajeva i sve to?
Pa poslije teroristickih napada u Parizu bosnjaci su kao argument o iskonstruisanosti napada od strane tajnih sluzbi citirali Chomskog, koji ima slicno misljenje o Srebrenici...

Citirali su Le Pena, koji onako usput tvrdi da Karadzic nije zlocinac i sastajao se sa njim dok je ovaj bio u bjegstvu...

Citirali su "ruske strucnjake" koji su tvrdili da je ubistvo policajca namjestaljka, isti ti "strucnjaci" su to isto tvrdili i za Markale, Kapiju...

Hajvan

#533 Re: Dijaspora vještački održava životni standard u BiH

Post by Hajvan » 05/05/2015 01:28

insomnia78 wrote: Pa poslije teroristickih napada u Parizu bosnjaci su kao argument o iskonstruisanosti napada od strane tajnih sluzbi citirali Chomskog, koji ima slicno misljenje o Srebrenici...

Citirali su Le Pena, koji onako usput tvrdi da Karadzic nije zlocinac i sastajao se sa njim dok je ovaj bio u bjegstvu...

Citirali su "ruske strucnjake" koji su tvrdili da je ubistvo policajca namjestaljka, isti ti "strucnjaci" su to isto tvrdili i za Markale, Kapiju...

:lol:

TheMule

#534 Re: Dijaspora vještački održava životni standard u BiH

Post by TheMule » 05/05/2015 03:22

El malagueño wrote:

Uvijek me rastuze ovakvi komentari. Zar se jos uvijek ovako razmislja, 20 godina poslije toga rata? Zasto ovoliko mrznje u razmisljanju? Jeli stvarno moguce da iskljucujes nekoga iz zivota jer mu je ime 'drugacije'? Evo ja sam dijasporac, i sad bih se vratio u Bosnu da zivim kad bi jednom prestalo ovo sranje vise. Bio bih najsretniji covjek da se ne gleda ime, vjera, nacija, itd...Da se mozemo vratiti svi na svoje i zivjeti kao ljudi zajedno, a ne kao zivotinje, svako u svom kavezu. Zar je moguce biti komsija neciji, a ne poznavati i ne cijeniti njegove obicaje, kulturu? Uvijek nekakva negativna energija, usmjerena protiv necemu sto je drugacije (vjera, ime, nacija, dijaspora). Kad cemo postati ljudi, prestati se svadjat kao kokosi, i probati razgovarati i cijeniti jedno drugo? Bez obzira na proslost? Pa jebem ga ja, francuzi i nijemci su se lomili, pa eno sad zive kao dobre komsije, a nasi narodi dijele, jezik, historiju, sve - i toliko odbojnosti? Cemu to?
Suzivot je ulica sa dva smjera jarane

razonoda

#535 Re: Dijaspora vještački održava životni standard u BiH

Post by razonoda » 05/05/2015 03:46

TheMule wrote:
El malagueño wrote:

Suzivot je ulica sa dva smjera jarane
Ko ima zdrav razum, niko ga ne moze zavaditi sa komsijom, bilo koje ime da ima. Dosta slicnosti imamo sa mexikancima. Dolaze u USA, rizikuju zivot da bi usli ilegalno i radili, i puna im usta mrznje prema istim. Bas ,kao nas narod, isto-- mrzi Ameriku, a ne mrda iz nje. ;-) , kao, pametan sam ja , nadmudrit cu ja njih.

hatemondays

#536 Re: Dijaspora vještački održava životni standard u BiH

Post by hatemondays » 05/05/2015 03:52

Mene ova prica o dijaspori nesto podsjeca na pricu o strancima koji su radili u Bosni, masa njih, negdje do kraja 2002 godine.Svi su im hebavali majku, karali lokalni koke, ponasali se bahato,nisu hebavali lokalni zakon, nisu uplacivali penzijsko i zdravstveno lokalnoj radnoj snazi itd.U isto vrijeme smo zaboravljali koliko para je dolazilo preko tih ljudi u Bosni, koliko se stanova rentalo, koliko restorana i kafana je radilo, taxisti razvaljivali, prodavnice bile pune ko sipak. Kad su stranci otisli uglavnom ovi iz UN-a, cesma presusila.
Tako i sa dijasporom, znam sve manje ljudi salje pare svojima u BiH,a jedan od razloga su te konstantne netrpeljivosti prema ljudima preko "bare".
Sto se tice medjunacionalne netrpeljivosti ovamo kod nas, suplja klasicna ljudi se druze doduse ima malo i podozrenja, pogotovo ako im das do znanja da si u bio U Armiji BiH ali zivot tece dalje, ako hoce(mo)te na put Njemaca i Francuza mora(mo)te se polako navikavati da vjerujete ljudima.
Problem vas i nas Bosanaca su kriminalni politicari i sistem nepotizma koji su napravili da otimaju do besvijesti.Niste vi nama problem a bogami ni mi vama.

Jack Be Nimble

#537 Re: Dijaspora vještački održava životni standard u BiH

Post by Jack Be Nimble » 05/05/2015 04:25

razonoda wrote::? Prica od @jeffa , je jako cudna, Gdje on nadje i pod kojim okolnostima je ove ''''radikalce''' i sa specificnom pricom. Normalni Bosanci se ne upustaju o pricama o ratu, stavise nerado pricju o tome.
Zanimljvo jeste da su ispocetka govorili , kad bi isli za Bosnu-- gdjeides za kodisnji---bilo bi idem TAMO. Pogotovo drugih nacija, sada, vec je to , idem u Bosnu , idem u Herecegovinu.
poneko cak razmislja da se vrati , kao penzioner, sto je prije 10ak god bilo nepojmljivo.

Ne volimo pricati o ratu ako nas pita stranac. Dok medju nama to je glavna i jedina prica. Ipak ruku na srce tu smo pricu isfurali neke 2008. Stariji to potenciraju, ali tu se vise ispricavaju iskustva i dozivljaju. Od smjesnih prica sta se radi kada ne stane struja do ubijanja i silovanja. To prepricavanje dodju kao neka terapija.

Medju mladjom rajom toga nema jer su previse mladi da bi tako nesto pamtili a opet njihovo drustvo je izmjesano pa nema potrebe ratnu pricu zapocinjati. Samo na ruznom se moze zavrsiti.

madner

#538 Re: Dijaspora vještački održava životni standard u BiH

Post by madner » 05/05/2015 09:19

Tsk, ne odrzava dijaspora standard, nego dijaspora gura svoju familiju. To neko ocekuje da sin ne posalje pemzionerima love :roll:

tandmand

#539 Re: Dijaspora vještački održava životni standard u BiH

Post by tandmand » 05/05/2015 16:00

El malagueño wrote: Uvijek me rastuze ovakvi komentari. Zar se jos uvijek ovako razmislja, 20 godina poslije toga rata? Zasto ovoliko mrznje u razmisljanju? Jeli stvarno moguce da iskljucujes nekoga iz zivota jer mu je ime 'drugacije'? Evo ja sam dijasporac, i sad bih se vratio u Bosnu da zivim kad bi jednom prestalo ovo sranje vise. Bio bih najsretniji covjek da se ne gleda ime, vjera, nacija, itd...Da se mozemo vratiti svi na svoje i zivjeti kao ljudi zajedno, a ne kao zivotinje, svako u svom kavezu. Zar je moguce biti komsija neciji, a ne poznavati i ne cijeniti njegove obicaje, kulturu? Uvijek nekakva negativna energija, usmjerena protiv necemu sto je drugacije (vjera, ime, nacija, dijaspora).
Vrati se u BiH, u sredinu u kojoj si manjina. Ako si Bosnjak, najbolje u Republiku Srpsku i sve ce ti se samo kazati.
El malagueño wrote:Kad cemo postati ljudi, prestati se svadjat kao kokosi, i probati razgovarati i cijeniti jedno drugo? Bez obzira na proslost? Pa jebem ga ja, francuzi i nijemci su se lomili, pa eno sad zive kao dobre komsije, a nasi narodi dijele, jezik, historiju, sve - i toliko odbojnosti? Cemu to?
Sve dok trpimo rezultate udruzenih zlocinackih poduhvata iz proslosti, nece se dogoditi to o cemu pricas, tj. medjuetnicka idila.
Mi smo neuporedivi sa Francuzima i Nijemcima koji zive svako u svojo drzavi. I dakako, Francuzi nisu gradili povjerenje sa njemackim nacionalsocijalistima. Da priblizim, nakon II svj. rata nacionalsocijalisti nisu dobili u Njemackoj nikakav entitet ili Republiku u kojoj bi oni politicki dominirali.

Toleranciju i suzivot na individualnoj osnovi (sa prvim komsijom) ne mozemo poistovjetiti sa politikama pojedinih naroda. Sve tvoje komsije i prijatelji sa kojima si u suzivotu, nece ti skoro nista znaciti ako si gradjanin 10-tog reda i moras nositi nevidljivu bijelu traku na rukavu.

Post Reply