Dijana Milic - Zrtva ili?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Locked
neretvica

Dijana Milic - Zrtva ili?

Post by neretvica » 25/04/2011 01:15

Tužilaštvo Zeničko-dobojskog kantona proslijedilo je predmet protiv tuzlanske tužiteljice Dijane Milić Općinskom sudu u Tuzli no, u skladu sa zakonskom regulativom, ovaj Općinski sud traži od Vrhovnog suda FBiH prijenos nadležnosti na nekoga drugog.

Iako je Tužilaštvo Zeničko-dobojskog kantona to koje je podiglo optužnicu i naredilo sprovođenje istrage, iz te se institucije nisu željeli oglasiti po pitanju – za šta je Dijana Milić konkretno optužena.

Ipak, RTV Slon nezvanično saznaje da se Milićeva tereti za zloupotrebu položaja odnosno da je u slučaju protiv Šemse Mrkaljevića, koji je osuđen za navođenje na prostituciju, vršila pritisak na svjedoke.

Ostaje nepoznato šta će se u konačnici desiti sa predmetom Milić kao i to da li će ova tužiteljica nastaviti obavljati dosadašnji posao u Tužilaštvu TK ,o čemu će se izjasniti Visoko sudsko i tužilačko vijeće.

Predmet je došao u nadležnost Tužilaštva Zeničko-dobojskog kantona kada je Kantonalno tužilaštvo u Tuzli, zbog sumnje da bi njihova nepristrasnost mogla biti dovedena u pitanje, zatražilo od Tužilaštva FBIH, ustapanje ovog predmeta nekom drugom.

Image

..........Misljenja sam da ovo vec ne spada u regiju ....iz razloga sto osobno poznajem doticnu osobu i sto sam milijardu posto sigurna da je ovo neka stimaljka..

Jedan od vise komentara sa rtvslon
Nisam zgrozena kao Adnan...godinama pratim trakavicu zvanu "Pravni fakultet" i pritiske i petljanja (cak i sudije Suda BiH Ize Tankica) na rad Dijane Milic, tako da je ova namestaljka (uverena sam) ocekivana.
Glavni kantonalni tuzilac Sesenam Cosic je podrzavao takva petljanja, a i sam doprineo sramotnom razvlacenju procesa, sve u nadi da se profesori zastite...
Da VSTV-e radi svoj posao kako treba, kontrolise i kaznjava tuzioce i sudije u BiH, pola bi ih izgubilo posao. Pravosudje - dno dna!
Ko sumnja u petljanja sudija i Sesenama Cosica u rad tuzioca (i namestaljku) neka malo procita hronoloski pisanja medija o trakavici "Pravni fakultet"i "lik i delo" zasticenih (kao medveda) profesora, a i pripadnika pravosudne branse :

http://www.sarajevo-x.com/ forum/viewtopic.php?f=1&t=56400&start=175

Samo naivni veruju u postenje tuzlanskog tuzilastva sa poznatim profilima tuzioca poput Ive Iveljica, Slavena Kovala ...itd i sefa im Sesenama Cosica. Dijana im se ne "uklapa" ocito!

Ima li pravde?
Last edited by neretvica on 25/04/2011 01:25, edited 1 time in total.

sarajlija_ba

Re: Dijana Milic - Zrtva ili?

Post by sarajlija_ba » 25/04/2011 01:24

neretvica wrote:Tužilaštvo Zeničko-dobojskog kantona proslijedilo je predmet protiv tuzlanske tužiteljice Dijane Milić Općinskom sudu u Tuzli no, u skladu sa zakonskom regulativom, ovaj Općinski sud traži od Vrhovnog suda FBiH prijenos nadležnosti na nekoga drugog.

Iako je Tužilaštvo Zeničko-dobojskog kantona to koje je podiglo optužnicu i naredilo sprovođenje istrage, iz te se institucije nisu željeli oglasiti po pitanju – za šta je Dijana Milić konkretno optužena.

Ipak, RTV Slon nezvanično saznaje da se Milićeva tereti za zloupotrebu položaja odnosno da je u slučaju protiv Šemse Mrkaljevića, koji je osuđen za navođenje na prostituciju, vršila pritisak na svjedoke.

Ostaje nepoznato šta će se u konačnici desiti sa predmetom Milić kao i to da li će ova tužiteljica nastaviti obavljati dosadašnji posao u Tužilaštvu TK ,o čemu će se izjasniti Visoko sudsko i tužilačko vijeće.

Predmet je došao u nadležnost Tužilaštva Zeničko-dobojskog kantona kada je Kantonalno tužilaštvo u Tuzli, zbog sumnje da bi njihova nepristrasnost mogla biti dovedena u pitanje, zatražilo od Tužilaštva FBIH, ustapanje ovog predmeta nekom drugom.

..........Misljenja sam da ovo vec ne spada u regiju ....iz razloga sto osobno poznajem doticnu osobu i sto sam milijardu posto sigurna da je ovo neka stimaljka..

Jedan od vise komentara sa rtvslon
Nisam zgrozena kao Adnan...godinama pratim trakavicu zvanu "Pravni fakultet" i pritiske i petljanja (cak i sudije Suda BiH Ize Tankica) na rad Dijane Milic, tako da je ova namestaljka (uverena sam) ocekivana.
Glavni kantonalni tuzilac Sesenam Cosic je podrzavao takva petljanja, a i sam doprineo sramotnom razvlacenju procesa, sve u nadi da se profesori zastite...
Da VSTV-e radi svoj posao kako treba, kontrolise i kaznjava tuzioce i sudije u BiH, pola bi ih izgubilo posao. Pravosudje - dno dna!
Ko sumnja u petljanja sudija i Sesenama Cosica u rad tuzioca (i namestaljku) neka malo procita hronoloski pisanja medija o trakavici "Pravni fakultet"i "lik i delo" zasticenih (kao medveda) profesora, a i pripadnika pravosudne branse :

http://www.sarajevo-x.com/ forum/viewtopic.php?f=1&t=56400&start=175

Samo naivni veruju u postenje tuzlanskog tuzilastva sa poznatim profilima tuzioca poput Ive Iveljica, Slavena Kovala ...itd i sefa im Sesenama Cosica. Dijana im se ne "uklapa" ocito!

Ima li pravde?

Ovol'ki post da bi na kraju pitala imal' pravde...cccc
Nejma a ti reži ruke :D

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 57 times
Been thanked: 50 times

Post by plain vanilla » 25/04/2011 01:31

Prvo, vijest je vec malo i bajata, i i postoji na jednoj temi
Drugo, ima Sud, pa nek radi svoj posao
A trece, rijetko vidjamo svjedokinje obucene kao sutkinje, zar ne?

Image

neretvica

Post by neretvica » 25/04/2011 01:33

sarajlija_ba wrote:Ovol'ki post da bi na kraju pitala imal' pravde...cccc

Molim te bez provokacija... Bilo bi mi drago da se u BiH najbolja raja "Tuzlanska" o ovome se izjasne .....

plain vanilla

Post by plain vanilla » 25/04/2011 01:39

ovo ti nedostaje u uvodnom postu

Tužiteljica Tužilaštva TK Dijana Milić optužena je, saznajemo, za dva nedjela, i to iznuđivanje iskaza svjedokinje zloupotrebom položaja, te spolni odnos zloupotrebom položaja "u pokušaju". Ona je optužena da je svjedokinju u slučaju čiju je istragu vodila instruirala na davanje određene izjave, a potom i pokušala spolni odnos s njom, zloupotrebljavajući odnos tužilac - svjedok.

neretvica

Post by neretvica » 25/04/2011 01:43

plain vanilla wrote:Prvo, vijest je vec malo i bajata,

Bajata?

Odluka Opcinskog Suda u Tuzli prije 3 /tri/ dana za tebe bajata?

2011-04-20

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 25/04/2011 01:45

neretvica wrote:

Bajata?

2011-04-20

u tuzli se o odlukama doticnog suda uveliko raspravlja po kafama par dana prije no sto budu objavljene... :D toliko o tom sudu... :D

plain vanilla

Post by plain vanilla » 25/04/2011 01:46

neretvica wrote:

Bajata?

2011-04-20

na forumu se pojavila 19.04. :mrgreen:

viewtopic.php?f=1&t=56400&start=200

neretvica

Post by neretvica » 25/04/2011 01:49

plain vanilla wrote:ovo ti nedostaje u uvodnom postu

Tužiteljica Tužilaštva TK Dijana Milić optužena je, saznajemo, za dva nedjela, i to iznuđivanje iskaza svjedokinje zloupotrebom položaja, te spolni odnos zloupotrebom položaja "u pokušaju". Ona je optužena da je svjedokinju u slučaju čiju je istragu vodila instruirala na davanje određene izjave, a potom i pokušala spolni odnos s njom, zloupotrebljavajući odnos tužilac - svjedok.

pokusala spolni odnos? Bas Tuziteljica nasla u nekoj selendri (Celicu) neku kurvu da joj nudi neke "oprosti boze" seksualne igrarije...

plain vanilla

Post by plain vanilla » 25/04/2011 01:53

neretvica wrote:
plain vanilla wrote:ovo ti nedostaje u uvodnom postu

pokusala spolni odnos? Bas Tuziteljica nasla u nekoj selendri (Celicu) neku kurvu da joj nudi neke "oprosti boze" seksualne igrarije...

ja sam samo stavila citat, a Sud i Tuziteljstvo neka rade svoj posao

a ko inace trazi usluge prostitutki? samo nepismen narod? :zzzz:

zasto je svjedokinja na slici onako obucena?
mislim, ja stvarno nemam misljenje o ovom slucaju, da ne bude da vec optuzujem Milicku, ali sve je moguce

neretvica

Post by neretvica » 25/04/2011 02:03

plain vanilla wrote:

mislim, ja stvarno nemam misljenje o ovom slucaju, da ne bude da vec optuzujem Milicku, ali sve je moguce

Ne razumijem da ti ne poznajes recimo slucaj "MLIN" LJubace (osudjeni vlasnici) ili HDZ JETSET. Banovica Jozu u Zivinicama...ili SDA u Vukovijama Redzic Hariza (naseg parlamentarca)...ili milion drugih...

Pitam te samo gdje je nestalo preko noci dvije hiljade Moldavki, Srpkinja, Ruskinja, Bugarki itd?

plain vanilla

Post by plain vanilla » 25/04/2011 02:05

neretvica wrote:
plain vanilla wrote:

Ne razumijem da ti ne poznajes recimo slucaj "MLIN" LJubace (osudjeni vlasnici) ili HDZ JETSET. Banovica Jozu u Zivinicama...ili SDA u Vukovijama Redzic Hariza (naseg parlamentarca)...ili milion drugih...

Kakve to sad ima veze? Trebam po svaku cijenu reci da je njoj ovo namjesteno? :zoka:
Jednostavno-ne znam
Zato imamo sudove da se time bave

neretvica

Post by neretvica » 25/04/2011 02:14

Kako nema veze ? Pa ako si imalo osoba do svog digniteta onda bi otislla na Gran Canaria ili weiter i nasla sebi neku osobu za "par trenutaka ljubavi"...
Last edited by neretvica on 25/04/2011 02:30, edited 2 times in total.

Sunrise00

Post by Sunrise00 » 25/04/2011 02:27

neretvica wrote:Kako nema veze ? Pa ako si imalo osoba do svog digniteta onda bi otislla na Gran Canaria ili weiter i nasla sebi neku osobu za "par trenutaka ljubavi"...
Vjeruj mi da poznajem tu osobu...i sigurna sam da ti o ovome znas puno vise!

i ti si sad ovdje dosla i otvorila novu temu o ovome samo da bi nas prosvijetlila jer ti zaboga znas doticnu (!) i sad mi svi trebamo ostati frapirani jer se neko usudio optuziti osobu koju ti znas? :D
da se razumijemo, nemam uopce misljenje o tome jel' ona kriva ili nije :D

neretvica

Post by neretvica » 25/04/2011 02:43

Sunrise00 wrote:
neretvica wrote:Kako nema veze ? Pa ako si imalo osoba do svog digniteta onda bi otislla na Gran Canaria ili weiter i nasla sebi neku osobu za "par trenutaka ljubavi"...

i ti si sad ovdje dosla i otvorila novu temu o ovome samo da bi nas prosvijetlila jer ti zaboga znas doticnu (!) i sad mi svi trebamo ostati frapirani jer se neko usudio optuziti osobu koju ti znas? :D

Tvoja lokacija je takva da ne smatram da si dostojan bilo kakvog odgovora.
Nastavi gledati Harija !!!

Sunrise00

Post by Sunrise00 » 25/04/2011 02:51

neretvica wrote:
Sunrise00 wrote:

Tvoja lokacija je takva da ne smatram da si dostojan bilo kakvog odgovora.
Nastavi gledati Harija !!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jel' se moze ovo nominovati za protuargument godine? u rangu sa "stas' ti, vid' ti glave" :D
i zensko sam, samo da znas :D al' odoh ja gledati harija :D

sarajlija_ba

Post by sarajlija_ba » 25/04/2011 02:58

neretvica wrote:

Molim te bez provokacija... Bilo bi mi drago da se u BiH najbolja raja "Tuzlanska" o ovome se izjasne .....

Pa onda idi na tuzlarije ako hoćeš mišljenje "najbolje raje"...ovo je Sarajevo-x :sax:

sarajlija_ba

Post by sarajlija_ba » 25/04/2011 02:59

Sram te bilo !!!

neretvica

Post by neretvica » 25/04/2011 03:58

sarajlija_ba wrote:
neretvica wrote:

Pa onda idi na tuzlarije ako hoćeš mišljenje "najbolje raje"...ovo je Sarajevo-x :sax:

Sva sreca da Sarajevo ne zavisi samo od tebe i takvih slicnih. A na tuzlarije ili bhstring je raja koja ne pljuje ni po Hrvatima, ni Srbima.. Zlocini se ne mogu opravdati ....pa da ih je uradio i moj rodjerni otac.
Nepravda je sastavni dio naseg zivota ..kako kod mene u Deutschland tako i u BiH...tako i u svijetu.
Samo sam rekla da poznajem Dijanu kao koleginicu i da sam sigurna da je ovo namjestaljka. Isto kao meni 1993 godine u Opstinskom Sudu u Zenici..("sreca u nesreci" da je sada Bosanski preimenovan na "Opcinski")..

Neke privatne stvari cu kao kanarinac u kavezu zadrzati do nekih "ozbiljnih" komentara.
Ipak ovo je slucaj za ozbiljnu diskusiju!
Kako zelite?

Locked