Dijabetes 1-Ishrana

Sve o zdravlju...
Post Reply
ADO_C

Dijabetes 1-Ishrana

Post by ADO_C » 14/11/2011 23:41

Moja djevojka 6 godina boluje od dijabetesa 1. nismo dugo zajedno, ali danas mi se ispovijedila da se izvjesno vrijeme nije drzala dijete u smislu da je vise nego dozvoljeno konzumirala slatko... redovno prima insulin, i hrani se u svojoj kuci koliko god moze zdravo, ali ta "ovisnost" o slatkisima je problem...istrazujemo od danas da vratimo stvari na normalu, ako treba sa njom cu i ja jesti isto...
Zadnja krvna slika joj nije bila nimalo dobra, kako mi je rekla...

Trebaju mi savjeti i misljenja, kakva ishrana, i pod uslovom da ce sve biti radjeno propisno koliko ce (i da li ce) biti moguce koliko-toliko stabilizirati sliku i vratiti se na pravi kolosijek???
Pregledao sam internet i vidio neke piramide, sceme itd, ali bih zaista volio iz prve ruke saznati o tome vise....

hvala :cry:

neo7

Re: Dijabetes 1-Ishrana

Post by neo7 » 15/11/2011 01:33

Jedino kako ti mogu pomoci je prerporuka da probas naci zadjnu emisiju od Dejana Talk Show gdje je upravo bilo rijeci o dijvetisu. Pozz i sretno!

ADO_C

Post by ADO_C » 15/11/2011 22:54

omg zar ima na toj emisiji sta korisno?? :P

hvala

Mis mekinjas

Post by Mis mekinjas » 16/11/2011 00:10

ADO_C wrote:Moja djevojka 6 godina boluje od dijabetesa 1. nismo dugo zajedno, ali danas mi se ispovijedila da se izvjesno vrijeme nije drzala dijete u smislu da je vise nego dozvoljeno konzumirala slatko... redovno prima insulin, i hrani se u svojoj kuci koliko god moze zdravo, ali ta "ovisnost" o slatkisima je problem...istrazujemo od danas da vratimo stvari na normalu, ako treba sa njom cu i ja jesti isto...
Zadnja krvna slika joj nije bila nimalo dobra, kako mi je rekla...

Trebaju mi savjeti i misljenja, kakva ishrana, i pod uslovom da ce sve biti radjeno propisno koliko ce (i da li ce) biti moguce koliko-toliko stabilizirati sliku i vratiti se na pravi kolosijek???
Pregledao sam internet i vidio neke piramide, sceme itd, ali bih zaista volio iz prve ruke saznati o tome vise....

hvala :cry:
Malo ona dugo boluje od toga, da je bar familija nije odvela psihoterapeutu, da je srede, kad sama nije mogla sebe srediti... :?

Post Reply